Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-10, 17:27   #1
caroli2
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
GG do caroli2
Laserowe usuwanie kurzajek

Witam,
jutro jadę do kliniki więc proszę o odpowiedzi.
Laserowe usuwanie kurzajek to problem mój problem którego nie umiem rozwiązać. Bo mam pytanie czy po tym usuwaniu zostają jakieś ślady, czy to boli gdy usuwają,no i najważniejsze czy przez jakiś czas nie będę mogła np. zamoczyć ręki na której są kurzajki?????
Proszę o odpowiedź!!!!!
caroli2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 19:38   #2
caroli2
Raczkowanie

GG do caroli2
Dot.: Laserowe usuwanie kurzajek

no i byłam zobaczyłam i uwierzyłam
Niesamowity ból sprawia znieczulenie naprawdę ale warto bo potem tylko nie patrzeć i wszystko ok

Aby to znieczulenie przezyć i będzię oki

Ja mieszkam w woj.lubelskim także polecam prywatną klinikę POLIKLINIKA
na ulicy romera a strona to www.poliklinika.lublin.pl

Pan Doktor jest bardzo miły
Pozdrawiam i polecam
Stary 2009-11-17, 09:52   #3
nana-lbn
Przyczajenie

Cześć, fakt że mineło dużo czasu od Twojej wizyty w polklinice, ale może dałabyś znać czy ta metoda jest skuteczna i czy jest droga? wystarcza jeden zabieg? Z góry dzięki za odpowiedź
nana-lbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 11:21   #4
QsQs
Zadomowienie

Podbijam watek bo mam podobny problem. Czy ktoś może porównać ból podczas wymrażania a laser? Czy laser jest skuteczniejszy? I jak bardzo boli miejsce wypalane po zabiegu? Tzn. da rade potem normalnie chodzić? Czy zostają dziury? I ile razy przeżyłyście ten zabieg zanim pozbyłyście się brodawek? Jesli jest kilka zabiegow to w jakich odstepach czasu?
QsQs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 17:30   #5
caroli2
Raczkowanie

GG do caroli2

Cytat:
Napisane przez nana-lbn Pokaż wiadomość
Cześć, fakt że mineło dużo czasu od Twojej wizyty w polklinice, ale może dałabyś znać czy ta metoda jest skuteczna i czy jest droga? wystarcza jeden zabieg? Z góry dzięki za odpowiedź
metoda jest skuteczna co do ceny niestety nie pamiętam... ale coś ok 300 zł za 9 kurzajek...wiem może was to przerażać aż 9 ale kurzajki to nie jest problem higieny...wręcz przeciwnie u mnie się objawił co tygodniowy basen...;(

tak jeden zabieg i po kłopocie trzeba tylko na 1 lub 2 wizyty kontrolne przyjść i niestety się za to płaci ... ;(

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
Podbijam watek bo mam podobny problem. Czy ktoś może porównać ból podczas wymrażania a laser? Czy laser jest skuteczniejszy? I jak bardzo boli miejsce wypalane po zabiegu? Tzn. da rade potem normalnie chodzić? Czy zostają dziury? I ile razy przeżyłyście ten zabieg zanim pozbyłyście się brodawek? Jesli jest kilka zabiegow to w jakich odstepach czasu?
1.Lepszy jest laser ból jest porównywalny, też tak niestety boli.
2.Samo miejsce po zabiegu boli przez kilka dni ale cały czas masz rękę w bandażu więc idzie przeżyć ! Ważne: nie wolno wystawiać ręki zbyt długo na słońce ! Co do chodzenia to trochę trudno będzie... ;(
3. Dziury zostają... tak jak i blizny ale jeste taka specjalna maść do blizn i są one co raz mnie to widoczne jak się regularnie stosuje.
4. Zależy od kliniki ale zazwyczaj jeden zabieg+ 1-2 wizyt kontrolnych
Stary 2010-02-10, 18:49   #6
sonic615
Przyczajenie

Witam was. POdobnie jak wy mialem kurzajki :/ straszna sprawa . Mialem 3 kurzajki na palcach u reki byłem na zabiegu usuniecia. Po miesiacu czy 2 one spowrotem odrosły ! masakra. Od kilku miesiecy zazywam 6 tabletek dziennie oleju z wiesiolka i po kurzajkach ani śladu !! a mialem jedna taka naprawde duza. NIe jestem powien na 100% czy to dzieki olejku z wiesiolka ale nic innego nie przyjmowalem oprocz tego. Szczerze polecam ! pozdrawiam
sonic615 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 12:27   #7
blue_cat
Rozeznanie

Mam zamiar zapisać się na laserowe usuwanie kurzajek-zauważyłam,że na bliźnie, miejscu po wycięciu (wycinałam około 9 lat temu) odnowiła mi się kurzajka. Dobrze,że to teraz zauważyłam. Najgorsze jest to,że jest to na stopie. Mam pytanie-przez ile dni nie będę mogła chodzić-moja praca wymaga wielogodzinnego chodzenia i stania.
Czy olej z wiesiołka nie osłabia działania tabletek antykoncepcyjnych? Aktualnie biorę cyprest.
blue_cat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 20:23   #8
dedede
Zadomowienie

GG do dedede

dziś byłam z synem w centrum terapii laserowej we wrocławiu - usuwaliśmy kurzajkę laserem CO2

kurzajka (a właściwie kurzaja, bo była ogromna) odparowała
dr zrobiła najpierw zastrzyk znieczulający "pod" kurzajkę i potem zaczął unosić się swąd fajczonego ciała mały w ogóle nie czuł bólu
kurzajka miała średnicę ponad 5mm, była na środku łokcia, odstawała na ok. 3-4 mm
w czasie zabiegu i zaraz po nim - nie leciała krew
potem (ruchome miejsce, syn ma 10 lat i nie zamierza nie używać normalnie ręki) podeszło krwią na łączeniu ze zdrową skórą
ale nie krwawi, od razu zaschło
niżej zdjęcia

wcześniej próbowaliśmy "domowych" metod i tylko urosła większa
Stary 2011-02-26, 14:57   #9
Alisse
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez caroli2 Pokaż wiadomość
metoda jest skuteczna co do ceny niestety nie pamiętam... ale coś ok 300 zł za 9 kurzajek...wiem może was to przerażać aż 9 ale kurzajki to nie jest problem higieny...wręcz przeciwnie u mnie się objawił co tygodniowy basen...;(

tak jeden zabieg i po kłopocie trzeba tylko na 1 lub 2 wizyty kontrolne przyjść i niestety się za to płaci ... ;(

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

1.Lepszy jest laser ból jest porównywalny, też tak niestety boli.
2.Samo miejsce po zabiegu boli przez kilka dni ale cały czas masz rękę w bandażu więc idzie przeżyć ! Ważne: nie wolno wystawiać ręki zbyt długo na słońce ! Co do chodzenia to trochę trudno będzie... ;(
3. Dziury zostają... tak jak i blizny ale jeste taka specjalna maść do blizn i są one co raz mnie to widoczne jak się regularnie stosuje.
4. Zależy od kliniki ale zazwyczaj jeden zabieg+ 1-2 wizyt kontrolnych
czy kurzajki odrosły?
Alisse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 16:41   #10
gregorek110181
Przyczajenie

witam no to macie dużo szcześcia ja mam kurzajke juz 2 lata ale chyba zlosliwa prubowalem wszystkiego az jak sie powiekszyla od tarcia pumeksem zdecydowalem ze usune laserowo .lekar byl b.mily i powiedzial mi ze w 90 procentach kurzajki niewracaja mam to na palcu dloni przy zgieciu i robil mi tym laserem z godzine jak nic ale zdecydowanie byla jego wina zaplacilem 300zl bo powiedzial ze to duze itd 2 znieczulenia mi dal bo tak dlugo robil po 2 tygodniach jak sie zagoilo to tak jak kurzajka byla tak jest pojechalem tam znowu i mu mowie a on ze to 70 procent dziala na te kurzajki z e b czesto wracaja mowie dobra ok jak by jej niebylo juz i wrocila mi za miesiac czy dwa to ok .zrobil w ramach poprawy za darmo ale zdecydowanie jego wina byla bo za plytko do wypalil wogole niebolalo po zabiego a jak poprawil to bolalo ale jest mniejsza ale nadall jest uwazamm ze robi to niieudolnie tak jakby sciac obcinaczakami tak to wyglada i zaraz wraca zdecydowanie niepolecam go a bylo to w opolu w arkadii arkadia na ozimskiej uwazam ze niewypala korzenia i to wracauwazam ze lajlepszy sposob by byl laserowo odciac dookola razem z korzeniem jak robia coniegdzie i zaszyc i juz
gregorek110181 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 20:07   #11
anka_szklanka
Raczkowanie

Smaczny profil anka_szklanka
Smaczne przepisy3
GG do anka_szklanka

ja wlasnie dzis mialam usuwane kurzajki powiedzcie mi jak dlugo trzymaliscie opatrunek i po jakim czasie zrobily sie strupki czy wygladaly one jak normalne strupy po ranie bo na ta chwile te miejsca wygladaja okropnie

anka_szklanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 14:17   #12
FigGa05
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 4
GG do FigGa05

hej. Ja mam kurzajkę ma środkowym palcu zaraz przy paznokciu. Nie jest ona duża -malutka, prawie jej nie widać. Ale jednak jak pomaluje paznokcie i ktoś chce je obejrzeć no to nie da się jej nie zauważyć.
Boje się bólu. Do czego możecie porównać ból przy zabiegu? I czy jeśli jest tak blisko paznokcia to nie uszkodzi płytki?
FigGa05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:19   #13
anka_szklanka
Raczkowanie

Smaczny profil anka_szklanka
Smaczne przepisy3
GG do anka_szklanka

juz mija tydzien od kiedy usuwalam laserowo kurzajki , wydaje mi sie ze ladnie sie goja chociaz nie pojawily sie jeszcze strupki o czym marze poniewaz sciagne wreszcie plastry i opatrunki , martwi mnie ze wokol tych ranek mam teraz bardzo sucha skore okropnie wyglada chyba gorzej wyglada skora wokol ran niz same rany ....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01488.jpg (26,2 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01492.jpg (29,8 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01494.jpg (28,5 KB, 66 załadowań)

anka_szklanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:00   #14
Arcydiakon
Raczkowanie

całkiem skuteczny jest brodacid - brodawka jak na razie nie odrasta.
Arcydiakon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 00:12   #15
lewa102
Raczkowanie

Hej, usuwalam brodawke laserem w polowie grudnia, minelo juz poltora miesiaca a strup nadal mi nie odpadl, co najgorsze to strasznie mi narywa to miejsce??? Czy cos nie tak mi sie goi? Najgorej e jest to na stopie, co strasznie mi utrudnia chodzenie teraz.

WISH:

- rozswietlacz BENEFIT High Beam
- dobry krem mocno nawilżający do twarzy
- podkład Make up Forever HD kolor 120
- podkład chanel vitalumiere aqua kolor B20

Edytowane przez lewa102
Czas edycji: 2013-01-30 o 00:13
lewa102 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 08:37   #16
natals
Przyczajenie

Cześć wszystkim, chce się z Wami podzielić moimi doświadczeniami w walce z kurzajką, którą jest szansa mam za sobą. Jeszcze 2 tygodnie temu sama histerycznie szukałam pomocy na forach..., ale od początku. Mamy grudzień, od września walczyłam ze zgrubieniem na podeszwie stopy. Byłam przekonana, że to odcisk, więc ścierałam tarką, zaklejałam plasterkami compeed, smarowałam maścią salicylową na odciski..., ale zgrubienie było coraz większe i czułam, że sprawa wymyka się spod kontroli. Pod koniec października nie mogłam normalnie chodzić, miejsce na stopie było bardzo bolesne. Minął cały listopad na domowych sposobach, szukałam pomocy na forach, bo podejrzewałam, że to nie odcisk. Po przeczytaniu kilkudziesięciu postów zdiagnozowałam u siebie kurzajkę. Poszłam natychmiast do dermatologa, a lekarka zaprosiła do zabiegowego na wymrażanie. Zero strachu, czytałam, że nie boli. Owszem samo mrożenie nie, ale to co się zaczęło dziać w nocy po zabiegu i trwało kilka dni przerosło oczekiwania! Totalny ból! Mąż o 2.00 w nocy gnał do apteki, bo się zwijałam z bólu. Lekarka nie uprzedziła. Po tygodniu obserwacji kurzajki zdecydowałam sie na laser. Uznałam, że nie będę cierpieć wielokrotnie na krio z wątpliwym efektem, tylko raz a dobrze. Znalazłam klinikę we Wrocławiu. Super lekarka, przyjęła na cito. Dowiedziałam się, że kurzajka jest olbrzymia(ok. 1 cm średnicy) z dwóch powodów-rośnie na dużym naczyniu odżywczym i za dużo przy niej grzebałam. Zastrzyk znieczulający w pietę, pod kurzajkę. Pierwszy strzał jest bardzo bolesny, ale to sekunda, potem lekarka przestała wstrzykiwać i czekała, aż to co już wstrzyknęła znieczuli piętę. Po chwili dostrzyknęła resztę lignokainy, czego już nie czułam. Wykrawała laserem piętnaście minut, czułam swąd palonego ciała. Zabieg jest totalnie bezbolesny, jedynie trochę łaskocze. Potem opatrunek na dziurę w pięcie. Tak, mogłabym w nią schować głowę ludzika lego. I do kasy-150zł. I wtedy zaczęło boleć. Mąż zaniósł mnie do samochodu i szybko do apteki po przeciwbólowe. Wyłam całą drogę. 2 ibupromy na raz i po godzinie zaczęło przechodzić. To było wczoraj. Opatrunku nie mogę zmienić, bo poszła krew i gazik się przykleił. Będzie się goiło na pewno 4 tygodnie. Mam chodzić o kulach. Pozdrawiam Lewa 102 dzwon do lekarza, bpo cos za długo to trwa u Ciebie.
natals jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:31   #17
anitaszostak
Przyczajenie

Ja mogę polecić dr Sicińską ze szpitala MSW na Wołoskiej w Warszawie. Przyjmuje też tutaj: Centrum Medyczne DERMIQ Warszawa - usuwanie kurzajek. Wyleczyła całą moją rodzinę - a teraz chodzą do niej znajomi.
anitaszostak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 09:45   #18
Lena783
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez caroli2 Pokaż wiadomość
Witam,
jutro jadę do kliniki więc proszę o odpowiedzi.
Laserowe usuwanie kurzajek to problem mój problem którego nie umiem rozwiązać. Bo mam pytanie czy po tym usuwaniu zostają jakieś ślady, czy to boli gdy usuwają,no i najważniejsze czy przez jakiś czas nie będę mogła np. zamoczyć ręki na której są kurzajki?????
Proszę o odpowiedź!!!!!
Mi ślady po wypalaniu nie zostały, co z resztą gwarantowała mi pani wykonująca zabieg, a robilam w nowej klinice medycyny estetycznej Broczyk. Laserem przede wszystkim jest skutecznie, mnie nie bolało, może troszke dziwne uczucie, ale przynajmniej pozbyłam sie raz na zawsze. Wcześniej stosowałam jakieś maści, ale to wszystko to była strata czasu i kasy. no ale teraz to juz przeszłość
Lena783 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości