Ratunek dla problematycznej cery:-) Collistar - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-02, 22:13   #1
Nevada87
Wtajemniczenie

GG do Nevada87

Ratunek dla problematycznej cery:-) Collistar

Cześć dziewczyny
Chciałabym zacząć od tego ,że od lat borykam się z problemami związanymi z cerą, na początku męczył mnie widoczny trądzik, ropne stany zapalne na twarzy, ogromne wysypy na czole, policzkach i brodzie...następnie zaczęłam brać tabletki anty i trądzik znikł jednak musiałam zaprzestać tą kurację hormonalną i problemy z cerą wróciły, tym razem były to zaskórniki - podskórne białe gulki na całej twarzy, szczególnie na policzkach, brodzie, a czasem też jakieś wykwity ropne + gdzieniegdzie wągry (szczególnie przy linii włosów,nos i okolice nosa oraz czoło)...nabawiłam się przez ten czas kilku delikatnych blizn i w ogóle moja skóra wyglądała jak zmaltretowana i bez podkładu ani rusz
Stosowałam wiele kremów, próbek... jednak uznałam ,że każdy krem jaki używam mnie zapychał, czy ten apteczny czy wysokopółkowy...pierwszym przełomem w ''leczeniu'' było sięgnięcie po diacneal, cera chwilowo się poprawiła i przy intensywnym stosowaniu zaskórniki się zmniejszały,ale nie likwidowały...myłam buzię oczywiście pielęgnacją z Avene, stosowałam delikatnie kremy nawilżające marek aptecznych, stosowałam toniki, w czasie dnia myłam lub tonizowałam skórę, dobrałam sobie odpowiedni podkład itp itd jednak mój problem cały czas był i wiadomo co się działo w głębokim stresie przed lustrem(wyciska nie)
Ostatnio będąc na zakupach w Douglas zakupiłam produkt Collistar i poprosiłam o próbki kremów dla cery mieszanej, dostałam krem Collistar hydro gel dla cery mieszanej (żółte opakowanie), zakupiłam też mydło w płynie Shiseido pureness i zaprzestałam używać żelu Avene (zrobiłam to troszkę wcześniej i już widziałam poprawę, cera była odświeżona i nie tak wysuszona), po za tym dostałam jeszcze dwie próbki kremów Collistar, jeden koloryzujący, drugi nawilżająco-energetyzujący...
Moja pielęgnacja zaczęła wyglądać następująco:
rano: mydło pureness, tonik clinique, krem-żel collistar
koło godziny 14-15: zmywałam podkład ,bo miałam wrażenie obciążenia i robiłam to samo co wcześniej
wieczorem: mydło pureness,krem energetyzujący lub krem-żel collistar (potem czasem samoopalacz collistar po peelingu)
Po połowie tygodnia przestałam w ogóle używać podkładu, moja cera zaczęła się zmieniać, stosowałam tylko krem koloryzujący Collistar (bo moja nieopalona jeszcze wtedy samoopalaczem buzia odcinała się od szyi)następnie zakupiłam jeszcze świetny samoopalacz Collistar (jedyny jaki mnie nie zapycha!) w delikatnym olejku z pipetką i stosowałam go na noc po delikatnym peelingu...
Przez kolejne dni moja buzia zmieniła się nie do poznania! Tyle lat zmagałam się z problemami skórnymi, żadne mydła siarkowe, kremy z kwasami i inne specyfiki nie pomagały na dłuższy dystans, a tak nawilżonej gładkiej buzi z pozamykanymi porami nigdy nie miałam! (teraz mam)
Acha jeszcze wspomnę, bo myślę ,że to ważne przez ten czas nabyłam jeszcze serum Dianne Brill w lekkim żelu i stosowałam go przed nałożeniem kremu - również polecam
Myślę ,że dziewczyny z podobnym problemem jak ja powinny przetestować sobie te produkty, w perfumerii Douglas można poprosić o zrobienie darmowej próbki
Nie jest to wiele ,a naprawdę może zmienić życie
Chciałabym jeszcze powiedzieć ,że mam cerę wrażliwą, skłonną do alergii skórnych, ogólnie delikatną, pomimo ,że w składzie kremu widzę alkohol to on absolutnie mnie nie podrażnił, nie miałam też uczucia ściągnięcia czy coś w tym stylu, po kremie czuję się świeżo, emulsja z tej serii (którą dzisiaj odebrałam od świetnego allegrowicza ,który sprzedaje kosmetyki collistar na Allegro) fajnie matuje cerę, moją gdzieś na dobre 4-5 godzin co jest rekordem ,bo używałam już naprawdę dużo specyfików...a teraz jeszcze takie upalne lato
Poniżej przepisuje skład kosmetyków i wklejam zdjęcia
Robię to z dobroci serca bo wiem ile osób cierpi z powodu swojej cery ,a może akurat te kosmetyki pomogą nie tylko mi ,ale też wszystkim cierpiącym

Link do kremu i emulsji:http://www.collistar.it/ENG/A0202.asp
Samoopalacz z pipetką:http://www.collistar.it/ENG/G0101.asp

Zdjęcie serum Dianne Brill wkleję jutro, w internecie nie mogę znaleźć

Skład Krem-żel Collistar:
Aqua, Diethyhexyl,Carbonate,Cyc lopentasiloxane,Glycerin, Glyceryl Stearate,PEG-100 Stearate,Polyacrylamide,C 13-14 Isoparaffin,Laureth-7,C12-15 Alkyl Benzoate,Phenoxyethanol,H ydrolyzed Jojoba esters,Cetearyl Alcohol,Sodium Dehydroacetate,Zinc Pca,Methylparaben,Propyla paraben,steareth-2,Tapioca Starch,Profumo/Parfum,Hexyl Cinnamal,Limonene,Linaloo l,Geraniol,Carbomer,Dimet hicone, Polymethyl Silsesquioxane,Acrylates C10/30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,Sodium Hydroxide,C.I. 19140,Bisabolol,Disodium Edta,Trehalose,Phospholip ids,Sclerotium Gum,Hydrogenated Lecithin,Tocopheryl Acetate,Arginine,Ascorbyl Tetraisopalmitate,Benzoph enone-3,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Pyridoxi ne Hci, Hamamelis Virginiana Extract,Propylene Glycol, Linolenic Acid,Linoleic Acid,Arachidonic Acid.

Skład Emulsji:
Aqua,Alcohol-denat,Cyclopentasiloxane, Betaine,Aluminium Starch Octenylsuccinate,Dicapryl yl Ether,C12-13 Alkyl Lactate,Behenyl Alcohol,Pologrycelyl-10 Pentastearate,Stearic Acid,Lauroyl Lysine,Larrea Divaricata,
Nigella Sativa,Curubita Pepo,Phospholipids,Linole ic Acid,Pyridoxine Hci,Magnesium Aluminium Silicate, Hydroxyethylcellulose, Sodum Pca,Tocopheryl Acatate,Panthenol,Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment,Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylophenol,S odium Stearoyl Lactylate, Galactarid Acid,Ppg-25 Laureth-25,Linalool,Dimethicone/Vinyldimethicone Crosspolymer,Peg-8,Propylene Glycol,Methylaparaben,Par fum,Phenoxyethanol,
Acrylates/c10-30 Alkyl,Acrylate Crosspolymer,Sodium Hydroxide,Butylene Glycol,Hydroxethyl Acrylate/Sodium,Acrylodimethyl,Tau rate Copolymer,Polymethyl Methacrylate, Squalane, Polysorbate-60,Decyl Glucoside,Xanthan Gum,Sclerotium Gum,Disodium Edta.

Skład serum Dianne Brill Moisture Dessert Softening Serum Water:
Aqua,Butylene Glycol,Peg-12 Dimethicone,Alcohol Denat,Aqua Swiss Alpine,Biosacharide Gum-1,Glycerin,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,Phenoxyethan ol,Parfum,Sodium Hydroxide,Pectin,Benzoic Acid,Chlorella Vulgaris/Lupin Albus Protein,Pyrus Malus(Apple fruit extract),Dehydroacetic Acid,Butylphenyl Methylpropional,Optunia Streptacantha Stem Extract,Limonene,Ethylhex ylglycerin,Alpha-Isomethyl Ionone,Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate,Avena Sativa(Oat) Kernel Extract, Coumarin,Linalool,Polyami nopropoyl Biguanide.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg samoopalacz.jpg (32,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg emulsja.jpg (20,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg krem żel.jpg (23,9 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k.jpg (68,5 KB, 70 załadowań)

Edytowane przez Nevada87
Czas edycji: 2008-06-03 o 12:53
Nevada87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 23:51   #2
Karla1983
Zadomowienie

Dot.: Ratunek dla problematycznej cery:-) Collistar

Hej A w jakiej cenie sa te cuda? Ja jakos szczegolnie na cere nie narzekam ale poprawic to i owo mozna by bylo
Karla1983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:41   #3
Nevada87
Wtajemniczenie

GG do Nevada87

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
Hej A w jakiej cenie sa te cuda? Ja jakos szczegolnie na cere nie narzekam ale poprawic to i owo mozna by bylo
Hej
cena kremów w sklepie to coś koło 180zł, na Allegro zaś można kupić je dużo taniej, 98zł
W ogóle polecam markę Collistar, ostatnio zakupiłam jeszcze w Douglas super peeling talasso scrub czy jakoś tak i świetnie wygładza ciało,drenuje,super pachnie...dostałam jeszcze próbki kremu termalnego na cellulit, kremu dermoplastic i nawilzającego do ciała, ten pierwszy krem termalny bardzo dobry - nogi miałam takie lekkie jak nigdy dotąd, wygładzone - super
Wczoraj zrobiłam spore zakupy u sprzedawcy z Allegro (nick vega..) zakupiłam jeszcze slim gel, koncentrat na cellulit z kremem termalnym w zestawie ,no i krem-żel oraz emulsję dla cery mieszanej
Kosmetyki są świetne szczególnie do ciała ten koncentrat - jeżeli ktoś walczy z celullitem to polecam ja go za dużo nie mam ,ale prewencja jest ważna
Następnie serum Dianne Brill, dostępne tylko w niektórych perfumeriach Douglas, zapłaciłam ok160zł, ale warto! Ma żelową konsystencję, jest bardzo wydajne, dwie kropelki wystarczą na solidne wysmarowanie całej twarzy i troszkę szyi, serum absolutnie nie zapycha, egzotycznie pachnie (podobno jest tam ekstrakt ze skóry węża), a skóra jest nawilżona,gładka,odświeżo na - cudo
Samoopalacz Collistar też zakupiłam w Douglas za 99zł, to produkt mega wydajny, na całą twarz wystarczą mi dwie krople nie pozostawia smug, nadaje naturalny lekko brązowy odcień (w zależności jak często się go nakłada), nie jest żółty,ani pomarańczowy, równomiernie znika z twarzy z upływem kilku dni
W ogóle kosmetyki Collistar są pochodzenia naturalnego, jego założyciele to dermatolodzy, co ważne ich termin ważności to dwa lata, inne wysokopółkowe kosmetyki mają terminy 5 lat (taką informację dostałam od Pana z allegro)

P.S - rano około godziny 9 nałożyłam najpierw serum Dianne Brill, a potem emulsję Collistar, jest już godzina 12:40 a ja się nie świecę nie czuję dyskomfortu na twarzy i jest naprawdę świetnie
Stary 2008-06-03, 15:05   #4
Karla1983
Zadomowienie

Dziekuje Ci serdecznie za taka obszerna odpowiedz Chyba teraz usiade z kartka i dlugopisem i po kolei zaczne spisywac kosmetyki ktore polecasz. Bo to co o nich piszesz brzmi naprawde zachecajaco. Poza tym ucieszyla mnie wiadomosc ze wszystko to wyszlo od dermatologow bo dla takiej skory jaka mam bedzie to wazne. Na pewno na poczatku poprosze o probki ale jesli bede zadowolona pewnie sie skusze Kosmetyki jak piszesz nie sa tanie, ale dobre jakosciowo i wydajne wiec warto. Tak naprawde czesto kupuje sie kilka tanszych z ktorych i tak nie jest sie zadowolonym, co wyjdzie na jedno.
Jeszcze raz wielkie dzieki!
Pozdrawiam
Karla1983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:50   #5
domcia1001
Raczkowanie

GG do domcia1001

Witaj Nevado mam pytanko...czy po upływie miesiąca nadal jesteś zadowolona z kosmetyków marki collistar..i tego serum dianny brill...? pytam ponieważ mam bardzo podobne problemy z cerą z którymi borykam się od lat....i próbowałam już naprawdę wielu rzeczy...nie jest źle ale jest jeszcze nad czym pracować i mogłoby być lepiej...
Pozdrawiam
Dominika
domcia1001 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości