paski do depilacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-03-19, 12:14   #1
kreska
Raczkowanie

paski do depilacji

pytanko: czy sa dostepne na rynku paski do depilacji, ale nie z woskiem, tylko takie na ktore mozna dopiero ten wosk nalozyc. czy sa w ogole takie do dostania (w samodzielnej ofercie)? mam 2 opakowania wosku na cieplo i ni jak go zurzyc bo brak mi oprzyrzadowania [img]icons/icon10.gif[/img], a moze wiecie jak sobie poradzic z woskiem bez tych paskow, badz sa jakies ich (np. domowe) substytuty
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
kreska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 13:46   #2
Mgiełka
Rozeznanie

GG do Mgiełka
Re: paski do depilacji

Paski do depilacji możesz kupić w sklepiej kosmetycznym, lub na targach. Targi były, więc zostaje sklep z art. kosmetycznymi. Ja kupiłam jakiś czas temu 100 pasków za niecałe 30 zł.
Są dwa rodzaje (właściwie to spotkałam się z trzema [img]icons/icon7.gif[/img], ale o tym ostatnim chciałabym zapomnieć, nie wymagał zresztą pasków) wosku - zmywalny wodą (wtedy wosk z pasków możesz zmyć, wysuszyć pasek i użyć go raz jeszcze), oraz rozpuszczalny w tłuszczach (wtedy pasek jest do wyrzucenia, ale możesz użyć go kilka razy podczas jednej depilacji, ja zużywam na jedną nogę [do kolana [img]icons/icon7.gif[/img] ] 2 paski). Wosk nakładaj zawsze na nogę, "z włosem", nie na paski!
Mgiełka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 14:23   #3
kreska
Raczkowanie

dzieki mgielka. napisalam o tej depilacji na forum bo szukam tych paskow i szukam (dzisiaj obdzwonilam juz kilka sklepow)- nigdzie ich nie ma, dlatego sie zastanawialam czy sa w ogole dostapne (ale jesli mowisz ze sa to szukam dalej [img]icons/icon10.gif[/img]). jesli ktoras z was wie gdzie je mozna w krakowie spotkac to dajcie znac.
[img]icons/icon40.gif[/img]
Stary 2003-03-20, 22:33   #4
kreska
Raczkowanie

mgielka - z jakiej firmy masz te paski (szukalam i szukalam ale nigdzie nie znalazlam - bede gdzies zamawiac), pewnie juz nie natkniesz sie na ta wiadomosc wiec wysle ci jeszcze maila za jakis czas [img]icons/icon10.gif[/img]
Stary 2003-03-21, 20:40   #5
Mgiełka
Rozeznanie

GG do Mgiełka

Paski są jakiejś włoskiej firmy, nie mam ich akurat przy sobie, ale chyba ciężko by je było zamawiać. Masz chyba dwa wyjścia.
1. Jeśli wosk, który masz jest zmywalny wodą, to kup wosk Veet (ok. 19-20 zł), tam jest dołączonych 10 czy 20 pasków, które są praktycznie niezniszczalne. Możesz je prać (schodzi ciepłą wodą, po prostu wsadzasz na chwilę pod strumień wody) i używać bez ograniczeń.
2. Jeśli masz wosk, którego nie da się zmyć wodą (czyli paski muszą być po użyciu wyrzucone), 10 pasków będzie za mało, czyli musisz jednak je kupić. Akurat jestem w Katowicach, tutaj jest ten sklep, w którym kupowałam te paski. Jeśli będą, mogę Ci je kupić i wysłać. Prześlesz mi pieniądze (jest to wydatek ok. 30 zł) na konto i będzie po bólu (albo najgorszy ból będzie przed Tobą [img]icons/icon7.gif[/img] ). Ale musialabyś mi dzisiaj (napóźniej jutro rano) dać odpowiedź.
Jest jeszcze jedno wyjście - zapytasz się wizażanek raz jeszcze, może wiedzą, gdzie u Ciebie można kupić te paski.
Pozdrawiam
Stary 2003-03-21, 21:53   #6
kreska
Raczkowanie

sprawa jest taka: jeden z tych woskow jest veeta wlasnie (sprzedali mi bez paskow, czego nie sprawdzilam [img]icons/icon7.gif[/img] ), a drugi strep roll-on - wosk zimny (dziala w ten sam sposob co veeta). pisza na opakowaniu (strepa): 'dzieki temu, ze zimny wosk jest rozpuszczalny w wodzie, wszelkie pozostalosci moga zostac latwo zmyte po jej uzyciu'. mysle ze ten wosk tez sie da zmyc w takim razie z paskow. Zlozylabym u ciebie to zamomwienie, ale skoro mowisz ze te veeta mozna uzywac kilkakrotnie to jeszcze raz go kupie (chyba ze znasz jeszcze jakies dobre marki do depilacji)

dziekuje ci bardzo za pomoc! [img]icons/icon10.gif[/img]
pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
Stary 2003-03-21, 23:57   #7
Mgiełka
Rozeznanie

GG do Mgiełka

Dużo tych wosków na naszym rynku nie ma. Skoro nie znalazłaś sklepu z paskami, to też nie znajdziesz wosku, który ostatnio bardzo mi się podoba (ale na targach go kupowałam). Szkoda tylko, że jest rozpuszczalny w tłuszczach, potem trudniej się pozbyć pozostałości (ale nie jest to jakaś walka).
Odradzam Ci z całej siły wosk Sally Hansen - niczym się go nie da rozpuścić [img]icons/icon7.gif[/img].
Veet jest bdb, najlepszy ten na ciepło (nie miałam tylko tego roll-on), tradycyjny w dużym słoiku. Strep na zimno też jest w porządku (chociaż ja wolę ten na ciepło). Na pewno i jeden, i drugi da się zmyć z pasków (ja wlewam ciepłą wodę do miski i tak chwileczkę moczę, ale też można włożyć do umywalki pod bieżącą wodę, schodzi idealnie. Potem tylko musisz je bardzo dokładnie wysuszyć przed użyciem)
Radzę Ci kupić jeszcze jeden słoik Veeta, sprawdź tylko, czy są paseczki. Jak go kupisz, to na pewno wtedy znajdziesz kilka sklepów kosmetycznych z paskami, tak zazwyczaj bywa [img]icons/icon7.gif[/img].
Pozdrawiam
Stary 2003-03-22, 01:39   #8
nineczka
Wtajemniczenie

Nie przeczytalam calego watku wiec moze powtorze cos ale wydaje mi sie, ze mozesz uzywac pocietej w paski tkaniny, takiej z jakiej sa przescieradla. Ja ostanio kupilam jakis wosk i dolaczone byly wlasnie paski z tkaniny. Po drugie, mozesz wyprac te paski, ktore masz (wiem, pewnie juz ich nie masz, ale mowie tak na przyszlosc), wiem, ze ktos moze powiedziec, ze to niehigieniczne ale przeciez bedziesz uzywala ich tylko Ty. Ja piore swoje w wodzie z mydlem (recznie) i susze..potem wcale nie dzialaja inaczej. I mam wosk Sally Hansen (w tubce, na zimno..ale ja wstawiam do kubka z goraca woda aby lepiej sie go nakladalo) i nie ma problemow z jego zmyciem.
nineczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-22, 18:20   #9
kreska
Raczkowanie

dzieki dziewuszki [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2013-10-31, 13:59   #10
bieganosia
Przyczajenie

Dot.: paski do depilacji

Mam pytanie odnośnie pasków a raczej fizeliny... Fizelina jest do kupienia w pasmanteriach (w rolkach szer. 74 mm długość dowolna), czy któraś z was używała takiej fizeliny do depilacji??
Mam kryzys paskowy a już w dwóch hurtowniach czekają na ich dostawę;/
bieganosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 16:46   #11
Anesli
Przyczajenie

Dot.: paski do depilacji

A ja przed chwilką doszłam do wniosku, że za wszelką cenę wywabię ten wosk z pasków. Zatem wzięłam paski, wsadziłam do garnka z wodą i olejem, ugotowałam, po wyjęciu trochę ściągnęłam łyżką, potem uprałam w płynie do mycia naczyń, a na końcu uprasowałam w złożonej na pół kartce papieru i szczerze mówiąc wyglądają prawie jak nowe
Anesli jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości