Depilatory - Jaki wybrać? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-31, 10:25   #61
lawenda
Raczkowanie

Dot.: depilatory

Cytat:
Napisane przez figazmakiem Pokaż wiadomość
Ja mam Brauna Silk Epil X'elle, w kolorze zielonym, nie pamietam tych numerków. W każdym razie w zestawie tylko nakładka zwiększająca efektywność, no i model ma lampke.
Zdecydowanie jest to bardzo dobry sprzęt. Lampka jest czystym musem - genialny wynalazek! Wszystkie te bzdety chłodzące, przystawki lodowe, rękawice i rolki nie są jak na mój gust potrzebne, nic nie dają, poza złudną nadzieją że bedzie jakoś super słodko i bezboleśnie. Wywaliłam też nasadke masującą bo tylko wydłużała czas zabiegu [zmniejsza ilość pęset]. Ma dwie szybkości do wyboru. Co zabawne - przy depilacji na niższych obrotach robią mi sie czerwone kropki w ilościach koszmarnych, na wysokich obrotach - pare plamek i tyle
Na dzień dobry pojechałam łydki i cóż, może nie jest to żaden ból, ale na pewno nie ma NIC wspólnego z jakimiś historiami jak z horroru, o tym że nie da sie wytrzymać etc. Ja bym to porównała do takiego mocnego szczypania, ból jest bardziej kłujący, niż jakoś obezwładniający. Czasem się zastanawiam, jak kobiety mogą rodzić, znosić bóle miesiączkowe i inne dramaty, a bać sie depilatora Wiadomo że pierwsza depilacja nie jest zbyt fajna ale każda nastepna, o ile sie nie zapuścisz ;D to już pikuś.
Ważna rzecz - nie wiem jak inne depilatory, ale ten mój najlepiej chwyta włoski takie powiedzmy 2-3mm, dłuższe już gorzej. Dlatego raz robisz całe nogi, a po kilku dniach poprawiasz te włoski których nie złapałaś za pierwszym razem, i rzeczywiście, nogi są gładkie. Może nie 4 tygodnie, ale myśle że 2 bez ponownej depilacji to na luzie. Po tych 2 tygodniach wystarczy przejechać pare razy po łydkach żeby usunąć to co zdążyło odrosnąć [niedobitki, przeciez włosy nie rosną wszystkie jednocześnie!!!] i znów jest gładko. W efekcie ja łapie za depilator średnio raz w tygodniu [może raz na jakieś 10 dni] i w ciągu 5-minutowego seansu funduje sobie pożegnanie z maszynką na nastepne ileśtam dni. Kolejne depilacje faktycznie niewiele bolą bo tych włosków nie odrasta za wiele Także dla mnie to naprawde ogromny komfort. No i jak skóra sie przyzwyczai to wygląda dużo lepiej niż po goleniu - po goleniu miałam non stop podrażnienia, no i przy bardzo bladej skórze nawet dokładne ogolenie nie eliminuje takich szarych kropek, bo część włosa "prześwieca" przez skóre. Teraz mam to z głowy.
Nogi w zasadzie były szybkie i proste i niemal bezbolesne, zachęcona spróbowałam z bikini, tu jest troche gorzej ale da sie przeżyć.
W przypływie odwagi zabrałam się więc za pachy i....... auaaaaaaaa zrobiło mi sie czarno przed oczami ale ponieważ to moje znienawidzone miejsce jeśli chodzi o depilacje, musiałam sie zmusić, efekt jest rewelacyjny, skóra jest gładka, ja w dodatku ciągle się zacinałam i podrażniałam przy goleniu, no i te nieszczęsne prześwity, zawsze to wyglądało jakbym miała szary cień na skórze. Po depilacji znikł bez śladu ale przyznaje że to był koszmar, w dodatku trwał sto godzin, myslałam że umre ;P

Ogólnie jestem zachwycona depilatorem, i jako urządzeniem w ogólności, i tym moim, Braun to zdecydowanie dobra firma. Uważaj tylko żeby nie przepłacić za jakieś bajerki które będą potem zimowac w pudełku. Sam sprzęt niczym się nie różni, różnią sie tylko dodatki. Ja kupiłam taki środkowo-tańszy model [czyli już z lampką, ale bez trymera] i pewnie jakbym wzięła wyższy to plułabym sobie w brode, bo de facto uzywam tylko i wyłącznie samego depilatora z podstawowymi nasadkami.
A może podasz jakis numerek Brauna??? z gory dziekuje i pozdrawiam
lawenda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 11:46   #62
roxi:*
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Przyłącze się do dyskusji Zauwałżyłam, że na moich nogach pierwsze włosy wyrastają na następny dzień i są to te których depilator nie wyrwał tylko urwał przys kórze. Jak myślicie, zależy to od depilatora? Może powinnam kupić lepszy? Czy od rodzaju włosów - moje są cienkie. Kiedy 2 dni po depilacji poprawie te urwane to efekt z 5 dni się trzyma ale to i tak lepiej niż po maszynce depilatorem traktuje też pachy - trzymają się koło tygodnia (bolą mnie mniej niż łydki), męczę też bikini (do lini stringów - da się przeżyć, ale pierwszy raz to hardcore) i uda - moim zdaniem bolą najbardziej(bardziej niż pachy i bikini).

Dodam, że mam zwykłego Brauna EverSoft bez bajerów.
Mnie też uda bolą najbardziej. Ale okolic bikini nigdy nie próbowałam
roxi:* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 11:48   #63
BERENICA90
Przyczajenie

hej widze że nie jestem jedyna
a co byscie polecili takiej osobie jak ja: nie ma zbyt dużo kasy . często na ten temat kłuci się z mamą, nigdy się nie goliła nigdzie, i okropnie boi się najmniejszego bólu.pomóżcie prosze . ja mam już prwie 18 lat a nic nie wiem na temat kosmetyków i ich pochodnych .masakryczny wstyd
BERENICA90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 13:01   #64
SolidStateSally
Przyczajenie

Niczego odkrywczego do dyskusji chyba nie wniosę, ale pozwolę sobie zauważyć, że przed zakupem depilatora warto zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki emituje. Jakoś nikt o tym nigdy nie wspomina w żadnym miejscu w sieci, gdzie dyskusja dotyczy tego tematu, a mnie to delikatnie mówiąc irytuje..Obecnie używam jakiegoś Brauna, chyba model 2130 za ok.90 zł ( wcześniej również tej firmy, ale już przeszedł na emeryturę do Muzeum Techniki i obydwa niemiłosiernie głośno brzęczą Jako, że przeznaczam czas na depilację w każdy piątek wieczorem ( a nawet w nocy, bo tyle to u mnie trwa = ok. 4 godz. ) więc tylko czekam aż przyjdzie kiedyś nakaz eksmisji za zakłócanie ciszy nocnej Depilator brzęczy, telewizor ryczy, bo nie słychać dialogów w piątkowym filmie na TVN ) Jeżeli chodzi o skuteczność, to podzielam powyższe opinie - ok. 3 dni względnej gładkości, po tygodniu niby jeszcze nie ma konieczności powtórki, bo nikt z lupą za mną nie chodzi, ale jednak sama świadomość, że nie jest już OK w dotyku, odbiera mi radość życia. Stosując regularnie, ból jest marginalny, ale początki były trudne, jak chyba u większości użytkowników tego wynalazku. Jeżeli stanie się jakiś cud, że zacznę mieć więcej czasu na eksperymenty, to wypróbuję patent na domowy inhibitor opisywany na LU http://www.laboratoriumurody.pl/foru...+pod+depilacji Osobiście, następnym razem kupię najcichszy z dostępnych, bo te wszystkie "wodotryski" mnie absolutnie nie interesują ( no może ruchoma głowica miałaby sens, ale bez tego też przeżyję
Pozdrawiam i życzę powodzenia niezdecydowanym.
SolidStateSally jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 23:14   #65
martaart
Przyczajenie

Exclamation Jaki DEPILATOR polecacie?

Witam. Bardzo Was proszę o polecenie dobrego depilatora. Zależy mi by dobrze depilował przede wszystkim nogi i okolice bikini.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek podpowiedzi
Pozdrawiam
martaart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 13:41   #66
morrigan1986
Wtajemniczenie

Dot.: Jaki DEPILATOR polecacie?

Nie chcę Cię straszyć ani zniechęcać, ale ja dość długo używałam depilatora, przez co nabawiłam się zapalenia okołomieszkowego, z którym długo walczyłam. Całe łydki miałam w czerwonych krostkach, które za nic nie chciały się goić. Przez długi czas nie nisiłam krótkich spódnic ani szortów. Oczywiście u ciebie nie musi się tak skończyć. Jeżeli zauważysz pierwsze symptomy to odstawiaj depilator jak najszybciej. Moim największym błędem było właśnie tak długie używanie go mimo tego, że widziałam co robi z moją skórą. A depilator miałam Brauna, był super. Moja mama nadal go używa.

morrigan1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 10:28   #67
ceccylia_paladin
Rozeznanie

Który depilator?

Mam zamiar kupić pierwszy depilator i zastanawiam się jaki. Słyszałam, że dyski ceramiczne lepiej usuwają włoski niż pęsety, to prawda?
Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma:
philips hp 6402 http://www.nokaut.pl/depilatory/depi...ctDescriptions

philips hp6508 http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/okazja/spr...ml#description
ceccylia_paladin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 01:55   #68
GinaG
Przyczajenie

Ja kupiłam depilator DINO PULS HAIR REMOVER (pseudo - ultradźwiękowy) z ciekawości. Już sam fakt, że parę lat temu kosztował koło 180 zł, a teraz coś ponad 70 mówi za siebie. Ponadto, "depilator" działa dokładnie tak samo z baterią jak i bez - czyli, zaryzykowałabym stwierdzenie, że nie działa w ogóle. W dodatku "depilator" jest strasznie nieporęczny i potrzeba mnóstwo wolnego czasu, żeby sobie nim np. wydepilować nogi (ja się poddałam, tygodnia wolnego nie wezmę w pracy z okazji depilacji). Nic nie słychać i nie czuć jak "działa" - to trochę podejrzane.

Edytowane przez GinaG
Czas edycji: 2013-10-18 o 08:46
GinaG jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości