Czas odrastania włosków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-12, 12:16   #1
k_ota
Raczkowanie

GG do k_ota

Czas odrastania włosków

Jak wszyscy widzimy zbliża się lato. Wróć. Lato już jest, a ja za niedługo jadę na 2 tygodnie w góry. I rzecz jasna, jak to zwykle w moim wypadku mam problem z depilacją.

Rok temu depilowałam nogi jeszcze depilatorem i to był efekt na pół do tygodnia, potem zaczeły mi wyskakiwać szpecące kropki więc przerzuciłam się na golarkę. I tu nogi muszę golić codziennie, a to nie za bardzo mi się uśmiecha ;/

Na wosk się nie zmuszę z dwóch powodów - jestem ubogą szesnastolatką i jestem strasznie wrażliwa na ból;/
Więc może znacie kremy, które rzeczywiście działają na długo? Bo stosowane przeze mnie działały prawie jak golarka - dzień, dwa i znowu trzeba... A w recenzjach na KWC nie zamieszczacie jak długo utrzymje się "efekt gładkich nóg"

Mam nadzieję, że coś mi doradzicie...
Z góry dzięki
Stary 2008-06-12, 12:47   #2
tancerka212
Zakorzenienie

Dot.: Czas odrastania włosków

niestety kremy do depilacji dzialają tak jak maszynka że usuwają włoski na powierchni skóry i tak jak po maszynce włoski zaraz odrastają... wiesz wosk wcale nie jest taki drogi... jak nie chcesz w gabinecie to mozesz sama kupic wosk na zimno do depilacji.. pamiętam że w promocji za pudełko plastrów wosku na zimno zapłąciłam ok 10zł. wydepilowałam akurat tyle ile wytrzymałam a co mi się nie wydepilowało to machnęłam depilatorem i miałam święty spokoj ale jakos nie chce mi się wierzyc ze po depilatorze jest efekt tylko na pól tygodnia! może nieodpowiednio wydepilowalas się i ci sie włoski pourywały zamiast wyrwały z cebulkami... mysle ze powinnas bardzo starannie to zrobic i wtedy efekt powinien byc na dłuzej.. nawet jak ci szybko rosną to mysle ze tydzien powinnas miec spokój... akurat to ci starczy na tydzien a tydzien jakoś się przemęczysz z maszynką i jak ci się po tygodniu robi zaczerwienienie to wtedy juz bedziesz z powrotem w domu
tancerka212 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 14:54   #3
Justynuss
Rozeznanie

Po depilacji depilatorem efekt utrzymywał ci sie przez tydzień?
Musiałaś robić coś nie tak...
Mi na przykład włoski odrastają po 3 tygodniach
Stary 2008-06-12, 14:58   #4
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Mi takze,efekt po depilatorze krotko sie trzyma. Max tydzien. Uzywam go juz trzy lata i ciagle to samo-problem z wrastajacymi wloskami,jednak gdy robie czesty peeling to pomaga...Zadne kremy nie zdaja sie,poniewaz dzialaja jak maszynka do golenia.

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 21:04   #5
k_ota
Raczkowanie

GG do k_ota

ajć ;/ wasze opinie nie są zbyt pocieszające;/

A tak porównując ból po depilatorze i ten od wosku?... I po jakim czasie od wosku odrastają?
Może powinnam się skusić... - choć szczerze powiedziawszy nie za bardzo to mi się uśmiecha...

<heh, jak nie patrzeć, trzeba zbierać na laser xP - Może za 20 lat dozbieram xD)
Stary 2008-06-14, 16:51   #6
k_ota
Raczkowanie

GG do k_ota
Depilacja depilatorem...

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ale jakos nie chce mi się wierzyc ze po depilatorze jest efekt tylko na pól tygodnia! może nieodpowiednio wydepilowalas się i ci sie włoski pourywały zamiast wyrwały z cebulkami...
no i miałaś rację. Wczoraj wyciągnęłam to wspaniałe diabelstwo po roku i zaciskając zęby przejechałam no łydce. Ale rzeczywiście - część włosków jest pourywana, a nie "wyciągnięta". Na dodatek tu pojawiło się zaczerwienie...

Ale głupie, jedno pytanie - co ja mogę robić nie tak?...
Stary 2008-06-15, 17:32   #7
canile
Wtajemniczenie

Dot.: Depilacja depilatorem...

to czy włoski się urwą czy nie zalezy nie tylko od techniki depilowania, ale też od samego depilatora. na wrastające włoski moge polecić rękawicę do peelingu/masażu (nie wiem konkretnie do czego ona jest) zauwazyłam, że odkąd jej używam codziennie depilacja nóg stała się bardziej efektywna. włoski odrastają mi po tygodniu i są na tyle cienkie i rzadkie, że wciąż mogę sobie pozwolić na pokazywanie nóg światu a jestem bladą jak sciana brunetką z (niegdyś) grubymi włosami na nogach

canile jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 11:30   #8
tancerka212
Zakorzenienie

hmmm szczerze mowiąc to nie wiem jak zrobic zeby się nie urywały.. nie mogą być za długaśne.. no i nie za krótkie.. ja jadę po nodze bardzo powoli i jak robię to na siedząco to mam głowę bliżej łydki i wtedy widzę czy wszystko ok.. może ustaw mniejszą prędkość bo mi przy najszybszej prędkości tez czasami urywalo więc ustawiam na niższą prędkość dzialania depilatora..
tancerka212 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 14:19   #9
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
hmmm szczerze mowiąc to nie wiem jak zrobic zeby się nie urywały.. nie mogą być za długaśne.. no i nie za krótkie.. ja jadę po nodze bardzo powoli i jak robię to na siedząco to mam głowę bliżej łydki i wtedy widzę czy wszystko ok.. może ustaw mniejszą prędkość bo mi przy najszybszej prędkości tez czasami urywalo więc ustawiam na niższą prędkość dzialania depilatora..

wlasnie, dokladnie

ja tez ustawiam depilator na jak najmniejsza predkosc i rozciagam sobie troche skore, nie po to by specjalnie zredukowac bol, ale zeby naciagnac skore z wlosami, zauwazylam, ze na naciagnietej skorze wlos wychodzi latwiej.
co prawda, depiluje sie dluzej, ale wole to, jak szybko i niedokladnie.
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 14:28   #10
zawszeboska
Zakorzenienie

Też mam problem z depilatorem- muszę depilowac nogi co tydzień. Spróbuję z tą mniejszą prędkością, nie wiedziałam o tym. A czy wtedy nie boli bardziej? Bo mi się wydaje, że właśnie jak jest ustawiony na najwyższą prędkość to boli najmniej.
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 18:08   #11
k_ota
Raczkowanie

GG do k_ota

Ja zawsze depilowałam... i depiluje na tej mniejszej. Bo boli mniej ;p.

I tu chyba chodzi o dokładność i brak pośpiechu, bo te miejsca, które na początku depilowałam, są w porządku, na końcu zaczynałam się śpieszyć i te miejsca są już... mniej w porządku
Stary 2008-06-19, 09:58   #12
zawszeboska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez k_ota Pokaż wiadomość
Ja zawsze depilowałam... i depiluje na tej mniejszej. Bo boli mniej ;p.

I tu chyba chodzi o dokładność i brak pośpiechu, bo te miejsca, które na początku depilowałam, są w porządku, na końcu zaczynałam się śpieszyć i te miejsca są już... mniej w porządku
Dziwne. Muszę dzisiaj sprawdzić jak to jest.
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości