Nic nie działa na moje zaskórniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-12, 15:12   #1
Agaciatko91
Raczkowanie

Nic nie działa na moje zaskórniki

Od czasu kiedy zaczęłam dojrzewać czyli od ok.11 roku życia mam problem z cerą cała pokryta jest zaskórnikami z początku tylko nos pózniej broda i czoło a od jakiegoś roku już na całej buzi mam to paskudztwo pryszczy ropnych nie mam w ogóle czasem przed miesiączką jedynie coś wyskoczy. Byłam 3 razy u dermatologa przepisała mi jakieś maści ale nic nie pomagałoNie chciała przepisać nic doustnego bo to nie stan ropny Chodziłam do kosmetyczki co miesiąc na oczyszczanie twarzy to gdy zdołała do końca się ich pozbyć efekt utrzymywał się nie dłużej niż max 2tyg. Używałam różnych żelów kremów toników przeciw zaskórnikom ale prawie nic mi nie dawały.. Czasem myślę że to przez to że stosuje podkład, ale po zabiegu u kosmetyczki nie nakładałam podkładu a i tak wychodziły i na plecach też od jakiegoś roku wychodzą.. Nie mam pojęcia co pomogłoby mojej cerze?Wydaję mi się że ona potrzebuję takiego głębszego oczyszczenia.. ale czy istnieje głębsze? Może któraś z Was też walczy z zaskórnikami?Dziewczyny pomóżcie
Agaciatko91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 18:20   #2
veiled
Rozeznanie

GG do veiled
Dot.: Nic nie działa na moje zaskórniki

oooo zaskórniaki to moja zmora i nic im nie pomaga oprócz opalenia buzi (co u mnie nie wchodzi w grę bo mam uczulenie na słońce i latem na twarzy wyskakują mi krosty przypominające troszkę trądzik a troszkę potówki)
Stary 2008-05-23, 12:02   #3
Agaciatko91
Raczkowanie

Ojjj Nikt mi już nie odpisze?
Dziewczyny pomóżcie!
Stary 2008-05-23, 12:27   #4
Cacaooo
Przyczajenie

Ja też mam ten problem, chociaż mam je tylko nosie i brodzie. Od jakiegoś czasu używam kosmetyków firmy Clinique w trzech krokach: żel, tonik i nawilżacz. Stosuje się je na zupełnie czystą skórę, i przyznam, że trochę pomaga. Do kosmetyczki też chodziłam, ale szkoda na to czasu i pieniędzy, bo efekt powraca po 2-3 tyg. Radziłabym też używanioe podkładu antybakteryjnego, zwłaszcza latem
: *
Stary 2008-05-23, 12:44   #5
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Agaciatko91 Pokaż wiadomość
Ojjj Nikt mi już nie odpisze?
Dziewczyny pomóżcie!
być może Cie dobiję, ale nie ma zlotej metody. gdyby taka istniala, nikt nie mialby problemow z zaskornikami, a mają je nawet dojrzale kobiety

zaskorniki powstaja nie tylko przez zanieczyszczona skore np. kosmetykami, ale tez przez nadmiernie zrogowacialy naskorek. peeling 2x w tygodniu to podstawa, najlepiej enzymatyczny, jezeli masz delikatna skore.

pomoc moze regularne stosowanie kwasow AHA i BHA. zajrzyj na podforum Biochemia kosmetyczna, to temat-rzeka

uwazaj z kosmetykami typowo antybakteryjnymi, moga byc zbyt agresywne, podraznia skore, gruczoly łojowe i problem zaskornikow, tlustej cery moze byc jeszcze powazniejszy.

