Problem z rozjaśnianiem,ratunku :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-01, 20:58   #1
Lola20
Rozeznanie

Unhappy

Problem z rozjaśnianiem,ratunku :(

Witam serdecznie wszystkie Wizażanki
Mam pewien problem z koloryzacją i nigdzie niestety nie znalazłam podpowiedzi, jak go rozwiązać. Chciałabym Was bardzo poprosić o pomoc.

Z natury mam włosy w kolorze jasnego brązu, niedawno dodatkowo lekko rozjaśnione kremem do pasemek firmy AVON. Chciałam trochę poeksperymentować z kolorem i postanowiłam ufarbować włosy na blond. Nie chciałam poddawać się dekoloryzacji, gdyż bałam się nadmiernego zniszczenia włosów. Wybrałam więc farbę L'Oreal Recital Preference les Blondissimes w odcieniu 01(BARDZO BARDZO JASNY BLOND NATURALNY). Kolor miał być "ultrarozjaśniający" i według zapewnień na opakowaniu, moje włosy po koloryzacji powinny zyskać odcień jaśniutkiego blondu. Postąpiłam zgodnie z instrukcją i...tragedia Włosy na samej górze zyskały okropny pomarańczowo-rudawo-żółty kolor, natomiast reszta włosów praktycznie nie zmieniła odcienia i nadal jest jasno brązowa Nie mam pojęcia czemu tak się stało. Chciałabym uzyskać kolor blond i przede wszystkim wyrównać jakoś odcień moich włosów. Mam wobec tego pytanie - czy pomogło by mi powtórne zafarbowanie Recital Preference w odcieniu, którego użyłam i rozjaśniło by bardziej moje włosy? Rozważam też użycie L'Oreal Excellence Blond Supreme w odcieniu 01 super jasny blond naturalny. A może któraś z Was mogła by mi polecić jeszcze inną farbę, która rozwiązałaby jakoś mój problem? Z góry dziękuję serdecznie i pozdrawiam.
Ola
Lola20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 21:40   #2
Agacix
Raczkowanie

Dot.: Problem z rozjaśnianiem,ratunku :(

Wiem, jak sie czujesz!! mam dokładnie to samo... i tez szukam jakiegos rozwiazania...

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=269740
oceń moją pracę! ;-)

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=318298
KOLCZYKI!! WEJDZ I ZOBACZ!!
Agacix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 21:50   #3
sadgatii
Rozeznanie

GG do sadgatii

brzmi znajomo tylko, że ja z ciemnych wlosow chce wrocic do naturalnego koloru (ciemny blond) a po ostatniej nieudanej dekoloryzacji nie wiem co robic... bo mam juz jasne odrosty a nie chce niszczyc mocno wlosow ajjj
sadgatii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 15:31   #4
Agacix
Raczkowanie

Hej!
BYłam dzisiaj u fryzjera zapytac co moge zrobic z moimi zbyt rozjasnionymi wrecz w niektórych momentach zółtymi włosami ii fryzjerki powiedziały ze lepiej nieryzykowac bo po 1 mam osłabione włosy i moga wypasc a po 2 nawet jakbym zafarbowała na jakis kolor to sie wypłucze...takze musze czekac az bd jakies odrosty i wtedy bd kombinowac...ahh

oceń moją pracę! ;-)

Stary 2008-06-02, 17:22   #5
zabkania
Zadomowienie

wyszedl Ci taki kolor bo farba rozjasnila tylko niepofarowane odrosty, ja tez zmienilam kolor z czarnego na braz a teraz z brazu na blond przeprowadzilam dekoloryzacje dekoloryzatorem Loreal a potem fryzjerka zrobila mi tyci tyci pasemka efekt na zdj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (38,3 KB, 82 załadowań)
Stary 2008-06-02, 18:01   #6
sadgatii
Rozeznanie

GG do sadgatii

hmmm czyli stopniowo moze się uda efekt swietny nie powiem a co do dekoloryzatora loreala... jak wrazenia? mam nadzieje, ze nie niszczy az tak wlosow jak te tansze rozjasniacze itp bo chyba tez bede musiala stopniowo wracac do swojego koloru... bo meczy mnie to ciągłe farbowanie
sadgatii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 19:25   #7
Agacix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zabkania Pokaż wiadomość
wyszedl Ci taki kolor bo farba rozjasnila tylko niepofarowane odrosty, ja tez zmienilam kolor z czarnego na braz a teraz z brazu na blond przeprowadzilam dekoloryzacje dekoloryzatorem Loreal a potem fryzjerka zrobila mi tyci tyci pasemka efekt na zdj

nie miałam wczesniej pofarbowanych włosow jesli to do mnie ;-)
efekt świetny...taki kolorek chciałam....ale u mnie chyba raczej nic sie nie da zrobic

oceń moją pracę! ;-)

Stary 2008-06-03, 12:10   #8
Pipi6
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zabkania Pokaż wiadomość

Masz bardzo ładny ten kolor. Chciałabym też taki mieć. Możesz powiedzieć dokładnie jaki to był ten dekoloryzator? Próbuję w google wpisać ale nic sensownego mi nie wychodzi. I jeszcze powiedz, jak możesz czy wyszły Ci włosy białe po tej dekoloryzacji, czy tzw kurczak albo pomarańcza? Bo ja mam teraz pomarańczę lekką po rozjaśnianiu i próbuję działać dalej.
Pipi6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:22   #9
zabkania
Zadomowienie

po dekoloryzajci milam kolor kurczakowy a na koncach wlosow pozostalowsci po brazowej farbie. Nastepnego dnia pofarbowalam na blond choc moim zdaniem kolor wlosow sie nie zmienil. Potem juz tylko ratunkiem byla wizyta u fryzjera zrobilam balayage i mocno podcielam wloski, jeszce w jednym miejscu mam bardziej intensywny kolor alei tak jestem bardzo zadowolona.
Co do dekoloryzatora loreala to pamietaj jedynie ze kosztowal 40 zl a wlosy byly w miare ok choc po balayagu byly w fatalnym stanie. Na szczescie moje wlosy szybo sie regeneruja i po 20 dnich mialam 1,5 cm odrostu
Stary 2008-06-03, 12:40   #10
Pipi6
Raczkowanie

Dzięki. No to szukam dalej. A ten blond to była farba czy rozjaśniacz? W sumie z tego co piszesz wynika, że dopiero bajejaż Cię uratował, a fryzjerka do tego użyła znowu rozjaśniacza, więc chyba skuszę się na ponowne rozjaśnienie. Bo wydaje mi się, że farby blond nawet te rozjaśniające potrafią zdziałać 2-3 tony góra, a rozjaśniacz sklepowy około 6.
Pipi6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:07   #11
aldi1987
Przyczajenie

problem z rozjasnionymi wlosami

zacznę od tego ze w kwietniu na swoich wlosach( naturalny kolor) zrobilam u fryzjera blond refleksy,problem w tym ze po umyciu nie jestem w stanie rozczesac wlosow,mimo stosowania odzywek fryzjerskich, pozatym zauwazylam ze jasne wlosy bardzo zaczely mi wychodzic przy rozczesywaniu, ledwo przeczesze pasmo a juz caly grzebien jasnych wlosow.czy to wina fryzjera ze zle zafarbowal? co robic?
aldi1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:10   #12
kina023
Przyczajenie

Dot.: problem z rozjasnionymi wlosami

mam to samo...
Ogólnie chyba rozjaśnianie włosów je niszczy.
hmm. stosuj jakieś odżywki do włosów malowanych może.
Stary 2008-07-05, 21:13   #13
eLWhy
Zadomowienie

możliwe że do rozjaśniania użyła za dużego stężenia płynu, no i teraz masz duży problem ze... spalonymi włosami...
Moja mama miała jakiś czas temu podobnie. Zaczęła brać cynk, ponoć trochę pomogło. Ja polecam jeszcze pójść do dermatologa, mi bardzo pomógł przy spalonych włosach od trwałej (też wychodziły jak najęte) - dostałam robiony ppłyn i od pierwszego użycia zaczęło być lepiej.
eLWhy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 21:02   #14
agatka *~
Raczkowanie

Witam * Też tak mam... Ogólnie jestem naturalną bardzo jasną blondynką, przefarbowałam się na czarno.... puzniej próbowałam rozjaśnic sie różnymi drogeryjnymi farbbami (z mizernym skutkiem...) poszła niedawno do fryzjera i prawie znów jestem blondynka...) mam balejaż ;] Problem w tym że jak umyje włosy to robią mi się z tyłu dosłownie dredy... takie kołtuny że za nic nie da się tego rozczesac...
Pomaga mi troche Ziaja Plantica, jedwab do włosów Biosilk, wax, i Kallos caffe latte ) Polecam ;**
agatka *~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 21:40   #15
wadercia
Wtajemniczenie

GG do wadercia

Miałam podobny problem podczas pierwszego rozjaśniania.
Z włosów robił się jeden wielki kołtun.
Wydalam mase pieniędzy na drogie szampony i odzywki.
Jednak okazalo się (przynajmniej w moim przypadku), że to co tanie jest o niebo lepsze. Kupiłam maseczkę Joanny do włosów rozjaśnianych i powoli od dołu ku górze rozczesywałam. Mi pomogło. Teraz nie mam takich problemów, popmimo regularnego farbowania, czy tez rozjaśniania. Chociaż uważam, że z takim problemem najlepiej iść do osoby, która nas w to 'wpadkowala'
Pozdariam : ))
wadercia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 22:30   #16
wyemancypowana panna
Raczkowanie

Ja rozjaśniałam 5 razy w ciągu 2 miesięcy i jakoś nie miałam takich epizodów. Stosowałam odżywki Dove intensywnie regenerujący. Dobrze jakbyś poszła z tym do dermatologa. Fryzjerka była nieprofesjonalna spaliła Ci włosy...
wyemancypowana panna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 10:34   #17
rock girl
Raczkowanie

rozjaśnienie włosów bardzo niszczy włosy... moja koleżanka od 7 lat je rozjaśnia i teraz włosy ma wstanie opłakanym ma je bardzo cieniutkie i bardzo malutko, wygląda to jak by jej połowę włosów wypadło a chodzi do dobrych fryzjerów, no ale każdy ma inne włosy.... Ale może lepiej pójść na regenerację do fryzjera... ?
rock girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 11:43   #18
blondi792
Raczkowanie

GG do blondi792

ja mam naturalnie platynowe blond włosy, kiedyś zrobiłam błąd i pofarbowałam je na brąz . nie wiem co mi odbiło. po pewnymm czasie wróciłam do blondu. miałam rozjaśniane włosy, ale nie zaczęły mi wypadać. w ogóle to mam dobrego dryzjera, którym jest moja ciocia. ona dobrze zna moje włosy. ale w ogóle to moje własy są sile, mocne i nie da ich sie zniszczyć. p wypadaniu to w ogóle nie ma mowy. siedza na swoim miejscu.i o to chodzi.
blondi792 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:55   #19
emalia78
Raczkowanie

miałam podobny problem ale od dawna stosuje całą gamę glis kur i po kłopocie
emalia78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 15:33   #20
Sasame
Raczkowanie

polecam Henna treatment Wax. Bardzo dobra maska. Na wypadanie powinna też pomóc Placenta. Raczej niedostępna w normalnych drogeriach, ale bez trudu znajdziesz ją na Allegro.

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości