Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-02-10, 14:16   #1
mamsonka
Raczkowanie

GG do mamsonka
ciemieniucha

Moja dwuletnia córeczka ma ponownie ciemieniuchę. Miała ją dokładnie rok temu ale udało mi się ją zwalczyć i teraz ponownie jej zaczyna wychodzić. Czy któraś z was zna jakiś wypróbowany sposób na to świństwo [img]icons/1pomocy.gif[/img]
mamsonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-10, 15:27   #2
marghot
Raczkowanie

GG do marghot
Re: ciemieniucha

Ja pewnie nie znam...ale co to takiego ta ciemieniucha?
marghot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-10, 15:59   #3
mamsonka
Raczkowanie

GG do mamsonka

To jest taki jakby łupież, ale dziecięcy...żółtawy, większość dzieci to ma. Miałam nadzieję, że któraś z was jest dzieciata i ma na to jakiś dobry sposób. Lekarka zapisała jej taką oliwkę specjalną. Problem w tym, że Sonia (moja córeczka) ma nie tyle długie co bardzo gęste włosy i ciężko jest wysmarować jej główkę oliwką.
Stary 2003-02-10, 16:07   #4
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

Witam
Znam bol walki z ciemienicha,moja corka tez ja miala w wieku roku.stosowalam zwykla oliwke dziecieca masowalam nia cala glowke dziecka tak ze az sie swiecila i tak corka chodzila caly dzien wieczorkim wyczesywanie szczotka (dosc twarda)i mycie delkatnym szamponem i tak ok.tygodnia.
corka wtedy miala geste wloski i dosyc dlugie ale walczylysmy mimo wszystko i udalo sie.
zycze powodzenia ,cierpliwosci i wytrwalosci.
swoja droga dziwne ze dziecko w tym wieku tez ma cieminiuche.
pozdrawiamy
paula i 2,5 natalia

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-10, 16:10   #5
izzi
Zadomowienie

GG do izzi

Ja tam bym mimo wszystko trzymała się porad lekarza ... raczej nie eksperymentowałabym ze swoim dzieckiem i bałabym sie po prostu stosować jakieś inne ,,cudowne" sposoby na takim maluszku, a jeśli już to na pewno skonsultowałabym to z pediatrą.
izzi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-10, 17:03   #6
DominikaS
Zadomowienie

Pewnie przepisali Ci oliwkę salicylową... Mój synek niestety tez to przechodzil i własnbie ta oliwka mu pomogla. Teraz ma 3 lata i ten sam problem - ma długie gęste wlosy i trudno smarowac mu glowe oliwką. Ja na wlasna rękę stosuję do mycia głowy mydło dermatologiczne PZ firmy oceanic - daje świetne rezultaty - po czterech użyciach główka już prawie doszla do normy, ale trzeba bardzo uważać żeby mydlo nie dostalo się do oczu bo bardzo piecze. Do smarowania używam Xerial capillaire - jest łatwiejszy do smarowania bo ma formę fliudu i wygodny aplikator
DominikaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-11, 08:07   #7
mamsonka
Raczkowanie

GG do mamsonka

Cześć Dominika,
rzeczywiście jest to oliwka salicylowa, strasznie tłusta i nie sposób wysmarować nią skórę głowy. Rzeczywiście może spróbuję zastosować to mydełko.Jak często myjesz główkę swojemu synkowi tym mydłem i czy kupujesz je w aptece?
Stary 2003-02-11, 08:28   #8
DominikaS
Zadomowienie

Ja to mydło kupilam w hipermarkecie w jakimś szle zakupów, zupełnie przypadkiem i tylko dlatego że miało napis "do sprzedaży tylko w aptekach";-) Prawdopodobnie rzeczywiście prędzej kupisz je w aptece. Dopóki mu nie zaczęło schodzic to mylam mu głowę co drugi dzień.
A i jeszcze jedno - ktoś się dziwił że ciemieniuch w tak późnym wieku - od znajomej aptekarki dowiedzialam sie że zdaża się własnie często też w późniejszym, niz niemowlęcy, wieku u dzieci. Ten Xerial, o którym pisalam też jest przeznaczony dla dzieci - patrz ulotka.
Stary 2003-02-11, 10:10   #9
mamsonka
Raczkowanie

GG do mamsonka

Dzięki Ci Dominika za pomoc. Jeszcze tylko małe pytanko. Ten xerial jest na receptę czy bez, pierwszy raz o nim słyszę?
Stary 2003-02-11, 10:27   #10
DominikaS
Zadomowienie

Bez recepty. www.svr.pl Tu znajdziesz wszystko
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości