Masła do ciała. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-23, 19:16   #61
Śnieżka
Zakorzenienie

Dot.: masla kakaowe itd.

Ja mam mieszana i czasami uzywam a co tam,troche sie swiece ale w domu czy cos czemu nie
napewno nie zaszkodzi a nawet pomoze
Śnieżka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 21:42   #62
sharlottek
BAN stały

pozatym masło kakaowe poprawia koloryt cery i zniewalająco pachnie
sharlottek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 08:56   #63
gosia140
Zadomowienie

Mnie masło kakaowe (cera mieszana) totalnie zapchało
gosia140 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 11:05   #64
SweetDreams93
Raczkowanie

mnie również ale pachnie przebosko... i co tu robić?
SweetDreams93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 21:47   #65
Arethaf
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Ja używałam masła kakaowego Ziaji
Nie zapchało mnie, ale jak dla mnie jest zbyt tłuste i wcale nie miałam po nim ładnej cery, tylko miałam wrażenie, że jest jeszcze bardziej sucha

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 21:59   #66
SophieNeveu
Rozeznanie

Moim zdaniem takie masła są zbyt ciężkie dla tłustej cery. Ja mam mieszaną, i użyłam 1 raz masła kakaowego Ziaji (podobnie jak Arethaf) i totalnie mnie przytkało, wysypało i wogóle. Czułam się, jakbym miała jakiś smar na twarzy. Nie polecam dla mojej cery, a dla tłustej zwłaszcza. Dopiero później spojrzałam na skład (co nigdy nie zdarza mi się w takiej kolejnosci) i zauważyłam parafinkę i glicerynkę. Heh, byłam ogłupiona ładnym, kakaowym zapachem. Moja koleżanka ma suchą i dla niej było ok.
Stary 2008-05-25, 00:04   #67
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Dziewczyny, ale ja mam wrażenie, że nie chodzi tu o specyfiki do ciała nazywane przez producenta masłem, tylko o czyste masło kakaowe, karite oraz rózne oleje. To zasadnicza różnica. Nawet przez mysl mi nie przeszłożeby zapychać twarz masłem ziaji, natomiast nawet mieszana cerę spokojnie traktuję olejem kokosowym (pod oczami) lub jakimś olejem lub maceratem nadajacym sie do cery tłustej i nic mnie nie zapycha.
Te wszystkie drogeryjne masła mogą zawierać zapychacze, drażniace zapachy itp.
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 18:32   #68
manqt
Raczkowanie

Właśnie: zniewalająco pachnie....Wiem, że to nie na temat i powinnam zadać na perfumach, ale czy któraś z was nie zna jakichś perfumów, które pachniałby jak masło kakaowe lub tym podobne? jestem po prostu oczarowana, najpiękniejszy zapach jaki w życiu wąchałam!
manqt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 18:37   #69
sharlottek
BAN stały

szukaj perfum które mają nazwę czekoladową, chocolate, może demeter ma w swojej linii coś z kakaem?

a ja bym bardzo chętnie weszła w posiadanie jakiegoś owocowego masełka, jednak dziś w drogerii żadne mnie nie zainteresowało
sharlottek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 16:45   #70
cherry-lady
Wtajemniczenie

Ja miałam bardzo suche czoło, ale masło kakaowe z ziaji strasznie mi je zapchało i powstawały liczne grudki pod skórą, okropność!
cherry-lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 18:42   #71
SophieNeveu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale ja mam wrażenie, że nie chodzi tu o specyfiki do ciała nazywane przez producenta masłem, tylko o czyste masło kakaowe, karite oraz rózne oleje. To zasadnicza różnica. Nawet przez mysl mi nie przeszłożeby zapychać twarz masłem ziaji, natomiast nawet mieszana cerę spokojnie traktuję olejem kokosowym (pod oczami) lub jakimś olejem lub maceratem nadajacym sie do cery tłustej i nic mnie nie zapycha.
Te wszystkie drogeryjne masła mogą zawierać zapychacze, drażniace zapachy itp.

A jakie właściwości ma takie czyste masło kakaowe? Wiem,że w drogeryjnych kosmetykach jest dużo subst. dodatkowych, i to one często zapychają, ale czy naturalne oleje (np. ten, którego Ty używasz) są równie dostępne? Gdzie można je kupić?
Stary 2008-05-26, 23:57   #72
Elfia4
Moderator DOMator

Można je kupic w sklepach internetowych takich jak mazidła, thanatos (wpisz w google nazwy sklepów). Wiele olejów mozna kupić w sklepach ze srowa żywnoscią lub zielarskich, tylko musza to być oleje zimnotłoczone, nierafinowane, bo takie mają najwięcej wartościowych substancji.
Do cery tłustej z najbardziej popularnych dobre są: słonecznikowy, z orzechów laskowych, konopny.
Masło kakaowe, shea, czy olej kokosowy sa polecane do skóry suchej oraz do pielęgnacji ciała. Można mieszac ze sobą kilka olejów oraz masła i tworzyc własne mieszanki.
O dziwo wiele dziewczyn zauważyło (ja zresztą tez), ze używanie lekkiego oleju na noc, co dwa, trzy dni sprawia, ze cera sie reguluje i nie przetłuszcza tak bardzo. Wystarcza dwie-trzy kropelki na całą twarz.
O ile szczerze polecam czyste oleje, któych jest ogromny wybór, to wszysktie masła z drogerii z umiarem i tylko do ciała.
Jeszcze tak sobie przypomniałam, ze oliwka hipp jest mieszkanka olejów słonecznikowego i migdałowego, wiele osób stosuje ją do twarzy i ciała. Tylko nie kupuj zamiast hippa jakiejś oliwki jonhsona itp., bo to olej parafinowy i napewno masakrycznie zapcha pory.
Stary 2008-05-27, 00:11   #73
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jeszcze tak sobie przypomniałam, ze oliwka hipp jest mieszkanka olejów słonecznikowego i migdałowego, wiele osób stosuje ją do twarzy i ciała. Tylko nie kupuj zamiast hippa jakiejś oliwki jonhsona itp., bo to olej parafinowy i napewno masakrycznie zapcha pory.
hipp to mieszanka oleju sezamowego i migdalowego

ja na twarz mimo wszystko jej nie polecam, olej migdalowy jak i sezamowy są komedogenne(wywoluja zaskorniki, bo pobudzaja gruczoly łojowe) tak jak wiekszosc olejów pochodzenia roslinnego.

a maslo, czyli olej kakaowy slynie wrecz z komedogennosci.

wbrew powszechnemu mitowi: oleje mineralne nie zapychaja porow!

zapychac nie maja jak, skoro zostaja na powierzchni naskorka...

problem pojawic moze sie jedynie, gdy oleje mineralne sa zle oczyszczone. wtedy moze nastapic zapalenie mieszkow wlosowych, a potem wysyp ropnych krostek

oleje mineralne doskonalej czystosci, nie wywoluja zaskornikow ani wysypu, oczywiscie pod warunkiem, ze mamy nawyk dokladnego demakijazu po calym dniu

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-05-27 o 13:45 Powód: pomylilam sie:)
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:10   #74
confused_girl
Zadomowienie

Co do dostępności masła kakaowego to można je tez nabyć w aptekach zwłaszcza w sezonie letnim czyli juz niedługo Polecam sztyf z czystego masła kakaowego Queen Helena oraz krem z tej serii. Testowałam oba -są świetne na wakacje pod/na filtry na ciałko. Krem dodatkowo świetnie koi skórę po kąpieli słonecznej.
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 21:41   #75
Elfia4
Moderator DOMator

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
hipp to mieszanka oleju sezamowego i migdalowego

ja na twarz mimo wszystko jej nie polecam, olej migdalowy jak i sezamowy są komedogenne(wywoluja zaskorniki, bo pobudzaja gruczoly łojowe) tak jak wiekszosc olejów pochodzenia roslinnego.

a maslo, czyli olej kakaowy slynie wrecz z komedogennosci.

problem pojawic moze sie jedynie, gdy oleje mineralne sa zle oczyszczone. wtedy moze nastapic zapalenie mieszkow wlosowych, a potem wysyp ropnych krostek

oleje mineralne doskonalej czystosci, nie wywoluja zaskornikow ani wysypu, oczywiscie pod warunkiem, ze mamy nawyk dokladnego demakijazu po calym dniu
Przepraszam, faktycznie pomyliłam skłąd oliwki hipp. To oliwka babydream zawiera oleje słonecznikowy i migdałowy
A co do olejów mineralnych mam złe doswiadczenia. Może i dobrze oczyszczony nie zapycha, ale ten zawarty w oliwce jonhsona zapycha mnie zawsze po jednym-dwóch uzyciach na ciało. Poprostu pojawiaja mi sie po nim małe krostki, typowe od zatkania porów. Robiłam podchody do oliwki parę razy i rezygnowałam po kilku użyciach O dziwo nie czyni tego np. wspomniana oliwka babydream, czy oleje roślinne. Dlatego ostrożnie podchodzę do olejów mineralnych, aczkolwiek wiem, ze mogą byc zbawienne dla suchej skóry.
Masła kakaowego nie stosowalam, ale olej kokosowy majacy również opinię tłuściocha odpowiada mi stosowany od czasu do czasu do ciała (i ten zapach...). Na twarz stosuję go rzadko, głównie pod oczy.
Do tłustej, ale skłonnej do przesuszeń cery moim zdaniem dobrą opcją jest zastosowanie oleju popołudniu, na oczyszczoną twarz i zmycie po kilku godzinach, wtedy ryzyko przesadzenia z natłuszczeniem jest mniejsze, niż zostawienie oleju na całą noc.
Stary 2008-05-28, 15:45   #76
SophieNeveu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Co do dostępności masła kakaowego to można je tez nabyć w aptekach zwłaszcza w sezonie letnim czyli juz niedługo Polecam sztyf z czystego masła kakaowego Queen Helena oraz krem z tej serii. Testowałam oba -są świetne na wakacje pod/na filtry na ciałko. Krem dodatkowo świetnie koi skórę po kąpieli słonecznej.

Ale jak to sztyft? Jak on wygląda ?

O oliwce hipp słyszałam, ale nie próbowałam. Jakoś mierzi mnie fakt nakładania oliwki do ciała na twarz

Ale chętnie spróbowałabym z olejem. Taki paradox

Piszecie, że olej kakaowy jest komedogenny... Szkoda. Ale i tak chciałabym go wypróbować. Mam bzika na pktcie kakao... Uwielbiam pod każdą postacią. To już chyba uzależnienie...

A jaki masz typ cert, Elfio? Bo ten olej kokosowy brzmi zachęcająco.

Mam jeszcze pytanie: co można zrobić z olejkiem migdałowym? Bo takowy posiadam i nie wiem jak go użyć. Nie mam pojęcia, czy jest czysty. Mam za to najprawdziwszy olejek różany, w takiej formie sztyftu, jest w zamkniętym malutkim drewnianym opakowaniu, lezy w barku, a jak się otworzy barek to oszałamiająco pachnie...
Stary 2008-05-29, 09:50   #77
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

o, o tym nie wiedziałam. myślałam wlaśnie, że zapychają skórę. dziękuję za wyjaśnienie

ja mam mieszaną cerę, ale latem pod wpływem słońca i wody się dosyć mocno przesusza i często używam kremu masło kakaowe Ziaja. nie zapycha mnie, obłędnie pachnie, ale faktcznie, muszę go używać z umiarem.

jak zużyję przynajmniej część swoich balsamów, to planuję sobie kupić balsam i masło kakaowe do kompletu. słyszałam też, że Ziaja ma wypuścić z serii masło kakaowe:
- krem lekka formuła
- krem przeciwzmarszczkowy
- krem do rąk
- mleczko do demakijażu.

więcej w wątku Ziajowym.

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 20:13   #78
SophieNeveu
Rozeznanie

Ja z Ziaji lubię ich serię do twarzy do wrażliwej skóry Ziaja Calma HLC z wapniem. Jak dla mnie to najlepszy żel do twarzy. Kupiłam też krem i jestem bardzo zadowolona.
Ta kakaowa Ziaja pachnie dla mnie dosc sztucznie (jesli o maslo chodzi). NIe przypadło mi do gustu.

Zgadnijcie, co widzialam wczoraj w sklepie ze zdrową żywnością - (pseudo)olej kokosowy. No więc tak. Nie wiem, jak wygląda taki prawdziwy, ale ten byl gesty jak guma, calkiem bialy. Czytam skład, a tu taki zonk: olej rzepakowy (36%), olej słonecznikowy (48%), coś tam z imbirem (16%). Myślałam, ze peknę ze smiechu A na etykiecie byl ladny kokos
Stary 2009-06-13, 17:48   #79
megusiaa
Rozeznanie

maslo kakaowe ziaja

dziewczyny mam pytanie do Was chodzi o to ze widzialam w sklepie masla kakaowe ziaji mialam kiedys maslo kakaowe liporegeneracja skory OMEGA 3+OMEGA6+ wit E a teraz kupilam maslo kakaowe poprawia koloryt skory krem lekka formula cera normalna , sucha jaka jest roznica miedzy tymi kosmetykami??? ze to pierwsze to maslo do ciala a drugie to krem?? ktory wg Was jest lepszy?? czy zauwazylyscie po ktoryms z nich ladniejszy koloryt skory?? jak tak to po ktorym?? uzywacie ktoregos z nich do opalania (slonce, solarium) jesli tak to ktorego?? czy one dobrze nawilzaja?? czy moze ktos napisac porownanie jednego i drugiego...?? bo uzywal lub cos... prosze o pomoc i opninie...
pozdrowki
megusiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 23:30   #80
Poison27
Wtajemniczenie

GG do Poison27
Dot.: maslo kakaowe ziaja

Cytat:
Napisane przez megusiaa Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie do Was chodzi o to ze widzialam w sklepie masla kakaowe ziaji mialam kiedys maslo kakaowe liporegeneracja skory OMEGA 3+OMEGA6+ wit E a teraz kupilam maslo kakaowe poprawia koloryt skory krem lekka formula cera normalna , sucha jaka jest roznica miedzy tymi kosmetykami??? ze to pierwsze to maslo do ciala a drugie to krem?? ktory wg Was jest lepszy?? czy zauwazylyscie po ktoryms z nich ladniejszy koloryt skory?? jak tak to po ktorym?? uzywacie ktoregos z nich do opalania (slonce, solarium) jesli tak to ktorego?? czy one dobrze nawilzaja?? czy moze ktos napisac porownanie jednego i drugiego...?? bo uzywal lub cos... prosze o pomoc i opninie...
pozdrowki

Pierwszy wspomniany przez Ciebie kosmetyk liporegeneracja jest to maslo do Ciala, a krem lekka formula z taką turkusową zakretką jest do twarzy. Jest takze trem tłusty maslo kakaowe jest on tylko w pojemnosci 50ml, i jest caly brazowy, natomiast lekka formula wystepuje w opakowaniach 50 i 200ml. Co do masla to nie wypowiem sie, bo nie używalam, za to namietnie stosuje oba kremy a wiec:

*Tlusty krem maslo kakaowe (brazowe opakowanie) nadaje sie przed opalaniem w solarium i na sloncu, jednak nie zaawiera filtrow UVA ani UVB !! Ma za zadanie wiazac wode w skorze i zapobiegac przesueszniu. Jest dosc ciezki, jednak ja mam mieszana skore i nie zauwazylam zeby mnie zapychal nawet na przetluszczajacym sie czole

*krem lekka formula z turkusową nakretką - CUUDO Ale ciezko je dorwac, przynajmniej u mnie w miescie. Blyskawicznie sie wchlania, jednak skora na sdlugi czas jest nawilzozna.

Obra kremy poprawiają koloryt cery, ja zauwazylam to tylko w przypadku Lekkiej formuly, po prostu nadaje lekko brzoskwinioy odcien (krem lekka formula jest lekko bezowy, natomiast tlusty jest bialy)

A na przyszlosc, gdy na opakowaniu jest napisane krem do CERY takiej i takiej tzn ze jest do twarzy, a gdy jest napisane do SKORY takiej i takiej to glownie chodzi o cialo
Stary 2009-06-14, 16:30   #81
caameroon
Rozeznanie

GG do caameroon

Myśle, że odpowiedź na pytanie o krem kakaowy 'lekka formuła' został wyczerpany Więc ja wypowiem się tylko na temat masła kakaowego z Omego 3+ Omega 6..

Po pierwsze ma on zupełnie inną konsystencje niż zwykły (tłusty) krem kakaowy i wspomniany tu już krem 'lekka formuła'.. Przede wszystkim jego forma jest gęsta ale zupełnie nie tłusta.. po chwili całkowicie wchłania się w skóre nie pozostawiając po sobie żadnego tłustego filmu, mocno nawilża i rewelacyjnie odżywia skóre i co najważniejsze przeznaczony jest do CIAŁA, czyli jest to po prostu inna forma balsamu. Tak samo jak pozostałe kosmetyki ziaji z masłem kakaowym poprawia on koloryt cery i nadaje się do opalania (przyspieszając je i powodując, że skóra opala się na brązowo a nie na czerwono- chyba, że się przypieczemy bo masło kakaowe nie zawiera filtrów)

Ziaja ma bardzo dużą oferte kosmetyków z masłem kakaowym, wszystkie mają właściwie to samo działanie tylko inne formy.. od masła kakaowego w sprayu, kremu do rąk, emulsji do twarzy i ciała (to jest najbardziej uniwersalne przy opalaniu) przez kremy do twarzy o różnych konsystencjach (jest nawet przeciwzmarszczkowy), balsamy, mydła pod prysznic aż do mleczka do demakijażu.. także jest w czym wybierać

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2009-06-14 o 16:37
caameroon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 16:47   #82
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

wiecie może który z balsamów z tej serii najlepiej nawilża?
Stary 2009-06-14, 16:51   #83
domciq
Raczkowanie

nie polecam masła kakaowego ( tego całego brązowego ) jest okropny ! nic nie pomaga... nie polecam ! Jedynie używam go do smarowania nóg żeby ładniej pachniały mimo iż jest on do cery,
domciq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 16:25   #84
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez domciq Pokaż wiadomość
nie polecam masła kakaowego ( tego całego brązowego ) jest okropny ! nic nie pomaga... nie polecam ! Jedynie używam go do smarowania nóg żeby ładniej pachniały mimo iż jest on do cery,
Mi tam odpowiada. Fajny na suche dłonie, jednak nic nie pobije czerwonego Garniera
Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 14:19   #85
cierra
Raczkowanie

Farmona - nowa linia- Sweet Secret

Dziś w Rossmanie natknęłam się na nową linię Sweet Secret do ciała: krem waniliowy z indyjskimi daktylami, masło czekoladowe z orzechem pistacji - pachnie jak budyń czekoladowy oraz balsam migdałowy ze słodkimi truflami- zapach marcepanu mniam oraz migdałowy peeling, waniliowy scrub i czekoladowy żel pod prysznic. Prawdziwy hit dla miłośniczek jadalnych zapachów

„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”
cierra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 14:27   #86
miucci2
Zadomowienie

Dot.: Farmona - nowa linia- Sweet Secret

Od dawna na nie poluję, bo już dość długo o nich wiedziałam, ale nigdzie ich nie było, w Rossmannie też nie. To mówisz, że już weszły? Muszę sobie kupić tą czekoladową wersję.

miucci2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 14:40   #87
cierra
Raczkowanie

Powoli pewnie wchodzą, bo jak na razie z dwóch Rossmanów widziałam w jednym, także we wszystkich jeszcze nie ma. Ja zakochałam się w czekoladowym maśle mmm

„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”
cierra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 14:46   #88
evangeline
Zakorzenienie

super, że zaczyna pojawiać się w Rossmanach poluję na nią

WYMIANKA
evangeline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 14:47   #89
marta301
Zadomowienie

Też miałam wielką ochotę na te produkty, ale po przeczytaniu kilku recenzji mój zapał nieco ostygł . Pewnie sprawię sobie coś dla przetestowania i wyrobienia własnej opinii bo nazwy brzmią bardzo smakowicie. Inna sprawa że o tym że seria weszła już na rynek, słyszałam już od jakiegoś czasu, a do tej pory nigdzie nie spotkałam tych kosmetyków..
Stary 2009-10-27, 14:53   #90
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Mialam kiedys balsam i zel pod prysznic z Farmony, oprocz pieknego zapachów to były żadne. Poczekam na opinie wizażanek i sie zastanowie
Ishikawa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości