Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-06-12, 16:36   #1
ania 1980
Raczkowanie

Cool

EUPHORIA - trwala czy nie?

Zastanawiam sie nad kupnem EUPHORII ,mam tylko jeden problem-testowalam ja juz dwa razy i za kazdym razem na mojej skorze zapach zyl tylko dwie godziny,a wiec mysle ze jest nie trwala.Nie lubie jesli perfumy sa nietrwale,bo to znaczy,ze trzeba sie nadpsikiwac-a to powoduje,ze flaszeczka jest szybko pusta.Najg orzej,jesli perfume na sobie nie czuje-to wtedy wiem,ze ich nie chce,bo sa bardzo nieekonomiczne.Do tego dac dwiescie zlotych za perfumy,ktorych nie czuje-to dla mnie prawdziwe zdzierstwo!!!!Dziew czyny jakie wy macie zdanie na temat trwalosci tych perfum-trwale czy nie?: confused:Prosze pomozcie, bo zapach mi sie bardzo podoba.
ania 1980 jest offline  
Stary 2008-06-12, 16:42   #2
blabla51
Raczkowanie

Dot.: EUPHORIA-trwala czy nie?

czy trwała? u mnie trzymała się na płaszczu przez miesiąc czasu. może po prostu Twój nos przyzwyczaił się do zapachu i dlatego go nie czułaś. nie chce mi się wierzyć, żeby było czuć ten zapach tylko przez 2 h. a tak nawiasem mówiąc to moje ulubione perfumy
blabla51 jest offline  
Stary 2008-06-12, 16:54   #3
megilla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blabla51 Pokaż wiadomość
czy trwała? u mnie trzymała się na płaszczu przez miesiąc czasu. może po prostu Twój nos przyzwyczaił się do zapachu i dlatego go nie czułaś. nie chce mi się wierzyć, żeby było czuć ten zapach tylko przez 2 h. a tak nawiasem mówiąc to moje ulubione perfumy
Ja też szybko przyzwyczajam się do tego zapachu, ale wiem, że on tam jest, bo jeden gwałtowniejszy ruch głową i już ją czuję z powrotem. Uwielbiam to
megilla jest offline  
Stary 2008-06-12, 17:05   #4
kama kama
Zadomowienie

Aniu, to kwestia skory. Na jednej pewne zapachy beda trzymac sie dlugo, na innej krotko. Generalnie im b. sucha skora tym gorzej- zapach bedzie ulatnial sie szybko.

Z drugiej strony ja mam sucha skore, i niewiele rzeczy trzyma sie na mnie dlugo. Ale Euphorii nic zarzucic nie moge, na skorze trzyma sie kilka ladnych godzin a na ubraniach - jak pisala blabla51 - nawet klika tygodni. Ty chyba juz tej euphorii na sobie nie czujesz i dlatego wydaje ci sie ze nie pachnie.
Generalnie Euphoria nalezy do zapachow bardzo trwalych, wiec moze popros zeby ktos "z zewnatrz" cie powachal:P
Stary 2008-06-12, 19:20   #5
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125
Dot.: EUPHORIA - trwala czy nie?

Czemu zakładasz dwa takie same wątki? Rachela jeden już zamknęła. Poza tym nie rozumiem pytania. Skoro na Tobie jest mało trwała, to co z tego, że np. na innych osobach jest trwała...?

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline  
Stary 2008-06-13, 09:01   #6
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Na mnie Euphoria klasyczna jest skrajnie nietrwała,pachnie 20-30 minut ale wszystko zależy od skóry jak już dziewczyny powiedziały
Stary 2008-06-13, 15:18   #7
iwona-jk
Wtajemniczenie

GG do iwona-jk

Zapach jest mocny, wyrazisty, zdecydowany. Niestety, ulatnia się dość szybko, choć nie można też powiedzieć, że jest nietrwały. Po prostu traci na intensywności, wtapia się w skórę i tak sobie tkwi, dla mnie niewyczuwalnie

iwona-jk jest offline  
Stary 2008-06-13, 15:25   #8
Zuziunia
BAN stały

Dla mnie bardzo trwały, rozumiem że chodzi o CK.
Zuziunia jest offline  
Stary 2008-06-13, 15:29   #9
iwona-jk
Wtajemniczenie

GG do iwona-jk

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Dla mnie bardzo trwały, rozumiem że chodzi o CK.
Wg mnie jest tylko jedna Euphoria, właśnie od CK

iwona-jk jest offline  
Stary 2008-06-15, 11:15   #10
pomeloelo
Rozeznanie

Post Dot.: EUPHORIA - trwala czy nie?

Uwielbiam ten zapachTo jeden z moich ulubionych. Zapach jest niezwykle trwały i intesywny. Utrzymuje się przez wiele godzin.
burn-it-up może używałaś wody toaletowej skoro uważasz, że zapach utrzymuje się do 30 min.
iwona-jk to dobrze że zapach, którego użyłyśmy po pewnym czasie staje się dla nas niewyczuwalny i wtapia się w naszą skórę <to że my nie czujemy zapachu nie znaczy, że inni też jego nie czują>
pomeloelo jest offline  
Stary 2008-06-15, 11:36   #11
mskladaczek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pomeloelo Pokaż wiadomość
[
burn-it-up może używałaś wody toaletowej skoro uważasz, że zapach utrzymuje się do 30 min.
A jest Euphoria w wersji EDT
Wydawalo mi sie, ze jest tylko EDP, a EDT tylko w wersji blossom.

Na mnie generalnie zapachy sa bardzo trwale, a Euphoria znika bez sladu po 2-3 godzinach.
mskladaczek jest offline  
Stary 2008-06-15, 15:38   #12
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
A jest Euphoria w wersji EDT
Wydawalo mi sie, ze jest tylko EDP, a EDT tylko w wersji blossom.

Na mnie generalnie zapachy sa bardzo trwale, a Euphoria znika bez sladu po 2-3 godzinach.
Masz rację Magdo,klasyk jest tylko EDP.Żeby było śmieszniej miałam całą buteleczkę Blossom i niby ona była EDT a była bardzo bardzo trwała z 10 razy bardziej od klasyka
Stary 2008-06-15, 17:32   #13
Layila
Zadomowienie

Ja właśnie kupiłam całą setkę Euphorii (bez przetestowania, niestety) i zanim wyjdę z domu już jej nie ma O Blossom to nawet nie wspominam, równie dobrze mogłabym się kranówką popsikać i efekt byłby ten sam. To są jedyne perfumy, które ze mnie znikają w tempie błyskawicznym, wszystkie inne, nawet te wyjatkowo ulotne, trzymają się bardzo długo.
Chyba, że to nos mi się tak szybko do nich przyzwyczaja, i to tylko moje wrażenie, a inni je wyczuwają
Layila jest offline  
Stary 2008-06-15, 17:52   #14
Ata77
Zakorzenienie

Jak dla mnie generalnie trwała, choć bywały "mocniejsze" w użyciu
Zapach ładny, jestem w połowie 100ml edp i pewnie kiedyś wrócę.

2017r.-39
2016r.-81
Ata77 jest offline  
Stary 2008-06-15, 18:09   #15
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek

Na mnie klasyczna jest w miarę trwała (ale powalająca trwałość to to nie jest...), Blossom - zdecydowanie nie należy do trwałych zapachów. A na mnie średnio osiem godzin to standard, zapachy dobrze trzymają się mojej skóry.

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline  
Stary 2008-06-16, 07:38   #16
ania 1980
Raczkowanie

Mam bardzo podobne odczucia.Tym razem zeby lepiej ocenic sytuacje to wzielam przyjaciolke do Douglasa i posikalam siebie i ja tak solidnie-az ekspedientka zaczela sie glupio patrzec na nas-ale to mi bylo obojetne.No coz sam zapach czulam moze 20 minut na sobie a potem cicho,cichutenko.Po dwoch godzinach zaczalam obwachiwac ja a ona mnie i obydwie doszlysmy do wniosku ze prawie nic nie czuc!Na blusce trzymal mi sie jeszcze z dwa dni a potem go juz nie bylo.Perfumy traca jednak na intensywnosci i trwaloscia tez nie grzesza,no chyba ze wyleje na siebie pol butelki.Wyleczylam sie ,wole dac wiecej i kupic cos z DIORA lub CHANEL-wtedy wiem co mam.A na przyszlosc mam nauczke-teraz testowac bede na kims by lepiej ocenic sytuacje. PS.wersja BLOOSOM jest tez bardzo nietrwala,nawet ubran nie chciala sie trzymac.Szkoda Euphorio ze sie nie polubilysmy.: mad:
ania 1980 jest offline  
Stary 2008-06-16, 07:43   #17
megilla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ania 1980 Pokaż wiadomość
Wyleczylam sie ,wole dac wiecej i kupic cos z DIORA lub CHANEL-wtedy wiem co mam.
marka nie jest żadnym wyznacznikiem trwałości tylko Twoja skóra. Dajmy na to taka coco mademoiselle trzyma się na mnie może godzinę lub dwie, a toż to chanel przecież
megilla jest offline  
Stary 2008-06-16, 08:01   #18
ania 1980
Raczkowanie

A mnie sie trzyma cztery godziny minimum,nawet ciuchy po praniu jeszcze nia pachna-mam na mysli wersje perfumowana,bo toaletowej nie znam.Ogolnie Chanel ,cokolwiek wypusci na rynek jest nie do zdarcia-podobnie jak Dior.Mialam Dune z Diora i czulam go na sobie caly dzien-ogolnie to z tych dwoch firm bylam bardzo zadowolona.Z reszta trwalosc perfum jest rzecza wzgledna-dla niektorych dwie godziny -to perfumy trwale a dla innych musza pachniec przynajmniej cztery lub wiecej zeby o jakiejkolwiek trwalosci mowic.Dla mnie jest wazne by perfumy czuc samemu sobie.
ania 1980 jest offline  
Stary 2008-06-18, 13:20   #19
dieselini
Przyczajenie

To zależy od skóry. Chyba nic nie przyjdzie Ci z pytania innych czy są trwałe, czy nie.
dieselini jest offline  
Stary 2008-06-18, 18:52   #20
Santorio
Zadomowienie

GG do Santorio

Cytat:
A mnie sie trzyma cztery godziny minimum,nawet ciuchy po praniu jeszcze nia pachna-mam na mysli wersje perfumowana,bo toaletowej nie znam.Ogolnie Chanel ,cokolwiek wypusci na rynek jest nie do zdarcia-podobnie jak Dior.Mialam Dune z Diora i czulam go na sobie caly dzien-ogolnie to z tych dwoch firm bylam bardzo zadowolona.Z reszta trwalosc perfum jest rzecza wzgledna-dla niektorych dwie godziny -to perfumy trwale a dla innych musza pachniec przynajmniej cztery lub wiecej zeby o jakiejkolwiek trwalosci mowic.Dla mnie jest wazne by perfumy czuc samemu sobie.
Z kontekstu wynika jakoby producentem Euphorii było Chanel Parfums, tymczasem to zapach sygnowany nazwiskiem Calvina Kleina, produkowany przez Coty Prestige. Chyba, że coś mylę .

Santorio jest offline  
Stary 2008-06-18, 20:12   #21
ania 1980
Raczkowanie

Coty PRESTIGE wyprodukowalo EUPHORIE?Pierwszy raz slysze,ale dobrze ,ze sie dowiedzialam bo to dla mnie niespodzianka!Aha teraz wiem czemu jest taka ulotna,przypomnialam sobie ze tegoroczne CHLOE 2008 tez zostalo wydane przez firme COTY. hmmm.... jesli dobrze sobie przypominam to trwalosc perfum firmy Coty to dla mnie tragedia zupelnie jak z AVONEM.Calvin Klein robil trwale perfumy,sama uzawam ESCAPE i dobrze je na sobie czulam oraz inni,tylko komicznie z Euphoria mialam problem-teraz wiem dlaczego.Euphoria jest najlepsza kompozycja jaka stworzyl CK-ale jedna z najbardziej ulotnych-dzisiaj wiem ze ich nie kupie.
ania 1980 jest offline  
Stary 2008-06-18, 20:27   #22
BeYourself
Zadomowienie

Cytat:
Coty PRESTIGE wyprodukowalo EUPHORIE?Pierwszy raz slysze,ale dobrze ,ze sie dowiedzialam bo to dla mnie niespodzianka!Aha teraz wiem czemu jest taka ulotna,przypomnialam sobie ze tegoroczne CHLOE 2008 tez zostalo wydane przez firme COTY. hmmm.... jesli dobrze sobie przypominam to trwalosc perfum firmy Coty to dla mnie tragedia zupelnie jak z AVONEM.Calvin Klein robil trwale perfumy,sama uzawam ESCAPE i dobrze je na sobie czulam oraz inni,tylko komicznie z Euphoria mialam problem-teraz wiem dlaczego.Euphoria jest najlepsza kompozycja jaka stworzyl CK-ale jedna z najbardziej ulotnych-dzisiaj wiem ze ich nie kupie.
Dlaczego? Bo wypuściła je firma Coty?
Specyficzny tok rozumowania...

BeYourself jest offline  
Stary 2008-06-18, 21:01   #23
Layila
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dieselini Pokaż wiadomość
To zależy od skóry. Chyba nic nie przyjdzie Ci z pytania innych czy są trwałe, czy nie.
W zasadzie masz racje, ale są perfumy z samej swej natury ulotne bądź zalenie trwałe, bez względu na włascicielkę i rodzaj jej skóry Nikt mi nie wmówi, że np. taki Alien czy klasyczne Poison znikają z niego po godzinie
Layila jest offline  
Stary 2008-06-18, 21:30   #24
rachela
Zakorzenienie

Obawiam się, że wątek gdzieś po drodze stracił sens.

Podsumowując:
- Trwałość perfum na skórze jest cechą indywidualną. Jeżeli chcesz wzmocnić zapach, możesz używać mleczka do ciała z linii Euphoria albo stosować kremy/masła o podobnych nutach.
- Moc i trwałość perfum nie zależą od tego, jaka firma je produkuje. Nie rozumiem, skąd to powszechne rozumowanie, że Dior i Chanel są najlepsze?

I zamykam

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości