Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-08, 22:28   #3301
SuperKotek
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

wielkie dzięki tylko na to czekałam
SuperKotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 21:18   #3302
mangha
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
wiem, że nie ten wątek ale pewien ginekolog poradził mojej kuzynce żeby na biust niczego nie nakładać ponoć moze mieć to zwiazek z guzkami w piersiach. Sama wystraszyłam się i długo niczego nie stosuję ale moze bez kosnerwantów to całkiem inna historia:confu sed:

w kwestii kosmetyków dla dzieci ktoś pomoże?
Z kupnych sklepów to może i racja, żeby nie nakładać. Ale można na przykład dać mieszankę oleju sezamowego z oliwą z oliwek i lekko masować ruchami okrężnymi. Olej sezamowy rozgrzewa, oliwa ma witaminę E, a ona ujędrnia skórę. Można zamiast oliwy z oliwek dać olej arganowy, ma tej witaminy więcej jeszcze.
Stary 2012-01-09, 21:49   #3303
katya1988
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Z kupnych sklepów to może i racja, żeby nie nakładać. Ale można na przykład dać mieszankę oleju sezamowego z oliwą z oliwek i lekko masować ruchami okrężnymi. Olej sezamowy rozgrzewa, oliwa ma witaminę E, a ona ujędrnia skórę. Można zamiast oliwy z oliwek dać olej arganowy, ma tej witaminy więcej jeszcze.

dziękuję bardzo spróbuję
katya1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:16   #3304
iinnkkaa
Zakorzenienie

Chcę zrobić swój własny krem i wybrałam ZKS, bo ma w ofercie baze do kremu a to bardzo ułatwi mi stworzenie go
Dopiero zaczynam się w te wszystkie składniki wgłębiać i potrzbuje waszej pomocy. Otóż mam skórę suchą, szarą, bez blasku, niekiedy wyskakują mi małe niespodzianki i dlatego zdecydowałam się na krem nawilżający.
Do bazy kremowej chciałam dodać coś nawilżającego i tu myślałam nad pentanolem, kwas hialunorowy 1%, mleczko pszczele lub mocznik? dla poprawy koloru witaminę C i moze olej z nasion malin?
kompletnie się na tym nie znam i proszę o pomoc!
mam 21 lat!
iinnkkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 13:45   #3305
gatilla
Rozeznanie

Dziewczyny pomóżcie .
Kupiłam kompozycję witaminową all-in-one http://http://www.zrobsobiekrem.pl/p...All-in-one/222, myśląc nie wiedzieć czemu, że będzie ona miała postać płynną olejową . Chciałam używać do rąk i paznokci. Okazało sie, że to proszek. Czy któraś z Was używała tej kompozycji ? Propozycje na stronie ZSK mnie nie interesują. Najchętniej zrobiłabym jakiś kremik czy maść do rąk
gatilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 14:14   #3306
karolla555
Przyczajenie

Witam dziewczyny
Może któraś z was ma w posiadaniu masło kakaowe organiczne.Zamówilam ze względu na zapach a ono cuchnie i wygląda jak kora drzewa, popękane i dziwne kolory ma,stąd moje pytanie czy nie jest zepsute?nie wiem co myśleć.Paczka doszła wczoraj i była prawie zmrożona,ponieważ trafiło że piątek święto było,i poleżała troche,ale wszysko inne wydaje się ok.Pomóżcie czy to organiczne jest zepsute?
karolla555 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:56   #3307
plineczka003
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karolla555 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Może któraś z was ma w posiadaniu masło kakaowe organiczne.Zamówilam ze względu na zapach a ono cuchnie i wygląda jak kora drzewa, popękane i dziwne kolory ma,stąd moje pytanie czy nie jest zepsute?nie wiem co myśleć.Paczka doszła wczoraj i była prawie zmrożona,ponieważ trafiło że piątek święto było,i poleżała troche,ale wszysko inne wydaje się ok.Pomóżcie czy to organiczne jest zepsute?
Myśle, że to kwestia tego iż jest organiczne, a takie produkty niekoniecznie pięknie pachną. Reszta kosmetyków jest ok? Dla rozwiania wątpliwości napisz do nich maila
plineczka003 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 09:43   #3308
karolla555
Przyczajenie

dzieki plineczka za odpowiedź.Reszta jest ok,już ukręciłam kremy dla mojego i dla mamci.Dostałam gratis próbkę glukonolaktonu i myślę o toniku.Nigdzie nie mogę doszukać się czy używa solo czy po nałożeniu mogę dać olej na ryjek,szukam dalej.A to masło no cóż mi nie pachnie,może tak ma być ale jakoś już nie mam ochoty na balsam,za to olej kokosowy to cudeńko zapach
Stary 2012-01-11, 11:27   #3309
italiana89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karolla555 Pokaż wiadomość
dzieki plineczka za odpowiedź.Reszta jest ok,już ukręciłam kremy dla mojego i dla mamci.Dostałam gratis próbkę glukonolaktonu i myślę o toniku.Nigdzie nie mogę doszukać się czy używa solo czy po nałożeniu mogę dać olej na ryjek,szukam dalej.A to masło no cóż mi nie pachnie,może tak ma być ale jakoś już nie mam ochoty na balsam,za to olej kokosowy to cudeńko zapach
Masełko ma dobrą datę ważności? Jeśli tak, to podgrzej w kąpieli wodnej albo postaw na grzejniku - w ciepłej temperaturze powinno zacząć ładnie kakaowo pachnieć i mieć przyjemną, olejową, płynną konsystencję Jeśli tak nie będzie, wtedy zaczęłabym się martwić czy wszystko z nim ok

Masło kakaowe jest bardzo twarde w temp. pokojowej a lodówkowej to już w ogóle

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 00:09   #3310
Lorri
Moderator

Nowości: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/new

Szkoda, że się nie załapałam na olej z "perły prerii" (Limnanthes alba) przy ostatnim zamówieniu. Cieszę się, że będzie dostępny w ZSK. Już go planowałam szukać w sklepach zagranicznych.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 11:53   #3311
plineczka003
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nowości: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/new

Szkoda, że się nie załapałam na olej z "perły prerii" (Limnanthes alba) przy ostatnim zamówieniu. Cieszę się, że będzie dostępny w ZSK. Już go planowałam szukać w sklepach zagranicznych.
Mam kolejny powód do złożenia nowego zamówienia Fajnie, że całkiem niedrogi jest, wychodząc w produkt byłam prawie pewna, że to cena za 15 a tu miłe zaskoczenie
Zakochałam się w zapachu pachnotki Bardzo przyjemny i dosyć lekki olej
Stary 2012-01-12, 11:54   #3312
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺

Dziewczyny, dostałam paczkę i muszę pójść do pracy. Czy to co w chłodnej temperaturze się przechowuje powinnam wrzucić do lodówki czy mogę wszystko? Np. cały zestaw do kremu na noc. Boję się, że coś pomylę później

Bo kwas hialuronowy to do lodówki dać, prawda?

Zmieniam swoje życie!

Edytowane przez Puntodivista
Czas edycji: 2012-01-12 o 11:57
Puntodivista jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 11:59   #3313
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dostałam paczkę i muszę pójść do pracy. Czy to co w chłodnej temperaturze się przechowuje powinnam wrzucić do lodówki czy mogę wszystko? Np. cały zestaw do kremu na noc. Boję się, że coś pomylę później

Bo kwas hialuronowy to do lodówki dać, prawda?
Wydaje mi się, że nic złego się nie stanie jak paczka na czas Twojego pobytu w pracy postoi sobie w domu
Jak wrócisz, to sobie poukładasz, spokojnie

Kwas do lodówki

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-01-12 o 22:20
Apsik13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 12:05   #3314
plineczka003
Zadomowienie

Mam podobne pytanie... jak przechowujemy kwas glikolowy? Na stronie nic o tym nie ma, za to na buteleczce jest, że w chłodnym miejscu to go wsadziłam do lodówki. Dobrze robię? Nic mu się nie stanie?
Swoją drogą wyciągnął mi skubaniec wszystko co najgorsze na wierzch
Stary 2012-01-12, 12:13   #3315
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Mam podobne pytanie... jak przechowujemy kwas glikolowy? Na stronie nic o tym nie ma, za to na buteleczce jest, że w chłodnym miejscu to go wsadziłam do lodówki. Dobrze robię? Nic mu się nie stanie?
Też trzymam go w lodówce.
Stary 2012-01-12, 12:25   #3316
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, nic złego się nie stanie jak paczka na czas Twojego pobytu w pracy postoi sobie w domu
Jak wrócisz, to sobie poukładasz, spokojnie

Kwas do lodówki
Dzięki

Zmieniam swoje życie!
Puntodivista jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 14:22   #3317
iinnkkaa
Zakorzenienie

czy ukręcony krem musze trzymać w lodówce?
Stary 2012-01-12, 14:45   #3318
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Duże opakowanie trzymałam w lodówce, a mały słoiczek w łazience bo nie chciało mi się za każdym razem wędrować do lodówki
Stary 2012-01-12, 14:46   #3319
plineczka003
Zadomowienie

Aha, dzięki, bo zaczęłam się zastanawiać czy aż takie zimno mu nie zaszkodzi.
Z innej paczki nie wie ktoś gdzie mogę stacjonarnie kupić papierki wskaźnikowe? Nie mam za bardzo czasu czekać do przyszłego tygodnia na paczkę, bo są mi pilnie potrzebne Skleroza mnie normalnie dopada już
Cytat:
To kwestia tego czy jest zakonserwowany czy nie
Stary 2012-01-12, 15:06   #3320
iinnkkaa
Zakorzenienie

Cytat:
Aha, dzięki, bo zaczęłam się zastanawiać czy aż takie zimno mu nie zaszkodzi.
Z innej paczki nie wie ktoś gdzie mogę stacjonarnie kupić papierki wskaźnikowe? Nie mam za bardzo czasu czekać do przyszłego tygodnia na paczkę, bo są mi pilnie potrzebne Skleroza mnie normalnie dopada już

dzieki
chcę zorbić ten krem
Krem nawilżający na dzień.
10 ml bazy
10 ml olei (np. 5ml oleju z żurawiny i 5ml słonecznika lub inne)
30 ml fazy wodnej - 5 ml kwasu hialuronowego 1 %, 5 ml aloesu, 2.5 ml mocznika, 2.5 ml pantenolu, szczypta alantoiny i wody 15 ml

czy zamiast aloesu mogę dodać zel aloesowy ten np http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ja.html&next=1 ??
Stary 2012-01-12, 15:13   #3321
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Ja nawet zakonserwowany trzymałam w lodówie, tak na wszelki wypadek.
W łazience zazwyczaj jest ciepło i wilgotno i nie wiem czy dla kremów samoróbek, choćby zakonserwowanych to odpowiednie "środowisko"
Ale podejrzewam, że Lorri będzie to wiedzieć
Stary 2012-01-12, 19:51   #3322
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Cytat:
kwas hialuronowy to do lodówki dać, prawda?
mam HA z Naturalisa i na opakowaniu piszą: " przechowywać w temp. pokojowej"

to jak to jest? każdy sklep pisze co innego?
MysiaJadwisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:28   #3323
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja nawet zakonserwowany trzymałam w lodówie, tak na wszelki wypadek.
W łazience zazwyczaj jest ciepło i wilgotno i nie wiem czy dla kremów samoróbek, choćby zakonserwowanych to odpowiednie "środowisko"
Dobrze zakonserwowane kosmetyki nie muszą być przechowywane w lodówce, ale ja również nie polecam łazienki.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:57   #3324
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dobrze zakonserwowane kosmetyki nie muszą być przechowywane w lodówce, ale ja również nie polecam łazienki.
Ja jednak wybieram lodówkę bo następnym chłodnym miejscem w domu jest piwnica, ale aż tam się po swoje zbiory kosmetyczne nie chcę wybierać
Stary 2012-01-12, 22:11   #3325
plineczka003
Zadomowienie

Mi się do lodówki latać nie chce nawet, a mam tylko kilka metrów Chociaż po pachnotkę będę musiała zacząć, bo to fajny olej na dzień. Wieczorem jak już zmyję makijaż to wolę mieć wszystko pod ręką w swojej stacji kosmetycznej

Ukręciłam płyn micelarny z P-4C Fajnie zbiera wszystkie zanieczyszczenia.
Stary 2012-01-13, 17:48   #3326
karolla555
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Masełko ma dobrą datę ważności? Jeśli tak, to podgrzej w kąpieli wodnej albo postaw na grzejniku - w ciepłej temperaturze powinno zacząć ładnie kakaowo pachnieć i mieć przyjemną, olejową, płynną konsystencję Jeśli tak nie będzie, wtedy zaczęłabym się martwić czy wszystko z nim ok

Masło kakaowe jest bardzo twarde w temp. pokojowej a lodówkowej to już w ogóle
dzieki italiana,za twoją radą rozpuściłam masło w kąpieli wodnej bo data ważności jest 2013,coś tam zmienilo zapach ale i tak nie tego się spodziewałam,dodałam olej kokosowy ,witamine e i olej jojoba oraz troszkę oliwy z oliwek ,ostudzone dałam do lodówki i balsamik mam ale o zapachu kokosa,cóż on pieknie pachnie,następnym razem zamówie naturalne a nie organiczne może będzie miało zapach kakaowy
Stary 2012-01-13, 18:03   #3327
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Chcę zrobić swój własny krem i wybrałam ZKS, bo ma w ofercie baze do kremu a to bardzo ułatwi mi stworzenie go
Dopiero zaczynam się w te wszystkie składniki wgłębiać i potrzbuje waszej pomocy. Otóż mam skórę suchą, szarą, bez blasku, niekiedy wyskakują mi małe niespodzianki i dlatego zdecydowałam się na krem nawilżający.
Do bazy kremowej chciałam dodać coś nawilżającego i tu myślałam nad pentanolem, kwas hialunorowy 1%, mleczko pszczele lub mocznik? dla poprawy koloru witaminę C i moze olej z nasion malin?
kompletnie się na tym nie znam i proszę o pomoc!
mam 21 lat!
Z witaminką C to j bym ukręciła serum raczej, pod krem, będziesz miała z niego więcej pożytku. Jak masz szarą, zmęczoną skórę, to to będzie dobry pomysł
Panthenol i kwas hialuronowy też dobry pomysł. Ja bym dała jeszcze ten mocznik, ze względu na te niespodzianki.
Stary 2012-01-14, 01:25   #3328
nikisa
Zakorzenienie

Cytat:
Marze o tym, żeby tak stało się z moją skórą
Nałożyłaś sam kwas czy z czymś?
Dlaczego on występuje tylko po 15 ml?!

Patrze teraz na różne rzeczy i często jest tak, że albo 15 ml, albo 115! Przesadzają...

Czy ten ekstrakt moge stosować, jako sam? http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...-rozstepom/102

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

Edytowane przez nikisa
Czas edycji: 2012-01-14 o 01:33
nikisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 02:05   #3329
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość

Patrze teraz na różne rzeczy i często jest tak, że albo 15 ml, albo 115! Przesadzają...

Czy ten ekstrakt moge stosować, jako sam? http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...-rozstepom/102
Mi by było szkoda. Najlepiej dodawać do balsamu (bez alkoholu)
skarpetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 11:44   #3330
plineczka003
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość

Po samym to chyba bym już twarzy nie miała Rozcieńczyłam do około 10% i potrzymałam 20 minut, wczoraj taki zabieg zrobiłam mamie

Póki co jednorazowo użyłam 1ml glikolu, więc ta buteleczka mimo, że mała na kilka aplikacji starczy więc bez tragedii. Ale zgadzam się, że mogliby zrobić jeszcze np. 30ml.
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości