Kosmetyki dla karmiącej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-19, 11:54   #1
Edziab
Raczkowanie

Kosmetyki dla karmiącej

Mam 33 lata i odkad dowiedziałam sie ze ejstem w ciazy odpuściłam wszytkie kremy z aktywnymi składnikami typu retinol, wit.C, wkasy itp... uzywałam wąłsciwie tylko Hydraphese La Roche Posay na dzień z filtrami a na noc kremu dla wrazliwców z serii AA - po 9 miesiacach efektem jest cera pełna rozszerzonych porów i zanieczyszczeń, przesuszona i z popękanymi naczyńkami.
Chciałam zapytac czy karmiąc piersia równiez nalezy wystrzegac sie aktywnych skąłdników w kosmetykach? prosiłabym o jakies propozycje bezpiecznych kosmetyków dla karmiących kobiet.
Na arzie zastanawiam sie nad zakupem kremu Hydramax + active chanel na noc - co do reszty brak mi pomysłu...
czy karmiac nie nalezy stosowac preparatow antycellulitisowych?
Edziab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 12:57   #2
chustomama
Przyczajenie

Dot.: Kosmetyki dla karmiącej

Polecam kosmetyki z biolander.com Są rewelacyjne! Z samych naturalnych składników, bez sls, parabenów i innych świństw.
Ja po umyciu twarzy mydłem czy żelem od nich w ogóle nie potrzebuję używać później kremu
Naszego Synka (13,5msca) od urodzenia myję szamponem miodowym i do tej pory nie używamy żadnych kremów, oliwek itp., nigdy nie zaznał odparzenia czy innych problemów ze skórą.
Polecam jako mama nadal karmiąca
chustomama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 17:23   #3
201608040942
Konto usunięte

A czemu urezygnowalas z wit. C i kwasow? Retinol to rozumiem ale ta reszte mozesz uzywac w ciazy i karmiac. Co odradzam to smarowanie sie kremem z filtrem przenikajacym. Badania dowiodly ze przenika on do mleka kobieta karmiacych, wiec uzywaja kremow z filtrem tego typu karmisz dziecko ta chemia, ktora moze oddzialywac na jego gospodarke hormonalna.
Wit. C mozesz uzywac tak samo jak kwasy.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 18:44   #4
Edziab
Raczkowanie

dziekuje za odpowiedz - ale prosze jeszcze o wyjasnienie co to jest filtr przenikajacy i jak go rozpoznac w skladzie kosmetykow?
Stary 2008-05-19, 21:02   #5
201608040942
Konto usunięte

To np octyl albo ethylhexyl methoxycinnamate ten jest najczesciej uzywany. Reszte spotyka sie zadko
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 21:21   #6
lipiec7
Raczkowanie

Ja bym nie ryzykowała bardziej skomplikowaną chemią.Kazda kobieta ma jednak wybór.Zamiast preparatów na celulit poleciłabym Tobie szczypanie łydek i codzienny o poranku masaż rękawicą z włosia całego ciała od stóp w kierunku serca.Olejek polecam ten z Rossmana dlla kobiet w ciazy ,który wprawdzie pomimo nie odpowiedniego konsumenta zachwycił mnie.Do mycia skóry możesz uzywać płatków owsianych zmiekczonych uprzednio wodą i ostudzonych,odzianych w gazę i delikatny masaż.Ewenualnie mniejsze zło czyli micel ,a potem jakby co potraktowac termalką aby jak najmniej się ostało chemii(np bioderma,avenea,vichy choc myślę że zachwycic Ciebie może Rosaliac z la roche possay)Spróbuj kremiki Weledy seria z irysem jest godna uwagi choć niestety o ile dobrze pamiętam ma alkohol.Na noc radziłabym Tobie spróbować fenomenalny olejek arganowy z ecospa.I przekonaj się do glinek poleciłabym Tobie żółtą.
lipiec7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 22:52   #7
Edziab
Raczkowanie

dziekuje za polecenie konkretnych preparatów - znalazłam tez cały watek o kosmetykach dla ciezarnych i juz czuje sie bogatsza w wiedze, oraz uspokojona bo Hydraphese Legere XL jakkolwiek ma filtry chemiczne to nie przenikaja one do organizmu
Stary 2008-05-27, 13:51   #8
thabaka
Raczkowanie

moja kuzynka podczas karmienia przeszla na kosmetyki dzieciece....i wszystko bylo ok

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości