Depilacja - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-11, 20:40   #91
Lizzie:*
Raczkowanie

Dot.: depilacja

Właściwie to włoski po ogoleniu maszynką nie powinny robić się grubsze i ciemniejsze, być może po prostu nasilił się twój problem Bo jedni mówią że golenie wcale nie wzmacnia włosów, a drudzy przeciwnie, więc sama już nie wiem..
Ja też mam ten problem, jestem brunetką i mam spore włoski na rękach, a troche się wstydzę chodzić z takimi w krótkim rękawku Jeśli masz króciutkie i rzadkie włoski, to miałaś szanse intensywnie opalać ręce, aby się wybieliły..ja próbowałam, ale efekt był taki, że zrobiły się prawie niewidoczne, ale za to popaliły sie i sterczały jak walnięte piorunem .
Polecam wosk Veet, jest drogi, ale najlepszy:najmniej bolesny i bardziej wydajny. Obecnie z braku finansów stosuję wosk Violet firmy Joanna-najgorszy nie jest. Jeśli masz trochę gęściejsze i dłuższe włoski to ostrzegam bo woskowanie trszkę boli . Będziesz miała podrażnione ręce i mogą

pojawić się widoczne kropki, ale to znaczy że wyrwałaś dobrze, bo z cebulkami A więc żebyś się nie przestraszyła, od razu mówię żebyś nie nosiła tego dnia bluzki z długim rękawem, bo ręka po pierwszej depilacji może przejawić takie objawy jak: podrażnienie, najpierw zrobi się zimna w stosunku do reszty ciała, a później gorąca-też efekt podrażnienia, tak skóra reaguje za pierwszym razem,objawy przypominają

poparzenie słońcem,trochę strasznie to brzmi, ale dla urody przecież trzeba się nacierpieć - no ale przynajmniej bedziesz miała spokój na jakiś czas
Lizzie:* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 19:36   #92
papi1989
Raczkowanie

bardzo ci dziękuje za tak wyczerpująca odpowieć
papi1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 09:45   #93
Lizzie:*
Raczkowanie

nie ma za co cieszę się że mogłam ci pomóc
Lizzie:* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 16:41   #94
>@pinkie@<
Raczkowanie

GG do >@pinkie@<

A ja mam pytanie do pani Beaty. Ja mam drobne jasne wloski w okolicy kącików ust. Pod światłem bywają niestety widoczne. Ile potrzeba by było zabiegów laserowych na wieczne usunięcie ich i ile by to kosztowało? Wiem że koszt takiej usługi jest indywidualny dla każdego salonu kosmetycznego.Chodzi mi o przybliżoną wartość. I gdzie można wykonywać takie zabiegi? Lepiej jest w salonie kosmetycznym czy dermatologicznym?
>@pinkie@< jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 19:41   #95
małyaniołek
Raczkowanie

GG do małyaniołek

gdzie w Warszawie moge znalezc sklep z kosmetykami profesjonalnymi ( takimi typowymi do salonow kosmetycznych?????)
małyaniołek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 19:06   #96
samsun
Przyczajenie

depilacja

Witam,

Mam 18 lat, jestem normalnych chłopakiem, mam normalne zainteresownia, dziewczynę, i rodzinę, chodzę do normalnej ( wymagajacej) szkoły.....

było by wszystko normalnie ze mną prawda? no własnie nie!

mam dwa czynniki w swoim zyciu które mi niezwykle przeszkadzają jednym znich jest trądzik- ale akurat z nim sobie jakos radzę i wyleczę go niebawem( mam taką nadzieje) , drugi problem własnie chciałem poruszyć w tym temacie i zapytać co jest ze mną nie tak( w tym wieku juz ) jak sobie z tym radzić i zapobiegać oraz wszystkiego na ten temat _( przepraszam jesli zamiescilem watek nie tam gdzie rzeba ) domyslam się ze to wina hormonów no ale nie mam w sumie pojecia i nic na ten temat nie wiem- otóż jestem bardzo zarośnięty( nogi, klatka, recę, pupa, a co najgorsze plecy ) jak dla mnie to poprostu tragedia, zbliza się lato teraz jest jeszcze jako tak ( wszystko schowane pod ubraniem mam) no ale jestem sportowcem gram wpiłke no i jak tu sie rozebrać przy kimś? albo pujść do dziewczyny? przeciez mam dopiero 18 lat a juz taki zarost... coraz czesciej myśle o depilacji, ale to raz ze troche sie wstydze isc do zakladu kosmetycznego a dwa to pewnie kosztowne? myslalem o depilacji pleców i ramion,ewentualnie pośladków, a klatka i brzuch i na rekach tylko lekko przycinac nozyczkami lub maszynką z nasadką? spotkał ktoś sie z takim problemem jakim ja jestem obdazony?

jest mozliwosc trwalego usuniecia takiego owlosienia? poprzez np jakies leczenie hormonalne? czy tylko ewentualnie depilacja? i po kilku latach takie owlosienie prawie znika lub odrasta wolniej i slabiej? ( tak slyszalem)

prosze o solidną odpowiedz i pozdrawiam
samsun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 19:45   #97
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Nie przycinaj ich nożyczkami, bo odrosną jeszcze mocniejsze, maszynka też odpada. Jedną z lepszych metod jest depilacja woskiem, bolesna, ale skuteczna. Włoski odrastają słabsze i jaśniejsze. Wosk mozna stosować u kosmetyczki, kupić samemu i odpowiednio podgrzać, lub zakupić plastry z woskiem na zimno. Jesli masz az tak duże problemy, powinieneś wybrać się do dermatologa, pewnie jest to spowodowane burza hormonalna w Twoim wieku. Jednak choroba, która własnie powoduje nadmierny porost owłosienie (u kobiet szczególnie na twarzy) w takim przypadku są stosowane odpowiednie leki.
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 20:53   #98
samsun
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedz, no ale podcinać co miesiąc na klatce bym np nie mógł? np na 3 milimetry? Co do tego dermatologa to troche by mi było glupio iść z takim problemem do ludzi taka prawda juz taki jestem, a co do tej depilacji, to ile moze kosztować zabieg depilacji pleców i ramion u kosmetyczki? czy to normalne gdybym poszedł na taką depilacje? czy mezczyzni chodzą z takimi problemami jak moj do kosmetyczki?
ile kosztuje taki zestaw domowy zeby sie wydepilowac w moim przypadki?

pozdro
Stary 2006-03-31, 21:10   #99
siss
Rozeznanie

samsun - może to jednak jakieś zaburzenia hormonalne. No bez przesady, żeby taki mlody chlopak mial taki "busz" na ciele... feee!
Może to być też jeden z ubocznych skutkow zażywania pewnych lekow (np. przeciwdrgawkowych), albo sterydow. Ale myślę, że po prostu za dużo testosteronu masz

Na wszelki wypadek do rodzinnego idź, albo od razu skierowanie do endokrynologa bierz. Zawsze to lepiej się upewnić, że wszystko ok., niż potem cierpieć podwojnie...
siss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:21   #100
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez samsun
no ale podcinać co miesiąc na klatce bym np nie mógł? np na 3 milimetry?
mógłbyś. tym bardziej, że strzyżenie nie powoduje wzmocnienia owłosienia.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 22:16   #101
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Rozumiem, że jest to wstydliwwe, ale właśnie lepiej pójść niż potem cierpieć. Depilacja u kosmetyczki wychodzi różnie w zależnosci od salonu. Ja za depilacje pach i łydek płaciłam o ile pamiętam jakieś 60 zł. Hmmm do kosmetyczki ludzie chodzą z różnymi problemami, w koncu po to jest aby pomagać - płacisz i wymagasz. Nie wiem ile kosztuje zakup wosku do ciepłej depilacji, ale wydaje mi sie, że z 30 zł, ale to zależy od firmy. Wosk na zimno z takich tańszych firm wychodzi jakieś 11 zł za 6, 5 plastrów.
Stary 2006-03-31, 22:17   #102
samsun
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez siss
samsun - może to jednak jakieś zaburzenia hormonalne. No bez przesady, żeby taki mlody chlopak mial taki "busz" na ciele... feee!
Może to być też jeden z ubocznych skutkow zażywania pewnych lekow (np. przeciwdrgawkowych), albo sterydow. Ale myślę, że po prostu za dużo testosteronu masz

Na wszelki wypadek do rodzinnego idź, albo od razu skierowanie do endokrynologa bierz. Zawsze to lepiej się upewnić, że wszystko ok., niż potem cierpieć podwojnie...
Siss myślę że troszke przesadzam, jestem dobrze zbudowany cwiczę i myśle ze jestem atrakcyjnym chlopakiem, a co do owłosienia jest ono spore jak na mój wiek ale nie jest to owłsoeieni jak u małpy- bez przesady, gdyby nie czesc pleców to pewnie by mi az tak narazie nie przeszkadzała... no ale myśle ze jeszcze dojzewam i niechciał bym zeby to przekształciło sie w niezwykle bujne owłosienie, czyli chce temu w jakis sposób zapobiec badz przygotować sie na to :/ Nie wiem czy w moim miescie jest taki lekarz jak endokrynolog, ale z pewnoscią przydała by mi sie u niego wizyta, a sadzisz ze mozna by temu było moze jakos zapobiec, np poprzez kontrolę wydzielania testosteronu? jest to mozliwe?

p.s. i nie "feee" bo dbam o siebie wygladam dobrze, chociaz dają mi ludzie bardziej 20-21 lat niż 18 to z pewnoscią bym Ci sie spodobał jako czlowiek

pozdrawiam
Stary 2006-03-31, 22:34   #103
samsun
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Justy
mógłbyś. tym bardziej, że strzyżenie nie powoduje wzmocnienia owłosienia.
Niezwykle mnie to info cieszy, dziękuję! wzmocnienie powoduje tylko golenie ? prawda?

bless
Stary 2006-03-31, 23:04   #104
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Ja już sama nie wiem jedni mówię, ze tak inni, że nie. Jednak regularnie goląc nogi widac, że włosków jest trochę więcej i są grubsze. Być może jest też kąt golenia włosków powodując kłucie i tym samym efekt zwiekszenia owłosienia.
Stary 2006-04-01, 09:05   #105
siss
Rozeznanie

samsun - ja to tak zrozumiałam, żeś owłosiony jak małpiszątko
W każdym razie przepraszam, jeśli poczułeś się urażony moją wypowiedzią.
siss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 23:11   #106
Natalia^
Przyczajenie

GG do Natalia^
Smile depilacja

Witam! Czy jezeli osoba poddajaca sie depilacji ma problemy z zapaleniem mieszka wlosowego to mozna stosowac cieply wosk ??
Natalia^ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:45   #107
samsun
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez samsun
no ale myśle ze jeszcze dojzewam i niechciał bym zeby to przekształciło sie w niezwykle bujne owłosienie, czyli chce temu w jakis sposób zapobiec badz przygotować sie na to :/ Nie wiem czy w moim miescie jest taki lekarz jak endokrynolog, ale z pewnoscią przydała by mi sie u niego wizyta, a sadzisz ze mozna by temu było moze jakos zapobiec, np poprzez kontrolę wydzielania testosteronu? jest to mozliwe?
ponawiam pytanie...
Stary 2006-04-02, 11:02   #108
AaniaA
Zakorzenienie

samsun koniecznie idz do lekarza i nie masz sie co wstydzic. pierwsze 2 kroki - dobry lekarz i zrobienie badania hormonow - KONIECZNIE.

na pewno nie gol tych wlosow, bo bedzie potem jeszcze gorzej. co do podcinania to tez bym byla ostrozna. na razie zostaw to i zrob wszystko po kolei.

sluchaj, a jak to jest w twojej rodzinie - czy tata ma takie bujne owlosienie, a moze brat (jesli takowego masz), dziadek, itd. moze masz to przekazane w genach?!
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 12:10   #109
samsun
Przyczajenie

fakt Tato jest "troche" owłosiony, niestety obawiam sie ze moze to być "wada" genetycznie przekazana mi przez mojego ojca...ale w sumie on jest podobnie owłsiony do mnie jak ja teraz a ja mam dopieo 18 lat :/ dziwne...
no Dobrze zrobienie badań- no ale jak je zrobić? isć do lekarza rodzinnego i co powiedzieć? pwoeidziec ze chce skierowanie do endokrynologa? a jesli już dostane to skierowanie to co taki lekarz mi może mi pomóc? może coś zaradzić???? jakieś leczenie hormonami?:/ czy jesli jest to przekazane w genach i spotegowane moimi hormonami to nic nie moge zardzić? ( oprócz depilacji? )

pozdrawiam
Stary 2006-04-02, 12:17   #110
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez samsun
fakt Tato jest "troche" owłosiony, niestety obawiam sie ze moze to być "wada" genetycznie przekazana mi przez mojego ojca...ale w sumie on jest podobnie owłsiony do mnie jak ja teraz a ja mam dopieo 18 lat :/ dziwne...
no Dobrze zrobienie badań- no ale jak je zrobić? isć do lekarza rodzinnego i co powiedzieć? pwoeidziec ze chce skierowanie do endokrynologa? a jesli już dostane to skierowanie to co taki lekarz mi może mi pomóc? może coś zaradzić???? jakieś leczenie hormonami?:/ czy jesli jest to przekazane w genach i spotegowane moimi hormonami to nic nie moge zardzić? ( oprócz depilacji? )

pozdrawiam
dokladnie - idz do rodzinnego lekarza i popros o skierowanie do endokrynologa. potem pojdziesz do endokrynologa, a on juz ci powie dokladnie, jakie hormony nalezy zbadac w laboratorium (przez badanie krwi). po wynikach bedzie wszystko jasne - jakie hormony masz w normie, a jakie nie i wtedy lekarz ustali sposob leczenia .
Stary 2006-04-02, 12:49   #111
samsun
Przyczajenie

Dzięki AaniA za info , muszę sie przełamac i pujsc po to skierowanie, zrobie to w tym tygodniu chyba swoją drogą to ciekawe co powiem jak zapyta mnie rodzinny po co mi skierowanie do endokrynologa<mysli>, i czy w okolicach sandomierza znajduje się taki lekarz... ehh no nic dzięki
pozdrawiam

bless
Stary 2006-04-02, 12:53   #112
tycilala
BAN stały

zgadzam się z dziewczynami - najpierw wizyta u lekarza. jesli to nie wina hormonów to zostaje ci tylko depilacja woskiem. i nie powinieneś się wstydzić, teraz mężczyźni też korzystają z usług kosmetyczek.
powodzenia!
tycilala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 22:18   #113
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez samsun
Dzięki AaniA za info , muszę sie przełamac i pujsc po to skierowanie, zrobie to w tym tygodniu chyba swoją drogą to ciekawe co powiem jak zapyta mnie rodzinny po co mi skierowanie do endokrynologa<mysli>, i czy w okolicach sandomierza znajduje się taki lekarz... ehh no nic dzięki
pozdrawiam

bless
samsun rodzinnemu lekarzowi powiedz po prostu, ze masz problemy z hormonami i ze juz masz umowiona wizyte u endokrynologa i potrzebujesz tylko skierowanie. w ten sposob nie bedziesz musial tlumaczyc co i jak. wiem na wlasnym przykladzie, ze jak powiem, ze juz jestem zapisana do lekarza specjalisty to rodzinny lekarz pokreci nosem, ale da to skierowanie.

co do endokrynologa z sandomierzu - nie wierze, ze nie ma tam lekarza o tej specjalnosci .

im szybciej to zalatwisz tym lepiej dla ciebie (problem szybciej sie rozwiaze ).

powodzenia
Stary 2006-04-04, 21:36   #114
samsun
Przyczajenie

Dzis byłem u mojego dermatologa, no i pytając ( prosząc) o skierowanie do endykrynologa nie otrzymałem go i powiedziała mi pani doktor że tego typu problemy były by niepokojące u dziewczyn i leczenie hormonami stosuje sie tylko u kobiet więc wygląda na to ze pozostaje mi depilacja... prosze o wskazówki w tym temacie dotyczace depilacji, wiecie no pierwszy raz jest zawsze najtrudniejszy, pomocy
Stary 2006-04-05, 09:13   #115
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez samsun
Dzis byłem u mojego dermatologa, no i pytając ( prosząc) o skierowanie do endykrynologa nie otrzymałem go i powiedziała mi pani doktor że tego typu problemy były by niepokojące u dziewczyn i leczenie hormonami stosuje sie tylko u kobiet więc wygląda na to ze pozostaje mi depilacja... prosze o wskazówki w tym temacie dotyczace depilacji, wiecie no pierwszy raz jest zawsze najtrudniejszy, pomocy
samsun to szybko sie poddajesz, oj tak nie mozna . przeciez ci lekarze z kasy chorych to zaluja tych skierowan, ze hej. wola dac je swoim znajomych. ja gdybym byla na twoim miejscu to na 100% walczylabym o to skierowanie i poszla pogadac z endokrynologiem. zrobilabym te badania i przynajmniej wiedzialabym czy problem jest w hormonach czy nie. ale to twoje zycie samsun...
Stary 2006-04-05, 14:05   #116
samsun
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
samsun to szybko sie poddajesz, oj tak nie mozna . przeciez ci lekarze z kasy chorych to zaluja tych skierowan, ze hej. wola dac je swoim znajomych. ja gdybym byla na twoim miejscu to na 100% walczylabym o to skierowanie i poszla pogadac z endokrynologiem. zrobilabym te badania i przynajmniej wiedzialabym czy problem jest w hormonach czy nie. ale to twoje zycie samsun...

No ale powiedz , gdyby nawet mój problem był w tym że mam podwyzszony poziom któregos z hormonów to przecież i tak nie mógł bym tego wyleczyć, ( co leczenie hormonami tak jak kobiete? mialbym sie zamienić za przeroszeniem w "babe"?) pozatym to w 90% jestem przekonany że to wada zapisana mi w genach przez moich przodków i ojca więc no jestem bliski kresu wytrzymalosci nerwowej ponawiam prośbe o pomoc w pierwszej depilacji, info itp.
Stary 2006-04-05, 16:11   #117
AaniaA
Zakorzenienie

moje zdanie znasz - idz do endokrynologa i niech on ci powie, ze sie nie leczy takich rzeczy u mezczyzn. a co do genow - to masz racje. przeciez sama zapytalam ciebie czy ktos w rodzinie jest tak "obdarzony" jak ty.
co do depilacji - to polecam DOBRY salon kosmetyczny. wtedy wszystko ci panie wyjasnia. zrobia ci wszystko na miejscu, doradza co masz robic w domu, a czego nie robic, itd. po takiej wizycie bedziesz wiedziec jak dbac o siebie. i nie ma co sie wstydzic!
Stary 2006-04-05, 18:02   #118
samsun
Przyczajenie

Jeśli wzioł bym skierowanie od mojego lekarza rodzinnego bądź dermatologa, to wypisali by skierowanie na tzw. życzenie pacjenta, czyli przy badaniu musiał bym opłacić z własnej kieszeni,obawiam sie ze jest to drogie... mimo to niebawem pujdę do lekarza rodzinnego z prośbą o wypisanie mi normalnego skierowania
pozdro
Stary 2006-04-28, 18:57   #119
OLKA91
Raczkowanie

Depilacja

Siemka. Dzisiaj po raz pierwszy zakupiłam krem do depilacji. Tylko, że on jest do nóg. Czy moge stosować go też pod pachy?? Na ile użyć starczy mi tubka 100ml?? Proszę tez o inne informacje. Pliiska odpowiadajcie
OLKA91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 22:40   #120
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Depilacja

Myślę, że to pytanie powinnaś zadać na forum kosmetycznym Tam na pewno znajdziesz odpowiedź
mckabi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości