odbarwienia na skorze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-25, 15:12   #1
blue18
Raczkowanie

Odbarwienia.. :(

Od poltora roku jakos bralam tabletki hormonalne..
jak wiadomo wtedy nie powinno sie wystawiac na slonce, ale ja i tak to robilam nienauczona doswiadczeniem..
no i tak.. na poczatku bylo wszystko ok, slicznie sie opalalam itd.
jednak jakos w czerwcu 2005 juz pojawila mi sie mala biala plama na brodzie.. ja nie wiedzialam co to jest, wiec opalalam sie dalej... pozniej pojawila sie kolejna plama na brodzie i czole.. i jeszcze wokol oczu...
juz powaznie zaczelam sie tym przejmowac wiec skonczylam z opalaniem...
zaczelam sie 'wybielac' zeby reszta skory miala ten sam odcien co plamy..
teraz tabletki juz odstawilam... plam na brodzie nie ma.. wokol oczu tez nie, ale czole jest malutka.. i...zauwazylam ostanio po jednej plamce na obu przedramieniach
i nie wiem juz co mam robic.. i co to w ogole jest..
jestem juz taka blada.. ze chetnie wybralabym sie do solarium.. zwlaszcza, ze hormonow juz nie biore.. ale.. czy wtedy nie bedzie tak , ze te plamy z brody wroca np. ?? a reszta tez sie bedzie odznaczac od reszty opalonej buzi i rak??
jak myslicie?? bo nie chce znow byc laciata..
blue18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 11:26   #2
blue18
Raczkowanie

Dot.: Odbarwienia.. :(

nikt mi nie pomoze ???
nawet dermatolog nie potrafi buu
blue18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 16:51   #3
soulone
Wtajemniczenie

Odbarwienia na twarzy :(. Pomożecie?

Proszę o radę co mogę zrobić z odbarwieniami po trądziku na twarzy? Nie są to jakieś duże zmiany, ale wydaje mi się, że strasznie mnie szpecą. Przed wakacjami chciałabym sie ich pozbyć. Ponieważ mam gładką skórę, typ cery normalny, takie przebarwienia stanowią dla mnie jedyny, ale jednocześnie największy problem. Proszę o jakieś rady w związku z tym. Jakieś dobre kosmetyki w przyzwoitych cenach? Używałam cepanu, ale nie widzę wyraźnej poprawy....
soulone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 19:05   #4
tyneczka
Wtajemniczenie

GG do tyneczka
Dot.: Odbarwienia na twarzy :(. Pomożecie?

Mam dokładnie ten sam problem.
Znalazłam na forum dużo pozytywnych opinni na temat Acne Dermu i kupiłam (19 zł). Na razie używam czwarty dzień, a efektów brak - powiedziałabym nawet, że stan cery chyba się jeszcze bardziej pogorszył, ale zalecane jest używanie minimum miesiąc, więc uzbrajam się w cierpliwość

tyneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 19:16   #5
karla_92
Zakorzenienie

O bliznach, przebarwieniach po trądzikowych jest masa wątków

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Mam dokładnie ten sam problem.
Znalazłam na forum dużo pozytywnych opinni na temat Acne Dermu i kupiłam (19 zł). Na razie używam czwarty dzień, a efektów brak - powiedziałabym nawet, że stan cery chyba się jeszcze bardziej pogorszył, ale zalecane jest używanie minimum miesiąc, więc uzbrajam się w cierpliwość
Acne Derm to równiez lek na tradzik, a z tego co wiem to leczy on za pomocą "wyciągania" wszystkiego spod skory wiec nie ma sie co dziwic ze stan cery sie pogorszył
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 19:24   #6
soulone
Wtajemniczenie

"O bliznach, przebarwieniach po trądzikowych jest masa wątków"

Wiem, ale tyle tego jest, że stwierdziłam, że jak ktoś będzie chciał mi pomóc to nie będę musiała czytać wszystkiego po kolei. Zastanowił mnie ten Acne Derm. Ktoś mi powie czy on naprawdę działa? Po tej miesięcznej kuracji jest ok?
Stary 2008-03-24, 19:25   #7
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Wiem, ale tyle tego jest, że stwierdziłam, że jak ktoś będzie chciał mi pomóc to nie będę musiała czytać wszystkiego po kolei. Zastanowił mnie ten Acne Derm. Ktoś mi powie czy on naprawdę działa? Po tej miesięcznej kuracji jest ok?
Tutaj nie ma tak łatwo
Stary 2008-03-24, 19:29   #8
gosia140
Zadomowienie

No właśnie niestety to też mój problem, ale jak na razie nie znalazłam nic skutecznego
gosia140 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 20:47   #9
soulone
Wtajemniczenie

Może ktoś jednak poleci coś sprawdzonego?
Stary 2008-03-26, 21:05   #10
soulone
Wtajemniczenie

Kupiłam dzisiaj to mleczko z Sorai. Zobaczymy jak podziała...
Stary 2008-03-27, 14:44   #11
karla_92
Zakorzenienie

Nie wiem czy samo mleczko pomoże. Wbrew pozorom blizny jest cięzko usunąc. Stosując różne mascie, specyfiki apteczne (np. kremy) trzeba przeczekac troche czasu np. pare miesiecy. Na Twoim miejscu poczytalabym troche o tych bliznach i kupila jakąs porządną masc
Stary 2008-03-27, 20:17   #12
soulone
Wtajemniczenie

Dużo może nie da, ale choć trochę wygładzi. A na tym mi głównie zależy.
Stary 2008-05-21, 11:06   #13
johna
Przyczajenie

odbarwienia na skorze

Dzien Dobry chcilalam zapytac o odbarwienia na skorze ...mam dosc ciemna karnacje i na nogach oraz ramionach wychodza mi biale plamy a dokladniej po opalaniu dawniej tylko na sloncu teraz rowniez i na solarium swedzi mnie skora tylko w tych miejscach wychodza malutenkie pecherzyki i po drapaniu wychodzi biala plama...pytalam juz pewnej pani dermatolog podobno jest to efekt zazywania hormonow i opalania sie na sloncu...prawdopodobnie tego juz nie wylecze a nie potrafie opanowac sie przed drapaniem..chcialm zapytac Pani w jaki sposob moge to zatuszowac dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
johna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 11:23   #14
paulina85
Rozeznanie

GG do paulina85
Dot.: odbarwienia na skorze

według mnie moze to być łupierz pstry, czyli powierzchniowe zapalenie naskórka pod wpływem promieni słonecznych miejsca zmienione nie ulegają opaleniu i powstaja białe plamki, nie wiem czy może to by,c wynikiem hormonów owszem po hormonach pojawiaja się przebarwienia ale nie swędzą
paulina85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 15:45   #15
johna
Przyczajenie

nie to na pewno nie to poniewaz lupiez pstry ma rozowo brunatne plamy i wystepuja one przewaznie na klatce piersiowej i maja rozmiary do 5 mm ..natomiast moje plamy sa przede wszytskim na nogach (na goleniach)
i maja wilkosc nawet do 2 - 3 cm i maja kolor doslownie bialy... nie wiem czy jakies glebokie pilingi maga temu zaradzic?
johna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 17:13   #16
paulina85
Rozeznanie

GG do paulina85

a może to obiaw bielactwa, radzę skonsultowac się z lekarzem dermatologiem
paulina85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 14:51   #17
Anika88
Raczkowanie

Odbarwiona skora pod nosem

Witam od paru lat zmagam sie z wasikiem nad gorna warga, nie jestem brunetka lecz mam wlosy podbiegajace pod ciemny blond. Chcialam czyms zlikwidowac wasik wiec na poczatku stosowalam cytryne i wode utleniona, jednakze wasik nadal byl widoczny i to znaczaco. Zaraz pod nosem wloski sa bardzo jasne i nie widac ich natomiast po bokach ciemniejsze, chcialam kiedys je wydepilowac specjalnym woskiem ale nie wiem czy byly z kiepskiej firmy lecz wloskow nie chcialo wyrywac. Postawilam na bolesna metode wyrywania peseta. Pierwsze wyrywanie bolalo mnie lecz nastepne juz nie. Wasika sie pozbylam choc musze na biezaco wloski wyrywac jednak teraz mam odbarwiona skore pod nosem :/ wszystko od wybielania woda utleniona i cytryna. Czy jest na to jakas rada? Codziennie uzywam podkladow ale pod nosem wiadomo ze dlugo sie nie trzyma a nawet moge powiedziec ze szybko podklad znika i niestety widac odbarwiona skore dziekuje za rady.
Anika88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 21:21   #18
albin_ek
Zakorzenienie

GG do albin_ek
Dot.: Odbarwiona skora pod nosem

Cytat:
Napisane przez Anika88 Pokaż wiadomość
Witam od paru lat zmagam sie z wasikiem nad gorna warga, nie jestem brunetka lecz mam wlosy podbiegajace pod ciemny blond. Chcialam czyms zlikwidowac wasik wiec na poczatku stosowalam cytryne i wode utleniona, jednakze wasik nadal byl widoczny i to znaczaco. Zaraz pod nosem wloski sa bardzo jasne i nie widac ich natomiast po bokach ciemniejsze, chcialam kiedys je wydepilowac specjalnym woskiem ale nie wiem czy byly z kiepskiej firmy lecz wloskow nie chcialo wyrywac. Postawilam na bolesna metode wyrywania peseta. Pierwsze wyrywanie bolalo mnie lecz nastepne juz nie. Wasika sie pozbylam choc musze na biezaco wloski wyrywac jednak teraz mam odbarwiona skore pod nosem :/ wszystko od wybielania woda utleniona i cytryna. Czy jest na to jakas rada? Codziennie uzywam podkladow ale pod nosem wiadomo ze dlugo sie nie trzyma a nawet moge powiedziec ze szybko podklad znika i niestety widac odbarwiona skore dziekuje za rady.

Skórę możesz mieć podrażnioną od cytryny ;-) Ja bym radziła iść usunąć wąsik woskiem u kosmetyczki. To kosztuje jakies 15zł i nie męczysz się pensetą.
A ja będziesz u ginekologa to spytaj może to ma jakiś zwiazek z hormonami.
albin_ek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 22:33   #19
Anika88
Raczkowanie

Dot.: Odbarwiona skora pod nosem

Tylko ze ja juz z tej cytryny dawno nie korzystam i z wody utlenionej tez juz zrezygnowalam dawno. Chyba juz z 3 lata i od tamtej pory mam okropne odbarwienie :/ wiele osob radzilo wlasnie taki sposob no to posluchalam i teraz mam ale coz a jesli chodzi juz o wizyte u lekarza i te sprawy to podejrzewam ze wlasnie cos w tym jest bo takie owlosienie dotyka mnei tez na plecach i brzuchu, nie jest ono duze no ale tworza sie wloski i jest ich sporo, niektore ciemne niektore mniej wiec tak zastanawiam sie czy to nie hirsutyzm
Anika88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 13:57   #20
L I L Y
Zakorzenienie

Unhappy Odbarwiona - pomarańczowa skóra na kostce

Witam. Mam problem, u prawej nogi na kostce skóra zrobiła się taka sucha i pomarańczowa jak marchewka . Podejrzewam, że może to być przez to, że codziennie zażywam Belissę Sun i może to jest efektem beta-karotenu? Nawilżam tą kostkę jak tylko mogę, ale to nic nie daje. Nawet próbowałam zetrzeć trochę tą pomarańczową skórę, ale to nic nie pomaga. A na lewej kostce mam normalny kolor. Tylko ta kostka.
Pomocy. Da się coś z tym zrobić? Jest lato, ciepło, a wiadomo, że taka kostka nie wygląda zbyt ładnie. Może są jakieś kremy/maści na takie coś? Prooooszę o pomoc!

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 22:08   #21
Skimona
BAN stały

Odbarwiona górna warga

Mija górna warga jest odbarwiona! Dolna jest normalnie różowa, natomiast górna jest prawie biała-muszę malować usta szminką, bo niekorzystnie to wygląda.
Co może być powodem "odbarwienia" górnej wargi?
Skimona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 16:22   #22
Madzialenka170
Raczkowanie

Dot.: Odbarwiona górna warga

U mnie jest to spowodowane częstymi opryszczkami (tzw. zimnami) i niestety nic z tym zrobić nie mogę (mam wytłumaczenie na częste zakupy pomadkowe :P )
Madzialenka170 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 21:10   #23
agacio
Zadomowienie

Czy to stało się z dnia na dzień? Ile masz lat?

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 15:04   #24
Skimona
BAN stały

Nie z dnia na dzień
Pojawiało się stopniowo, ale nie doszłam czym to mogłoby być
Stary 2013-01-03, 13:39   #25
Skimona
BAN stały

Czy ktoś zna przyczynę-może to być jakimś kosmetykiem?
Stary 2013-03-22, 10:03   #26
karolinaaa3
Raczkowanie

Odbarwiłam plamy posloneczne co dalej?

Witam,
Nie będe owijala w bawełne tylko napisze od razu na czym sytuacja polega
Walcze od kilku lat z piegami, mam je od bodajże 10roku zycia, obecnie mam 20lat w grudniu 2012 roku zaczelam walke z nimi - stosuje krem Pigmanorm az do dzis, po 2 miesiącach (z małymi przerwami) widze ogromna poprawe, teraz mam zamiar odstawic krem gdyż nadchodza cieplejsze dni, tylko bloker z wysokim filtrem i podklad. Moje pytania są nastepujące... co dalej? Chce wznowic kuracje w październiku/listopadzie
czy pójść do kosmetyczki na jakis laser typu zabieg mikrodermabrazja czy nadal stosowac te maść (wiem ze jest silna ma substancje szkodliwe, ale czlowiek ratuje sie czym moze zeby wyglądać i wyjsc do ludzi bez tony tapety na twarzy) Ogólnie nie widac juz piegów na mojej twarzy zostaly te mocniejsze ok 5 , ale gdy naciągam skóre widze, że one jednak są tylko tam głęboko - i teraz najważniejsze pytanie czy uda mi się to calkowicie zredukować i czy uda sie dalej tą maścią czy musze użyć innej metody np. mikrodermabrazji u kosmetyczki? Czy ten zabieg jest w stanie sięgnąć głęboko mojej skóry żeby to calkowicie zlikwidowac?
Prosze o odpowiedź Pani Beato, bo nie wiem czy moge robic sobie nadzieje na calkowite pozbycie się tych paskudnych plam (niech mi nikt nie pisze, że piegi sa fajne itp, bo wcale nie są ja nie czuje się z nimi atrakcyjna.)
Jeszcze ostatnie pytanie jakiego blokera uzywac czym sie kierowac przy wyborze wysokiej ochrony przed słońcem?
karolinaaa3 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości