modlitwa wiernych - propozycje? - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna Kościół, sala, oczepiny, ślub, wesele.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-17, 22:42   #1
Kasia_gol
Przyczajenie

modlitwa wiernych - propozycje?

Kochane, szukam inspiracji podczas układania modlitwy wiernych na ślub mojej siostry. Chciałabym, żeby było troszkę bardziej oryginalnie i ciepło niż te standardowo proponowane.
Czy któraś z Was układała lub miała ułożoną modlitwę wiernych? Możecie się podzielić?
Będę wdzięczna, K.
Kasia_gol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 09:48   #2
ava80
Rozeznanie

GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: modlitwa wiernych - propozycje?

Cytat:
Napisane przez Kasia_gol Pokaż wiadomość
Kochane, szukam inspiracji podczas układania modlitwy wiernych na ślub mojej siostry. Chciałabym, żeby było troszkę bardziej oryginalnie i ciepło niż te standardowo proponowane.
Czy któraś z Was układała lub miała ułożoną modlitwę wiernych? Możecie się podzielić?
Będę wdzięczna, K.
Sama układam na swój slub więc wątek na pwno pociagniemy
Jeśli ktos ma jakies pomysły to może nam pomoże?
Na długi weeeknd planuje kajaki - 3 dni na rzece powinny mi pomóc wkomponowaniu treści więc w pon sie pochwalę co wydumałam
Stary 2008-05-20, 12:15   #3
dwakolory
Raczkowanie

Witam was dziewczyny.
Powiem wam szczerze że nie zastanawiałam się nad czymś takim. Nie wiedziałam nawet że można ułożyć własną modlitwę wiernych na swój ślub. Jak coś wymyślicie to podzielcie się propozycjami. Chętnie sama "uświtlniłabym" w ten sposób swój ślub.
dwakolory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 13:15   #4
eseska
Zakorzenienie

Kasia! ja jeszcze nad tym nie myślałam, ale tak mi przyszło do głowy, ze oprócz wezwania w intencji pary młodej, można by dać jakieś ogólnie za wszystkie rodziny, lub za małżeństwa, które są na uroczystości. Może tez za rodziców Młodych i ich przyszłe dzieci. To takie propozycje na szybko - nie wiem czy potrzebujesz gotowych formułek?
eseska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:14   #5
Kasia_gol
Przyczajenie

wyszło mi na razie coś takiego, ale jeszcze "rzeźbię"

1. Święty Boże, miej w opiece Paulinę i Szymona, nową rodzinę, która dzisiaj rozpoczęła swe istnienie.
Ciebie prosimy…

2. Święty Boże, obdarz nowych małżonków dziećmi i spraw, aby ich radosny śmiech rozpromieniał dni ich życia.
Ciebie prosimy...

3. Święty Boże, błogosław ich Rodzicom, Rodzeństwu, oraz pozostałym członkom połączonych dziś Rodzin. Miej w swej opiece także Przyjaciół zgromadzonym wokół nowo poślubionych.
Ciebie prosimy...

4. Święty Boże, spraw, aby wszystkie dzieci potrafiły odpowiadać miłością na miłość rodziców, a wszystkie rodziny na Ziemi żyły w miłości, jedności i pokoju.
Ciebie prosimy…

5. Święty Boże, prosimy Cię za wszystkich małżonków tutaj obecnych, spraw, aby Duch Święty odnowił w nich łaskę sakramentu małżeństwa.
Ciebie prosimy...

6. Święty Boże, okaż miłosierdzie zmarłym z naszych rodzin, a szczególnie Dziadkom nowych małżonków: Janowi i Tadeuszowi oraz Wandzie i Henrykowi, Stanisławie i Władysławowi - przyjmij ich do wiecznej chwały w Niebie.
Ciebie prosimy...
Kasia_gol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 16:02   #6
daget
Zakorzenienie

Smaczny profil daget
Smaczne przepisy19
GG do daget

Jak dla mnie to super... Ilość wezwań jest wystarczająca, nie trzeba zwiększać... Zastanawiam się tylko nad jednym... Obecni na Mszy Ślubnej mogą być również jacyś dalsi znajomi Pary Młodej, sąsiedzi czy inni - i za nich też powinno być wezwanie (wszak wszyscy jesteśmy jednym Kościołem) jak również Ci którzy nie mogli w niej osobiście uczestniczyć... z różnych powodów (chociażby wyjazd zagraniczny). Tak nakazuje liturgika ... A i osobiście zmieniłabym początek wezwania na "Panie...", to takie moje małe zboczenie oazowe
daget jest offline   Odpowiedz cytując