Czy to ma sens?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-14, 16:17   #1
NikolaK
Przyczajenie

Unhappy

Czy to ma sens??

Witam , nie wiem czy dobre miejsce znalazlam na napisanie tego postu jesli nie bardzo prosze o przeniesienie.

To moj 1 post wiec moze sie przedstawie jestem Ania mam 28 lat meza i synka , z zawodu jestem kosmetyczka i grafikiem komputerowym... zycie poukladalo sie tak ze nie pracowalam w zawodzie kosmetyczki. Ze wzgledu na rozne porazki zyciowe postanowilam otworzyc firme malutka aby miec cos swojego aby nie byc wiecznie pomiatanym... nie chcialabym wrocic do typowej kosmetyki ale zainteresowalam sie pazurkami... pamietam w szkole mialysmy kilka lekcji ale to bylo bardzo dawno... stad moja prosba do dziewczyn ktore zajmuja sie tym na codzien... Wiem ze wiele opini bedzie pewnie takich ze dopoki sie na niczym nie znam nie powinnam nawet myslec o firmie itd

Chcialabym kiedys stworzyc male centrum urody poczawszy od pazurkow rozwijajac po makijaze ( z tym mam nadzieje mam wieksze doswiadczenie ostatnio malowalam murzynke do slubu z powodzeniem ) itd

Ze wzgledu na to ze nie mam duzej sumy aby stworzyc wszystko na raz chcialabym zaczac od pazurkow i stad moje pytania czy moglybyscie mi pomoc w doradztwie

1. na jakie kursy najlepiej sie udac i jakiej firmy aby naprawde wyniesc z kursy duzo wiedzy i umiejetnosci
2.na co powinnam zwrocic uwage
3.na jakich kosmetykach najlepiej pracowac
4.czy na poczatek mozna utrzymac firme z samych pazurkow
5.w Jakie wyposazenie powinnam sie zaopatrzyc procz samych produktow do wykonywania
6. no i czy wogole to ma sens??

prosze nie odbierajcie tego postu jak nastepna firma bedaca konkurencja ja naprawde mam taka sytuacje ze musze cos zaczac myslec, w mojej i pobliskich miejscowosciach nie ma pracy a chcialabym tez pracowac w zawodzie ktory mnie wciagnie a to mi sie bardzo podoba

jest duzo ciekawych watkow na temat pazurkow ale czesto sie gubie jeszcze nie wiedzac jak co nazywacie

za wszelkie rady bede wdzieczna i mam nadzieje ze kiedys bede mogla pokazywac efekty swojje pracy
NikolaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 19:06   #2
Zizione
Raczkowanie

Dot.: Czy to ma sens??

Pierwsze co mi się nasunęło na myśl to to, że rynek kosmetyczny (i pazurkowy) diametralnie się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat i bez szkolenia ani rusz

Na pytanie 1 poszukaj odpowiedzi w tym wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=169026
Twoje wątpliwości co do reszty pytań powinny się rozwiać po kursie.

Czy da się utrzymać z pazurków-wszystko się da, ale na to trzeba czasu, dużo pracy, trochę talentu, doświadczenia i szczyptę szczęścia

Myślę, że zanim założysz własną firmę spróbuj popracować "w zawodzie" u kogoś. Może masz dosyć, jak to nazwałaś-bycia pomiataną, ale warto załapać trochę doświadczenia zanim zaczniesz inwestować spore pieniądze we wasną działalność, bo może się to okazać klapą.

Jeszcze jedna sprawa-konkurencja pazurkowa jest olbrzymia (często ta "konkurencja" nie dorasta rasowym stylistkom do pięt, ale pomińmy to) i warto rozwinąć własną firmę o coś wiecej niż tylko pazurki, gdyż bez stałych klientek, bez odpowiedniej opini i umiejętności, możesz wyjść na minus.
To może być wszystko nie wymagające wielkiego zaangażowania i umiejętności z twojej strony, natomiast wiążące się z najęciem wykwalifikowanych pracowników, lub zakupem specjalistycznego sprzętu: solarium, współpraca z doświadczoną fryzjerką, siłownia, sauna, kosmetyka,maszyny próżniowe (te do odchudzania-zabij, zatłucz, nie pamiętam jak się nazywają) itp itd

Nie chcę broń Boże straszyć, tylko przybliżyć ryzyko

W każdym razie powodzenia

PS. A czemu nie pracujesz jako grafik komputerowy? Ponoć bardzo opłacalny zawód

Mój nałóg
HOWRSE
Zizione jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 20:46   #3
NikolaK
Przyczajenie

dziekuje za odpowiedz

jako grafik nie pracuje z p[rostej przyczyny - praca u kogos to minimalne pieniadze za prawie 24 godzinna czasem prace... pracowalam i dziekuje... moze kiedy nie ma sie dziecka ale jak przychodzil projekt to spedzalismy czasem po 3 dni z przerwami na krotki sen w pracy... no i jednak po rezygnacji mialam przerwe w informatyce kazda przerwa to duza strata trudna do nadrobienia wszystko idzie z postepem zbyt szybko....a jeszcze wiekszy powod to chyba brak mi weny po wszystkich porazkach... kiedys tylko mam marzenie jeszcze wystawic swoje prace na wystawie ( do tej pory mialam 2 ) tak dla siebie

co do salonu to myslalam glownie o pazurkach o kaciku na makijaze... i oddzielone pomieszczenie z sprzetem wlasnie do odchudzania do likwidacji cellulitu...

zastanawialam sie tez nad tym czy poczatkowo nie zajac sie tymi zabiegami a do pazurkow nim ja sie naucze wszystkiego dobrze robic kogos zatrudnic... bo tak czy tak robiac paznokcie nie obsluze jakiejs maszyny

solarium odpada... za duzo tego w mojej miescinie...

a jeszcze mi powiedzcie bo zapoznaje sie powoli z produktami z cennikami np 15 ml zelu ( tak dla przykladu ) na ile starcza ???
Stary 2008-05-14, 21:03   #4
Zizione
Raczkowanie

NikolaK, jeśli liczysz koszty to nie patrz na to na ile ci starczy 15 ml żelu, bo koszt materiałów to duuuuuuuuuuużo więcej niż tylko żele. Osobiście nie używam takich malutkich pojemności ale myślę że na + - 20 łapek powinno starczyć.

Dobrej jakości produkty to koszt ok 25 zł na jedne wykonane pazurki

Mój nałóg
HOWRSE
Zizione jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 21:51   #5
NikolaK
Przyczajenie

Zizone tak wiem zdaje sobie z tego sprawe ze nie tylko zel jest potrzebny .... patrzac na skelpy mniej wiecej byly w takich pojemnosciach ale zapewne jak wyzej napisalas sa wieksze... Dziekuje ze napisalas jaki jest koszt zrobienia pazurkow biarac pod uwage dobre produkty to juz daje mi jakis obraz

na ta chwile przegladam link z szkoleniami ceny rozne ... musze poczytac wiecej bo trudno sie na cos zdecydowac a szkolenie napewno przejsc musze
Stary 2008-05-14, 22:17   #6
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

Jeśli wdrozysz się w nasz Wizaż zobaczysz,że znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, począwszy od zakupów po dotacje na otwarcie firmy, dasz sobie radę na pewno, a grafikę komputerową też możesz wykorzystać zaczynając od swojej strony internetowej, taka reklama firmy jest najlepsza na początek
awa2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 20:19   #7
NikolaK
Przyczajenie

Awa wlasnie dokladnie tak pomyslalam ze grafike wykorzystam na zrobienie strony wizytowek baneru nad sklepem wszelkich ulotek itp to zawsze juz mniejszy koszt jedynie place za druk bo reszte sama wykonam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości