dekoloryzacja w salonie-pytanie czy i jak sciagnie mi kolor... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-02, 19:59   #1
Mary_Q
Zakorzenienie

dekoloryzacja w salonie-pytanie czy i jak sciagnie mi kolor...

witam,
otoz mam problem che moje naturlane wlosy i nie wiem czu uzyskam to dzieki dekoloryzacji...juz mowie co mam z wlosami i prosze napiszcie mi jaki efekt by mi wyszedl po dekoloryzacji?
-zrobilam pasemka blond i czekolade (balejage)farbami loreala niestety nie pamietam jaka-robilam u fryzera
-gdy zrobily sie odrosty uzylam loreal cating creme gloss swietlisty blond (900)
-po jakism czasie zrobilam znowu blond pasemka u fryzjera tym razem jednak fryzjerka nie dala mi do wyboru kolory tylko jakism utleniaczem pewnie robila wiec wygladaly bardziej na siwawe zwlaszcza po tej fioletowej plukance ;/ niz na ladny blond...
-gdy zrobily sie juz spore odrosty wzielam loreala casting creme glos orzech laskowy i...
jestem ruda...

czy po dekoloryzacji moje wlosy mialby znowu swoj naturlany odcien?jasnego-sredniego brazu?i czy taka dekoloryzacja mocno zniszczy wlosy?czy nie bede czasem wygladala jakbym miala wyblakle ze tka powiem wlosy?i takie zniszczone...

z gory dziekuje za odp

pozdrawiam
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 15:59   #2
Lola20
Rozeznanie

Dot.: dekoloryzacja w salonie-pytanie czy i jak sciagnie mi kolor...

Mary, niestety sama dekoloryzacja nie pomoże Ci odzyskać Twojego naturalnego koloru włosów. Dekoloryzacja odbarwi Twoje włosy i sprawi, że staną się jasne (najczęściej tzw "kurczakowo" żółte, jesli obecnie Twój kolor jest rudy) Po dekoloryzacji musiałabyś nałożyć na włosy farbę w odcieniu zbliżonym do Twojego naturalnego, żeby naturalne odrosty nie rzucały się tak bardzo w oczy i żeby włosy mogły sobie spokojnie odrosnąć, bez konieczności ciągłego ich farbowania. Jednak tyle zabiegów fryzjerskich na raz zapewne nie pozostanie bez szkody dla włosów. Już sama dekoloryzacja jest zabiegiem niszczącym. Najlepiej wybierz się do fryzjera - on Ci doradzi jak najkorzystniej powrócić do naturalnej barwy włosów i możliwie jak najbardziej zminimalizować ryzyko ich zniszczenia Kiedy byłam w podobnej sytuacji i chciałam na mocno rozjaśnionych włosach uzyskać średni brąz, użyłam farby Casting Creme Gloss L'Oreala. Dobrze pokryła rozjaśnione włosy, ujednoliciła ich kolor, a jako preparat koloryzacyjny bez amoniaku, jednak jest delikatniejsza dla włosów niż inne farby. Tylko trzeba uważać, bo kolory wychodzą zawsze sporo ciemniejsze niż wskazuje na to nazwa koloru i zdjęcia oraz tester na pudełku.Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Lola20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:02   #3
andziuchna
Zakorzenienie

hmmmm z tego co piszesz mialas duze przeboje z wlosami, ja mialam farbowane na blond i na to takie ciemno czekoladowe ale nie pasemka tylko tak hmmm "gdzieniegdzie" nie wiem jak to sie fachowo nazywa tak ze troche z przodu i troche z tylu :P ( wiem, glupio brzmi ) no i chcialam sie tego z przodu pozbyc bo jak zaczely mi sie robic odrosty wygladalo strasznie... fryzjerka zdjela mi kolor (tylko ten braz bo chcialam caly przod miec blond) i wyszedl taki jasny pomarancz wiadomo ze potem farbowala mi calosc na blond ale tam w tym miejscu gdzie mialam ta brazowa "plame" ten kolor byl troche inny... teraz jak juz farbowalam jest dobrze i nie ma roznicy
powodzenia

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:04   #4
andziuchna
Zakorzenienie

aha i moze jeszcze dodam ze wlosy byly w (delikatnie mowiac) nienajlepszym stanie- wiec powinnas sie zaopatrzyc w dobrze nawilzajace odzywki

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 18:50   #5
Mary_Q
Zakorzenienie

dziekuje za odpowiedzi

bylam dzis u fryzjerki i nici mowila,ze wyjdza mi zolte wlosy,ale farbowac na podobny do naturalnego kolor nie chce

czy jak mam teraz rude wlosy po castingu loreala to perlowy lub swietlisty blon wyjdzie?bo powiem wam,ze jak mialam odrosty i zrobilam swietlisty blond to wloski byly piekne,a teraz jak glupia wzielam tego orzecha laskowego i jestem ruda :P
ale cos sie boje znowu loreala bo mam wrazenie,ze wypala mi skore glowy ;/

i jeszcze interesuje mnie venina ten balsam ziolowy z henna,opinie ma bdb,ale patzrac na te blondy na pudelku to jest kolor makabra nie chce zeby taki wyszedl...ale o tej venicie chyba bede musiala zalozyc osobny watek...

czy na rudych wyjdzie blond?bo myslalam tez moze o jakism rozjasniaczu dzialajacym ze sloncem...

pozdrawiam ;*
Stary 2008-06-03, 19:27   #6
Lola20
Rozeznanie

O ile mi wiadomo, castingiem najłatwiej przyciemnić włosy, ale jesli wybierzesz lekko jaśniejszy odcień, powinno Ci delikatnie rozjaśnić kolor. Obawiam się jednak, że możesz nie pozbyć się rudawego odcienia włosów.(i raczej odradzam korzystanie z L'Oreal recital preference w odcieniach blondu "superrozjaśniających " bez dekoloryzacji. Ja własnie w ten sposób "załatwiłam" sobie moje jasnobrązowe włosy - farba złapała tylko włosy przy samej głowie nadając im żółto-pomarańczowy kolor,a reszta włosów pozostała praktycznie bez zmian, mimo zapewnień na pudełku, wg których powinien mi wyjść równomierny, jaśniutki naturalny blond) Najbezpieczniej było by je przyciemnić, którymś z jaśniejszych odcieni brązu Castinga (bo np. kolor "400 -brąz" Castinga na moich jasno brązowych/rudawo-blond odrostach wyszedł niemal zupełnie czarny).Nawet jeśli kolor wyjdzie troche za ciemny, to przecież z czasem i stak troche się "spłucze" i zjaśnieje. Co do henny to zdecydowanie nie polecam Kolorki przeważnie wychodzą nienaturalne (blondy są żółte lub rudawe), ale główny problem to to, że włosków farbowanych henną nie można już potem farbować "zwykłymi" farbami dostępnymi w sklepach, więc w razie gdyby coś nie wyszło, niełatwo Ci będzie to naprawić )

Co do delikatnego rozjaśniacza, to polecam krem nadający włosom świetliste refleksy z AVONU. Jest łatwy w użyciu, nie niszczy tak włosów i pozwala stopniowo i delikatnie rozjaśniać kolor, dając naturalne efekty Jest łatwy do kupienia np. na Allegro albo po prostu można go zamówić z katalogu. Cena regularna to chyba 20 zł, ale na allegro widywałam je nawet w cenie poniżej 10 zł ) Zawsze możesz też próbować naturalnych rozjaśniaczy typu wywary z rumianku, czy sok z cytryny (ten ostatni najlepiej działa, jeśli nałożysz go na włosy i wyjdziesz na słońce), szampony do jasnych włosów (np. Timotei)- nie niszczą włosów,ale jak wiadomo dają one znacznie delikatniejsze efekty, na które trzeba dosyć długo czekać.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za udany powrót do wymarzonego kolorku ;*
Lola20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 20:21   #7
Mary_Q
Zakorzenienie

dziekuje Lolu
no ten rudy na srodku glowy i grzywce,ktora odtasra najmocniej sie trzyma,na reszcie juz wyglada calkiem ladnie wiec skorzystam z szamponow i naturlanych sposobow dziekuje za ostrzezenie henna bo bym sie zalatwila hehe ja chce takie zloto-brazowe wloskiz reflekasami takie jakie byly naturlane mialam piekne wlosy,ale przez chemie zaczely wypadac (narkoza,ciagle tablety ;/)i musialam je sciac bo byl problemy na maxa i teraz nie maja ani ladnego koloru,ani objetosci ani nic zostaly takie mizerne i dlatego by cos z nimi zrobic bo jak wyszlam ze szpitala byly wrecz mysio-siwe zaczelam je farbowac teraz zaluje,ze w ten sposob a nie odzywiac i probowac tymi naturalnymi sposobami czy w ogole zaczac poprostu od castinga no ale coz madry Polak po szkodzie a swoich wlosow juz nigdy nie odsykam o takim pieknym kolorze,gestosci,kreconyc h i dlugi robia sie coraz gorsze

pozdrawiam i dziekuje za odp
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości