Jak założyć szkła kontaktowe? - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-02-19, 17:51   #1
kkarolinaaa
Raczkowanie

Jak założyć szkła kontaktowe?

Mam pewien problem z soczewkami. Nie umiem ich założyć. Jakoś nie chca mi sie przykleic do oka,gdy je zakladam nie wchodza mi same tam gdzie powinny bo podobno same maja tam "wskoczyc". Wyglada to tak jakby bylo pod nimi powietrze a gdy raz mrugne schodza mi z oczu. Jak powinno sie je zakladac? Moze zle to robie? PROSZE o pomoc!
kkarolinaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-19, 18:26   #2
lola^
Raczkowanie

Re: Jak założyć szkła kontaktowe?

Przede wszystkim sprawdź czy soczewka nie wywróciła się na drugą stronę. Jeśli nie to:
- połuż soczewkę na paluszku
- unieś buźkę do góry i palcem drugiej ręki pociągnij powiekę dolną w dół
- patrz się w górę i delikatnie połóz soczewkę na dolnej częśći oka...spórz w dół, w boki...tak by soczewka się sama ułozyła
- łagodnie zwolnij powiekę i zamknij oczy by soczewka ułozyła się w na srodku oczka

Jeśli nie uda ci się mimo moich nieudolnych rad...to najlepiej zgłoś się do okulisty...tam załozą ci soczewkę i pokaż jak to się robi. [img]icons/icon7.gif[/img]

pozdrawiam i powodzenia!!!
lola^ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-19, 20:34   #3
lil_margo
Rozeznanie

Re: Jak założyć szkła kontaktowe?

[img]icons/icon40.gif[/img]

Hmmm... Ja tez jestem zdania, ze lepiej zglosic sie do okulisty, nie chce cie martwic, ale mozesz sobie uszkodzic oko, zainfekowac je, albo po prostu zniszczyc soczewke.
A powiedz mi, kiedy lekarz przepisywal ci kontakty, nie nauczyl cie ich zakladac? Ja musialam siedziec godzine w gabinecie, najpierw lekarz wlozyl mi soczewki, potem musialam zrobic to sama, potem jeszcze poczekac pol godziny, czy przypadkiem oko nie odrzuca ciala obcego itd...

Przede wszystkim nie denerwuj sie. Zakladaj je powoli, staraj sie nie mrugac gwaltownie powiekami. I zastojuj sie do wszystkic rad mojej poprzedniczki [img]icons/icon10.gif[/img] Napisala Ci chyba wszystko.

Powodzenia.
lil_margo jest offline   Odpowiedz cytując