z podkladu radzilabym powoli rezygnowac, niedoskonalosci tuszowac miejscowo korektorem i co najwyzej matowic pudrem sypkim(prasowany moze bardziej zapychac pory)

oczywiscie regularne mycie pędzli to koniecznosc

na dzien krem z filtrem conajmniej SPF 15, najlepiej apteczny, przed sloncem chronic sie trzeba. słonce moze przyniesc chwilowa poprawe, cera faktycznie bedzie wygladac lepiej, ale gdy przekraczymy pewna granice, moze byc coraz gorzej naskorek stanie sie duzo grubszy, po lecie zaczna wylazic spod niego "potwory"

warto tez zazywac preparat z cynkiem i witaminami z grupy B, ja zawsze polecam Salfazin, wychodzi bardoz ekonomicznie
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 12:49   #6
renekmgb
Raczkowanie

Mi na zaskórniki pomogła maseczka soraya z efektem mikrodermabrazji, dokładnie ta: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16914
Co prawda zaskórniki nie zniknęły całkowicie ale jest ich dużo mniej a używam jej od dwóch tygodni
renekmgb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 13:09   #7
Iwona75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez renekmgb Pokaż wiadomość
Mi na zaskórniki pomogła maseczka soraya z efektem mikrodermabrazji, dokładnie ta: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16914
Co prawda zaskórniki nie zniknęły całkowicie ale jest ich dużo mniej a używam jej od dwóch tygodni
Używasz jej codziennie czy co drugi dzień jak zaleca producent?
Ja ostatnio uzywam codziennie bo bardzo mi słuzy i nie widze żadnych podrażnień.
Nie wiem tylko czy na dłuższą metę tak można
Iwona75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 21:56   #8
renekmgb
Raczkowanie

Ja używam jej co drugi dzień,tak jak zaleca producent czasami nawet co 3 dzień ponieważ mam suchą skórę i muszę ją bardziej nawilżyć i stosować jakiś krem nawilżający,ta maseczka pomaga mi zachować cere bez wyprysków i zaskórników
Nie wiem czy używanie jej codziennie to dobry pomysł bo w końcu to maseczka Ja w każdym razie nie mogę jej używać codziennie.
renekmgb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 15:41   #9
Agaciatko91
Raczkowanie

Mam tłustą cerę codziennie używam peelingu ale nie takiego gruboziarnistego.Wczoraj probowałam oczyścić cerę peeling+tzn.naparówka:ehe m: Niestety..już po 3-5godzinach zaczęły mi powstawać nowe zaskórniki np.na brodzie.. to jest masakra poprostu podkładu nie używam od tygodnia-żadnej poprawy nie zauważyłam A kosmetyczka..jak już pisałam efekt trzyma się bardzo krótko Mam tak też że cera mi się tłuści w każdej parti twarzy ale czasem co jakieś 3tyg. zdarzy się że pomimo tego że jest tłusta między brwiami itp zacznie sobie schodzić i muszę mocniej kremować.. ale w ciągu dnia jest tłusta okropnie
Stary 2008-05-25, 19:15   #10
Brynia
Raczkowanie

Ooo, tak wiem co znaczy ten ból.
Stanowczo odradzałabym oczyszczanie u kosmetyczki,
bo mogą zostać blizny, oraz opalanie.
Może gdy skóra jest opalona, jest ich mniej,
ale gdy opaleniezna "zejdzie" wyskoczy ich jeszcze więcej.
A może napiszesz jakich maści już używałaś?
Byłoby nam łatwiej coś Ci poradzić
Brynia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 22:32   #11
Agaciatko91
Raczkowanie

A ja właśnie często bywam na solarium tzn.3-4 razy w miesiącu na min.12minut A co do maści to niestety nie pamiętam nazw Ok.rok temu byłam u dermatologa po raz ostatni..uznałam że mi nie pomaga
Stary 2008-05-25, 22:36   #12
gosia140
Zadomowienie

Też mam taki problem i wiem, że strasznie to przeszkadza
Próbowałam już wielu sposobów, ale zawsze te pory mi się zapchaja i koniec
Planuję zacząć z kwasami, ale to dopiero na jesień
gosia140 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości