skinoren a ... oczyszczanie twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-26, 13:01   #1
belllydance
BAN stały

skinoren a ... oczyszczanie twarzy

Moze glupie pytanie ale naprawde nie wiem...
Od miesiaca uzywam skinorenu (na przebarwienia po tradziku, utrwalone przez slonce :/) uzywam go tylko na noc, rano natomiast nakladam dosc gruba warstwe kremu z filtrem (la roche anthelios XL 50), na to dodatkowo kryjacy podklad toleriane (niestety musze bo nie moge wyjsc z takimi plamami z domu)
Niestety po miesiaciu takiej kuracji na czole pojawili sie krostki, takie pod skora, bez ropnych wykwitow. Chce zatem isc do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy, zeby sie tego cholerstwa pozbyc.
Tyle ze mam barzdo wrazliwa skore i zastanawiam sie co pozniej zrobic z tym skinorenem, czy przerwac jego uzywanie na jakis czas dopoki skora nie dojdzie do siebie (czego sie nie powinno chyba robic) czy uzywac nadal na podrazniona po zabiegu skore?
A moze w ogole darowac sie ten zabieg oczyszczania? Tym bardziej ze w najblizszym czasie planuje jakis zabieg na te przebarwienia, np. mikrodermabrazja?
Tyle ze poki co te kroski mi przeszkadzaja, bo fajnie to nie wyglada.

Prosze o jakas porade
belllydance jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 15:25   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: skinoren a ... oczyszczanie twarzy

Wg mnie powinnas darowac sobie zabieg mechanicznego oczyszczania skóry. Skinoren, o ile dobrze pamiętam, zawiera kwas, który powoduje oczyszczanie się skóry. Wygląda to tak, ze wszystko co zatykało do tek pory gruczoły łojowe, wychodzi na zewnątrz i mamy wtedy wysyp pryszczy. najlkepsza metoda jest zacinąc zeby i jakos to przetrzymac, nei pzrerywajac przy tym kuracji p/ tradzikowej. krost nie woono wyciskac! Ryzykujesz nie tlyko przebarwienia, ale takze stan zapalny.

Co do mikrodermabrazji - mozna ją robic tlyko po całkowitym wyleczeniu skóry ze zmian ropnych.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 15:46   #3
belllydance
BAN stały

dziekuje ci za odpowiedz. Zmian ropnych nie mam, a skinoren przepisala mi dermatolog na przebarwienia potradzikowe.
Czy w takim razie te krosty, ktore pojawily sie wskutek stosowania skinorenu badz tez kremu z filtrem (ktorego wczesniej nigdy nie uzywalam) same "znikna" poprzez dalsze stosowanie skinorenu?
Stary 2008-05-26, 15:56   #4
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez belllydance Pokaż wiadomość
dziekuje ci za odpowiedz. Zmian ropnych nie mam, a skinoren przepisala mi dermatolog na przebarwienia potradzikowe.
Czy w takim razie te krosty, ktore pojawily sie wskutek stosowania skinorenu badz tez kremu z filtrem (ktorego wczesniej nigdy nie uzywalam) same "znikna" poprzez dalsze stosowanie skinorenu?

Czy możesz tu wrzucić skłąd skinorenu?
Stary 2008-05-26, 16:03   #5
belllydance
BAN stały

SKINOREN KREM 20%
Skład: mikronizowany kwasu azelainowy. Substancje pomocnicze: arlatone 983S (estry polietylenowe kwasów tłuszczowych), cutina CBS (mieszanina mono,di,trójglicerydów wyższych kwasów tłuszczowych), ester 2-etyloheksanocetylostearyn owy. glikol propylenów., glicerol 85%, kwas benzoesowy, woda oczyszczona.
Stary 2008-05-26, 16:11   #6
L_V
Zakorzenienie

Ok, wszystko jasne. Oczyszczanie skóry (krostki) sa najprawdopodobniej wynikiem działania kwasu azelainowego.
jak długo stosujesz skinorem i od jak dawna masz ktostki? Czy skóra łuszczy się?
Stary 2008-05-26, 16:14   #7
belllydance
BAN stały

Lekko ponad miesiac. wlasciwie juz po tygodniu zauwazylam ze cos zaczyna mi wyskakiwac, ale czytalam ze to normalne na poczatku, wiec nie przejmowalam sie tym. Tyle ze poki co to nie mija. Dodam ze stosuje skinoren tylko na noc (a nie jak jestw ulotce 2x dziennie)
Stary 2008-05-26, 16:16   #8
L_V
Zakorzenienie

Miesiąc to naprawdę niedługo. taki stan może trwac nawet ponad dwa miesiące - zależy to od stopnia zanieczyszczenia skóry.

To dobrze ze stosujesz skoinoren tylko na noc. Zawsze mozesz tez spróbobowac Acne Dermu, ten, pomimo iz ma taki sam kwas, jesłagodniejszy w działaniu (kwesita podłoża).
Stary 2008-05-26, 16:24   #9
belllydance
BAN stały

W takim razie mam po prostu dalej cierpilwie stosowac ten skinoren i czekac az samo przejdzie?
Co do AD to mysle ze lepiej zostane juz przy skinorenie, bo w zasadzie odpowiada mi i nie podraznia skory.
Moglabys mi jeszcze polecic jakis dobry krem nawilzajacy? Albo podpowiedziec czym mam sie kierowac w jego wyborze, bo poki co nie znalazlam takiego ktory naprawde dobrze by nawilzal, a od kiedy zaczelam stosowas skinoren, skora zaczela mi sie przesuszac.
Stary 2008-05-26, 16:29   #10
L_V
Zakorzenienie

Po pierwsze music naprawe porsty w składzie, zeby nie podrazniał skóry. Wklep "nawilżanie przy kwasach" w wyszukiwarkę, a wyskoczy CI kilka tasiemcowych watków na ten temat.
Stary 2008-05-31, 19:07   #11
quleczka
Zakorzenienie

powiem szczerze to mi sie wydaje, ze to raczej gruba warstwa kremu z filtrem na dzien powoduje te krostki, jak ich nie mialas wczesniej...

sama stosuje skinoren dobre pare miesiecy i on raczej nie powoduje wysypu, on zapobiega rogowaceniu mieszkow wlosowych i dziala lekko antybakteryjnie i tyle

no chyba, ze jedo podloze na ciebie zle dziala, na mnie tak dziala wlasnie sama baza acne-dermu byl zdecydowanie za ciezki i troche zapychal...

a tak przy okazji to masz skinoren krem czy zel? bo sa dwa i maja rozne stezenie kwasu...zel jest zdecydowanie fajniejszy i lzejszy

zabieg mechanicznego oczyszczania to bym sobie zdecydowanie darowala...szczegolnie jak masz wrazliwa skore

P.S. na przyszlosc lepiej zmieniac jedna rzecz na raz, przynajmniej wiesz co jest przyczyna wtedy
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 19:09   #12
quleczka
Zakorzenienie

z kremow nawilzajacych bardzo dobrze u mnie sprawdza sie humektan

najczesciej trzeba poprosic w aptece o sprawdzenie go bo nie maja na stanie
jest dobry i niedrogi - ok. 10zl - wiec nie szkoda jak nie podpasuje

http://emolienty.pl/index.php?ps=humektan

no ale oczywiscie wszystko zalezy jaka masz cere
Stary 2008-06-17, 18:02   #13
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zawsze mozesz tez spróbobowac Acne Dermu, ten, pomimo iz ma taki sam kwas, jesłagodniejszy w działaniu (kwesita podłoża).
A mi się wydawało, że AD (20% kwasu) jest mocniejszy od Skinorenu (15% kwasu) AD jest taki jakiś cięższy (mam Skinoren w żelu), przez co trudno się rozsmarowuje, więc wydaje mi się że ma ciężkie podłoże. Jakie podłoże masz na myśli?

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
azzis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 18:11   #14
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
A mi się wydawało, że AD (20% kwasu) jest mocniejszy od Skinorenu (15% kwasu) Jakie podłoże masz na myśli?
skinoren jest w dwoch wersjach - zel (15%) i krem (20%)...

czyli ten drugi ma tyle samo co acne-derm i nawet ta sama postac kremu... ale jednak poza kwasem czyli substancja aktywna ten krem jest zrobiony przeciez z czegos

to cos czyli baza, podloze czy jakkolwiek zwac pozostale substancje... nie sa w obu takie same -nie chce mi sie szukac skladow ale kiedys je widzialam

poza tym slyszlam tez teorie, ze skonoren-zel choc niby ma mniej kwasu to jednak przez to, ze jest zelem, a nie kremem to szyciej wnika i moze mocniej dzialac...ale nie wiem czy to akurat prawda

jedno jest pewne - acne-derm i skinoren krem mimo 20% kwasu to nie dokladnie to samo...roznica jest w pozostalych 80% ...

a w zelu to podloze jest juz zupelnie inne ...zelowe i moja skora lepiej to znosi niz postac kremu w jakiej byl acne-derm
Stary 2008-06-17, 18:24   #15
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
skinoren jest w dwoch wersjach - zel (15%) i krem (20%)...

czyli ten drugi ma tyle samo co acne-derm i nawet ta sama postac kremu... ale jednak poza kwasem czyli substancja aktywna ten krem jest zrobiony przeciez z czegos

to cos czyli baza, podloze czy jakkolwiek zwac pozostale substancje... nie sa w obu takie same -nie chce mi sie szukac skladow ale kiedys je widzialam

poza tym slyszlam tez teorie, ze skonoren-zel choc niby ma mniej kwasu to jednak przez to, ze jest zelem, a nie kremem to szyciej wnika i moze mocniej dzialac...ale nie wiem czy to akurat prawda

jedno jest pewne - acne-derm i skinoren krem mimo 20% kwasu to nie dokladnie to samo...roznica jest w pozostalych 80% ...

a w zelu to podloze jest juz zupelnie inne ...zelowe i moja skora lepiej to znosi niz postac kremu w jakiej byl acne-derm
Dzięki za rozjaśnienie umysłu

Ja kiedyś używałam AD i jakoś mi się nie podobał - taki ciężki w smarowaniu. Obecnie mam Skinoren w żelu i jest lżejszy. Tylko strasznie ściąga skórę, a boję się czegokolwiek używać na niego, bo boję się, że mnie wysypie.
A Ty smarujesz na Skinoren jakiś krem?
Nie wiem czy dobrze pamięta, ale wydaje mi się, że czytałam kiedyś, że można po jakichś 20 min. nałozyć kremu.

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
Stary 2008-06-17, 18:39   #16
quleczka
Zakorzenienie

no mozna po 20-30 minutach lekki nawilzjacy krem ( nie jakis przeciwtradzikowy czy inny z aktywnymi rzeczami) powinien byc ok

ja zazwyczaj nic nie uzywam, ide spac i tyle - owszem sciaga mi skore ale nie szczypie czy cos, wiec ja to olewam

a jak smaruje na dzien to i owszem czasem daje na niego humektan po jakims czasie

skinirenu w zelu uzywam mniej wiecej z tego samego powodu co ty - niecierpialam konsystencji AD
Stary 2008-06-18, 09:11   #17
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
no mozna po 20-30 minutach lekki nawilzjacy krem ( nie jakis przeciwtradzikowy czy inny z aktywnymi rzeczami) powinien byc ok

ja zazwyczaj nic nie uzywam, ide spac i tyle - owszem sciaga mi skore ale nie szczypie czy cos, wiec ja to olewam

a jak smaruje na dzien to i owszem czasem daje na niego humektan po jakims czasie

skinirenu w zelu uzywam mniej wiecej z tego samego powodu co ty - niecierpialam konsystencji AD
Ja zazwyczaj wcześnie się kąpię i od razu nakładam Skinoren i zanim pójdę spać to trochę czasu mija, więc niestety odczuwam to ściagnięcie skóry (ale nic nie daję na to ).
Konsystencja AD była okropna a ten żelik jest taki leciutki Tylko trochę zostaje mi białych maziajów i wyglądam jak córka młynarza
Będę go używała co 2-3 dzień na zmianę z tonikiem BHA i serum z wit.C

Stary 2008-06-18, 09:24   #18
quleczka
Zakorzenienie

To moze dawaj go mniej lub dokladnie wklepuj i wcieraj? Mi nie zostawia zadnych sladow
Stary 2008-06-18, 10:25   #19
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
To moze dawaj go mniej lub dokladnie wklepuj i wcieraj? Mi nie zostawia zadnych sladow
Nie daję go dużo, ale chyba nie dokładnie wklepuję

Stary 2008-06-18, 11:07   #20
quleczka
Zakorzenienie

gdzies czytalam (nie wiem czy nie w ulotce), ze wklepywanie go jest wazne

pewnie wtedy bardziej wchodzi w pory albo cos

tak wiec moze jednak sie bardziej przyloz bo nie ma sensu zostawiac warstwy na skorze
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości