linia uśmiechu na żelach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-08, 19:53   #1
sasza21
Raczkowanie

linia uśmiechu na żelach

Dziewczyny mam pytanie...jak robicie ładna,prosta linię usmiechu na żelach??odręcznie czy na szablonie?
sasza21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 20:25   #2
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia
Dot.: linia uśmiechu na żelach

bez szablonu, na dwa pędzelki...
jednym kocim języczkiem maluje french, drugim płaskim wycieram linie usmiechu...
po każdym wytarciu lini usmiechu o suchy płatek wycieram pędzelek...
Stary 2008-06-08, 21:49   #3
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sasza21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie...jak robicie ładna,prosta linię usmiechu na żelach??odręcznie czy na szablonie?
ładną równą linię uśmiechu najlepiej robić czystym pędzelkiem. Po prostu wyrównujesz ją i siup do lampy. Poćwicz kilka(naście) razy i wyjdzie jak należy. Jeszcze zależy jaki masz żel do frencha, czy rzadki, czy średniogesty. Z rzadkim trzeba się troszkę streszczać, bo linia się może rozmyć, ale przy bardziej gęstym nie powinno być z tym problemu.

Nie wiem jak Ci na kursie pokazywali, ale ja robie w ten sposób. Nakładam frencha , rozprowadzam żel po końcówce i czystym pędzelkiem od str. części różowej paznokcia wycieram. O tyle świetnie jest z żelem, że można ją poprawiać do skutku, przy akrylu trzeba się spieszyć
Stary 2008-06-08, 22:39   #4
mama victorii
Raczkowanie

Hej Oblabobla !Dziekuje ci bardzo za wszystkie wskazowki !Pilnie cwicze i wychodzi mi coraz lepiej .Dziekuje za wszystkie rady !Sa po prostu bezcenne )))
mama victorii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 22:53   #5
Zakorzenienie

Cieszę się, że mogłam pomóc
Stary 2008-06-13, 23:23   #6
elwa78
Przyczajenie

Ja też próbuję wyrównać czystym pędzelkiem od wewnętrznej strony, ale mi sie rozmazuje. Więc albo mam "falbanki" albo rozmazany usmiech, beee ochyda
elwa78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 20:33   #7
Zakorzenienie

A robisz po jednym paznokciu? czy kilka naraz?Jakiej firmy masz żel? Jaką ma konsystencję? Jako którą warstwę nakładasz biały żel?
Stary 2008-06-15, 21:37   #8
elwa78
Przyczajenie

Robię najpierw jeden ładnie aż do skutku, potem drugi i tak do końca ręki i do lampy. Używam, żelu SF.Trzymam go w lodówce tak jak ktoś tu na forum doradził i jest bardziej gęsty.Najpierw kładę cienką warstwę bazy a później biały. Babka w sklepie powiedziała mi, że frencha muszę kłaść dwa razy. Njapierw jedną warstwę tak cieniutko, aby tylko maznąć i do lampy a później drugi raz. Bawię się tak z tym a i tak jest do d...y Raz mi w ogóle nie stwardniał. Zrobiła się taka guma. Nie dało się spiłować tylko ręcznie ściągnęłam go jak klej. Dziwne rzeczy
Stary 2008-06-15, 21:41   #9
elwa78
Przyczajenie

Apropos tego podwójnego kładzenia. Nigdzie się z tym nie spotkałam, ale ona je sprzedaje i ma szkolenia z tej firmy dlatego robię tak jak mówiła. To akurat nie przeszkadza w zrobieniu ładnego uśmiechu tylko czasu więcej się traci.
Stary 2008-06-15, 21:45   #10
linda1234
Przyczajenie

świetny jest żel future nails do french.pięknie kryje juz za pierwszym razem.z flowerem mozna sie zameczyc.

a zeby bylo szybciej o wszystkie na raz nakladamy i do lampki to naljepiej na zmatowione blokiem polozyc zel french a linie gdyby jednak byl z tym problem to wyrownac kulką (stomatolodzy uzywaja tego typu narzedzia podczas wypelniania zęba).rewelacja
pozdrawiam
linda1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 21:55   #11
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez elwa78 Pokaż wiadomość
Robię najpierw jeden ładnie aż do skutku, potem drugi i tak do końca ręki i do lampy. Używam, żelu SF.Trzymam go w lodówce tak jak ktoś tu na forum doradził i jest bardziej gęsty.Najpierw kładę cienką warstwę bazy a później biały. Babka w sklepie powiedziała mi, że frencha muszę kłaść dwa razy. Njapierw jedną warstwę tak cieniutko, aby tylko maznąć i do lampy a później drugi raz. Bawię się tak z tym a i tak jest do d...y Raz mi w ogóle nie stwardniał. Zrobiła się taka guma. Nie dało się spiłować tylko ręcznie ściągnęłam go jak klej. Dziwne rzeczy
Nakładasz po kolei na wszystkie paznokcie biały żel i DOPIERO potem do lampy? Tak zrozumiałam. Jeżeli tak, do nie dziw się, że Ci wszystko spływa. Na logikę. Używasz dobrze kryjącego białego żelu o rzadkiej konsystencji. Nie dziw się, że wszystko się rozpływa. Rób tylko i wyłącznie po jednym paznokciu a gwarantuję, że nic a nic Ci nie spłynie Też miałam problem z tym żelem, jeżeli chodzi o nieutwardzanie. Najdziwniejsze jest to, że raz się tak robi, a innym razem jest wszystko w porządku. Zauważyłam, że przy nowiusieńkich żarówkach utwardza się super, przy takich średnio-wysłużonych zaczynają się schodki :/
Stary 2008-06-16, 06:44   #12
linda1234
Przyczajenie

moje drogie panie z sun flowerem to jest tak,ze jest od jakiegos czasu rozcienczany.mialam go w swojej hurtowni,ale bylo tak duzo zwrotow i reklamacji,ze szkoda mowic.m.in ten sam problem z utwardzaniem frencha.tragedia.jak mam zaplacic 90zl za zel tozdecydowanie wole taki,ktorym po pierwszym pokryciu moge dalej pracowac a nie 2-3 razy utwardzac.przeciez to szkoda czasu i pieniedzy a lampa tez ciagnie prądu i zarowki sie szybciej zuzywaja..........
a to wszystko sa nasze koszta....
linda1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 12:17   #13
elwa78
Przyczajenie

Do oblabobla- Mi się nie rozpływa po nałożeniu(oczywiście muszę się uwijać) tylko w momencie kiedy próbuję zrobić tenuśmieszek.
Stary 2008-06-16, 12:58   #14
Eterka
Przyczajenie

Spróbuj kłaśc biały bezpośrednio na zmatowiony i przygotowany pazurek, bez bazy. Jesli kładziesz baze, to biały żel miesza sie z warstwą dyspersyjną i powstaje nieostra linia usmiechu. Bazę nałóz po zrobieniu koncowek białych, na resztę paznokcia. Nauczyłam się tak na kursie i efekt jest zdecydowanie lepszy No i oczywiście rób po jednym pazurku, "przymrażaj" w lampce na koniec utwardź wsio.
Eterka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 10:11   #15
mama victorii
Raczkowanie

Lightbulb Dot.: linia uśmiechu na żelach

Cytat:
Napisane przez Eterka Pokaż wiadomość
Spróbuj kłaśc biały bezpośrednio na zmatowiony i przygotowany pazurek, bez bazy. Jesli kładziesz baze, to biały żel miesza sie z warstwą dyspersyjną i powstaje nieostra linia usmiechu. Bazę nałóz po zrobieniu koncowek białych, na resztę paznokcia. Nauczyłam się tak na kursie i efekt jest zdecydowanie lepszy No i oczywiście rób po jednym pazurku, "przymrażaj" w lampce na koniec utwardź wsio.
Eterka!to jest pomysl tez uczyli mnie na kursie klasc biala koncowke bezposrednio na zmatowiony .Ale do Akcentu nie potrzeba bylo bazy a ze teraz uzywam ibd i spn to mialam problem bo zawsze usmiech sie rozplywalA baza przeciez jest obowiazkowa jesli ma sie dobrze trzymac.Sprobuje twojego sposobu dzieki
Stary 2008-06-21, 10:24   #16
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Nakładasz po kolei na wszystkie paznokcie biały żel i DOPIERO potem do lampy? Tak zrozumiałam. Jeżeli tak, do nie dziw się, że Ci wszystko spływa.
Przy typowej, lekko łukowatej smile, robię wszystkie pazury na raz ale używam IBD extreme white - on jest na tyle gęsty,że nie spłynie i spokojnie mogę włożyć 4 palce do lampy. Z rzadszymi żelami raczej byłoby to niemożliwe..ale spróbuję

Cytat:
Napisane przez Eterka Pokaż wiadomość
Spróbuj kłaśc biały bezpośrednio na zmatowiony i przygotowany pazurek, bez bazy. Jesli kładziesz baze, to biały żel miesza sie z warstwą dyspersyjną i powstaje nieostra linia usmiechu. Bazę nałóz po zrobieniu koncowek białych, na resztę paznokcia. Nauczyłam się tak na kursie i efekt jest zdecydowanie lepszy
Braku bazy raczej bym nie ryzykowała zważywszy na to, jak dużo pigmentu ma żel biały i, że czasem końcówki naturalnych paznokci są połuszczone, rozdwojone, giętkie, kruche etc.
Bezpieczniej jest użyć bazy którą się przeciera - tak, ze nie zostawia warstwy dyspersyjnej a smile będzie ostra.
Można też do długości 3/4 paznokcia pokryć go kamuflażem i już po kamuflażu pociągnąć żelem białym. Można użyć też oczywiscie żelu clear.
Możliwości jest sporo
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 15:48   #17
mama victorii
Raczkowanie

Unhappy Dot.: linia uśmiechu na żelach

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Przy typowej, lekko łukowatej smile, robię wszystkie pazury na raz ale używam IBD extreme white - on jest na tyle gęsty,że nie spłynie i spokojnie mogę włożyć 4 palce do lampy. Z rzadszymi żelami raczej byłoby to niemożliwe..ale spróbuję

Braku bazy raczej bym nie ryzykowała zważywszy na to, jak dużo pigmentu ma żel biały i, że czasem końcówki naturalnych paznokci są połuszczone, rozdwojone, giętkie, kruche etc.
Bezpieczniej jest użyć bazy którą się przeciera - tak, ze nie zostawia warstwy dyspersyjnej a smile będzie ostra.
Można też do długości 3/4 paznokcia pokryć go kamuflażem i już po kamuflażu pociągnąć żelem białym. Można użyć też oczywiscie żelu clear.
Możliwości jest sporo
no tak zeczywiscie z drugiej strony bez bazy koncowka moze sie nie trzymac tak dobrze bez podkladu ....
Stary 2008-06-22, 19:26   #18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Ibd ma dobre żelki do frencha. Nawez zwykły white nie spływa (Xtreme white nie używałam) (apropos IBD, widzieliście nową lampę z tej firmy?Śliczna jest! ), jednak SF ma rzadszy żel. Próbowałaś go?

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości