mydla do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-12, 16:23   #1
rocki
Wtajemniczenie

mydla do twarzy

Czy ktoras z was je stosuje? Bo ostatnio mam za duzo czasu wolnego (czytaj: siedze w domu w teorii uczac sie do czerwcowych egzaminow ) i tak sobie przekopuje ebay w poszukiwaniu ciekawych produktow. Zauwazylam, ze jest mnostwo mydel do twarzy. Myslalam, ze juz niemalze zniknely z rynku, bo wysuszaja itd., a tu spotkala mnie niespodzianka. Wszystkie sa "organic" z naturalnych skladnikow. Np. takie mydlo pomidorowe do cery tlustej: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...MEWA:IT&ih=020

Czy myslicie, ze jest sens sprobowac? Bo normalnie teraz myje twarz tylko zelami bez SLS albo wczesniej olejkami z mazidel. A ten sprzedawca ma same komentare w stylu: "swietne mydlo, naprawde dziala, na pewno bede jeszcze kupowac".
rocki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 22:07   #2
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik
Dot.: mydla do twarzy

yhy ja stosuję wymiennie z olejkami myjącymi (zalezy od stanu cery - jak jest gorzej to mydło idzie w ruch, jak lepiej to olejki wystarczają). Dodam, że mam cerę suchą ...więc nie taki diabeł straszny.

Tego z linku nie znam...

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 22:46   #3
rocki
Wtajemniczenie

A jakie mydlo stosujesz? Ja sobie wlasnie zamowilam to z ebaya pomidorowe + mydlo z papaji, ktore dziala jak peeling enzymatyczny. Na razie na probe po jednym, koszt nawet z wysylka nie jest jakis straszny. Bo olejki sa dla mnie malo ekonomiczne - niezapychajace mnie oleje nie sa tanie, a przy myciu twarzy 2 razy dziennie potrzeba ich stosunkowo duzo. Zwlaszcza, ze i tak pozniej nakladam przeciez sera olejowe.
Stary 2008-05-14, 13:36   #4
rocki
Wtajemniczenie

A czy macie moze jakis przepis (na mydlo od podstaw) do skory tlustej, ktora zapycha wiekszosc skladnikow, ale jednoczesnie bardzo latwo sie przesuszajacej. Bo szukalam w internecie przepisow, ale wiekszosc ma mydlo shea, kakaowe czy inne skladniki, ktore na 100% mnie zapchaja... a straszna mam ochote zaczac sobie robic w domu mydla

Czy mozna by zrobic myslo dodajac np. tylko olej z orzecha wloskiego, czarnego kminku, jojoby, konopii albo awokado? Bo te oleje, jako polecane do skory tlustej, nie powinny mnie zapchac. I zapachowo jakis mily olejek, np. cytrynowy albo herbaciany. I jeszcze mleko kozie i np. zielona herbata w proszku

I gdzie tak w ogole kupuje sie NaOH? W jakims sklepie chemicznym? W W-wie pamietam, ze jest jakis jeden na Elekcyjnej...
Stary 2008-05-14, 16:30   #5
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Ja używam Alepu Premium, nie codziennie, ale wymiennie z olejkami myjącymi - bo lubię. Przepis na mydło masz np na stronie www.ecospa.pl a także wiem, że na gazecie.pl istnieje forum mydlarskie poszukaj tam

Stary 2008-05-14, 16:50   #6
rocki
Wtajemniczenie

Forum na gazecie juz znalazlam, a w ecospa sa przepisy tylko z maslem shea, itp. Myslalam, ze moze ktoraz wizazanka sie w to bawi i podzieli sie bezcenna wiedza, czy moge uzyc dowolnych olejow (na razie czytalam na jakiejs stronie, ze musi byc olej z oliwy albo kokosowy, zeby mydlo sie pienilo), kiedy dodac np. mleko kozie w proszku, kiedy olejek herbaciany, a kiedy proszek z zielonej herbaty

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 12:37
Stary 2008-05-14, 18:20   #7
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Mam propozycję - napisz do ecospa, odpowiadają na maile i myslę, że mogą ci tu pomóc. Ja moge podpowiedziec tyle ile kiedys wyczytalam - możesz dodać dowolne oleje tylko trzeba by obliczyć ilość sody kaustycznej wtedy odpowiednio, żeby mydlo nie wyszło za żrące lub za miękkie. Składniki takie jak olejki eteryczne, mleko dodajesz na samym końcu. (nie wiem czy jest sens pchania w mydło ekstraktów roslinnych)

Stary 2008-05-14, 21:06   #8
rocki
Wtajemniczenie

Sama bym nie wpadla na pomysl dodawania do mydla zielonej herbaty, ale widzialam ja w sklepach ebayowych i internetowych w produktach mydlanych - obok oleju kokosowego, masla shea i suszonych kwiatkow
Stary 2008-05-15, 10:55   #9
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Do mydła mozna dodać różne rzeczy, bardziej chodziło mi o to czy: ma to sens, bo ostatecznie mydło ma krótki kontakt ze skórą, bo je zmywamy; czy to sie opłaca z punktu widzenia ekonomicznego... Ale jesli masz taką zachciankę to czemu nie ? gdzieś ja ci widziałam na necie na anglojezycznej stronie kalkulator do obliczania ile danego oleju dodać i ile sody kasutycznej, żeby mydło wyszlo takie jak powinno być. Ale niestety nie pomnę gdzie - jak znajdę, napiszę.

Stary 2008-05-15, 11:49   #10
rocki
Wtajemniczenie

http://www.soapcalc.com/calc/SoapCalcWP.asp

Znalazlam taki kalkulator. Jest bardzo prosty w obsludze i od razu oblicza przy okazji czy mydlo bedzie sie pienilo, czy nie bedzie wysuszac, i jak bedzie oczyszczac
Stary 2008-05-15, 12:23   #11
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

genialny ten kalkulator pochwal sie jak już zrobisz jakieś mydło

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości