Z blondu do ciemnego blondu- Jaka farba? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-01, 23:22   #1
ayse
Raczkowanie

Z blondu do ciemnego blondu.Pytanko.

Jestem ciemną blondynką farbowaną na zlocisty blond. Marzę by wrócić do naturalnego koloru. Bylam u fryzjera i Pani swtierdzila, że nie możemy zafarbować glowy bo farba będzie się spierać więc zaproponowala pasemka. Jak to jest? Pasemka nie będą się wyplukiwać? I jak ona sobie to wyobraża, skoro chę ciemny blond , a nie ciemny blond ze zlocistym blondem?
ayse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 08:44   #2
dorjan28
Raczkowanie

Dot.: Z blondu do ciemnego blondu.Pytanko.

Pasemka też będą się spierać.Ja jednak zafarbowałabym całą głową na taki kolor jaki masz naturalny.
dorjan28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 09:09   #3
misia_171717
Raczkowanie

ja własnie tez jestem w trakcie powracania doswojego naturalnego koloru ciemnego blondu.. no i niestety farba bardzo szybko sie wypłukuje z blonu(tez wczesniej miałam blond taki jasny), najbardziej mnie denerwuje to ze jak sie wypłukuje farba to pozostaje taki rudy połysk...zamówiłam juz przez internet płukanke do włosów matowo-szara która prawdopodobnie niweluje rudosc:P:P:P jak dojdzie bede czekac na efekty, pózniej zastanowie sie tez nad jakimis naturalnymi sposobami przyciemniania włosów(kora debu, łupinki orzechów) itp, powodzenia pa
misia_171717 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 10:53   #4
gabi86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez misia_171717 Pokaż wiadomość
ja własnie tez jestem w trakcie powracania doswojego naturalnego koloru ciemnego blondu.. no i niestety farba bardzo szybko sie wypłukuje z blonu(tez wczesniej miałam blond taki jasny), najbardziej mnie denerwuje to ze jak sie wypłukuje farba to pozostaje taki rudy połysk...zamówiłam juz przez internet płukanke do włosów matowo-szara która prawdopodobnie niweluje rudosc:P:P:P jak dojdzie bede czekac na efekty, pózniej zastanowie sie tez nad jakimis naturalnymi sposobami przyciemniania włosów(kora debu, łupinki orzechów) itp, powodzenia pa
A miałaś rozjaśniane włosy wcześniej ? Czy tylko farbowałas?
Stary 2007-09-09, 15:27   #5
misia_171717
Raczkowanie

najpierw miałam robione pasemka(blond), pózniej zararbowałam na braz (taki sredni), pózniej znowu pasemka...to wszystko robiłam u fryzjera, a teraz farbuje na sredni blond sama w domku
Stary 2007-09-09, 18:17   #6
kobieta z klasa
Przyczajenie

Sama byłam w podobnej sytuacji. Moje włosy naturalne to ciemny blond, zawsze robiłam pasemka ciemne i jasne, czasami więcej blondu czasami mniej ale generalnie zawsze ten ciemny się wypłukiwał poza tym miałam juz bardzo zniszczone rozjaśnianiem włosy... Postanowiłam wrócić do naturalnego koloru i kupiłam farbę l'oreala casting blond nr 700. Polecam zdecydowanie!!! Bardzo dobra farba, nie zawiera amoniaku, włosy po niej są miękkie, błyszczące, gładkie... same plusy. Łatwa aplikacja, trzymałam 15/20minut, kolor na początku wyszedł troszkę ciemniejszy ale po paru myciach (2 lub 3) był taki jak na próbce. Oczywiście po miesiącu kolor zmył się troszkę z blond pasemek trochę bardziej, ale wystarczyło, że znowu polożylam casting blond i teraz już się tak szybko nie wypłukuje.
kobieta z klasa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 17:59   #7
misia_171717
Raczkowanie

ooooo, musze spróbowac... ja dotychczas farbuje palette sredni blond i trzymam farbe tylko 6 minut bo wychodzi strasznie ciemny, ale szybko sie wypłukuje mimo ze uzywam kosmetyków do włosów farbowanych
Stary 2008-06-15, 11:20   #8
leReve
Raczkowanie

Z blondu do ciemnego blondu- Jaka farba?

Przejrzałam archiwum, ale nic co by mnie usatysfakcjonowało nie znalazłam.
Otóż pewnego razu odbiło mi aby się podblondzić. Potraktowałam me włosy farbą Joanny Naturia czy jakoś tak. Blond mi wyszedł karmelowy, dziwny, pod słońce rudy. Ogólnie jakoś mi nie pasował do kręconych włosów. Musiałam się ratować. W chwili załamania złapałam za farbę Paletty( niech mnie diabły! ) i wyszedł jaśniejszy blond. Niby nie żółty, niby normalny, ale zupełnie nie pasował do kolorytu mojej buźki.
I teraz co?
Chcę wrócić do natury! Do mojego ciemnego blondu i już!
Kupiłam farbę Schwarzkopf, Natural & Easy ciemny blond jakiś. Kolorek wyszedł mi śliczny. Co z tego? Po, hm, 5 myciach kolor mi się sprał. Wiem, że z blondu sie szybko kolor wypłukuje, ale aż tak? Może macie jakąś rade dla mnie? Będę ogromnie wdzięczna.

[/SIZE]

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-10-26 o 14:04
leReve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 12:04   #9
wiorka16
Przyczajenie

Dot.: Z blondu do ciemnego blondu- Jaka farba?

Hej! Szczerze powiem ze mnie tez to meczy! Zrobiłam dwa razy balejaż (oczywiscie blond ech) na moich długich włosach a teraz baaardzo żałuje Chciałabym wrócic do swojego ciemnego blondu ale nie wiem czy to jest możliwe , tym bardziej domowymi sposobami! Pomocy! Czym i czy w ogóle jest taka mozliwosc!
wiorka16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 12:11   #10
leReve
Raczkowanie

Więc czekamy na jakiegoś darczyńcę
leReve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:11   #11
pannaperfidna
Przyczajenie

ahh ja też próbuję wrócić z blondo-rudego kolorku do ciemnego blondu;( i też właśnie nie wiem jak to zrobić;/ pomocy!
pannaperfidna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 20:09   #12
pannaperfidna
Przyczajenie

ołł yehh, w końcu mam farbę adekwatną do mysich odrostów L'Oreal - 7,1/L Islande Popielaty Blond mam nadzieję że go gdzieś znajdę i co najważniejsze że zadziała
pannaperfidna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 10:06   #13
Surimi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

podbijam watek ja tez chce wrocic do naturalnego mysiego blondu pytanie czy isc do fryzjera czy bawic sie samemu-mam jasny blond boje sie kombinowac bo wlosy mam przetrawione i chce byc juz naturalna i ich nie meczyc

Zgniję czy nie zgniję..oto jest pytanie

nie pyskuj stary (czyt. mężu)
bo zrobię Ci z d.. surimimimidu

Surimi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 12:52   #14
MadisonCounty
Raczkowanie

Miałam podobny problem do Waszego, po dekoloryzacji źle czułam się w blondzie...
Wellaton kupiłam głownie ze wzgledu na to, że moja mama nalezy do klubu kobieteria.eu i chce bardzo wygrać wyjazd do spa... ale musze powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę- orzech laskowy (7/3) okazał się idealny. Przyciemnił mi włosy, rozświetlił i wygładził zniszczone siano na mojej głowie
MadisonCounty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 13:24   #15
Surimi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MadisonCounty Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem do Waszego, po dekoloryzacji źle czułam się w blondzie...
Wellaton kupiłam głownie ze wzgledu na to, że moja mama nalezy do klubu kobieteria.eu i chce bardzo wygrać wyjazd do spa... ale musze powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę- orzech laskowy (7/3) okazał się idealny. Przyciemnił mi włosy, rozświetlił i wygładził zniszczone siano na mojej głowie
a powiedz nie mialas zielonkawych przeswitow??

Stary 2009-02-25, 15:17   #16
zanus0091
Przyczajenie

chcialabym uzyc rozjasniaczu zeby wlosy byly jasniutkie i przefarbowac je na kolor ciemny blond / podchodzacy pod kolor trzebiatowskiej jaka farba? pomocy
zanus0091 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 15:39   #17
Surimi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zanus0091 Pokaż wiadomość
chcialabym uzyc rozjasniaczu zeby wlosy byly jasniutkie i przefarbowac je na kolor ciemny blond / podchodzacy pod kolor trzebiatowskiej jaka farba? pomocy
trzebaitowska ma przeciez zlote wlosy

Stary 2009-03-01, 14:04   #18
yes
Zakorzenienie

ja, kiedys, po eksperymentowaniu z blondami postanowiłam wrocic do ciemnego blondu. Wybrałam farbę garnier 100 % color ciemny blond 701 - wyszła mi taka mleczna czekoladka, ale po paru myciach otrzymalam prawdziwy ciemny blondzik i taki juz został... z tego co pamiętam to trzymał się na prawdę długo . Obecnie znów jestem baardzo jasną blondynką, ale gdy tylko zapragnę ciemnego blondziku to na pewno zdecyduje się na tą farbę
Stary 2009-03-06, 03:34   #19
MadisonCounty
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Surimi Pokaż wiadomość
a powiedz nie mialas zielonkawych przeswitow??
Nie, nie miałam. Tak naprawdę w dużej mierze to co wychodzi na głowie po farbowaniu to wypadkowa kondycji włosów, wcześniej położonej farby i struktury (czy sa proste, kręcone czy falowane). Mi ten Wellaton bardzo podpasował.
MadisonCounty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 17:26   #20
ozyryshka
Przyczajenie

Hejka [!]

Mam takie pytanie. Może ktoś pomoże

Używam do farbienia włosów szamponu koloryzującego z JOANNY z 3 miesiace temu farbowałam na AKSAMITNĄ CZERŃ noi mam dość duże odrosty i chciałabym teraz inny kolor a mianowice CZEKOLADOWY BRĄZ i chciałabym wiedzieć czy mi chwyci ten kolor włosy[!]

Czeklam na odpowiedź[!]

pOzdrO=]
ozyryshka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 19:08   #21
kociekotka2
Raczkowanie

Dobra, mi się udalo to się pochwalę jak i może komuś to pomoże. Otóż swojego czasu swoje ciemny blond włosy potraktowalam kilkakrotnie rozjaśniaczami. Wiadomo -chcialo się byc blond a uzywałam jak wy rozjaśniacza PALETTE ale jako, że kolor mi się znudził oraz chciałam przestać w ten paskudny sposob niszczyć włosy postanowiłam je zrobić znów na ciemny blond. I obecnie mam upragniony kolorek. A oto sposób mojego działania:

1. to była wtopa -kupiłam jakis blond ciut ciemniejszy (by dawkować sobie ciemne włosy stopniowo i nie przerazić chłopaka), ale kolor po tygodniu się mocno sprał.

2. kupiłam zloty cynamonowy blond z palette (i od tej farby zacznijcie przyciemnianie -niszczy tymi metalami swoimi, ale tez potwornie mocno się trzyma na włosach) -i to była, hmm... baza pod właściwy kolor. cynamon nosiłam przez ok miesiąc, potem na tyle się sprał, że postanowiłam znowu go zafarbować.

3. Na cynamon położyłam nowy wynalazek LOREALA -EXCEL 10' -ciemny blond. i kolor trzyma się fenomenalnie. Noszę do 2 miesiąc i się tak mocno nie spiera, a kolor jest bardzo ładny.

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez ozyryshka Pokaż wiadomość
Hejka [!]

Mam takie pytanie. Może ktoś pomoże

Używam do farbienia włosów szamponu koloryzującego z JOANNY z 3 miesiace temu farbowałam na AKSAMITNĄ CZERŃ noi mam dość duże odrosty i chciałabym teraz inny kolor a mianowice CZEKOLADOWY BRĄZ i chciałabym wiedzieć czy mi chwyci ten kolor włosy[!]

Czeklam na odpowiedź[!]

pOzdrO=]
pewnie chwyci, ale kolor odrostu a reszty może sie różnić, bo czekoladowy brąz nie rozjaśni Ci ciemniejszego koloru, mianowicie tej czerni.

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez pannaperfidna Pokaż wiadomość
ołł yehh, w końcu mam farbę adekwatną do mysich odrostów L'Oreal - 7,1/L Islande Popielaty Blond mam nadzieję że go gdzieś znajdę i co najważniejsze że zadziała
uważaj z ta farba -sprawdź najpierw na pasemku jaki kolor Ci wyjdzie, bo ja raz o mały włos nie zrobiłam sobie krzywdy na głowie -zrobiłam na pasemku ten kolorek i wyszly mi brązowo-fioletowe fabra oczywiście wyladowała w koszu. A tez mialam rozjasniane na blond-rude włosy. Dziewczyny z forum tlumaczyły mi, że jest to przez składnik ktory sprawia, że farba ma chłodny odcień -na blond zrobic taki kolor to jak użyc za mocnej plukanki fioletowej

II rok filologii polskiej

kociekotka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:50   #22
norka27
Zakorzenienie

Jesli chcecie przepis na myszaty blond to wam podpowiadam LOreal EXCELLENCE kolor Kopenhaga - wychodzi ciemny blond, ladny mysi, mialam kilka razy. Po 2 myciach jest o wiele lepszy. Ja mysle ze te 2 mycia warto przezyc a potem juz fajny kolorek jest, ja czasem sie domyszowuje jak jestem zmeczona jasnym, mam jeszcze opcje jasniejszej myszki jak kogos interesuje Ok to moja jasniejsza myszka Loreal Excellence Creme Nr 9 Bardzo Jasny Blond Popielaty te popiele z tej seri mysieja wloski naprawde kryja nie rozjasniajac

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2009-03-06 o 21:59
norka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 13:00   #23
galadriel84
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do galadriel84

Hey hey, ja też już kilka razy wracałam do mysiego popielatego blondu i dla mnie najlepsze były farby Loreala- Islande, lub też Kopenhage. ten drugi troszke jaśniejszy Islande wychodzi ciemniejszy i ładnie się "spiera" po kilku myciach do pożądnanego kolorku. wiadomo na rozjaśniane włosy farba mocniej chwyta, ale też szybciej się wypłkuje, więc dopiero po kilku farbowaniach tym samym odcieniem można uzyskać trwały kolor farbę Islande zakupiłam znów dzisiaj, będę farbować na rozjaśniaczowe pasemka więc efekt też nie będzie na pewno równomierny tylko utworzą się jaśniejsze refleksy. pozdrawiam!

nie wyszły mi nigdy fioletowe ani żaden inny dzieny kolor też się nie pojawił... mam nadzieję, że tym razem nie będzie inaczej... hehe

p.s miałam też epizod z brązem- też Loreal- kolor świetlisty bursztyn czy jakoś tak- kolor piękny!!! ale po 3 tygodniach był już rudy...

Edytowane przez galadriel84
Czas edycji: 2009-03-20 o 13:04
galadriel84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 15:58   #24
majreg
Wtajemniczenie

Ja maluję średnimi blondami różnych firm głównie profesjonalnych, z poziomu 7. Bez względu na to czy pomaluję odcieniem popielatym czy beżowym czy złotym czy miedzianym zawsze, ale to zawsze spiera się na ciemnorudo choć własne włosy mam w odcieniu mysim, nie mającym nic wspólnego z rudym.
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 23:54   #25
quench
Are you talking to me?!

Ja mam taki problem z ciemnymi blondami - otóż niezależnie od tego jakiej marki farby użyję, moje włosy uzyskują taką czerwonawą poświatę. W normalnym świetle tego nie widać, ale pod światło czy w słońcu da się to zauważyć. I nieważne czy pofarbuję włosy odcieniem chłodnym ("mroźny", "popielaty", "lodowy") czy ciepłym- ZAWSZE mam ten ohydny, czerwonawy połysk który doprowadza mnie do szału!!! Co to w ogóle ma być?!
quench jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 16:00   #26
olaay
Przyczajenie

quench, może spróbuj schwarzkopf natural & easy, kiedys miałam taki sam problem i po użyciu farb z tej serii wychodziły ładne, naturalne kolory bez żadnych niespodzianek
olaay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 19:27   #27
quench
Are you talking to me?!

Właśnie jakiś czas temu pofarbowałam włosy średnim srebrzystym blondem (albo jakoś tak) od N&E i jestem bardzo zadowolona. Kolor jest identyczny jak mój naturalny, co jest wręcz niezwykłe Zero odrostów Nawet połysku czerwonego nie ma!
A tak na marginesie wspomnę też że farbowałam włosy gdzieś tak 2 miesiące temu profesjonalną fabą Farouka. Kolor moich włosów przed farbowaniem to blond na poziomie 9. Do farbowania użyłam najbardziej popielatej farby o technicznym numerze 8 AA. Efekt? Ryże włosy!

PS. Olaay, dzięki za radę
quench jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 17:43   #28
Babushka
Raczkowanie

Odkopuje temat
Nie bardzo mam mozliwosc pojscia do fryzjera w najblizszym czasie (nie znam dobrego w tej okolicy w ktorej mieszkam). Caly czas mam na glowie rozjasniony blond. Meczy mnie ten kolor, bo odrost wyglada nieciekawie przy dluzszych wlosach, a konce sa zniszczone.
Moze znacie jakas farbe, ktorej moglabym uzyc w domu? Moge zamowic przez internet i moze byc nawet z zagranicznego sklepu.
Dawno temu probowalam przyciemniac wlosy jakims ciemnym blondem garniera, ale gdy spojrzalam w lustro w sklepie (sztuczne swiatlo) okazalo sie, ze moje wlosy sa ekhm w kolrze conajmniej khaki, zeby nie powiedziec zielone. Rudosci tez wolalabym uniknac, bo zle sie czuje w miedzianych odcieniach.
Bede wdzieczna za porady
Babushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 19:21   #29
visionAM
Zakorzenienie

polecam L'Oreal Excellence Crem odcień blond, po prostu BLOND, ani ciemny, ani jasny, ani popielaty, ani złocisty nie wyjdzie na pewno na zielono, na poczatku będzie dość ciemny, ale po 3-4 myciach spłucze isę do ładnego średniego blondu

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-06-27 o 11:00
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 20:08   #30
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Babushka Pokaż wiadomość
Odkopuje temat
Nie bardzo mam mozliwosc pojscia do fryzjera w najblizszym czasie (nie znam dobrego w tej okolicy w ktorej mieszkam). Caly czas mam na glowie rozjasniony blond. Meczy mnie ten kolor, bo odrost wyglada nieciekawie przy dluzszych wlosach, a konce sa zniszczone.
Moze znacie jakas farbe, ktorej moglabym uzyc w domu? Moge zamowic przez internet i moze byc nawet z zagranicznego sklepu.
Dawno temu probowalam przyciemniac wlosy jakims ciemnym blondem garniera, ale gdy spojrzalam w lustro w sklepie (sztuczne swiatlo) okazalo sie, ze moje wlosy sa ekhm w kolrze conajmniej khaki, zeby nie powiedziec zielone. Rudosci tez wolalabym uniknac, bo zle sie czuje w miedzianych odcieniach.
Bede wdzieczna za porady

Jeśli na blond położysz odcień popielaty to wychodzi niestety zieleń, ale po jakimś czasie ta zieleń się spłukuje. Mi się wydaje,że koleżanka wyżej dała dobrą radę. Najlepiej położyć kolor blond ( nie ciemny i nie popielaty) i po jakimś czasie go powtórzyć.
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości