popękane naczynka na udach i widoczne żylaki... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-11, 20:55   #1
myszka18lala
Przyczajenie

popękane naczynka na udach i widoczne żylaki...

Witam wizażanki
nie jestem tu stałą bywalczynią może, ale moja ostatnia nadzieja w Was...

Otóż mam BARDZO DUŻO popękanych naczynek na udach (na łydkach kilka też!), tzw. pajączków, do tego od jakiegoś czasu mam bardzo widoczną żyłę na prawej łydce, to pewnie żylak...
ale najbardziej trapią mnie te naczynka, nie dość że wyglądają okropnie, szpecą, to jeszce pojawiło się ich więcej. Na prawym udzie mam po prostu sznurek z pajączków... Mam dopeiro 19 lat, a już zaczynam wstydzić się wyjść w stroju kąpielowym, zwłaszcza że teraz lato się zaczyna...
Zaczęlam brać tabletki na wzmocnienie żył i naczyń, kupione w aptece...
Ale może któraś z Was miała podobny problem i udało jej się z tym uporać... Nie chodzi mi tu o jakiś laser itp. bo nie mam na razie tyle kasy.
raczej o jakieś domowe dobre sposoby lub dobre kremy...
biore też rutinoscorbin, żeby nie było...
zdaje sobie sprawe że na pewno nie bedzie tak, że po zastosowaniu jakiegoś kremu zminimalizuje mi on pajączki i tak już zostanie, mam świadomość że tak nie jest, i że trzeba stale czegoś używać bo to wraca...

Błagam, pomóżcie! chce pokazywać nogi a nie wstydzić się szpecących naczynek...

Dodam, że moja mama ma ich dużo, wiem że to skłonność genetyczna, ale na pewno można to jakoś zminimalizować...

licze na Was dziewczyny
Stary 2008-06-11, 23:15   #2
sss7
Zadomowienie

Dot.: popękane naczynka na udach i widoczne żylaki...

skoro narazie wystrzegasz sie ingerencji skalpelowo-laserowej to pozostań przy tym co masz i czekaj na efekty: to co łykasz to tzw leki flebotropowe, które
zmniejszają przepuszczalność naczyń włosowatych poprawiając odpływ limfy co znacznie zmniejsza obrzęki, poprawiaja napięcie ścian naczyń, działaja antyutleniajaco, zmniejszaja lepkość krwi, poprawiaja mikrokrążenie. Ogólnie rzecz ujmując są fajne i fajnie, że je bierzesz. Jak mi napiszesz co bierzesz to Ci durzuce cos jeszcze. Rutinoskorbin wzmacnia ścianę naczyń wiec tez fajnie ze go bierzesz. Brakuje mi tutaj sportu, który usprawnia krążenie. Warto w ramach zapobiegania żylakom, jeśli pracujesz w pozycji stojącej lub leżącej robić ćwiczenia które usprawniaja tzn pompe mięśniową ktora z kolei przepycha tą krew która stoi w żyłach i powoduje ich uszkodzeni i rozrost. Wyglada to tak ze jak siedzisz lub stoisz to ruszaj stopą np kółeczka stopą, albo jak stoisz to stawaj na palcach a potem na pięcie, tak żebyś poczuła mieśnie łydki. Jeśli chodzi o kosmetyki to ja jestem fanką naturalnych kosmetyków TOŁPY i chodź nie mam takiego problemu to słyszałam ze polecane sa do skóry z problemami naczyniowymi gdyż borowina na ktorej bazie są te kosmetyki tez ponoć wpływa terapeutycznie.
sss7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:20   #3
bambinosek
Raczkowanie

Myszka, a mozesz napisac jakie dokladnie tabletki bierzesz, bo ja mam ten sam problem i chetnie zaopatrzyłabym sie w jakies skuteczne medykamenty. Z gory dzieki.
bambinosek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 19:02   #4
myszka18lala
Przyczajenie

lekarz powiedział mi że najlepsze są tabletki Detralex, tyle że one są na receptę. Ale w aptece dowiedziałam się jest ich odpowiednik bez recepty, i rzeczywiście skład jest identyczny. Nazywają się Diosminex, kosztują ok. 25 zł.

czekam jesczze na jakieś rady, za poprzeednie bardzo dziękuję
Stary 2008-06-13, 18:04   #5
quleczka
Zakorzenienie

niestety te medykamenty conajwyzej spowalaniaja i hamuja pojawianie sie nowych pajaczkow ale raczej nie zmniejsza i nie zlikwiduja starych niestety

pozbyc sie tego o ile wiem tylko laserem lub jakimis nastrzykiwaniami u lekarza, ktore zamykaja to pekniete naczynko czyli pajaczka

sama mam pajaczki i poczatki zylakow odkad pamietam... i zostaje to chyba zaakceptowac jedynie jak sie nie ma kasy :/
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 00:41   #6
sss7
Zadomowienie

nie jestem pewna ale dosmineks to pewnie dosmina ktora jest odpowiednikiem tego na recepte Detralexu. I jest to bardzo dobry lek, razem z rutinoskorbinem wystarczy noi ta mas z kasztanowca. Jak ci bardoz zalezy zeby jeszcze cos lykac to kup sobie Ginko Biloba, ale moim zdaniem juz nie trzeba. Fakt ze tych juz isniejacych juz nie zlikwidujesz ale widzac ze masz tendencje do problemow naczyniowych musisz juz teraz zaczac o to dbac by nie doszlo do zylakow bo wtedy sie zaczwie jazda u chirurga naczyniowego
sss7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 12:18   #7
HDaisy
Raczkowanie

Odkopuję, bo nie widzę powodu dla którego warto zakładać nowy wątek. Otóż na udach ostatnio pojawia się coraz więcej i więcej pajączków, popękanych naczynek na górnej zewnętrznej stronie ud. Wygląda to bardzo nieestetycznie i nie wyobrażam sobie założenia kostiumu kompielowego, a mam zaledwie 18 lat. Jest to zapewne dziedziczna skłonność bo mama również ma taki problem. Czy jest jakiś sposób na zahamowanie tego?
Jaki jest koszt zamknięcia takich naczynek u dermatologa laserem?
Jestem z okolic Łodzi, może ktoś poleci jakiegoś lekarza?

Start: 2.11.2010

Matura 2011
HDaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 17:37   #8
89Lilith
Przyczajenie

Dziewczyny stary post, ale mam nadzieję, że komuś się przyda moja odpowiedź. Pojawiające się tzw pajączki nie tylko są brzydkie, ale są już objawem przewlekłej niewydolności żylnej, ja bym bardziej martwiła się tym a nie wyglądem. Mam podobny problem, trochę na własne życzenie, poza tym, że jest to obciążenie genetyczne dowalam sobie brakiem ruchu (dzień spędzam od rana do wieczora na uczelni siedząc, zamiast wyjść na przerwie i połazić czy poćwiczyć chociaż wzbijanie się na palce to siedzę) w dodatku kocham gorącą wodę, kąpiele aż parzy co jest wielkim złem dla moich żył, staram się kąpać w chłodniejszej wodzie ale mi to nie wychodzi

Nie wolno:
zakładać nogi na nogę
podkładać nóg pod pupę, siadać na nich
siedzenie po turecku też nie jest najlepsze
nosić za ciasnych kozaków, spodni, skarpetek
kąpać się w gorącej wodzie
nic nie robić

Należy:
Leżeć - unosić nogi o jakieś 15 cm wyżej niż miednica
Ćwiczyć, spacerować,
Nosić pończochy, rajstopy uciskowe (kupię sobię na jesień, podobno nie są obleśnie brzydkie)
Jeść witaminki w tabletkach np. drożdże piwne, ale i warzywkach i owocach
Pić więcej płynów
Łykać rutinoscorbin, nie jestem jednak zwolennikiem łykania piguł lepiej zjeść więcej witamin w jedzeniu.

Wydaje mi się, że usuwanie nie koniecznie jest płatne, polecam jednak udanie się do chirurga naczyniowego jeśli traficie na dobrego powinien zbadać Wam m.in. przepływ krwi i powiedzieć Wam co należy robić a czego nie i czy jest się czym obawiać. Ja właśnie estetyką się tak nie obawiam, jak zdrowiem. Jednak jestem strasznie leniwa i nie chce mi się nawet konsekwentnie robić masażu żelem z kasztanowca (ziaji 100ml 5,50zł w aptece), mam nadzieję, że z przyjściem wiosny i pięknej pogody będę miała więcej cierpliwości do takich zabiegów.

Masaż wykonuję leżąc na plecach z uniesioną kończyną dolną, ruch zaczynam od stopy w stronę miednicy, nie ugniatamy tylko delikatnie masujemy

Jeśli ktoś będzie zainteresowany jakie witaminy należy zajadać, piszcie, postaram się odpisać
89Lilith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 15:51   #9
201607040946
Konto usunięte

Tez mam takie pajączki na udach, moja matka tez ma, może to dziedziczne?
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 22:06   #10
jola855
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Tez mam takie pajączki na udach, moja matka tez ma, może to dziedziczne?
Mi zawsze dokuczały „pajączki”, a do tego bardzo łatwo robiły mi się siniaki. Nie pamiętam kto, ale ktoś polecił mi suplement Grape Seed Extract firmy Noble Health. Biorę go od paru miesięcy i jest znacznie lepiej!
jola855 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości