plecki aby byly piekniutkie ;] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-05, 22:30   #1
patelniah
Przyczajenie

Wink

plecki aby byly piekniutkie ;]

Drogie forumowiczki,

Moja kolejna zmora tradzikowa [obok twarzy, wlasnie walcze z kilkoma gwiazdorami :P] to plecy. Zbliza sie wielkimi krokami lato mam mnostwo ciuszkow z odslonietymi plecami, ale...no wlasnie...jak tu je pokazac skoro sa cae pokryte w zaskornikach, pryszczach 'tradycyjnych' oraz takich okropnych 'guzkach' nie do wycisniecia, ze o bliznach juz nie wspomne...z zazdroscia patrze na te dziewczyny z idealnie gladkimi pleckami...jak to slicznie wyglada...

Jak pielegnowac plecki z takimi problemami?? Stosuje okazyjnie spirytus i cytryne do przemywania, nie wyciskam, zeby nie rozniesc...a to caly czas sie pojawia

Macie moze jakies sprawdzone sposoby? przeciez chyba nie pielegnowac ich jak skore twarzy...
patelniah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 00:29   #2
MySzK@87
Przyczajenie

Dot.: plecki aby byly piekniutkie ;]

po pierwsze --> ODSTAW SPIRYTUS! za bardzo wysusza i gruczoly lojowe wytwarzaja wiecej loju aby sie zabezpieczyc i bardziej nasilaja sie Twoje niedoskonalosci na plecach. ale glowa do gory. polecam udac sie do kosmetyczki na oczyszczanie lub do dermatologa aby przepisal Ci jakis lek na tradzik. pozdrawiam
MySzK@87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 09:44   #3
YYYY9
Raczkowanie

Ja mam ładne plecy, ale nie wiem jakim cudem. Za to mam pryszcze na dekolcie jak każdego lata. Smaruję miejscowo moim ukochanym lekiem Davercin (na receptę). Co do pleców, to udałabym się do kosmetyczki na jakieś oczyszczanie i faktycznie przez jakiś czas smarowała kremem do twarzy przeciwtrądzikowym(sama wiesz, jaki jest dla ciebie najlepszy). Jak ci się zagoi wszystko, to polecam codzienne pilingi lub mycie szorstka rękawicą. Byle nie po pryszczach, bo je możesz roznieść. Nie wiem, co jeszcze mogę Ci doradzić.
YYYY9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 10:17   #4
żurawinka
Zakorzenienie

J nie polecam peelingu i szorstkiej rękawicy - jak mam gładkie plecki i gdy zastosuję peeling zawsze mi coś wyskoczy - podobnie rękawica szorstka
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 11:37   #5
frontin
Raczkowanie

Myślę, że przede wszystkim musisz się udać do dermatologa. Doraźnie: mydło siarkowe (3-4 zł), jeśli masz ropne zmiany - zero peelingów. Spirytus - odradzam. Chyba, że miejscowo, np gdy coś rozdrapiesz. Kosmetyczka tylko, gdy uporasz się z największym wysypem. Na blizny to chyba tylko złuszczanie... Ale drogie i nie w lato, kiedy chcesz się opalać.
frontin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 18:35   #6
patelniah
Przyczajenie

dzieki dziewczyny ;] ale chyba sie ogranicze jednak do mydla siarkowego i mleka [pomysl z forum ;p] i cytrynki...a spiryt to tylko pktowo...nigdy nie stosowalam w duzych ilosciach! no i peeling? tylko enzymatyczny...kazdy kto ma syfy mnie doskonale zrozumie :P

a jesli chodzi o packanie kosmetykami to wlasnie nie chce bo wiem ze to tylko pogorszy sprawe...uzeram sie z tradzikiem juz od dobrych 10 lat i wiem ze im wiecej kosmetykow tym gorszy efekt. Nawet jesli chodzi o te z najwyzszej polki...

jak ktos ma miec juz syfy to bedzie mial chocby nawet sobie ta twarz zywym ogniem przypalal [nietrafna metafora]. Chcialabym tu pocieszyc mlodsze kolezanki, ae niestety...tradziek nie zawsze mija a uwierzcie mi probowalam KAZDEJ metody...

p.s YYYY9 zaufaj mi i odstaw Davercin poki czas!!! ja wiem doskonale ze na poczatku pomaga, ale potem syfy wroca z po3jna sila!!! uwierz mi ja tym 'lekiem' zniszczylam sobie totalnie cere i pokutuje do dzis....
patelniah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 19:48   #7
YYYY9
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez patelniah Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny ;]

p.s YYYY9 zaufaj mi i odstaw Davercin poki czas!!! ja wiem doskonale ze na poczatku pomaga, ale potem syfy wroca z po3jna sila!!! uwierz mi ja tym 'lekiem' zniszczylam sobie totalnie cere i pokutuje do dzis....
Dzięki, za radę. Ale ja już nie mam pryszczy od dawna. Nie jestem już nastolatką ale wiadomo, każdej kobiecie czasem coś wyskoczy. Davercin punktowo stosuję rzadko, bo to pozwala szybko pozbyć się wyprysku. Ale zapytam jeszcze, jak go stosowałaś i dokładnie ci się po nim stało? Bo może warto wiedzieć. Z góry dzięki za odpowiedź.
Stary 2008-06-06, 19:56   #8
samarah
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez patelniah Pokaż wiadomość
Drogie forumowiczki,

Moja kolejna zmora tradzikowa [obok twarzy, wlasnie walcze z kilkoma gwiazdorami :P] to plecy. Zbliza sie wielkimi krokami lato mam mnostwo ciuszkow z odslonietymi plecami, ale...no wlasnie...jak tu je pokazac skoro sa cae pokryte w zaskornikach, pryszczach 'tradycyjnych' oraz takich okropnych 'guzkach' nie do wycisniecia, ze o bliznach juz nie wspomne...z zazdroscia patrze na te dziewczyny z idealnie gladkimi pleckami...jak to slicznie wyglada...

Jak pielegnowac plecki z takimi problemami?? Stosuje okazyjnie spirytus i cytryne do przemywania, nie wyciskam, zeby nie rozniesc...a to caly czas sie pojawia

Macie moze jakies sprawdzone sposoby? przeciez chyba nie pielegnowac ich jak skore twarzy...
Mam ten sam problem... na blizny używam krem NoScar z masy perłowej - jest bardzo dobry, może słyszałaś? Od dziś spróbuję z mydłem siarkowym, bo mój brat używa, to mu podkradnę i zobaczymy czy będą efekty...
Stary 2008-06-06, 20:52   #9
Anna Antonina
Wtajemniczenie

Na wągry i guzki kosmetyczka poleciła mi peeling z gruboziarnistej soli kuchennej. Miseczka w dłoń, do środka albo śmietanka albo oliwa z oliwek, w niewielkiej ilosci(2 łyżki). Do miseczki dosypujemy sól, jak najwięcej, ile tylko sie zamoczy. Później pozostaje tylko zawołac lubego albo mamę, coby peelingiem tym delikatnie(!) wymasowali plecki. Jak się domyślacie- działa antybakteryjnie, zapobiegając powstawaniu ropnych zmian.
(Peeling z powodzeniem stosuję także do stóp.)
Anna Antonina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 23:40   #10
magmail
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anna Antonina Pokaż wiadomość
Na wągry i guzki kosmetyczka poleciła mi peeling z gruboziarnistej soli kuchennej. Miseczka w dłoń, do środka albo śmietanka albo oliwa z oliwek, w niewielkiej ilosci(2 łyżki). Do miseczki dosypujemy sól, jak najwięcej, ile tylko sie zamoczy. Później pozostaje tylko zawołac lubego albo mamę, coby peelingiem tym delikatnie(!) wymasowali plecki. Jak się domyślacie- działa antybakteryjnie, zapobiegając powstawaniu ropnych zmian.
(Peeling z powodzeniem stosuję także do stóp.)
Wiesz Anna, wybacz ale nie mogę nie zareagować na to co napisałaś. Peeling z soli na plecy?? Może nam pokażesz zdjęcie swoich pleców po takim peelingu, hm? Coś mi się zdaje że skórę można po nim odrywać płatami..

Dziewczyny przestrzegam przed naiwnym stosowaniem cudownych rad i środków rodem z bulwarowych gazet, tudzież kremów leczących blizny, zmarchy i trądzik wyciągiem ze ślimaków czyliż innych perłowych małży. A sól stosujcie z umiarem, i najlepi tylko do obiadu.
magmail jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 10:05   #11
linusiaihaha
BAN stały

GG do linusiaihaha

A ja się podpisuję pod tym, co napisała Anna.
Często robiłam taki peeling, czasami sól mieszałam z kawą, i na chwilę obecną plecy mam absolutnie wyleczone
linusiaihaha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 11:00   #12
YYYY9
Raczkowanie

Ja też jestem zwolenniczką peelingów. Byle nie po pryszczach! Ale Regularnie stosowane oczyszczają skórę, jest miękka i gładka. Co do soli, nie próbowałam, ale czytałam już niejednokrotnie, że jest idealna do peelingów na całe ciało. No ale to niech już sam decyduje, czy warto próbować.
Stary 2008-06-07, 12:16   #13
monialisa
Raczkowanie

Chyba spróbuję tego peelingu. Nie mam zmian ropnych, więc powinien być odpowiedni Najbardziej denerwujące są takie małe podskórne krostki, niektóre wyglądają jak potówki i po nich zostaje brzydki czerwony ślad.

Od siebie polecam krem antybakteryjny Soraya Care&Control. Nakładany na noc (na plecy i twarz) może zdziałać cuda przynajmniej mi w taki sposób pomógł.
Stary 2008-06-07, 12:21   #14
Chii1986
Zakorzenienie

Ja parę lat temu miałam problemy z wypryskami na plecam, potem zeszło sama nie wiem od czego (może od tabletek anty), teraz plecy mam gładnie bez żadnej skazy a nie robię z nimi nic,nawet nie robię peelingu. Jak mi kiedyś coś wyskoczyło to smarowałam czymś punktowym na trądzik albo effaclarem K, może też pomóc maseczka aspirynowa...czyli ogólnie to co na twarz.
Stary 2008-06-07, 13:36   #15
quleczka
Zakorzenienie

to ja powiem, ze u mnie regularne mycie dosc ostra gabka i mydlem siarkowym rozwiazalo problem praktycznie, a tez sie meczylam z plecami latami. do tego miejscowo na noc na najwieksze syfki zwykla pasta cynkowa za 2zl z apteki by je troche podsuszyla

nie mowie, ze ta gabka to nalezy bardzo mocno bo nie nalezy szczegolnie przy duzych ropnych ale jednak regularnie szorowac te plecy 2 razy dziennie najlepiej...i powinna byc poprawa

z mlekiem bym uwazala, potrafi powodowac wysyp....
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości