Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-02-19, 18:51   #1
kkarolinaaa
Raczkowanie

Jak założyć szkła kontaktowe?

Mam pewien problem z soczewkami. Nie umiem ich założyć. Jakoś nie chca mi sie przykleic do oka,gdy je zakladam nie wchodza mi same tam gdzie powinny bo podobno same maja tam "wskoczyc". Wyglada to tak jakby bylo pod nimi powietrze a gdy raz mrugne schodza mi z oczu. Jak powinno sie je zakladac? Moze zle to robie? PROSZE o pomoc!
kkarolinaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-19, 19:26   #2
lola^
Raczkowanie

Re: Jak założyć szkła kontaktowe?

Przede wszystkim sprawdź czy soczewka nie wywróciła się na drugą stronę. Jeśli nie to:
- połuż soczewkę na paluszku
- unieś buźkę do góry i palcem drugiej ręki pociągnij powiekę dolną w dół
- patrz się w górę i delikatnie połóz soczewkę na dolnej częśći oka...spórz w dół, w boki...tak by soczewka się sama ułozyła
- łagodnie zwolnij powiekę i zamknij oczy by soczewka ułozyła się w na srodku oczka

Jeśli nie uda ci się mimo moich nieudolnych rad...to najlepiej zgłoś się do okulisty...tam załozą ci soczewkę i pokaż jak to się robi. [img]icons/icon7.gif[/img]

pozdrawiam i powodzenia!!!
lola^ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-19, 21:34   #3
lil_margo
Rozeznanie

[img]icons/icon40.gif[/img]

Hmmm... Ja tez jestem zdania, ze lepiej zglosic sie do okulisty, nie chce cie martwic, ale mozesz sobie uszkodzic oko, zainfekowac je, albo po prostu zniszczyc soczewke.
A powiedz mi, kiedy lekarz przepisywal ci kontakty, nie nauczyl cie ich zakladac? Ja musialam siedziec godzine w gabinecie, najpierw lekarz wlozyl mi soczewki, potem musialam zrobic to sama, potem jeszcze poczekac pol godziny, czy przypadkiem oko nie odrzuca ciala obcego itd...

Przede wszystkim nie denerwuj sie. Zakladaj je powoli, staraj sie nie mrugac gwaltownie powiekami. I zastojuj sie do wszystkic rad mojej poprzedniczki [img]icons/icon10.gif[/img] Napisala Ci chyba wszystko.

Powodzenia.
lil_margo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-19, 22:38   #4
sarenka
Zakorzenienie

ja się podpisuję wszystkimi 4ema kończynami pod słowami dziewczyn. jeśli Ci nie wychodzi - idź do okulisty. oko to za delikatny organ, aby za długo przy nim experymentować.

oj pamiętam swoje pierwsze kroki w obsłudze soczewek.. ale tak samo jak Margo miałam długie szkolenie w gabinecie.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-20, 15:52   #5
kkarolinaaa
Raczkowanie

Re: Jak założyć szkła kontaktowe?/lola^ i margo

Nie nauczył bo szkła dostałam dopiero 2 tyg.po ich przepisaniu. Może nie miał na jakich? Nie wiem.
Jak mam sprawdzić czy soczewki sie nie wywróciły na drugą stronę? Moim zdaniem wygladaja po obu stronach tak samo (sa brazowe)i kilka razy juz mi sie przekrecily. Ma to jakies znaczenie jesli to sa "zerówki"?
Stary 2003-02-20, 16:05   #6
sarenka
Zakorzenienie

Re: Jak założyć szkła kontaktowe?/lola^ i margo

1. lekarz uczy zakładac soczewki właśnie w momencie odbioru soczewek [no bo wcześniej nie ma na czym uczyć]
2. soczewka ma dwie strony - tylko jedna jest właściwa do założenia na oko [źle jak brzegi wywijają się lekko na zewnątrz]
3. zazwyczaj do szkieł dołączana jest książeczka, w której zawarte są porady dotyczące korzystania ze szkieł. i w niej właśnie są dwa zdjęcia: dobrze i źle wywiniętej soczewki

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-02-20, 20:07   #7
kkarolinaaa
Raczkowanie

Re: Jak założyć szkła kontaktowe?/lola^, margo, sarenka

DZIĘKUJĘ za wszystkie rady. Udało mi się je założyć. W końcu! Wcale to nie jest takie trudne. A moze teraz coś o zdejmowaniu? Jak powinno to sie robic?
Szkła zamawiałam nie u okulisty ale w salonie optycznym i nie dostałam żadnej książeczki. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!
Stary 2003-02-21, 09:44   #8
juliett
Raczkowanie

Re: Jak założyć szkła kontaktowe?/lola^, margo, sarenka

Karolinko!
Co to za salon????????????
sprzedali ci szkła bez zadnych badań, nikt nie nauczył cie jak je zakładać itp.??? A co z reakcją twoich oczu ???
Krew mi sie gotuje
Jesli juz trafilas na takich "amatorów" to błagam pamietaj o wizycie kontrolnej u okulisty za ok. 2 tygodnie.

Pytasz o zerowki - nie ma to zadnego znaczenia, nie sa to szkła korygujące wade wzroku, tylko po prostu zmieniajace kolor teczówki
A co do zdejmownia - kazdy ma inna technike - ja np. lewą reka rozszerzam troche powieki a prawa kciukiem i palcem wskazującym chwytam soczewke.Jak mialam tipsy ylo to niemozliwe - przesuwalam soczewke do wewnetrznego kącika oka i zdejmowalam
Nie jest to trudne ale wymaga troszke treningu
Powodzenia!
juliett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 19:00   #9
kkarolinaaa
Raczkowanie

Re: Jak założyć szkła kontaktowe?/ Co jest?

Mam znow do WAS pytanie Drogie Wizazanki. Dzieki WASZEJ pomocy normalnie zakladam juz soczewki ale jest problem-zle w nich widze. Sa to zerowki a jednak obraz jest troche nie wyrazny,jakby zamglony. Nie wiem co z nimi jest. Wzrok mam dobry,moze podczas zakladania jakos je brudze palcami(ale myje przed zalozeniem),a moze na poczatku zawsze tak jest? Czy to jest znak ze moje oczy nie przyjmuja ich? PROSZE poradzcie.
Stary 2003-02-24, 23:38   #10
sarenka
Zakorzenienie

a nie przechodzi jak bardzo intensywnie zatrzepoczesz powiekami? albo spojrzysz raz gdzieś bardzo daleko a raz bardzo blisko? jeśli to stan permanentny to idź do lekarza koniecznie, jesli mija po moich wskazówkach to całkiem normalny objaw u początkującej "kontaktówki" [img]icons/icon7.gif[/img]

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-02-25, 09:12   #11
kkarolinaaa
Raczkowanie

Przechodzi ale na moment. Moze to dlatego ze mialam soczewki dopiero 3 razy na oczkach?
Stary 2003-02-25, 09:41   #12
sarenka
Zakorzenienie

a ta mgła jest permanentna czy też mija? ja wiem, że miałam tak, iż mgła pojawiała się raz na jakiś czas i przez mruganie lub patrzenie w dal i bardzo blisko redukowało mglę na chwilkę. Karolino? jsteś pewna, że w ramach zakupu szkieł nie masz uprawnienia do wizyty kontrolnej gratis?

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-02-25, 09:56   #13
sarenka
Zakorzenienie

i jeszcze jedno: czy na początku noszenia szkieł zakładasz je na 2-4 godziny wydłużając czas noszenia soczewek? to też bardzo istotne.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2003-02-25, 10:00   #14
kkarolinaaa
Raczkowanie

Nie, zakladam je na 7-9 godz. A mgla znika na chwile. Raczej nie mam takich uprawnien.
Stary 2003-02-25, 10:06   #15
sarenka
Zakorzenienie

okulista doradza [i to nie tylko mój] aby w pierwszej fazie noszenia szkieł nosić je przez parę godzin a potem ścigąć - w końcu to obce ciało i oko musi się przyzwyczaić.

na każdym seriwsie internetowym, w książeczkach, które dostaje się ze szkłami i artykułachw gazetach napisane jest, iż "mgła" nie powinna być lekceważona - szkła należy zdjąć niezwłocznie i udać się do lekarza.

jeżeli mgłę MIEWASZ np. przez 15 minut potem znika na 2h i znów się pojawia [głównie jak się na coś zapatrzysz] to normalne, bo oko musi dać sobie radę z nawilżeniem - a na samym wstępie nie do końca to umie. jeśli mgłę masz przez cały niemal czas noszenia szkieł to musisz iść do lekarza.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Stary 2007-02-12, 17:12   #16
radioheadka
Rozeznanie

Exclamation Do osób noszących soczewki-pomożcie...

Hej,
dziś bylam u okulisty i kupilam pierwsze w życiu soczewki.Mialam naukę zakladania, zdejmowania i jakos szlo, jednak po powrocie do domu nie bardzo pamietalam jak zdjac te soczewki i chyba z godzine sie meczylam, cale oczy czerwone...

Proszę napiszcie mniej wiecej jak zdejmujecie te soczewki, jak zakladacie...(tzn ktorych palcow uzywacie do odchylania powieki, itp) Proszę

aha, czy któras z Was stosowala te soczewki-kwartalne??Bo zastanawiam się nad kupnem, a nie iwem czym się kierowac (teraz mam iWear miesięczne, ale one nie sa dostepne w internecie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg optimafw.jpg (17,9 KB, 18 załadowań)
radioheadka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 17:17   #17
madziuninek
Raczkowanie

Dot.: Do osób noszących soczewki-pomożcie...

Kwartalne sa ok
madziuninek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 17:21   #18
absentia
Przyczajenie

po pierwsze spokojnie z czasem nauczysz się zakładać i zdejmować soczewki bez żadnego problemu ja sobie odciągam palcem wskazującym dolną powiekę przy zakładaniu i zdejmowaniu, zdejmując trzeba soczewkę delikatnie szczypnąć. W necie są poradniki dla początkujących np tu http://www.soczewkikontaktowe.pl/por...csoczewki.html
ja noszę te soczewki kwartalne, nie mam z nimi problemów, są tanie zwłaszcza przy zamówieniach przez internet
absentia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 17:23   #19
marta6704
Zakorzenienie

Soczewki kwartalne posiadam i ja I na początku mialam te same co ty.Po upływie jakiś 2 lub 3 miesięcy,gdy oko przyzwyczai sie do soczewki bedziesz mogla sobie kupić kwartalne
marta6704 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 17:29   #20
piotrek-1983
Zadomowienie

Z czasem nabierzesz wprawy, pierwszy raz też zakładałem i zdejmowałem 10 min jedną soczewkę. Okulistka pokazała swoją metodę, jednak ona mi nie odpowiada i metodą prób i błędów wymyśliłem najbardziej odpowiednią. Obecnie jedną soczewkę sciągam w 2s, zakładam 5-10. Zatem po kilkunastu(dziesięciu) dniach będziesz osiągała podobne wyniki.

Noszę miesięczne iWear. Innych nie próbowałem.

Ściąganie:
Patrzę prosto przed siebie (obecnie robie to bez lusterka), palcem wskazującym lewej ręki odchylam dolną powiekę, palcem wskazującym prawej dłoni dotykam soczewkę i przesuwam ją w dół. W tym momencie soczewka odkleja się od oka i pomagam sobie kciukiem łapiąc soczewke i wyjmując ją z oka. Tą samą zasadę przyjmuję dla lewego i prawego oka.

Zakładanie:
Patrzę na wprost, palcem lewej dłoni sciągam powiekę w dół, przykładam soczewkę (palec wskazujący prawej dłoni). Jeśli soczewka lekko złapie się oka puszczam dolną powiekę (pilnując by soczewka się nie zwinęła) i odsuwam palce. Zamykam powieki i ruszam okiem we wszystkich kierunkach (góra-dół, lewo-prawo) w tym momencie soczewka pewnie siedzi w oku.

Jeśli mało łopatologicznie to pytaj

Edit:
Widzę, że pojawiła się metoda ze ściąganiem przez złapanie soczewki dwoma palcami. Też taką metodę miałem przedstawioną i z nią miałem problemy. Przy ściśnięciu pojawia się pod soczewką strefa podciśnienia i u mnie występował ból/szczypanie oka. Wolę przesunąć soczewkę w dół, a niemal sama wyskoczy z oka.

piotrek-1983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 18:02   #21
radioheadka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez marta6704 Pokaż wiadomość
Soczewki kwartalne posiadam i ja I na początku mialam te same co ty.Po upływie jakiś 2 lub 3 miesięcy,gdy oko przyzwyczai sie do soczewki bedziesz mogla sobie kupić kwartalne
czyli na przyszly miesiac lepiej nie kupowac tych kwartalnych jeszcze?? a czemu??
radioheadka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 18:13   #22
Ally83
Zakorzenienie

Gdzieś tu jest caaały wątek o soczewkach i tam pisałyśmy, jak ściągać soczewki. Ja już po tych kilku latach noszenia jestem tak przyzwyczajona, że robię to automatycznie - patrząc do góry chwytam soczewkę pomiędzy palec wskazujący i kciuk i zdejmuję.
A te Optima kwartalne nosiłam na początku mojej przygody z soczewkami i nie narzekałam. Ale po pewnym czasie przestawiłam się na miesięczne, bo jednak na tych 3-miesięcznych czasem mi soczewka chwyciła jakiś paproch, który potem nie chciał się usunąć i miałam wrażenie piachu pod powiekami i musiałam wymieniać. Teraz z kolei mam soczewki do ciągłego (przez noc i dzień) miesięcznego noszenia i jestem zachwycona Mogę sobie spać w soczewkach i rano wszystko widzę wyraźnie Ale zdejmuję je co parę dni, czasem codziennie, by dać oczom odetchnąć
Ally83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 19:16   #23
sugar_kitty
Zakorzenienie

GG do sugar_kitty

na początku każdy ma problemy z zakładaniem i zdejmowaniem soczewek
polecam miesięczne, takie są najbardziej higieniczne moim zdaniem
Stary 2007-02-12, 19:31   #24
lily_of_the_valley
Zadomowienie

Ja natomiast palcem wskazujacym lewej reki odchyalm gorna powieke, a wskazujacym dolna, palcem wskazujacym prawej reki sciagam socewke w dol i lapie drugim placem. Nie martw sie wejdziesz we wprawe i nie bedzie problemu. To jest na prawde latwe
lily_of_the_valley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 19:00   #25
basiawlg
Organizatorka

GG do basiawlg

Witam
Mam pytanie czy ktoś już kupował soczewki z tego sklepu internetowego: http://www.2soczewki.pl/index.html
Czy są godni zaufania i wogóle ?????
basiawlg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 11:09   #26
megusiaa
Rozeznanie

Dot.: Jak założyć szkła kontaktowe?

ja tez nie potrafie zalozyc tego cholerstwa!!! mecze sie od 20 min i nic... bylam u okulisty tam siedzialam z godzine i probowalam udalo sie po wielu meczarniach... pozniej kilka dni w domu zakladalam sama ale to bylo starszne 15-20 min mi schodzilo na zaloezenie tego gowna.... sciagnac tez nigdy nie moglam za pierwszym razem rolowanie w dol u mnie nie szlo bo co zrolowalam soczewke i wyciagalam kciuka zeby ja zlapac to jakas ja puszczalam wskazujacym i wracala na dswoje miejsce - masakraa... w koncu zdejmowalam normalnie tak jak byla na oku tak ja przyszczypywalam i sciagalamm - czy tak mozna?? bo znajomy mi pow ze jemu tak kazala okulistka zdejmowac ale czy to sobie krzywdy nie mozna tak zrobic??
nosilam je kilka dni pozniej na jakies 3 tyg przestalam i dzis chcialam je znowu zalozcy - nie da rady normalnie nie da rady(((

dziewczyny gdzie patrzycie jak zakladacie soczewke?? ja trzymam gorna i dolna powieke i patrze przed siebie i za cholere nie moge tego zalozyc oko czerwone powieki sie zamykaja i dupa blada z tego wychodzi tytlko sie wkurzam i placze ze zlosci... mnie tak uczyl okulista... bez sensu przeceiz logiczne ze jak widisz ze cos ci sie do oka zbliza zamykasz je wiec jak w ten sposob zalozyc soczewke..
kolezanka zaklada odciagajac dolna powieke i patrzy w bok albo w gore... ale jak tak zalozyc soczewke nie patrzac co sie robi?????

boze to jakas masakra jewst normalnieee.... chce nosic soczewki a nie potrafie ich zalozyc!!!!((

poradzcie cos na zakladanie i zdejmowanie...
juz nawet sobie lusterwko powiekszajace kupilam i tak dupa z tego((((

przepraszam za mojego posta ale jestem naprade zdesperwoana kase wydalam juz 2 soczewki zmarnowalam bo to sa 1-dniowe a nie umiem tego zalozyc a ze z natury ejstem starsznie nerowowa jak mi cos nie idzie od razu sie denerwuje placze i tyle z tego wszytskiego jest((

z gory dziekuje za wszelkie rady

buzki i pomozcie bo juz mnie to wszytsko wrr...
megusiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 11:32   #27
Klarissa
Zakorzenienie

Smile Dot.: Jak założyć szkła kontaktowe?

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
ja tez nie potrafie zalozyc tego cholerstwa!!! mecze sie od 20 min i nic... bylam u okulisty tam siedzialam z godzine i probowalam udalo sie po wielu meczarniach... pozniej kilka dni w domu zakladalam sama ale to bylo starszne 15-20 min mi schodzilo na zaloezenie tego gowna.... sciagnac tez nigdy nie moglam za pierwszym razem rolowanie w dol u mnie nie szlo bo co zrolowalam soczewke i wyciagalam kciuka zeby ja zlapac to jakas ja puszczalam wskazujacym i wracala na dswoje miejsce - masakraa... w koncu zdejmowalam normalnie tak jak byla na oku tak ja przyszczypywalam i sciagalamm - czy tak mozna?? bo znajomy mi pow ze jemu tak kazala okulistka zdejmowac ale czy to sobie krzywdy nie mozna tak zrobic??
nosilam je kilka dni pozniej na jakies 3 tyg przestalam i dzis chcialam je znowu zalozcy - nie da rady normalnie nie da rady(((

dziewczyny gdzie patrzycie jak zakladacie soczewke?? ja trzymam gorna i dolna powieke i patrze przed siebie i za cholere nie moge tego zalozyc oko czerwone powieki sie zamykaja i dupa blada z tego wychodzi tytlko sie wkurzam i placze ze zlosci... mnie tak uczyl okulista... bez sensu przeceiz logiczne ze jak widisz ze cos ci sie do oka zbliza zamykasz je wiec jak w ten sposob zalozyc soczewke..
kolezanka zaklada odciagajac dolna powieke i patrzy w bok albo w gore... ale jak tak zalozyc soczewke nie patrzac co sie robi?????

boze to jakas masakra jewst normalnieee.... chce nosic soczewki a nie potrafie ich zalozyc!!!!((

poradzcie cos na zakladanie i zdejmowanie...
juz nawet sobie lusterwko powiekszajace kupilam i tak dupa z tego((((

przepraszam za mojego posta ale jestem naprade zdesperwoana kase wydalam juz 2 soczewki zmarnowalam bo to sa 1-dniowe a nie umiem tego zalozyc a ze z natury ejstem starsznie nerowowa jak mi cos nie idzie od razu sie denerwuje placze i tyle z tego wszytskiego jest((

z gory dziekuje za wszelkie rady

buzki i pomozcie bo juz mnie to wszytsko wrr...
Ja zakładam soczewkę w ten sposób:

Robię to przed nałożeniem makijażu. Myję i osuszam ręce czystym ręcznikiem. Oczyszczoną soczewkę układam na palcu wskazującym prawej ręki (sprawdzam wcześniej czy zakładam dobrą stroną i w moim przypadku czy dobra soczewkę, bo mam różnicę w wadzie między oczyma) polewam płynem do soczewek tak, aby wewnątrz niej zebrała się nieduża kropelka. Lewą ręką łapię dolną i górną powiekę rozszerzając oko i spoglądając na wprost w lustro prawą ręką dotykam delikatnie dokładnie w źrenicę. Soczewka sama się przykleja i ustawia po lekkim mrugnięciem okiem, nadmiar płynu sam wypływa z oka.

Noszę soczewki od 8 lat, wcześniej, zanim nauczyłam się zakładać soczewki patrząc na wprost i dotykając a przynajmniej celując w źrenicę było mi łatwiej gdy spoglądałam w górę a potem po przyłożeniu soczewki do oka powoli i delikatnie w dół. Nie denerwuj się, tego się trzeba nauczyć. Po 8 latach w ogóle nie mam odruchu zamykania się oka czy uciekania wzrokiem podczas zakładania, jednak na początku też go miałam i pierwsze soczewki zakładałam po 40 minut każdą... Delikatnie, lecz mocno palcami przytrzymuj powieki tak aby oko ci się nie zamykało gdy zbliżasz do niego szkło. Z czasem odruch mrugania zniknie, wierz mi. W obecnej chwili czasem mam problem ponieważ często nie mrugam gdy np. jakiś owad zbliża mi się do oka...

Zdejmowanie:

Zdejmuję soczewki przed zmyciem makijażu. Czystymi rękoma oczywiście. Lewą ręką łapię dolną i górną powiekę rozszerzając oko. Prawą ręką palcem środkowym lub wskazującym dotykam delikatnie soczewki pośrodku i przesuwam ją powoli w dół oka poza obręb tęczówki skąd wyjmuję ją już normalnie. Nie potrzebuję do tej czynności lustra. Soczewki myję i chowam.

Uważam żeby nie "szczypać" soczewki przy zdejmowaniu ponieważ zdarzyło mi się parę razy (głównie na początku mojej z nimi przygody) zniszczyć soczewkę w ten sposób - po prostu rozdarłam ją paznokciem, zrobiłam w niej dziurę... Tak samo uważam, żeby jej nie zwijać w rulonik, bo także od tego może się zniszczyć.
Stary 2008-12-09, 11:40   #28
Klarissa
Zakorzenienie

Ehhh... znaj moje dobre serce chociaż nie jest to z pewnością najlepsze moje ujęcie, na zdjęciu poniżej pokazuję jak trzymam oko, żeby nie płatało mi psikusów podczas zakładania soczewki. Nie mam przy sobie płynu bo pokazałabym jak łatwo założyć i ściągnąć, ale niestety nie mogę w tej chwili. Poza tym potrzebuję do tego 2 rąk i lustra, a jeszcze czymś musiałabym trzymać aparat. Może w domu poproszę męża o zrobienie filmiku szkoleniowego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (29,2 KB, 150 załadowań)
Stary 2008-12-09, 14:56   #29
megusiaa
Rozeznanie

Dot.: Jak założyć szkła kontaktowe?

dziękuję Wam bardzo za pomoc i za instrukcje...
będę próbowała na spokojnie tak jak radzicie...
najpierw spróbuje tym sposobem żeby jednak nie patrzeć na wprost może jakoś mi się w końcu uda zakładać i zdejmować bez problemu...

dzięki za zdjęcie... filmik hm też byłby przydatny ale jeśli się nie uda to i tak i tak dziękuję za Wasze rady...

aha soczewki mam jednodniowe wiec akurat o to ich zniszczenie przy zdejmowaniu się nie boję bo i tak je wywalam tylko zastanawiam się czy sobie krzywdy nie zrobię jeśli będę zdejmowała soczewkę nie ściągając jej w dół tylko tak jak jest na oku zeszczypnąć ją... bo nie chciałabym sobie uszkodzić oczka...

no nic jeszcze raz dzięki Wam
pozdrawiam

P.S.
jeszcze tak mi się przypomniało dziewczyny jakich kosmetyków używacie kiedy nosicie soczewki?? czy macie jakieś specjalne tusze cienie i kredki eyelinery czy tych co zwykle...?? bo wiem że przy soczewkach makijaż nie może się osypywać np tusz kruszyć itp itd... jakie firmy polecacie?? sprawdzone najlepiej na sobie
i jeszcze jedno pytanko co robicie jak macie soczewkę i coś Wam wpadnie do oka...?? muszka jakiś paproszek czy coś?? trzeba wtedy wyciągnąć soczewkę czy jak?? bo dla mnie to jakaś abstrakcja totalna np jestem na jakiś zakupach albo jadę samochodem i coś mi wpadnie do oka to co wtedy?? przecież nie wyjmę soczewki brudnymi rękoma... w ogóle boję się że jak zacznę grzebać gdzieś w oku to albo zabrudzę soczewkę albo na nią się coś przyklei albo ona poprostu wypadnie... to samo mam np z pocieraniem oka... podobno nie powinni się od razu otwierać oka jak np je pocierasz bo wtedy soczewka może wypaść trzeba odczekać kilka sekund żeby ona się tam ułożyła i dopiero otworzyć oko....

ehh same problemy przepraszam może są głupie ale naprawdę nie mam się kogo o takie rzeczy spytać bo nikt z moich znajomych nie nosi soczewek a jak byłam u lekarza to wszystko mi z głowy wypadło o co miałam zapytać;p

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2008-12-09 o 15:47
megusiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 16:09   #30
Klarissa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
dziękuję Wam bardzo za pomoc i za instrukcje...
będę próbowała na spokojnie tak jak radzicie...
najpierw spróbuje tym sposobem żeby jednak nie patrzeć na wprost może jakoś mi się w końcu uda zakładać i zdejmować bez problemu...

dzięki za zdjęcie... filmik hm też byłby przydatny ale jeśli się nie uda to i tak i tak dziękuję za Wasze rady...

aha soczewki mam jednodniowe wiec akurat o to ich zniszczenie przy zdejmowaniu się nie boję bo i tak je wywalam tylko zastanawiam się czy sobie krzywdy nie zrobię jeśli będę zdejmowała soczewkę nie ściągając jej w dół tylko tak jak jest na oku zeszczypnąć ją... bo nie chciałabym sobie uszkodzić oczka...

no nic jeszcze raz dzięki Wam
pozdrawiam
Nie ma sprawy

Cytat:
P.S.
jeszcze tak mi się przypomniało dziewczyny jakich kosmetyków używacie kiedy nosicie soczewki?? czy macie jakieś specjalne tusze cienie i kredki eyelinery czy tych co zwykle...?? bo wiem że przy soczewkach makijaż nie może się osypywać np tusz kruszyć itp itd... jakie firmy polecacie?? sprawdzone najlepiej na sobie
i jeszcze jedno pytanko co robicie jak macie soczewkę i coś Wam wpadnie do oka...?? muszka jakiś paproszek czy coś?? trzeba wtedy wyciągnąć soczewkę czy jak?? bo dla mnie to jakaś abstrakcja totalna np jestem na jakiś zakupach albo jadę samochodem i coś mi wpadnie do oka to co wtedy?? przecież nie wyjmę soczewki brudnymi rękoma... w ogóle boję się że jak zacznę grzebać gdzieś w oku to albo zabrudzę soczewkę albo na nią się coś przyklei albo ona poprostu wypadnie... to samo mam np z pocieraniem oka... podobno nie powinni się od razu otwierać oka jak np je pocierasz bo wtedy soczewka może wypaść trzeba odczekać kilka sekund żeby ona się tam ułożyła i dopiero otworzyć oko....

ehh same problemy przepraszam może są głupie ale naprawdę nie mam się kogo o takie rzeczy spytać bo nikt z moich znajomych nie nosi soczewek a jak byłam u lekarza to wszystko mi z głowy wypadło o co miałam zapytać;p

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Ja używam kosmetyków wodoodpornych na wypadek jakby łzawiły mi oczy, jakbym musiała zdjąć soczewkę z jakiegoś powodu i potem powtórnie założyć itp. po prostu nie chciałabym się wtedy jeszcze wypaprać, wymazać tuszem. Używam kosmetyków firmy Lancome ponieważ je lubię. W praktyce poza domem nigdy nie ściągam soczewek, ponieważ już od dawna przestałam ze sobą nosić płyn do nich. Są jak moje drugie oczy, często zapominam, że noszę coś takiego.

Co robię jak mi coś wpadnie do oka? Albo delikatnie mrugam aby samo wypadło, albo biorę lusterko i paluchami wyciągam. Jak mam gdzie umyć ręce to myję, jak nie mam to nie myję. Nigdy nie ściągam soczewki do tego, żeby jakiegoś paprocha z oka wyciągnąć, nie potrzebuję.

Soczewka o ile zbyt energicznie się nie pociera górnej powieki (np. podczas przecierania oczu gdy ogarnia nas senność) tak po prostu nie wypadnie sama z siebie. Nie należy jednak doprowadzać do przesuszenia oka (bo wtedy faktycznie może się odkleić i wypaść za poza tym to po prostu boli). Najlepiej jest unikać grzebania rękami w okolicach oczu mając na uwadze to, że nosi się soczewki.

Nie wiem jak jeszcze mogłabym ci pomóc. Soczewki nie są pozbawione wad, jednak w obliczu zalet takich jak pełen kąt widzenia czy niemożność zaparowania wygrywają z okularami wszelkiej maści. Jeśli tylko zachowuje się zdrowy rozsądek i zasady higieny nie ma możliwości by sobie zrobić krzywdę poprzez ich używanie.

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości