Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-19, 16:17   #1
łajza
Raczkowanie

straszne bóle brzucha + bardzo obfity okres

witam. mam 18 lat, miesiączkuje regularnie od dłuższego czasu i osttanio zaniepokoiło mnie to, co sie dzieje. przedostatnia miesiączke dostałam zgodnie z terminem, towarzyszyły temu bole brzucha (zreszta jak zawsze), ok 5 dni od zakończenia okresu nastąpiło ponowne krwawienie ok 3-4 dniowe i straszne bóle brzucha które utrzymywały sie do następnej miesączki. wybrałam sie do lekarza który w sumie nic konkretnego nie stwierdził, uznał ze jest to prawdopodomnie związane z owulacją, i wypisał mi Mefacit. no cóz... brzuch bolał dalej mimo duzych dawek tabletek.... dostałam 3 dni temu okres, z początku baaardzo skromny jednak po 2 dniu stał sie strasznie obfity... jest bardzo dużo skrzepów, dużo krwi a przede wszystkim dalsze bóle brzucha... prawdopodomnie po okresie wybiore sie na nastepne badania do innego lekarza, ale chciałabym sie moze najpierw tu dowiedzieć co moze byc tego przyczyna...?
jestem strasznie zaniepokojona jak i zmęczona tym wszystkim... te bóle brzucha, jajników strasznie mnie wykańczają, najchętniej przespałabym całe dnie i leżała w łózku...
Stary 2008-05-19, 16:24   #2
martha330
Zakorzenienie

Smaczny profil martha330
Smaczne przepisy1
Dot.: straszne bóle brzucha + bardzo obfity okres

koniecznie wybierz sie do innego lekarza,niech zrobi Ci badania....najlepszy sposob,by dowiedziec sie,co dzieje sie w Twoim organizmie, jesli wczesniej nie mialas podobnych sytuacji,to tym bardziej..........

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaiyx8dpjxmvj3b.png

moje prawo jazdy :

teoria - 7.06.13
praktyka - 20.06.13
plastik - 8.07.13

~ zakochana w Zakopanem
martha330 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 17:38   #3
MartaMagda
Zadomowienie

Najlepiej wybrać sie do gabinetu, gdzie wykonają od razu USG, nie przeszkadza temu badaniu, nawet plamienie związane z końcem okresu. Badanie to pozwala wykluczyć sporo chorób i zapobiec bieganiu po specjalistach.
MartaMagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 17:44   #4
łajza
Raczkowanie

miałam robione USG od razu przy padaniu ginekologicznym bo bylam u ginekologa-połoznika który ma taki sprzęt w gabinecie, powiedział ze przy jajniku są małe pecherzyki aczykolwiek jest to związane z owulacja, uznal ze ma prawo mnie boleć i tyle. nie powiedział nic więcej, ale niepokoja mnie te bóle oraz ten strasznie obfity okres, nigdy tak nie mialam i nie wiem co moze byc przyczyną...
Stary 2008-05-19, 17:56   #5
julka89
Przyczajenie

Ból brzucha jest bardzo niepokojący. Mam tyle samo lat co ty. Miesiączkuje regularnie od jakiś 3 lat. Niestety okres to dla mnie niesamowite cierpienie. Moim zdaniem powinnaś udać się do innego lekarza. Prawdopodobnie przepisze Ci leki i zrobi badania. Możliwe, że masz coś z jajnikami. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale może zaczęłaś niedawno współżycie ?
Nie denerwuj sie tym tak bardzo, bo stres tylko pogorszy sprawę. Koniecznie idź do lekarza
julka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 18:58   #6
łajza
Raczkowanie

wspólżyje juz od ok 9 miesięcy ze stałym partnerem, nic mnie nie bolało, nie występowalo krwawienie po stosunku wiec to raczej nie od tego, ginekolog tez mnie o to pytał ale dalej w nic nie wnikał... pojde to innego lekarza, tylko najpierw musi mi sie okres skończyć... myslałam, ze moze tutaj sie dowiem czegos mniej więcej, bo nie wiem czy ja juz sobie wmawiam czy moze rzeczywiscie cos sie dzieje... bo po pierwszej wizycie uspokoiłam sie troche jednak znowu coraz bardziej sie niepokoje
Stary 2008-05-20, 07:51   #7
ciasteczkowy potwór
Raczkowanie

Ból w czasie miesiączki spowodowany jest dużą ilością skrzepów. Niestety nie wiem co wpływa na obfitość krwawienia. Tak czy siak powinnaś pójść do ginekologa, tym bardziej jeśli skrzepy są dużych rozmiarów.
ciasteczkowy potwór jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości