Poparzenie słoneczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-17, 17:46   #1
PoLa17
Raczkowanie

Arrow

Poparzenie słoneczne

Hej !
Przedwczoraj na moim prawym policzku pojawiła się sucha zaczerwieniona i piekąca plama. Myślałam, że to może wysuszona skóra. Pomimo, że mam 18 lat moja skóra od jakiś 2 lat jest mieszana i ma skłonności do wysuszania. Posmarowałam ją Lipobase (który stosowałam już od jakiegoś czasu na suche miejsca). Nie pomogło

Gdy obudziłam się wczoraj całą twarz miałam opuchniętą, piekącą i koszmarnie wysuszoną. Wziełam wapno myśląc że to może jakaś alergia, choć nie jestem alergikiem! Po umyciu skóra tak się ściągneła i tak piekła że chciało mi się dosłownie płakać z bólu.

Nie było czasu na umawianie się z dermatologiem a nie chciałam prosić mamy o pieniądze na prywatną wizytę. Poszłam do apteki i pani magister dała mi tabletki Loratan i maść Linoeparol Intensive. Wziełam jedną tabletkę po powrocie do domu i nasmarowałam buzie. Nie była już taka sucha choć nadal bolała.

Niestety po kilku godzinach było jeszcze gorzej. Twarz bardziej opuchła a szorstką skórę miałam nawet na powiekach, do tego podkrwione oczy

Poszłam do dermatologa prywatnie a gdy zobaczyła mnie pielegniarka chciała mi zrobić zastrzyk z wapna. Doktor przyjął mnie bez kolejki, choć tamci pacjenci też czekali na wizytę prywatnie. Okazało się, że mam poparzenie słoneczne. Bardzo się zdziwiłam bo od tygodnia nie wyściubiałam nosa z domu bo uczyłam się do ustnego egzaminu z j. polskiego.

Dostałam leki: Metypred, Duracef (tabletki), maść Locacid oraz emulsję Dalacin T.
Wykupiłam wszystkie zaraz po wyjściu od lekarza.

Wziełam tabletki. Loratan też mam brać. Na noc mam smarować twarz Locacidem i tak zrobiłam. Po około 15minutach zszedł cały rumień i twarz już tak nie piekła.

Dziś zadzwoniła do mnie pani z apteki w której kupiwałam te laki i powiedziała, że maść Locacid którą mi dała to pochodna witaminy A i nastąpiła pomyłka! Mam mieć inny preperat i tej samej (lub podobnej?) nazwie! Jutro go dostanę.

Dziewczyny czy któraś z was może miała taki problem jak ja? Czy stosowałyście te leki i jak zadziałały? Dlaczego tak pomogła mi pochodna witaminy A ?!
Stary 2010-06-23, 12:04   #2
GOcha79
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Dot.: Poparzenie słoneczne

Odświeżę wątek, bo niebawem wyjeżdżam na wakacje na południe Europy. Czy ktoś może mi poradzić, doradzić co kupić z leków aby w razie ewentualnych poparzeń słonecznych pomóc skórze jak najlepiej?
GOcha79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 13:44   #3
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez GOcha79 Pokaż wiadomość
Odświeżę wątek, bo niebawem wyjeżdżam na wakacje na południe Europy. Czy ktoś może mi poradzić, doradzić co kupić z leków aby w razie ewentualnych poparzeń słonecznych pomóc skórze jak najlepiej?
kup panthenol w spray'u. działa bardzo dobrze na poparzenia
kosmetolog1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:21   #4
Marzena17
Rozeznanie

I kremy z filtrami 50+. One najskuteczniej uchronią Cię przed poparzeniem
Marzena17 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
poparzenie słoneczne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości