Okropnie świeci mi sie twarz :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-13, 20:27   #31
roxi:*
Wtajemniczenie

Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Ja miałam podobny problem. Po umyciu twarzy, użyciu żelu, toniku, kremu a później zrobieniu makijażu początkowo miałam suchą skórę aż nieprzyjemnie ściągniętą po kilku godzinach (2 do 3) zaczynała mi się błyszczeć, czułam dyskomfort na twarzy a pod koniec dnia wyglądałam jak żarówka i marzyłam żeby w końcu wszystko z siebie zmyć. Ale wieczorem po umyciu twarzy moja skóra była ściągnięta i wysuszona a jak się budziłam to miałam warstwę tłuszczyku i tak w koło. Przez cały czas używałam kosmetyków do cery tłustej i się dziwiłam czemu mi nie pomagają. Aż w końcu poszłam sobie zbadać cerę i się okazało że wcale nie mam tłustej cery tylko wrażliwą i lekko odwodnioną. Kosmetyczka poradziła mi żebym używała żelów i toników do cery wrażliwej a nawet alergicznej i mocno nawilżała cerę. I tak też staram się robić. Zaczęłam dużo pić wody bo ważne żeby nawilżać ale nie tylko od zewnątrz i używam kremów intensywnie nawilżających beztłuszczowych o konsystencji żelowej żeby dodatkowo nie obciążać cery gęstymi konsystencjami. Nawet podkład bez którego nie potrafię się obejść używam beztłuszczowy. Często też robię sobie maseczki nawilżające ale przystosowane do tłustej cery. Trzy razy w tygodniu robię sobie peelig enzymatyczny który usuwa martwe komórki naskórka dzięki czemu kremy i maseczki lepiej działają. Kiedy jest bardzo gorąco albo mam stresujący dzień i skóra mimo to mi się przetłuszcza to używam bibułek matujących i po kłopocie. Mimo tego że moja cera nigdy nie będzie idealna i musze o nią ciągle dbać to teraz jest o niebo lepiej.
roxi:* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:04   #32
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Ja miałam podobny problem. Po umyciu twarzy, użyciu żelu, toniku, kremu a później zrobieniu makijażu początkowo miałam suchą skórę aż nieprzyjemnie ściągniętą po kilku godzinach (2 do 3) zaczynała mi się błyszczeć, czułam dyskomfort na twarzy a pod koniec dnia wyglądałam jak żarówka i marzyłam żeby w końcu wszystko z siebie zmyć. Ale wieczorem po umyciu twarzy moja skóra była ściągnięta i wysuszona a jak się budziłam to miałam warstwę tłuszczyku i tak w koło. Przez cały czas używałam kosmetyków do cery tłustej i się dziwiłam czemu mi nie pomagają. Aż w końcu poszłam sobie zbadać cerę i się okazało że wcale nie mam tłustej cery tylko wrażliwą i lekko odwodnioną. Kosmetyczka poradziła mi żebym używała żelów i toników do cery wrażliwej a nawet alergicznej i mocno nawilżała cerę. I tak też staram się robić. Zaczęłam dużo pić wody bo ważne żeby nawilżać ale nie tylko od zewnątrz i używam kremów intensywnie nawilżających beztłuszczowych o konsystencji żelowej żeby dodatkowo nie obciążać cery gęstymi konsystencjami. Nawet podkład bez którego nie potrafię się obejść używam beztłuszczowy. Często też robię sobie maseczki nawilżające ale przystosowane do tłustej cery. Trzy razy w tygodniu robię sobie peelig enzymatyczny który usuwa martwe komórki naskórka dzięki czemu kremy i maseczki lepiej działają. Kiedy jest bardzo gorąco albo mam stresujący dzień i skóra mimo to mi się przetłuszcza to używam bibułek matujących i po kłopocie. Mimo tego że moja cera nigdy nie będzie idealna i musze o nią ciągle dbać to teraz jest o niebo lepiej.
podpisuje się - to prawda

wiele osób jeszcze nakłada zbyt wiele kremu, wystarczy troszeczkę
a nawilżanie to nic innego jak systematycze dbanie o to by woda nie odparowała nam ze skóry to wszystko
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 13:34   #33
linka88
Raczkowanie

co do oliwki HIPP jeśli nocne nakładanie jej nie pomoże, spróbujcie może nałożyć rano, trzeba tylko uważać, żeby nie wytłuścić włosów, po 5- 10 minutach odcisnąć ją np serwetką papierową. Rzeczywiście moja twarz przetłuszcza się wolniej po takim zabiegu, ale próbowałam tego samego w zimie i się nie sprawdzało.
linka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 16:28   #34
JaAgathaKa
Rozeznanie

GG do JaAgathaKa

Z pudrów dobry jest dr. Hauschka jedwabny przeznaczony do ciała ale na twarzy sprawdza się swietnie , bez talku nie widoczny na twarzy , bardzo dobrze wchłania nadmiar tłuszczu który się wydziela w ciągu dnia, nie zapycha ani trochę . osobiście żałuję ze trafiłam na niego dopiero teraz. Zamówić można go tylko przez internet, w normalnych aptekach niedostępny.
JaAgathaKa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 19:16   #35
linka88
Raczkowanie

W internecie jest spis aptek, które sprzedają produkty dr. Hauschka w różnych miastach. Ja swój jedwabny puder do ciała kupiłam w aptece w Warszawie niedaleko Placu Hallera, niestety w moim przypadku w ogóle się nie sprawdza. Dobry (choć będę szukać czegoś lepszego) jest według mnie puder ryżowy Kryolanu, choć są osoby, którym wcale nie pomaga-opinie na KWC. Ta tłusta cera to naprawdę udręka szczególnie w upalne lato. Łączę się w bólu z posiadaczkami tłustej cery, które nie do końca potrafią ją ujażmić ech.
linka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 21:01   #36
Kamilanet
BAN stały

a próbowałuście pudru naturalnego Jadwigi?
lub kremu nawilżjącego Lerosett exclusive?
Stary 2008-06-15, 21:09   #37
19agusia91
Zakorzenienie

skrobia ziemniaczana?
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 21:21   #38
Kamilanet
BAN stały

nie
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...adzikowej.html
Stary 2008-07-05, 20:47   #39
Czekolada83
BAN stały

moj glowny problem polega na tym ze jakos nie potrafie celnie okreslic jak moja cera sie zachowuje i po czym {ostatnio nawet ucielam sobie pogawedke z farmaceutka o tym... ona tez miala taki problem..}

uzywam matujacego zelu do mycia twarzy z sorayi, zadneg kremu na dzien pod podklad nie nakladam, podklad matujacy manhattan, na to puder w kamieniu a na noc krem z daxa z ziemia wulkaniczna na rozszerzone pory. wiec ani jakos szczegolnie jej nie matuje ani z nawilzeniem nie szaleje, blyszcze sie jakbym se olejem wysmarowala po 1,5 godzinie od nalozenia makijazu! bez roznicy jaka to pogoda i pora dnia.. chociaz rano chyba tycke szybciej sie swiece.. ? masakra, nienawidze tej swojej cery i wstydze sie jej okropnie bo wygladam przez to blyszczenie cale nieswiezo i czuje sie jak tapeciara!
Czekolada83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:39   #40
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Przyłaczam się do stwierdzeń, ze nawilżanie to podstawa przy przetłuszczajacej sie cerze. Czym bardziej katowałam swoja cerę matujacymi kremami, tonikami z alkoholem, tym bardziej się buntowała. Od dłuzszego czasu staram sie ja po dokłądnym oczyszczeniu nawilżać. Co druga, trzecia noc robię przerwę od acne-dermu, a zimą silniejszych kwasów i nakładam humektan, cetaphil lub olej z kwasem hialuronowym. Do tego rano filtr, który też nawilza. Matuję skrobia z mazideł.
Większe wypryski traktuję punktowo, do tego peeling i maseczki aspirynowa i z glinki, które dobrze odblokowują pory.
W efekcie twarz wygląda lepiej niz po kremach matujacych, które po 2-3 godz powodowały mega błysk i spływanie makijażu. Teraz jeśli twarz sie błyszczy w ciagu dnia odciskam nadmiar sebum chusteczką i mam spokój na kilka kolejnych godzin.
Moja skóra okazała sie przed wszystkim wrażliwa i wystarczyło ją ukoić delikatną pielegnacją, zeby sprawiała mniej problemów, chociaż idealnie nie jest da sie nad nią zapanować.
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 02:27   #41
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

hmm...a ja nie stosuje nie wysuszającego...zadnych masci na tradzik, tonikow, kosmetykow do cery tlustej, ani matujacych...
ograniczylam sie tylko do phisiogelu do mycia i kremu phisiogel.

i....dalej sie swiece

jak nakłądać tą skrobię ziemiaczana, i jak ona wyglada...??

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 13:34   #42
Czykita82
Raczkowanie

a czy po uzyciu oliwki Hipp'a nie wyskakiwaly Wam potem pryszcze? ja mam swiecaca skore ale boje sie wszelkich nowosci bo zaraz mam pelno pryszczy na twarzy :/
Czykita82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 22:27   #43
natala95
Przyczajenie

http://www.domowe-sposoby.pl/uroda/139-tlusta-cera
Co prawda jeszcze nie wypróbowałam, ale napewno to zrobię! Bardzo wiele słyszałam i czytałam o maseczce ze skrobi ziemniaczanej Od jutra zaczynam I mam nadzieję, że i mi pomoże....
natala95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 22:58   #44
joyka
Raczkowanie

A ja polecam nawizanie skóry - np humektanem, bo nie tworzy tłustej warstwy i najzwyklejsze bibułki matujące. Te z clinique i Clean&clear (tylko na allegro) nie zawierają pudru. Kiedyś męczyłam się ze świecącą twarzą, miałam straszne kompleksy, a teraz docisnę chusteczkę co 2-3 godziny i jest git
joyka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 14:29   #45
G12acka
Raczkowanie

1. odstawic sls (sprawdzic zele i toniki)
2. nawilzac rano i wieczoren po kilku dniach zaobserwujecie znaczna poprawe i same sie zdziwicie
3. odstawic kremy matujace
4. ew. skrobia ale ona zapycha pory
5. przed wyjsciem z domu przylozyc do twarzy chusteczke higieniczna w ciagu dnia tez tak mozna robic kiedy zbierze sie za duzo sebum.

wbrew pozorom tlusta lub mieszana skora dzieki stereotypom jest najbardziej podatna na wysuszenie, chocby dzieki matowieniu co wiaze sie z wysuszaniem nadmiaru sebum a coz a tym idzie skory twarzy. gdy jest przesuszona wydziela wiecej sebum wiec nalezy pamietac o jej nawilzaniu. sls w zelach i tonikach wysusza i podraznia wiec nalezy zrezygnowac z niego na rzecz lagodnych kosmetykow.

mialam ten sam problem wiec gwarantuje ze wieksza czesc z Was po zastosowaniu sie do tego co napisalam po tygodniu zauwazy znaczna poprawe
G12acka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 16:31   #46
Lavanda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez joyka Pokaż wiadomość
A ja polecam nawizanie skóry - np humektanem, bo nie tworzy tłustej warstwy i najzwyklejsze bibułki matujące. Te z clinique i Clean&clear (tylko na allegro) nie zawierają pudru. Kiedyś męczyłam się ze świecącą twarzą, miałam straszne kompleksy, a teraz docisnę chusteczkę co 2-3 godziny i jest git
popieram jeśli chodzi o nawilzanie czymś, co nie zapycha - humektan jest najlepszy

niestety, reszta działań w moim przypadku się nie sprawdzała..
szukałam więc dalej..

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
wbrew pozorom tlusta lub mieszana skora dzieki stereotypom jest najbardziej podatna na wysuszenie, chocby dzieki matowieniu co wiaze sie z wysuszaniem nadmiaru sebum a coz a tym idzie skory twarzy. gdy jest przesuszona wydziela wiecej sebum wiec nalezy pamietac o jej nawilzaniu. sls w zelach i tonikach wysusza i podraznia wiec nalezy zrezygnowac z niego na rzecz lagodnych kosmetykow.
to także prawda mi robiono jakieś badanie skóry twarzy i jak zawsze myslałam, że mam mieszaną z tłustą strefą T, to po tym badaniu okazało się, że trzeba moją buźkę nawilżać i nawilżać..

nie znalazłam do tej pory zadnego podkładu, który by jednocześnie matowił i nie robił efektu maski - za to odkryłam super puder.. Anti shine Kryolanu - od ponad roku się z nim nie rozstaję jedyny, który nie robi zadnych niespodzianek, a matowi na dłuuuugo
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11...ne-powder.html

polecam
Lavanda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 22:45   #47
zielonymigotek
Zakorzenienie

Dziwne, bo ja mam na 100 % cerę suchą i mam po fluidach to samo.
zielonymigotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 13:51   #48
zielonymigotek
Zakorzenienie

Już wiem w czym tkwi przyczyna. Jednak nauka kosmetologi popłaca choćby najmniejszym kosztem, ale jednak.
zielonymigotek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości