Zaczerwieniona twarz pod wpływem temperatury,zmęczenia,sil nych emocji,po saunie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-11, 14:44   #1
Soft
Wtajemniczenie

Zaczerwieniona twarz pod wpływem temperatury,zmęczenia,sil nych emocji,po saunie

Witam

Wiem, ze powstało juz dość duzo wątków o podobnej tematyce ( przeszukiwałam wizaz ), ale w zadnym nie znalazłam konretnej informacji o moim problemie. Być może ktoś ma podobne objawy i zna ich przyczynę?
Mianowicie moja twarz pod wpływem temperatury (np gdy myje ją bardzo ciepłą wodą ), silnych emocji, dużego wysiłku robi się zaczerwieniona. Problem nasila sie szczegolnie gdy jestem niewyspana, wtedy twarz jest wyraźnie zaróżowiona a oczy w kaciakch zaczerwienione. Po wizycie w saunie takze jest dosc mocno zaczerwieniona.
Mam cerę tłusta ale bez typowego trądziku ( tzw. otwartych krostek ) więc to napewno nie przez trądzik. Nie ma pajaczków więc czy moja cera moze być naczynkowa?Jesli nie to jakie moga byc przyczyny takiego zachowania mojej cery?Doczytałam sie o erytrofobii, ale ona dotyczy raczej czerwienienia się pod wpływem emocji.
Chodze do dermatologa od pół roku, ale dopiero niedawno zwróciłam uwagę na te objawy i wczesniej nie rozmawialm o tym z moja panią doktor, ona takze nie mowiła nic na ten temat.

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094

Edytowane przez Soft
Czas edycji: 2008-06-11 o 14:47 Powód: błąd
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 15:15   #2
Laity
Wtajemniczenie

Dot.: Zaczerwieniona twarz pod wpływem temperatury,zmęczenia,sil nych emocji,po sauni

Łączę się w 'bólu'.

Wydaje mi się, że mimo tego, że nie ma widocznych pajączków (ja nie mam na buzi ani jednego) to przyczyną jest płytkie unaczynienie skóry.

Laity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 17:05   #3
SweetDreams93
Raczkowanie

Dot.: Zaczerwieniona twarz pod wpływem temperatury,zmęczenia,sil nych emocji,po sauni

tez tak mialam ale bylam wtedy strasznie niewyspana.. tydzien zarwanych nocy.. i prosze, twatrz jak burak. nie mam na to sposobu, po prostu potem spalam baaardzo dlugo.
SweetDreams93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 17:21   #4
GreenEyeAngel
Przyczajenie

Myślę, że masz po prostu cerę naczynkową... Pajączki wcale nie muszą być widoczne, lub mogą pojawić się później.
Polecam krem Pharmaceris nawilżająco-wzmacniający do cery naczynkowej - mi bardzo pomógł. Poza tym obowiązkowo wysoki filtr przeciwsłoneczny(min. 40 SPF), dobre nawilżenie, odpowiednia dieta... i będzie dobrze. No i sauna niestety nie jest dla Ciebie... Tak samo gorąca woda.
Pozdrawiam
GreenEyeAngel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 17:32   #5
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Łączę się w 'bólu'.

Wydaje mi się, że mimo tego, że nie ma widocznych pajączków (ja nie mam na buzi ani jednego) to przyczyną jest płytkie unaczynienie skóry.
No własniea jaki jest Twój odcien skóry w "normlanych" warunkach, czyli jak jestem wyspana, przy normlanej temperaturze itd?
Cytat:
Napisane przez SweetDreams93 Pokaż wiadomość
tez tak mialam ale bylam wtedy strasznie niewyspana.. tydzien zarwanych nocy.. i prosze, twatrz jak burak. nie mam na to sposobu, po prostu potem spalam baaardzo dlugo.
ja mam tak zawsze jak zarwe noctylko ze ta czerwwonka pojawia sie tylko na twarzy całe szyja oraz ciało ma normlany koloryt
Cytat:
Napisane przez GreenEyeAngel Pokaż wiadomość
Myślę, że masz po prostu cerę naczynkową... Pajączki wcale nie muszą być widoczne, lub mogą pojawić się później.
Polecam krem Pharmaceris nawilżająco-wzmacniający do cery naczynkowej - mi bardzo pomógł. Poza tym obowiązkowo wysoki filtr przeciwsłoneczny(min. 40 SPF), dobre nawilżenie, odpowiednia dieta... i będzie dobrze. No i sauna niestety nie jest dla Ciebie... Tak samo gorąca woda.
Pozdrawiam
Naprawde? Spytam mojej dermatolog przy nastepnej wizycie. Trochę mi sie nie chce wierzyc, ze cera reagujący na tego typu zmiany odrazu jest cera naczyniową. W sumie wiele osob reaguje na zmiany temperatury i niewyspanie

Wymiana
Stary 2008-06-11, 17:36   #6
GreenEyeAngel
Przyczajenie

Bo wiele osób ma cerę naczynkową. Ale najlepiej spytaj swojego dermatologa.
Stary 2008-06-11, 17:40   #7
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
Bo wiele osób ma cerę naczynkową. Ale najlepiej spytaj swojego dermatologa.
jeśli naprawde mam taką cerę to będę musiala zmienić o 180 stopni moją pielegnacje. Uzywam peelingów mechanicznych, czasem maseczek scigających

Wymiana
Stary 2008-06-11, 17:43   #8
GreenEyeAngel
Przyczajenie

Peeling mechaniczny odpada. Faktycznie trochę trzeba się namęczyć z pielęgnacją, ale najważniejsze, że są efekty.
Stary 2008-06-11, 17:47   #9
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
No własniea jaki jest Twój odcien skóry w "normlanych" warunkach, czyli jak jestem wyspana, przy normlanej temperaturze itd?
Jak jest wszystko ok to cera jest lekko śniada.

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
ja mam tak zawsze jak zarwe noctylko ze ta czerwwonka pojawia sie tylko na twarzy całe szyja oraz ciało ma normlany koloryt
To i tak jesteś farciarą U mnie reakcja skóry nie zależy od tego czy się wyśpię, a szkoda... I na dodatek dekolt zachowuje się tak samo - tylko, że tu mam wysyp plam białych i czerwonych

Laity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 17:51   #10
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Jak jest wszystko ok to cera jest lekko śniada.
To i tak jesteś farciarą U mnie reakcja skóry nie zależy od tego czy się wyśpię, a szkoda... I na dodatek dekolt zachowuje się tak samo - tylko, że tu mam wysyp plam białych i czerwonych
No to współczuje Tyle, ze ja wyglądam dosc dziwnie jak twarz jest zaczerwieniona a szyja i dekold w normlanym kolorze...w dodatku twarz zawsze mam o 2 tony jasniejszą od reszty ciała

Nie bardzo moge teraz zacząć stosowac jakies kremy do cery naczyniowej bo stosuje skinoren na dzien pod filtr a na noc isotrexin i boje sie ze masci będą sie "gryzły" z tego rodzaju kremami

Wymiana
Stary 2008-06-11, 18:08   #11
GreenEyeAngel
Przyczajenie

Ja stosuję m.in. Isotrexin i krem... Po konsultacji z dermatologiem oczywiście.
Stary 2008-06-11, 18:11   #12
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja stosuję m.in. Isotrexin i krem... Po konsultacji z dermatologiem oczywiście.
Istroexin stosujesz na zaskórniki zapewne? na noc czy na dzień? Na naczynka uzywasz Pharmaceris tak? Ale na dzien czy na noc? Jaka własciwie masz cere?
Moja tłusta cera niestety mało jak krem toleruje ( tzn malo po jakim nie mam masła na twarz) ,a podobno kremy na naczynka są treściwe

Wymiana
Stary 2008-06-11, 18:22   #13
GreenEyeAngel
Przyczajenie

Isotrexin na noc 3 razy w tygodniu. Na zaskórniki itp. :P Pharmaceris rano i wieczorem. Nie jest tłusty... wyjątkowo dobrze się wchłania i nie zostaje po nim ani śladu, więc nadaje się do tłustej cery.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości