GWSH Katowice-Wybiera się ktoś-jakie studia w tym roku? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-15, 14:36   #91
piwonia91
Raczkowanie

Dot.: GWSH Katowice-Wybiera się ktoś-jakie studia w tym roku?

Ja się wybieram na administrację dzienną .
Może znajdzie się ktoś jeszcze?

Nie zauważyłam ze to dział "Pytania do kosmetyczki" więc przepraszam za pomyłke .

Edytowane przez piwonia91
Czas edycji: 2010-08-15 o 14:38
piwonia91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 16:32   #92
hanysek89
Przyczajenie

Question Dot.: GWSH Katowice-Wybiera się ktoś-jakie studia w tym roku?

cześć dziewczyny ja też właśnie wybieram się na kosmetologie od tego roku i mam dylemat jaką uczelnie wybrać GWSH czy SWSM, bardziej mnie przekonuje GWSH ale nie jestem do końca przekonana, różne są opinie na temat obu uczelni:/... ale interesuję mnie tylko studia zaoczne bo juz dziennie studiuje...
hanysek89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 10:54   #93
anysiaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hanysek89 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny ja też właśnie wybieram się na kosmetologie od tego roku i mam dylemat jaką uczelnie wybrać GWSH czy SWSM, bardziej mnie przekonuje GWSH ale nie jestem do końca przekonana, różne są opinie na temat obu uczelni:/... ale interesuję mnie tylko studia zaoczne bo juz dziennie studiuje...
Zapraszamy na GWSH . Jesteśmy już trzy, które idą na kosmetologię na studia zaoczne Dołącz
anysiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 12:03   #94
hanysek89
Przyczajenie

hej
pisałam z jedną znajomą ktora studiuje na SWSM i mi raczej doradza tą uczelnia a odradza GWSH, twierdzi za na SWSM mozna sie wiecej nauczyc i jest ogolnie lepiej niż na GWSH bo tam tez ma znajome i nie sa zadowolone wiec ma porównanie,
zarejestrowałam sie juz w sumie na GWSH ale dalej nie wiem gdzie isc, mam niezły mętlik w głowie:/
A czy jest ktoś kto wybiera sie na SWSM na kosmetologie od tego roku lub już tam studiuje i moze sie cos wypowiedziec na ten temat.....
hanysek89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 13:36   #95
anysiaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hanysek89 Pokaż wiadomość
hej
pisałam z jedną znajomą ktora studiuje na SWSM i mi raczej doradza tą uczelnia a odradza GWSH, twierdzi za na SWSM mozna sie wiecej nauczyc i jest ogolnie lepiej niż na GWSH bo tam tez ma znajome i nie sa zadowolone wiec ma porównanie,
zarejestrowałam sie juz w sumie na GWSH ale dalej nie wiem gdzie isc, mam niezły mętlik w głowie:/
A czy jest ktoś kto wybiera sie na SWSM na kosmetologie od tego roku lub już tam studiuje i moze sie cos wypowiedziec na ten temat.....
Przeczytaj sobie ten wątek od początku, jest wiele opinii i myślę, że te uczelnie są na równym poziomie...
anysiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 21:16   #96
Gatek87
Raczkowanie

Witam
Ja jestem studentką SWSM, właśnie skończyłam pierwszy semestr (zaocznie) i mogę szczerze napisac, że jestem zadowolona. O GWSH słyszałam różne opinie, tak samo jak i o SWSM. Wiadomo, ile studentek tyle opinii.
Wiem, że kilka dziewczyn przenosiło się z gwsh właśnie do nas.
Nie uważam, żeby szkoła 'zdzierała' pieniążki ze studenta. Za wpisowe nie płacilam, jedynie za wyprawkę.
Pracownie kosmetyczne są dobrze wyposażone, na pewno nie musimy się dzielic płatkami kosmetycznymi ani innymi przyborami
Wykładowcy są BAAAARDZO ok, widac, że są tam dla nas, a nie my dla nich, nie robią żadnych problemów.
Myślę, że dziewczyny, które zdecydują się na tą szkołę będą zadowolone.
Stary 2010-08-31, 00:05   #97
wawsin
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez anysiaa Pokaż wiadomość
Zapraszamy na GWSH . Jesteśmy już trzy, które idą na kosmetologię na studia zaoczne Dołącz
za pewnie jest nas więcej ale na tym blogu 4
to do pazdziernika pozdrawiam przyszłe koleżanki
wawsin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 17:26   #98
ana_k
Raczkowanie

dziewczyny czy szkoła ta ma internat czy jakis akademik? w sumie chciałabym isc na zaoczne ale chciałabym tam przesiedziec cały weekend a po zajęciach do domu, da się tak;]? bo tak jezdzic sama to troszku strach pociągiem..

i jeszcze..można gdzieś zobaczyc jak wygląda plan zajęć zaocznych na kosmetologii?

Edytowane przez ana_k
Czas edycji: 2010-09-12 o 17:28
ana_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 20:55   #99
ana_k
Raczkowanie

i powiedżcie mi jak tam dotrzec od strony gliwic, bardzo prosze
ana_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 23:29   #100
Paulina55053
Rozeznanie

http://www.swsm.pl/index.php?option=...d=14&Itemid=10 jesli jedziesz autobusem niestety nie wiem czy aktualny

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

http://www.zumi.pl/trasa.html?loc1=G...d1=&cId2=&sId2=
Paulina55053 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 10:00   #101
amer3003
Przyczajenie

Dziewczyny jeśli wybieracie się na GWSH zaocznie i myślicie, że w piątki nie prowadzi się zajęć heh, no to jesteście w wielkim błędzie
Zajęcia zaczynają się w piątki czasami od 15, a nawet wcześniej.
I raczej nikogo nie interesuje czy jesteście w tym momencie w pracy.
Jest możliwość dwukrotnej nieobecności na zajęciach. Oczywiście najlepiej by było 'odrobić' te zajęcia w jakiejś innej grupie.
Piątkowe zajęcia nie odbywały się niestety 'raz na jakiś czas' lecz notorycznie.
No ale cóż, są i tacy którzy przetrwają nawet to
Powodzenia.
amer3003 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 11:16   #102
Nutka d
Raczkowanie

amer3003, podejrzewam, że studiujesz na gwsh - powiedz proszę, czy w pobliżu szkoły znajduje się dworzec pociągów osobowych? Oraz czy jest jakiś przystanek w pobliżu i ewentualnie jak się nazywa. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
Stary 2010-09-17, 15:36   #103
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Hej, ja tam studiowałam przez 5 lat (rzecz jasna, nie na kosmetologii)
Nawet nie wiedziałam, że na wizażu znajdzie się ktoś, kto będzie zainteresowany tą szkołą
Co do przystanku... Do dworca ze szkoły jest ok. 5-10 minut drogi (zależy w jakim tempie się poruszacie), w pobliżu szkoły są 3 przystanki autobusowe. Zależy skąd chcecie się dostać do GWSH, jeśli z centrum Katowic, to wsiadajcie koło dworca w 653, 688, 9, 10 lub 37 (Śląskie) lub 29 i 45 (Tyskie). Przystanek pod GWSH nosi nazwę "Piotrowice Fabryka Maszyn", czyli "FAMUR". Wsiadając do autobusu wystarczy rzucić tą nazwę i każdy powie gdzie wysiąść, zresztą tego budynku nie można nie zauważyć...
Co do noclegów, szkoła nie ma żadnego akademika, ale ok. 10min pieszo znajduje się tzw. Tombor, w którym można wynająć pokoik. Kosztów nie znam, bo nikt z moich znajomych z tego nie korzystał

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez amer3003 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeśli wybieracie się na GWSH zaocznie i myślicie, że w piątki nie prowadzi się zajęć heh, no to jesteście w wielkim błędzie
Studiowałam tam 3 lata na dziennych i 2 lata na zaocznych, ani razu nie zdarzyło nam się abyśmy mieli zajęcia w piątek czy poniedziałek. Miałam znajomych na 3 innych kierunkach i oni również nie znaleźli się w takiej sytuacji, więc chyba nie ma co straszyć...

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Lunax Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Ja myślę nad tą szkołą i powiem, ze opinie są różne, ale jedna osoba napisała mądrze - każda szkoła ma plusy i minusy
A nie zaszkodzi złożyć tam papierów
Nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale w GWSH już z chwilą składania dokumentów na uczelni (po elektronicznej rekrutacji) należy przestawić potwierdzenie wpłaty czesnego za pierwszy miesiąc studiów.
Czy więc rzeczywiście "nie zaszkodzi złożyć tam papierów"? Jeśli ktoś ma na tyle dużo pieniędzy, żeby ot tak dla jaj wpłacić na uczelni prawie 400zł czesnego, a potem w październiku nie przyjechać na pierwsze zajęcia, bo stracił ochotę, to gratuluję zamożności portfela.
Po drugie, w GWSH rezygnacja ze studiów nie jest bezpłatna, więc podejmowanie decyzji o zapisaniu się na studia powinno być przemyślane

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez m_a_g_d_a Pokaż wiadomość
widziałam że pisałyście o opłatach na gwsh - niedawno pisałam do nich maila i napisali mi że:
- czesne semestralne 2100zł lub 5 x 510 -opłata ratalna
- 100zł opłata rejestracyjna
- 200zł pakiet podstawowy
- 400zł wpisowe - z tym, że w czerwcu jest promocja i się go nie płaci
Napisali że takie były ceny podczas naboru letniego i żeby zapytać końcem maja o aktualny cennik
Wszystko fajnie, ale... chyba nie napisali Ci, że czesne mogą w każdej chwili podnieść. Każdy kolejny semestr kosztuje więcej od poprzedniego, czasem jest to kwota 10zł, ale u mnie zdarzyło się i ponad 60zł.

W GWSH istnieje możliwość dokonywania wpłat w dwóch systemach:
a) system ratalny (płacisz daną kwotę do 5 każdego miesiąca - np. za listopad do 5 listopada, za grudzień do 5 grudnia),
b) system semestralny (płacisz określoną kwotę za cały semestr "z góry").

Nie zapominajcie też o opłacie wakacyjnej Osoby, które decydują się płacić ratalnie (co miesiąc) z takiej opłaty są zwolnione. Natomiast ci, którzy płacą semestralnie, płacą dodatkowo do 5 lipca za miesiące wakacyjne (lipiec, sierpień i wrzesień) określoną kwotę (również zmienia się co roku, ponieważ zmienia się "cena" za semestr letni).

No i najlepsze... Opłaty za egzamin dyplomowy (obronę). Do tej pory opłata za obronę na licencjacie wynosiła 600zł, za magisterkę 700zł Pewnie nikt na to nie patrzy zapisując się na studia, wszak do obrony są 3 lub 5 lat Ale warto się na to przygotować... Powiecie "ok, pieniądze można uzbierać", ale nie zapominajcie że taką pracę drukuje się w 4 egzemplarzach (już nie liczę poprawek), każdy z egzemplarzy należy oprawić (zgodnie z wymogami uczelni oprawia tylko ksero w budynku A w GWSH i nigdzie indziej pracy oprawiać nie wolno, bo zostanie odrzucona przez Dziekanat). No i na obronie wypada zaserwować szanownej komisji jakiś poczęstunek (ok. 90zł - istnieje możliwość zamówienia cateringu w uczelnianym bufecie, żarcie do odbioru tuż przed obroną). Do tego kwiaty, ewentualne prezenty...
Robaczywka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 15:41   #104
Nutka d
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
Nawet nie wiedziałam, że na wizażu znajdzie się ktoś, kto będzie zainteresowany tą szkołą
Co do przystanku... Do dworca ze szkoły jest ok. 5-10 minut drogi (zależy w jakim tempie się poruszacie), w pobliżu szkoły są 3 przystanki autobusowe. Zależy skąd chcecie się dostać do GWSH, jeśli z centrum Katowic, to wsiadajcie koło dworca w 653, 688, 9, 10 lub 37 (Śląskie) lub 29 i 45 (Tyskie). Przystanek pod GWSH nosi nazwę "Piotrowice Fabryka Maszyn", czyli "FAMUR". Wsiadając do autobusu wystarczy rzucić tą nazwę i każdy powie gdzie wysiąść, zresztą tego budynku nie można nie zauważyć...
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
Czemu miałybyśmy nie być zainteresowane? Aż tak źle z nią?
Generalnie słyszałam mnóstwo złych opinii, jednak zasugerowałam się pozycją tej szkoły w rankingach uczelni wyższych (akurat wybieram się na zarządzanie więc sprawdzałam 'rankingi szkół zarządzania i biznesu')

Ja akurat będę dojeżdżać z Gliwic więc z autobusami pewnie będzie ciężko...

Jeszcze raz dziękuję bardzo za informację, pozdrawiam!
Stary 2010-09-17, 15:52   #105
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Ponadto słyszałam, że w GWSH bardzo zdzierają kasę ze studentów - za każdy egzamin poprawkowy płaci się coraz więcej.
A to już nie da się "przejść" przez studia bez poprawek?
Rozumiem przedmioty takie jak ekonomia (sytuacje typu "mamy z koleżanką identyczne odpowiedzi, ona dostaje 4 a ja nie zdaję), czy statystyka (wiadomo, przedmiot matematyczny, nie każdy musi mieć do tego "głowę"), ale na pozostałych przedmiotach zdobycie byle trójczyny nie graniczy z cudem
Co do kosztów poprawek, POPIERAM. Za głupotę i lenistwo powinno się płacić.
Bo nikt mi nie powie, że warunek albo awans ma ten, kto chodzi na zajęcia i wykłady, samodzielnie zdobywa notatki i przykłada się do nauki.

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Nutka d Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
Czemu miałybyśmy nie być zainteresowane? Aż tak źle z nią?
Generalnie słyszałam mnóstwo złych opinii, jednak zasugerowałam się pozycją tej szkoły w rankingach uczelni wyższych (akurat wybieram się na zarządzanie więc sprawdzałam 'rankingi szkół zarządzania i biznesu')

Ja akurat będę dojeżdżać z Gliwic więc z autobusami pewnie będzie ciężko...

Jeszcze raz dziękuję bardzo za informację, pozdrawiam!
Ja dojeżdżałam codziennie z Zawiercia pociągiem przez 3 lata. Potem przesiadka na autobus i sru do GWSH i dałam radę
Czy aż tak źle? Zależy od zasobności portfela... Mnie w tej szkole przeszkadzały tylko koszty, o których pisałam powyżej... Zapisując się na studia nikt nas nie poinformował, że czesne będą non stop windować A nie pracując i mając do dyspozycji groszowe stypendium i dodatkowe koszty związane z kupnem biletów miesięcznych może być niewesoło

A skoro już o stypendium mowa... Cóż, z reguły co roku stypendium przyznawane jest osobom, które osiągnęły w ostatnim roku akademickim średnią 4,3. Lista osób, które je uzyskały wyświetlana jest na stronie internetowej po zalogowaniu Co do kwot, co roku są inne.

Dla przykładu kwoty z roku akademickiego 2009/2010:
Kwoty wypłacane od października do stycznia:
Średnia: 4.90 - 5.00 - 525.00 zł,
Średnia: 4.75 - 4.89 - 425.00 zł,
Średnia: 4.50 - 4.74 - 325.00 zł,
Średnia: 4.25 - 4.49 - 225.00 zł.

Później je obniżyli i to drastycznie i w tych kwotach wypłacano stypendium od stycznia do lipca (z lipcem włącznie):
4,90-5,00 - 400,00 zł.
4,75-4,89 - 300,00 zł.
4,50-4,74 - 200,00 zł.
4,25-4,49 - 100,00 zł.

Jeśli nie wyczerpałam tego tematu, walcie śmiało

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2010-09-17 o 15:58
Stary 2010-09-18, 18:53   #106
21kasia21
Work, work, work

Hej, ja mam jeszcze kilka pytań, tzn. moja koleżanka, która będzie tam studiować

Na jakiej ulicy dokładnie jest przystanek autobusowy, nie miejski, ale główny, bo ona będzie dojeżdżać na uczelnie pks-em od strony Mikołowa? Wszędzie jest napisane Katowice-Piotrowice, więc mamy zagwozdkę, bo dzielnica jest niemała wg mapy.
Zaś pkp jest na Asnyka, z tego, co doczytałyśmy.

Jest może tutaj ktoś, kto będzie studiował zaocznie magisterkę na specjalności- turystyka uzdrowiska z odnową biologiczną?? CHyba, że znajdzie sie ktoś, kto ją już ukończył.
Byłoby miło kogoś poznać.

Papiery koleżanka ma już złożone, póki co oczekiwanie na plan i termin szkolenia bhp. Ogólnie nieco się osobiście przeraziłam, jak umowę poczytałam, jestem ciekawa, jak to będzie w rzeczywistości. Wiele naczytałyśmy się negatywnych opinii, aż strach obleciał.

Pozdrawiam ciepło.
mikroREKLAMA
Szukasz oryginalnego preznetu na ślub, urodziny, chrzciny?
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort itd.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 085 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 21:46   #107
Anett23
Raczkowanie

Cześć! Zalogowałam się dziś na stronie szkoły, żeby sprawdzić czy jest już plan i przeczytałam, że w weekend odbędzie się szkolenie BHP i p.poż. Można sobie wybrać dzień i przyjść w sobotę lub w niedzielę, ale nie podali jeszcze miejsca i godziny. Orientacyjnie będziecie w sobotę czy w niedzielę?

Anett23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 16:42   #108
7535
Przyczajenie

mozesz podac adres tej stronki na ktorej czytalas o tym szkoleniu bhp?
7535 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 20:04   #109
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Przystanki pod GWSH "noszą nazwę" Piotrowice Fabryka Maszyn Potocznie nazywana FAMUR

Co do szkolenia BHP i szkolenia bibliotecznego, nie jestem pewna, bo nie widziałam takiej notki Ale mogę Was uspokoić, że równie dobrze możecie się na tym szkoleniu wcale nie pojawiać... Później (tj. po otrzymaniu indeksów przed sesją zimową) będą organizowane dodatkowe 2 terminy szkoleń. Z doświadczenia jednak dodam, że wielu moich znajomych nie pojawiło się nawet na tych dodatkowych terminach, a wpis w postaci "zal" otrzymali, gdy hurtem wpisywali wpisy wszystkim osobom z danego kierunku Jak dla mnie, to szkolenie to strata czasu... 4h wyjęte z życia, w dodatku salę nam zamknięto i nawet do WC nie mogliśmy wyskoczyć, a czego się tam dowiedziałam? Że zimą mam uważać schodząc po schodach bo jest ślisko, albo co powinnam gasić jaką gaśnicą...

Szkolenia BHP odbywały się zawsze w FAMUR-ze (taki wielki budynek po drugiej stronie ulicy od głównych budynków GWSH) na wielkiej sali gimnastycznej

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ogólnie nieco się osobiście przeraziłam, jak umowę poczytałam, jestem ciekawa, jak to będzie w rzeczywistości. Wiele naczytałyśmy się negatywnych opinii, aż strach obleciał.
Czym się przeraziłaś jeśli można wiedzieć?
Studiowałam tam przez 5 lat, z czego 3 na dziennych (a więc byłam tam 5 razy w tygodniu po dobre kilka godzin) i jedyne co mam tej szkole do zarzucenia, to zdzieranie kasy Niestety o tym wiedziałam podpisując umowę
No i jeszcze promotorów mogliby wymienić na "młodszych", bo dziadziuś po 80 nie bardzo jest w stanie pomóc w pisaniu pracy na temat Internetu...

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2010-09-21 o 20:06
Stary 2010-09-23, 12:33   #110
Anett23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 7535 Pokaż wiadomość
mozesz podac adres tej stronki na ktorej czytalas o tym szkoleniu bhp?
https://ehms.gwsh.edu.pl musisz się zalogować i w wiadomościach z dziekanatu jest taka informacja podana.

Stary 2010-09-23, 16:02   #111
Anett23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
Przystanki pod GWSH "noszą nazwę" Piotrowice Fabryka Maszyn Potocznie nazywana FAMUR

Co do szkolenia BHP i szkolenia bibliotecznego, nie jestem pewna, bo nie widziałam takiej notki Ale mogę Was uspokoić, że równie dobrze możecie się na tym szkoleniu wcale nie pojawiać... Później (tj. po otrzymaniu indeksów przed sesją zimową) będą organizowane dodatkowe 2 terminy szkoleń. Z doświadczenia jednak dodam, że wielu moich znajomych nie pojawiło się nawet na tych dodatkowych terminach, a wpis w postaci "zal" otrzymali, gdy hurtem wpisywali wpisy wszystkim osobom z danego kierunku Jak dla mnie, to szkolenie to strata czasu... 4h wyjęte z życia, w dodatku salę nam zamknięto i nawet do WC nie mogliśmy wyskoczyć, a czego się tam dowiedziałam? Że zimą mam uważać schodząc po schodach bo jest ślisko, albo co powinnam gasić jaką gaśnicą...

Szkolenia BHP odbywały się zawsze w FAMUR-ze (taki wielki budynek po drugiej stronie ulicy od głównych budynków GWSH) na wielkiej sali gimnastycznej
Hmm... no to już teraz sama nie wiem czy iść czy nie. W sumie z jednej strony bym sobie odpuściła, bo już niejednokrotnie byłam na takich szkoleniach i wiem co i jak, ale jak mam przez to nie dostać zaliczenia, to też niefajnie by było. Chyba sobie odpuszczę, a pójdę ewentualnie w innym terminie na to jeśli będzie obowiązkowe.

Stary 2010-09-23, 18:43   #112
7535
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Anett23 Pokaż wiadomość
https://ehms.gwsh.edu.pl musisz się zalogować i w wiadomościach z dziekanatu jest taka informacja podana.
tylko, ze u mnie na tej stronie jest napisane "nie znaleziono zadnych tokow studiow" i jest tabelka ale nie da sie tam nic wybrac. wiecie moze dlaczego? papiery skladalam dopiero 3 dni temu
7535 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 22:27   #113
Ankha_88
Rozeznanie

Witam!

Wybieram się na turystykę i rekreację II stopnia zaoczną i mam kilka pytań do absolwentek GWSH :

Czy zajęcia na zaocznych odbywają się co tydzień czy mniej więcej co 2 tygodnie?

Czy są zajęcia w piątki?

Czy jest ciężko

Czy często podwyższają opłatę za czesne? i mniej więcej o ile
(pytam bo już ze wcześniejszą szkołą miałam niemiłe doświadczenia btw nie polecam nikomu SWSiM w Chorzowie, kłamcy, zdziercy, w dziekanacie chyba nie potrafią wiązać własnych butów nawet i poziom żałosny)

Czy spec. hotelarstwo i gastronomia są prowadzone w równym stopniu czy jest to bardziej np. hotelarstwo?

Czy każdy ze średnią od 4,25 otrzymuje stypendium czy mają ograniczenia w stylu "tylko dla 15% najlepszych studentów znajdujących się w przedziale 4,25-5,00"

A jeszcze jedno.... jak to jest z opłatą wakacyjną?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=712070

Edytowane przez Ankha_88
Czas edycji: 2010-09-23 o 22:31
Ankha_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 14:32   #114
Lunax
Raczkowanie

GG do Lunax

Hej ludziska
Chciałam zapytać czy był ktoś może dziś na tym szkoleniu BHP, jeśli tak to jak było? Baaardzo nudno?
Sama zastanawiam się czy iść czy jednak sobie odpuścić. Zwłaszcza, gdy przeczytałam wpis Robaczywki, że można się nie pojawić
Z góry dzięki za info.
Pozdrówka

Moje zdjecia
Lunax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 21:40   #115
Anett23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 7535 Pokaż wiadomość
tylko, ze u mnie na tej stronie jest napisane "nie znaleziono zadnych tokow studiow" i jest tabelka ale nie da sie tam nic wybrac. wiecie moze dlaczego? papiery skladalam dopiero 3 dni temu
W takim razie nie wiem co jest nie tak.

A szkolenie sobie odpuściłam. Może pójdę jak będzie inny termin, żeby się nie czepiali jak coś. Dziś nawet nie bardzo mi pasowało, żeby tam być.

Stary 2010-09-26, 20:33   #116
Anett23
Raczkowanie

Miało być tak pięknie, zapewniali, że zajęcia będą co 2 tygodnie, a teraz się okazało... Pierwsze zajęcia 5 listopada, mało tego przez 5 weekendów z rzędu. Chyba będę zmuszona zrezygnować

Stary 2010-09-27, 23:24   #117
Lunax
Raczkowanie

GG do Lunax

Hej.. Mam takie pytanie, bo albo jestem niekumata albo coś źle dowidzę.

Ale zacznę od tego, że pytanie skierowane do osób studiujących zaocznie.
Dostaliście karteczkę o informacji, że plan lekcji dopiero będziecie opublikowany 20 października??
Czyli, że jak zaczynają się zajęcia? Dopiero w listopadzie, co to w ogóle ma być

Dziewczyny byłabym na prawde wdzięczna gdybyście napisały coś o tym.

A szkolenie BHP i p.pożarowe nuda jakich mało.. Ledwo potrafiłam powstrzymać się od zaśnięcia. Przekręcałam się z boku na bok aby tylko nie zasnąć xD

Moje zdjecia
Stary 2010-09-27, 23:36   #118
Anett23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lunax Pokaż wiadomość
Hej.. Mam takie pytanie, bo albo jestem niekumata albo coś źle dowidzę.

Ale zacznę od tego, że pytanie skierowane do osób studiujących zaocznie.
Dostaliście karteczkę o informacji, że plan lekcji dopiero będziecie opublikowany 20 października??
Czyli, że jak zaczynają się zajęcia? Dopiero w listopadzie, co to w ogóle ma być

Dziewczyny byłabym na prawde wdzięczna gdybyście napisały coś o tym.

A szkolenie BHP i p.pożarowe nuda jakich mało.. Ledwo potrafiłam powstrzymać się od zaśnięcia. Przekręcałam się z boku na bok aby tylko nie zasnąć xD
Nie wiem na jakim jesteś kierunku, ale ja mam już plan i pierwsze zajęcia mam w piątek 5 listopada tak jak już wyżej pisałam. Mimo, że nie miało być zajęć w piątki przynajmniej taką informację dostałam w sekretariacie...

Stary 2010-09-28, 10:46   #119
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Cytat:
Napisane przez Ankha_88 Pokaż wiadomość
Witam!

Wybieram się na turystykę i rekreację II stopnia zaoczną i mam kilka pytań do absolwentek GWSH :

Czy zajęcia na zaocznych odbywają się co tydzień czy mniej więcej co 2 tygodnie?

Czy są zajęcia w piątki?

Czy jest ciężko

Czy często podwyższają opłatę za czesne? i mniej więcej o ile
(pytam bo już ze wcześniejszą szkołą miałam niemiłe doświadczenia btw nie polecam nikomu SWSiM w Chorzowie, kłamcy, zdziercy, w dziekanacie chyba nie potrafią wiązać własnych butów nawet i poziom żałosny)

Czy spec. hotelarstwo i gastronomia są prowadzone w równym stopniu czy jest to bardziej np. hotelarstwo?

Czy każdy ze średnią od 4,25 otrzymuje stypendium czy mają ograniczenia w stylu "tylko dla 15% najlepszych studentów znajdujących się w przedziale 4,25-5,00"

A jeszcze jedno.... jak to jest z opłatą wakacyjną?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi
Stypendium otrzymują wszyscy, którzy osiągnęli wymaganą średnią. Zazwyczaj wymagają 4,3, ale rok wstecz ustalili 4,25

Z opłatą wakacyjną jest tak, że osoby które decydują się płacić semestralnie (dwie raty w ciągu danego roku akademickiego, za cały semestr z góry), muszą dodatkowo płacić za wakacje. Pozostali, tj. płacący co miesiąc, są z tej opłaty zwolnieni.

Czy są zajęcia w piątki? Nie wiem, mnie przez 4 semestry studiowania na socjologii ani razu nie ustalono zajęć w piątek czy poniedziałek, miałam tradycyjnie zajęcia (od 8 do 18 lub 20) co dwa tygodnie. Czasem pewnie może się tak zdarzyć, ale wszystko można ustalić z prowadzącym zajęcia (np. jak odrobić zajęcia, na których nie można się zjawić, bo np. jest się o tej porze w pracy ).

Czy jest ciężko? A na jakich studiach zaocznych jest ciężko? Ciężko to może być gdy musisz tam wstawiać się codziennie o 8 rano przygotowana na kilka przedmiotów, co tydzień masz kolosa z angielskiego, przepytywanki z ekonomii czy kartkóweczki z logiki, tak jak miałam na dziennych Są przedmioty i prace zaliczeniowe, które wymagały ode mnie tyle wysiłku (praca grupowa liczyła 12 osób, z czego pracą zajęły się 3), że zarywałam noce A są i takie przedmioty, gdzie choćby za pojawianie się na wykładach (na które ze 120 osób na kierunku pojawiało się kilkanaście osób) z góry dostawało się 3 z egzaminu z możliwością "pisania" na lepszą ocenę.
No i wszystko zależy od przedmiotu... Czym innym jest ekonomia, statystyka czy zaawansowane techniki komputerowej analizy danych, a czym innym jest filozofia gdzie wystarczy logiczne myślenie
Stary 2010-09-28, 19:56   #120
Lunax
Raczkowanie

GG do Lunax

Cytat:
Napisane przez Anett23 Pokaż wiadomość
Nie wiem na jakim jesteś kierunku, ale ja mam już plan i pierwsze zajęcia mam w piątek 5 listopada tak jak już wyżej pisałam. Mimo, że nie miało być zajęć w piątki przynajmniej taką informację dostałam w sekretariacie...
Wybieram się na Stosunki Międzynarodowe.
I tak mam plan i zajęcia zaczynają mi się od 7 listopada, ale na czerwono na samej górze pisze, ze plan niekompletny..

Moje zdjecia

Edytowane przez Lunax
Czas edycji: 2010-09-28 o 20:12
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości