Depilacja - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-01, 20:32   #181
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Depilacja

Ja probowalam wielu metod depilacji, po maszykach-mam uczulenie... plasty-pelno wosku w okolo, strasznie bolalo, sama nie moglam go odrewac-strach przed bolem... kupulam depilator,jakis tam zwykly Brauna... na poczatku byla to meka! Strasznie bolalo..ale im wiecej go uzywalam tym lepiej Po 2 latach uzywania go juz praktycznie nie odczuwam bolu Kwestia przyzwyczajenia. Na pyt.czy depilacja ultradzwiekiem jest skuteczna tak naprawde nie mam pojecia.

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 22:53   #182
MySzK@87
Przyczajenie

vanilia_ninja
skoro pisze ze do wasikow to dlaczego nie sprobowac. tylko ze na pewno nie jest to zbyt silnie dzialajacy preparat skoro mozna go stosowac na skore twarzy wiec nie wiadomo jakie beda efekty. a moze jednak skusisz sie na wosk u kosmetyczki?? sam wasik to raz dwa i po strachu a co sobie depilowalas woskiem ze tak bolalo?? robilas sobie sama w domu woskiem na zimno czy u kosmetyczki??

andziaxx
ja nie uzywalam ale depilator ultradzwiekowy jest najmniej skuteczna metoda depilacji, nawet profesjonalnym aparatem. a ze ten na allegro jest nieprofesjonalny to tym bardziej nie polecam... pozdrawiam
MySzK@87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 20:23   #183
Bromka
Przyczajenie

GG do Bromka

Mam depilator Rowenty - udka golę już od pół roku, i na prawdę przyzwyczaiłam się; gorzej z łydkami, próbowałam dosłownie wszystkiego: poczynając od maszynek, pasty cukrowej, wosku, kończąc na golarce i depilatorze; po tym ostatnim mam masę czerwonych kropek, które nie znikają - potrafią trzymać się tydzień, wszystko, boli, piecze i wygląda potwornie - ktoś wie dlaczego?
Bromka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:16   #184
elwirka110
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Bromka Pokaż wiadomość
Mam depilator Rowenty - udka golę już od pół roku, i na prawdę przyzwyczaiłam się; gorzej z łydkami, próbowałam dosłownie wszystkiego: poczynając od maszynek, pasty cukrowej, wosku, kończąc na golarce i depilatorze; po tym ostatnim mam masę czerwonych kropek, które nie znikają - potrafią trzymać się tydzień, wszystko, boli, piecze i wygląda potwornie - ktoś wie dlaczego?
Mi też wychodzą te czerwone kropki i tak cholernie swędzą. na początku to nie wiedziałam od czego one są. Zauważyłam, że jak gole sobie nogi nową maszynką lub gdy mi się śpieszy i raz dwa szybko przejadę maszynką to właśnie mi wychodzą czerwone, swędzące krosteczki. U ciebie też tak może być, albo możesz mieć uczulenie na jakieś kremy.
elwirka110 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:24   #185
elwirka110
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez elwirka110 Pokaż wiadomość
Mi też wychodzą te czerwone kropki i tak cholernie swędzą. na początku to nie wiedziałam od czego one są. Zauważyłam, że jak gole sobie nogi nową maszynką lub gdy mi się śpieszy i raz dwa szybko przejadę maszynką to właśnie mi wychodzą czerwone, swędzące krosteczki. U ciebie też tak może być, albo możesz mieć uczulenie na jakieś kremy.
A w sumie to może być podrażnienie skóry od depilatora (niektóre osoby nie mogą używać depilatorów - tak słyszałam). W sklepach są kremy chłodzące oraz łagodzące po depilacji - więc powinnaś sobie nabyć taki kremik, a jak to nie pomoże to możesz się przejść do kosmetyczki albo w ostateczności do dermatologa.
elwirka110 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 18:46   #186
Bromka
Przyczajenie

GG do Bromka

mam już kremik jeden, drugi łagodzący i uwierz te plamki są okropne - wyglądają jak oparzenia, co do maszynki no to faktycznie musze się przyłożyć i na spokojnie wtedy nie jest źle ;-)

zamierzam pójść do kosmetyczki na wosk - laski, któe już były, powiedźcie mi jak długi musi być włosek? może po paru zabiegach włoski się osłabią i wtedy będę próbować depilatorem. Na udach mam dużo słabsze - żadziej golone, i śmiało jadę depilatorem, ale łydki, Boże dopomóż...
Stary 2008-06-03, 18:48   #187
Bromka
Przyczajenie

GG do Bromka

może faktycznie nie wszyscy i nie wszędzie mogą używać depilatorów - podkreślam, jestem brunetką, więc to wszystko nie wygląda kolorowo
Stary 2008-06-13, 12:42   #188
kamila27b
Raczkowanie

Nie chciałam specjalnie do tego zakładać nowego wątku więc pomyślałam że tutaj się zapytam. Czy ja 16-latka mogę już używać depilatora jak np. Braun? Czy za wcześnie na takie "akcje"? Gdzieś mi się obiło chyba o uszy, że 16 lat to wiek w którym raczej nie powinno się używać depilatora. Taka 'machina' byłaby mi bardzo przydatna, bo maszynka jest straszna. Wieczorem depiluję, a rano już mam szorstkie nogi od wyrastających włosków. Depilacja depilatorem chyba byłaby dla mnie najlepsza. Czas mam zawsze więc te 40 minut mogę poświęcić. Chciałam wiedzieć co wy o tym sądzicie, czy mogę zakupić sobie depilator? pozdrawiam

http://www.mojeciuchy.pl/u/kamilab/

lub

http://szafa.pl/profil/kamila27b

Zobacz, być może któryś z moich ciuszków Ci się spodoba.
W swoich ofertach posiadam głównie NOWE
ubrania, torby,kurtki.

ZAPRASZAM!
kamila27b jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 13:00   #189
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Cytat:
Napisane przez kamila27b Pokaż wiadomość
Nie chciałam specjalnie do tego zakładać nowego wątku więc pomyślałam że tutaj się zapytam. Czy ja 16-latka mogę już używać depilatora jak np. Braun? Czy za wcześnie na takie "akcje"? Gdzieś mi się obiło chyba o uszy, że 16 lat to wiek w którym raczej nie powinno się używać depilatora. Taka 'machina' byłaby mi bardzo przydatna, bo maszynka jest straszna. Wieczorem depiluję, a rano już mam szorstkie nogi od wyrastających włosków. Depilacja depilatorem chyba byłaby dla mnie najlepsza. Czas mam zawsze więc te 40 minut mogę poświęcić. Chciałam wiedzieć co wy o tym sądzicie, czy mogę zakupić sobie depilator? pozdrawiam
Nie widze problemu w tym zeby 16latka uzywala depilatora, z własnego doswiadczenia jednak wiem ze po depilatorze włoski wrastają o wiele bardziej niz po maszynce, bol jest (dla mnie) zbyt duzy i podraznienia mam 3 dni Moze sprobuj wosku? Depilacja to kwestia bardzo indywidualna, najlepiej sprawdzic doswiadczalnie co komu pasuje.
virtual_reality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 13:56   #190
zooosia
Zadomowienie

Cytat:
a czemu 16 latka nie może używać?:P ja zaczełam już chyba w wieku lat 12 więc nie widzę problemu.

zooosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 13:59   #191
kamila27b
Raczkowanie

A idzie coś zrobić z wyżej wspomnianymi 'wrastającymi' włoskami ? Czy takie coś się zdarza u każdej która depiluje nogi takim właśnie depilatorem?

http://www.mojeciuchy.pl/u/kamilab/

lub

http://szafa.pl/profil/kamila27b

Zobacz, być może któryś z moich ciuszków Ci się spodoba.
W swoich ofertach posiadam głównie NOWE
ubrania, torby,kurtki.

ZAPRASZAM!
kamila27b jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 23:15   #192
malaaniaa
Raczkowanie

Cytat:
A idzie coś zrobić z wyżej wspomnianymi 'wrastającymi' włoskami ? Czy takie coś się zdarza u każdej która depiluje nogi takim właśnie depilatorem?
dużo zależy od Twojego rodzaju skóry i włosów. podobno grube włosy bardziej wrastają. a podobno żeby nie wrastały trzeba sobie pilingi częste robić, ale czy to faktycznie coś pomaga-nie mam pojęcia:/
malaaniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 00:46   #193
milusiaam
Wtajemniczenie

trzeba sobie kupic szorstka gabke taka za złotówke i szorowac nogi boli troche ale nie wrastaja włoski a po takim zabiegu szorowania duzo kremu nawilzajacego i trzeba to robic codziennie ...
milusiaam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 12:06   #194
Bromka
Przyczajenie

GG do Bromka

Mam 16 lat - od 15 roku życia używam depilatora. Po małym masażu włosy nie wrastają. Musze przyznać, że włoski na udach usuwam już rok, są dużo słabsze i jakby mniej ;-) Wydaje mi się, że po paru latach solidnej pracy z depilatorem można znacznie zmiejszyć owłosienie.

Cholera, te podrażnienia jednak ( na łydkach!) mam też 3 dni, a czasem nawet i 4 O.o A używam za***iaszczo drogich kremów. :/
Stary 2008-08-16, 14:18   #195
hestia85
Przyczajenie

Witam.
Ja mam problem z depilacją okolic bikini i też zastanawiałam sie nad tym depilatorem ultradźwiękowym - Tylko czy rzeczywiście to mniej boli niż depilator odpiszcie!!!
Stary 2008-11-07, 16:49   #196
Katarinka 18
Raczkowanie

Depilacja

Hej mam pytanie odnoście depilacji ..

Dzisiaj nabyłam depilator Philips Satinelle i po depilacji wyskoczyły mi takie malutkie krostki coś jakby uczulenie..? Czy tak jest zawsze? Za każdym razem jak się bd depilować bd mi wyskakiwać takie uczulenie? I czy to zniknie? Czy wam też tak się robi?

Zaniepokoiło mnie to ale kilka moich koleżanek mówiło mi że one też mają taką ''wysypke''..czy to jest normalne ?:O To po co się depilować jeśli zamiast włosów ma się takie okrutne krostki ;/ jestem załamana bo nigdy nie miałam takiego uczulenia podczas gdy goliłam się normalną maszynką bądź kremem do depilacji.. ;/

Co z tym zrobić? Czy tak jest tylko za pierwszym razem?

Poza tym jakie znacie kremy/balsamy bezalkoholowe ? Bo o dziwo ja mam same zawierające alkohol :O (zdziwiłam się że nawet zwykły krem Nivea (a nawet Dove) zawiera alkohol :O)

Proszę o jakąś poradę..

Edytowane przez Katarinka 18
Czas edycji: 2008-11-07 o 16:50
Katarinka 18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 23:19   #197
bianeczkaa
Zakorzenienie

to są często pochodne alkoholi, rozpuszczalniki i takie tam

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031

bianeczkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 20:38   #198
lumidee
Przyczajenie

depilacja

Jak często golicie sobie nogi, uda i inne części ciała?
Ja golę nogi maszynką i dość bardzo szybko włoski mi odrastają jest jakiś sposób na opóźnienie odrastania włosków??
lumidee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 23:18   #199
Dualstar
Wtajemniczenie

Dot.: depilacja

Mam również z tym problem, już na drugi dzień po depilacji mam odrosty czyli takie czarne wystające kropeczki i naprawdę jest to zmora , bo nie można w lato bez rajtuz chodzić tylko z nimi, ale mi to nie przeszkadza.
Kosmetolożka mi powiedziała że na to najlepsza jest depilacja laserem, która spowoduje że te włoski nie będą już odrastać i ma się ładne gładkie nogi na całe życie.
A co do kosmetyków które opóźnieją odrost włosa to z pewnością takie są , lecz czy skuteczne niestety nie powiem gdyż nie używałam nigdy
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 02:36   #200
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dualstar Pokaż wiadomość
Kosmetolożka mi powiedziała że na to najlepsza jest depilacja laserem, która spowoduje że te włoski nie będą już odrastać i ma się ładne gładkie nogi na całe życie.

nieprawda. laser niektore cebulki 'usypia' a niektore 'wypala' (nie znalazlam lepszych synonimow) oczywiscie zalezy to od predyspozycji wlosków na ciele danej pacjentki.
na cale zycie, to piekny chwyt marketingowy.

ja uzywam wosku cieplego. kupilam sobie na all podobny zestaw http://www.allegro.pl/item520122054_...00x_paski.html
potrenowalam na lydkach mamy i to nic trudnego
sobie wydepilowalam kawaleczek lydki i miodzio. nie mam czerwonych krop jak po depilatorze, mniej mnie boli jak po zimnym wosku (plastrach). jedynym minusem jest codzienny obowiazkowy masaz, jak dla mnie, rekawica sizalowa -co by wrosnietych wlosow nie miec ale tak to bosko
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:01   #201
eelmirka
Zadomowienie

aktualnie jestem po dwóch zabiegach epilacji i to żaden 'chwyt marketingowy' różnica jest kolosalna, jestem przygotowana na jeszcze dwa i wygląda na to że pozbędę się niechcianych włosków a druga strona medalu to gruby portfel i spora doza cierpliwości, szczególnie dla osób które lubią się opalać a ja do takich należę
eelmirka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:25   #202
waaampirek
Organizatorka

sa różnego rodzaju balsamy opóźniające odrastanie wlosków, kiedys używałam - jeden z Avonu (wieki temu) a potem jakiś inny, nie zauważyłam szczerze mówiąc żadnego efektu poza wysuszona skórą :/ teraz uzywam antyperspirantu NIVEA też teoretycznie oźniający odrastanie, ale nie umiem powiedzieć czy działa.
A do nóg najlepszy wosk lub depilator jesli masz to szczęście, że nie wrasta Ci połowa usuniętych włosków.
ech... tez mi się marzy laser
waaampirek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:01   #203
cukier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
nieprawda. laser niektore cebulki 'usypia' a niektore 'wypala' (nie znalazlam lepszych synonimow) oczywiscie zalezy to od predyspozycji wlosków na ciele danej pacjentki.
na cale zycie, to piekny chwyt marketingowy.
niestety z powyzszym sie nie zgodze.
poniewaz nie mozna zrobic czegos takiego ze laser usypia niektore cebulki wlosow. sa oczywiscie rozne rodzaje laserow, ale pamietajmy ze IPL to nie jest laser (w scislym tego slowa znaczeniu). generalna zasada dzialania lasera jest taka, ze wytwarza on spojna wiazke swiatła o okreslonej dlugosci fali, ktora to jest z latwoscia absorbowana przez melanine i hemoglobine (oczywiscie nie mam tu na mysli np. lasera CO2, ktory stosowany jest do usuwania tatuazy i melanina ani hemoglobina go nie absorbuja). taka absorbcja, w skutek bardzo duzej energii (do 40 J)jaka niesie ze soba wiazka lasera, powoduje fotokoagulacje elementow absorbujacych, czyli generalnie rozplyniecie sie.powstaje cos jakby ubytek w skórze wlasciwej, ktora rekompensuje sobie to wytworzeniem tkanki łącznej(cos jakby mala blizna tyle ze pod naskorkiem) . poniewaz i melanina i hemoglobina w stosunkowo duzych skupiskach wystepuja w ogolnie pojetym mieszku wlosowym totez mieszek wlosowy bardziej od innych rejonow skory absorbuje swiatlo lasera. wiec jesli wiazka lasera zostanie zaabsorbowana przez dany mieszek wlosowy to na bank przestaje on istniec.
inna sprawa jest zeby w ten mieszek wlosowy tym laserem trafic
poza tym nalezy pamietac ze tylko wlos w stanie wzrostu (faza anagenu) jest "polaczony" z naczynkiem krwionosnym (z hemoglobina!) ktore go odzywia i z warstwa komorek macierzystych (w tym rowniec melanocytow z melanina!). poniewaz to polaczenie istnieje to laser moze sie przedostac do dna mieszka i go zniszczyc. jesli wlos jest w fazach pozniejszych to to polaczenie zanika i laser nie dociera do komorek macierzystych wlosa i do naczynka krwionosnego i nie moze ich zniszczyc stad zabiegi nalezy powtarzac co 4-6tyg - taki jest przecietny czas cyklu wlosa nie na głowie(gdzie cykla ten trwa kilka lat)
i wreszcie ostatnia sprawa jest ze kobiety z nadmairem np. testosteronu moga (ale nie musza!!!) spodziewac sie nawrotu owlosienia, ale jest to wynikiem tego ze testosteron moze pobudzic mieszki wlosowe, ktore tworzyly wczesniej wlosy meszkowe (a nimi sie podczas wczesniejszych zabiegow panie na pewno nie przejmowaly, wiec zostaly)do tworzenia wlosow dlugich. ale nigdy zniszczony mieszek wlosowy sie nie odrodzi
mam nadzieje ze w miare przystepny sposob przedstawialm o co mi chodzi.
taka wiedze nabylam studiujac dwa kierunki- jeden wybitnie techniczny, a drugi medyczny. w swietle obowiazujacej wiedzy sa to fakty, ale nikt nie powiedzial ze za 5lat tez tak bedzie

w kazdym razie istota zabiegu laserowej depilacji jest wybor odpowiedniego typu lasera, bo laser laserowi nierowny

pozdrawiam

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Edytowane przez cukier
Czas edycji: 2009-01-14 o 21:07
cukier jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:22   #204
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

ja jak ogolę nogi to na drugi dzień już są takie szorstkie i drapiące używałam balsamu opóźniającego depilację z oriflame. Czy opóźniał to nie wiem bo nie stosowałam regularnie ale jak go użyłam to na drugi dzień nie byłam aż taka drapiąca
Stary 2009-01-15, 10:05   #205
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cukier Pokaż wiadomość
niestety z powyzszym sie nie zgodze. (...)

teoria, teoria, ale wszystko zalezy od umiejetnosci osoby, przeprowadzajacej zabieg, prawda?
mam 2 kolezanki, jedna robila wasik druga lydki, pare lat do tylu (z 3-5) i obie narzekaja, ze zaczyna im odrastac (!!), a przez te pare lat byl spokoj.
jak dla mnie cialo ludzkie jest tak zaskakujace, ze stwierdzenie 'laser usunie owlosienie na cale zycie' to chwyt marketingowy. laser w kosmetyce i dermatologii istnieje mniej lat, niz zyje statystyczna kobieta, dla mnie przekonanie na 100%, ze to dziala to bezedura
jeszcze nie minelo tyle czasu, ze mozna by bylo przeprowadzic badaie na ten temat w rzetelny sposob, teoria i badania laboratoryjne a cialo w naturalnym srodowisku, to 2 zupelnie inne swiaty.
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:06   #206
cukier
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
teoria, teoria, ale wszystko zalezy od umiejetnosci osoby, przeprowadzajacej zabieg, prawda?
raczej nie. no chyba ze osobnik obslugujacy maszyne zrobil trzy strzaly laserem na powierzchni calej nogi
zalezy od lasera.
jaki typ lasera uzyto w zabiegach Twoich kolezanek??
jesli byly to IPLe (a kilka lat temu glownie takie stosowano) to rzeczywiscie mogly calkowicie nie zniszczyc mieszka wlosowego (za mala energia).
tym bardziej badanie kobiety ktora zrobilaby sobie laser 50 lat temu (zakladajac ze byloby to mozliwe) jest bezcelowe bo te 5-letnie a co dopiero 50 letnie lasery juz dawno sa nieuzywane bo stworzono lepsze. niestety to jest swiat optoelektroniki - wszystko co ma powyzej dwóch lat wlasciwie jest juz archaiczne.
a poza tym nalezalo by wziac pod uwage aspekty ktore opisalam powyzej tj. kwestie np.hormonow...
osobiscie nie posiadam lasera (zadnego, no chyba ze w CD ROMie) wiec nie dopuszczam sie prawienia tutaj marketingowych bredni.
a co do laboratorium i czlowieka.... zjawiska biofizyczne sa dosc latwe do przewidzenia, z biochemia juz gorzej...

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 15:49   #207
joannadanuta
Przyczajenie

depilacja

gdzie mogę kupić z sensuala wosk do depilacji z aplikatorem roll-on?w mojej okolicy nie ma tego produktu /Piła/
joannadanuta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 16:46   #208
fiolusiek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

poszukaj na allegro albo w kosmetycznych z wysylka
fiolusiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 15:51   #209
rzaruwa
Przyczajenie

Słyszałyście coś o Sensorze redukcji owłosienia Babyliss Mo.8642U? Znalazłam coś takiego na allegro:
http://www.allegro.pl/item558703275_...t_gw_24_m.html

Ma to któraś z Was? Nie jest szkodliwe? Skuteczne?

rzaruwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 20:29   #210
patika098
Wtajemniczenie

Hej a ja mam takie pytanie do dziewczyn które depilują sie depilatorem...a więc jak często musicie sie depilować? Po jakim czasie zaczynają wam odrastać włoski? Bo niby po depilatorze włoski odrastają po ok 2 tygodniach,no a odrastają juz po 2 dniach... czy to normalne? Czy może to byc wina depilatora? A moze czegoś innego? Proszę o odp...
patika098 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości