Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-17, 17:57   #3361
Lorri
Moderator

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Miałaś zlewki do dokładnego odmierzenia fazy wodnej?
Większość zlewek nie nadaje się do odmierzania objętości. Jeśli przy podziałce znajduje się skrót approx., oznacza to, że podziałka jest niedokładna. Do odmierzania płynów zalecany jest cylinder.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 18:47   #3362
whiteska
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam,
Szczerze mówiąc nie wiem czy ktoś mi odpowie, ale...
Używam mieszanki LHA i salicyla z olejem codziennie od ok dwóch miesięcy, sprawuje się bardzo dobrze, zastanawiam się jedynie czy przypadkowe mazianie kwasem oczu może powodować skutki uboczne? Zdarza mi się to dość często, a jak wiadomo, LHA lepiej nie płukać wodą, więc zostawiam, mimo, że trochę piecze... Może on uszkodzić siatkówkę oka, czy cokolwiek innego?
whiteska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 20:46   #3363
plineczka003
Zadomowienie

Też wolę zapłacić za kuriera skoro jest to tak nieznacząca różnica. Mi ekonomiczna zawsze idzie jakiś tydzień, jak po otrzymaniu przesyłki widzę datę na pieczątce to mnie krew zalewa Druga sprawa, że kradną na potęgę

Cytat:
Mangha, czy to Ty wspominałaś kiedyś o dobrodziejstwach kwasu glikolowego?
Chciałabym zacząć używać go na przebarwienia.
Ilu procentowy roztwór polecasz?
Wtrącę się, bo jestem po 2 glikolu. Na pierwszy raz zrobiłam jakieś 10% żeby sprawdzić rekcję skóry, dzisiaj około 17% i też ok Warto od najniższych stężeń zacząć. Poprzednim razem zagoiło mi wypryska i nie mam po nim nawet najmniejszego śladu, mimo że moja skóra ma duże skłonności do blizn.
plineczka003 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 21:06   #3364
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Większość zlewek nie nadaje się do odmierzania objętości. Jeśli przy podziałce znajduje się skrót approx., oznacza to, że podziałka jest niedokładna. Do odmierzania płynów zalecany jest cylinder.
Mhm, nie wnikałam co jest lub nie jest napisane przy podziałce. Zakupiłam cały zestaw do wykonania kremu, gdzie nie było cylindra, tylko zlewki, na tym się opierałam i wszystko wyszło dobrze. I jeśli zestaw zawierał właśnie zlewki, to znaczy, że one miały wystarczyć zwłaszcza, że wykonanie kremu było proste; odmierzanie również.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Wtrącę się, bo jestem po 2 glikolu. Na pierwszy raz zrobiłam jakieś 10% żeby sprawdzić rekcję skóry, dzisiaj około 17% i też ok Warto od najniższych stężeń zacząć. Poprzednim razem zagoiło mi wypryska i nie mam po nim nawet najmniejszego śladu, mimo że moja skóra ma duże skłonności do blizn.
Spróbuję więc 10%
Mieszałaś glikol z hydrolatem?

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-01-17 o 21:08
Apsik13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 21:12   #3365
plineczka003
Zadomowienie

Cytat:
Spróbuję więc 10%
Mieszałaś glikol z hydrolatem?
Nie, mieszałam w miarę pół na pół z wodą demineralizowaną i spirytusem
Stary 2012-01-17, 21:47   #3366
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Nie, mieszałam w miarę pół na pół z wodą demineralizowaną i spirytusem
Myślisz, że mogę go zmieszać z hydrolatem
Stary 2012-01-18, 12:25   #3367
plineczka003
Zadomowienie

Cytat:
Myślisz, że mogę go zmieszać z hydrolatem
Pamiętam, że Lorri w innym wątku pisała o niestabilności hydrolarów w niskim pH. Ale jeśli zużyłabyś tą mieszankę od razu po przygotowaniu to chyba nie powinno mieć to znaczenia. Jak źle rozumuję to niech ktoś mnie poprawi. Ja się póki co bardzo ładnie łuszczę

Z Twojego polecenia kupiłam hydrolat z róży damasceńskiej. I ten zapach jest 'powalający' Mam nadzieję, że będzie pięknie nawilżał i łagodził. Róża stulistna dużo bardziej przypadła mi do gustu pod tym względem.
Stary 2012-01-18, 15:56   #3368
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Z Twojego polecenia kupiłam hydrolat z róży damasceńskiej. I ten zapach jest 'powalający' Mam nadzieję, że będzie pięknie nawilżał i łagodził. Róża stulistna dużo bardziej przypadła mi do gustu pod tym względem.
Ekhem, z mojego polecenia?
Stary 2012-01-18, 16:32   #3369
plineczka003
Zadomowienie

Cytat:
Ekhem, z mojego polecenia?
Pisałaś gdzieś, że fajnie działa na skórę:P A mnie ostatnio trochę 'wyschło'
Stary 2012-01-18, 22:41   #3370
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Pisałaś gdzieś, że fajnie działa na skórę:P A mnie ostatnio trochę 'wyschło'
Pisałam pisałam, rzeczywiście ładnie nawilża, ale żeby z mojego polecenia to
Stary 2012-01-20, 17:26   #3371
jaksy
Zakorzenienie

Dziewczyny, miała któraś z was serum SAP? Na jak długo wam starczyło te 25 gram? Sfrajerowałam się i nie dokupiłam konserwantu, a bez niego wytrwa dwa tygodnie. Teraz się zastanawiam czy nie mieszać go porcjami, po pół albo 1/4.
A! I 1 gram proszku to ile ml? Wiem, że 1 gram wody = 1 ml, ale proszek?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-20 o 19:06
jaksy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 18:14   #3372
Katrina93
Rozeznanie

Dziewczęta mam pytania, czy zauważacie jakąś różnicę między żelem hialuronowym 1% zakupionym na ZSK, a tym z BU?
Katrina93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 20:05   #3373
plineczka003
Zadomowienie

Cytat:
Pisałam pisałam, rzeczywiście ładnie nawilża, ale żeby z mojego polecenia to
Skoro pisałaś, że fajny, to jak miałam nie kupić, skoro potrzebowałam hydrolatu

Po raz pierwszy użyłam dzisiaj korund i spiruline. Jeśli chodzi o ten pierwszy to szczerze mówiąc myślałam, że kogoś na ZSK mówiąc delikatnie poniosła fantazja. Spodziewałam się zwykłego peelingu mechanicznego. Zaczęłam od próbki, którą mi przesłali, bo chce ją zużyć zanim zaczną 'słoik'. Pierwsze spostrzeżenie - mega wydajny. Myślałam, że to próbka na raz, a starcza ona na kilka użyć (5g). Nigdy nie byłam na mikrodermabrazji, ale jeśli jest jeszcze silniejsza niż ten produkt to podziękuję Normalnie czułam się jakbym papierem ściernym traktowała twarz Oczywiście trzeba uważać na naczynka (u mnie szczyty kości policzkowych). Następnie położyłam na twarz maseczkę spirulina + żel HA, wyszła mi bardzo gęsta prawie czarna papka. Potrzymałam dosyć długo i zmyłam. Śmierdzi jak zupa z owoców morza
Jeśli chodzi o efekt końcowy to jestem w szoku. Daaawno moja twarz nie była taka ładna, oczyszczona i gładka. Zmiany trądzikowe przygaszone, buzia rozjaśniona. Gdy patrzę w lustro normalnie odechciewa się kwasów stosować
Stary 2012-01-20, 20:35   #3374
indolencja
Raczkowanie

Ja
Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miała któraś z was serum SAP? Na jak długo wam starczyło te 25 gram? Sfrajerowałam się i nie dokupiłam konserwantu, a bez niego wytrwa dwa tygodnie. Teraz się zastanawiam czy nie mieszać go porcjami, po pół albo 1/4.
A! I 1 gram proszku to ile ml? Wiem, że 1 gram wody = 1 ml, ale proszek?
Ja używam tego serum od dokładnie 13dni i jak na razie zeszła połowa.
A z objętością proszku, to zależy jaka to substancja...
Stary 2012-01-21, 00:02   #3375
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Dziewczęta mam pytania, czy zauważacie jakąś różnicę między żelem hialuronowym 1% zakupionym na ZSK, a tym z BU?
Na razie wykańczam ten z BU, a z ZSK jeszcze czeka.
Ale niedługo się wypowiem
A coś jest nie tak?

Cytat:
Skoro pisałaś, że fajny, to jak miałam nie kupić, skoro potrzebowałam hydrolatu
Nie no tak tak, fajny jest, tzn. jego nawilżający efekt
Tylko "z Twojego polecenia" zabrzmiało tak, jakbym wydała polecenie zakupu

A ja testuję kwas glikolowy.
No zobaczymy.
Szkoda jedynie, że to tylko 15 ml

Co do korundu - uwielbiam
Stary 2012-01-21, 00:12   #3376
Katrina93
Rozeznanie

Cytat:
Na razie wykańczam ten z BU, a z ZSK jeszcze czeka.
Ale niedługo się wypowiem
A coś jest nie tak?
O byłabym Ci bardzo wdzięczna
Nie, nie , po prostu miałam wcześniej z BU ten odżywczy i on był chyba bardziej gęsty od tego 1 % z ZSK i się zastanawiam czy ten zwykły też jest bardziej gęsty. No chyba że wydaje mi się że ten z ZSK jest rzadszy
Katrina93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 10:16   #3377
astraroth
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to astraroth

Cytat:
A ja testuję kwas glikolowy.
No zobaczymy.
Szkoda jedynie, że to tylko 15 ml

Co do korundu - uwielbiam
Ja również aplikuję sobie krem z 12% kwasem glikolowym i chciałabym ostrzec wszystkie dziewczyny, żeby uważały na okolice górnych powiek i zmian naczynkowych, bo potrafi podrażnić. No i nie polecam stosowania dwa dni pod rząd - po drugiej aplikacji obudziłam się z tak napuchniętymi powiekami i okolicami oczu, że chciałam już brać urlop na żądanie.
A korund dostaję jako gratis z ZSK przy każdym zamówieniu, niby to mała paczuszka, ale jest bardzo wydajny i trzeba uważać, żeby nie przesadzić z ilością tych mikro granulek ściernych. Jeśli dosypię odpowiednią ilość do żelu myjącego twarz (to znaczy tyle, że to co się wchłonie w żel zostaje a resztę zdmuchuję z ręki ) to buzia jest gładziutka a moje naczynka nei podrażnione. No i zauważyłam, że wszystkie specyfiki się lepiej wchłaniają po takim peelingu. Dlatego podpisuję się pod stwierdzeniem, że mogą go stosować nawet naczynkowe cery.
Ja cały czas szukam złotego środka na moje zmarchy pod oczami i niestety, narazie żadna mikstura nie spisała się na medal. Od wczoraj zaczęłam testować serum z siarczanem glukozaminy, adenozyną, l-argininą i pseudobotoksami - pierwsze efekty mają być widoczne po dwóch tygodniach...to się okaże za dwa tygodnie.
astraroth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 11:34   #3378
Taszanta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
Ja też szanuję swoje pieniądze, ciężko na nie pracuję Dlatego wolę zapłacić 2zł więcej i nie marnować czasu ani kasy w przepychankach z pp, z której usług jestem niezadowolona. Ale każdy robi jak lubi
A ZSK to nie sponsorujesz - udostępniają przesyłki pod klientów a skoro klient chce ryzykować to mu to dają
Trochę to się kupy nie trzyma, nie da się jednocześnie oszczędzać i obrażać się na pocztę

Cytat:
Też wolę zapłacić za kuriera skoro jest to tak nieznacząca różnica. Mi ekonomiczna zawsze idzie jakiś tydzień, jak po otrzymaniu przesyłki widzę datę na pieczątce to mnie krew zalewa Druga sprawa, że kradną na potęgę
.
Na szczęście za paczkę odpowiada nadawca i nie wydaje mi się żeby na poczcie czatowali na produkty typu keratyna czy hydrolat

Dziewczyny, jak mówiłam napisałam do ZSK z prośbą o wyjaśnienia ws. tych przesyłek ......no i cisza.....trochę to zniechęcające do robienia zakupów u nich. Często tak się zdarza że nie reagują na maile ?

Taszanta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:26   #3379
plineczka003
Zadomowienie

Tak korund jest boooski do końca życia będę go kupować w życiu nie miałam tak gładkiej twarzy. Nawet jojoba się wchłonął

Jeśli chodzi o jakiekolwiek kwasy to omijam okolice oczu. Przy pierwszym peelingu glikolem niechcący dotknęłam wacikiem do łuku brwiowego, który trochę napuch i zrobił się czerwony.

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Na szczęście za paczkę odpowiada nadawca i nie wydaje mi się żeby na poczcie czatowali na produkty typu keratyna czy hydrolat
To ciekawe po co im była moja grająca kartka na 18 A była wysłana poleconym priorytetem więc wątpię, żeby w niewyjaśniony sposób zginęła. Przecież to nie trójkąt bermudzki
Ze swojej strony jeśli macie taką możliwość to polecam paczkomaty InPost, tylko niestety ZSK nie oferuje tej formy przesyłki.
Stary 2012-01-21, 14:12   #3380
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺

Cytat:
Trochę to się kupy nie trzyma, nie da się jednocześnie oszczędzać i obrażać się na pocztę

Dziewczyny, jak mówiłam napisałam do ZSK z prośbą o wyjaśnienia ws. tych przesyłek ......no i cisza.....trochę to zniechęcające do robienia zakupów u nich. Często tak się zdarza że nie reagują na maile ?
Nie zrozumiałaś - ja nie oszczędzam na wszystkim żeby tylko oszczędzić i wydać mniej. Szanuję pieniądze - nie rozwalam bez sensu - a z usług pp korzystać nie muszę skoro mam tanią alternatywę - 12 zł pp, 14 zł kurier a produkt w domu na drugi dzień, w dogodnym dla mnie czasie, bez groźby zagubienia, przetrzymania, kradzieży, zniszczenia i stania w kolejce po awizo (bo u mnie się paczek nie nosi tylko awizo). Więc dla mnie usługa kuriera jest dopasowana do moich potrzeb i w stosunku do jakości i ceny pp o wiele korzystniejsza. I tańsza bo strata towaru i czasu też kosztuje - chociażby paliwo aby dojechać na pocztę I nie ma co robić dłużej off-topa Ty oszczędzasz 2 zł, ja oszczędzam co innego.

Mi odpisali na maila na drugi dzień, jakoś wieczorem, później w niedzielę. Także nie tylko w dniach pracy sklepu.

Cytat:
Tak korund jest boooski do końca życia będę go kupować w życiu nie miałam tak gładkiej twarzy.
Będę dzisiaj testować

Zmieniam swoje życie!
Puntodivista jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 13:28   #3381
iinnkkaa
Zakorzenienie

czy olejki alterra http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...do.html&next=1 i http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...ya.html&next=1 nadają się by wzbogacic krem?
iinnkkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 14:55   #3382
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
O byłabym Ci bardzo wdzięczna
Nie, nie , po prostu miałam wcześniej z BU ten odżywczy i on był chyba bardziej gęsty od tego 1 % z ZSK i się zastanawiam czy ten zwykły też jest bardziej gęsty. No chyba że wydaje mi się że ten z ZSK jest rzadszy
Nie miałam odżywczego, zawsze kupowałam ten zwykły i taki też zakupiłam na ZSK. Ostatnio go przelewałam i gołym okiem - np. patrząc na gęstość i konsystencję - nie widzę żadnej różnicy między jednym a drugim A co do efektów na skrze, to jeszcze nie wiem, muszę wykończyć ten z BU

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Ja również aplikuję sobie krem z 12% kwasem glikolowym i chciałabym ostrzec wszystkie dziewczyny, żeby uważały na okolice górnych powiek i zmian naczynkowych, bo potrafi podrażnić. No i nie polecam stosowania dwa dni pod rząd - po drugiej aplikacji obudziłam się z tak napuchniętymi powiekami i okolicami oczu, że chciałam już brać urlop na żądanie.
A korund dostaję jako gratis z ZSK przy każdym zamówieniu, niby to mała paczuszka, ale jest bardzo wydajny i trzeba uważać, żeby nie przesadzić z ilością tych mikro granulek ściernych. Jeśli dosypię odpowiednią ilość do żelu myjącego twarz (to znaczy tyle, że to co się wchłonie w żel zostaje a resztę zdmuchuję z ręki ) to buzia jest gładziutka a moje naczynka nei podrażnione. No i zauważyłam, że wszystkie specyfiki się lepiej wchłaniają po takim peelingu. Dlatego podpisuję się pod stwierdzeniem, że mogą go stosować nawet naczynkowe cery.
Ja cały czas szukam złotego środka na moje zmarchy pod oczami i niestety, narazie żadna mikstura nie spisała się na medal. Od wczoraj zaczęłam testować serum z siarczanem glukozaminy, adenozyną, l-argininą i pseudobotoksami - pierwsze efekty mają być widoczne po dwóch tygodniach...to się okaże za dwa tygodnie.
Co do kwasu glikolowego, to zrobiłam sobie roztwór 10% i przemywam nim skórę wieczorem. Nie wiem czy można robić tak codziennie, ale na razie jest ok. Zauważyłam, że wszelkie zanieczyszczenia łatwiej się dzięki niemu usuwają.

Tak, korund jest wydajny Ostatnio zamówiłam drugi słoiczek z myślą "żeby nie zabrakło", ale widzę, że ten pierwszy starczy mi jeszcze na baaardzo długo. Jak dla mnie jest delikatny, ale to zależy od skóry i jej wrażliwości.
I właśnie mi się przypomniało, że mam też peeling ze skały wulkanicznej, o którym zapomniałam i jeszcze ani razu go nie użyłam Podejrzewam, że będzie jeszcze delikatniejszy od korundu bo jest bardzo drobny.

A zmarchy pod oczami to ja też bym chciała pożegnać, ale nie znalazłam jeszcze żadnego środka, który dokonałby tego choćby w minimalnym stopniu

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Jeśli chodzi o jakiekolwiek kwasy to omijam okolice oczu. Przy pierwszym peelingu glikolem niechcący dotknęłam wacikiem do łuku brwiowego, który trochę napuch i zrobił się czerwony.
Jest żrący, więc nie szalej
Mamy wyglądać ładnie
Stary 2012-01-22, 15:32   #3383
Scarlet23
Zadomowienie

Cytat:

Pisałam do nich kilka razy w róznych sprawach i oni raczej nie odpisuja - przynajmniej mi
Scarlet23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 15:54   #3384
*Basia*
Mod-Śnieżynka

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Pisałam do nich kilka razy w róznych sprawach i oni raczej nie odpisuja - przynajmniej mi
Zdarzało mi się pisać również kilka razy. Odpowiedź przychodziła albo w tempie ekspresowym albo wcale.
Próbowałabym napisać znowu. Być może pytanie gdzieś utknęło

*Basia* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 15:59   #3385
plineczka003
Zadomowienie

Korund delikatny? Hmm... może za dużo nasypałam? Albo to dlatego, że użyłam go z olejkiem myjącym? Jest bardzo drobny, ale skuteczniejszy niż wszystkie peelingi sklepowe jakich używałam, łącznie z gruboziarnistymi. Tak gładką twarz miałam ostatnio gdy regularnie używałam szmatkę z mikrofibry zamiast peelingu.

Uważam z tymi kwasami, bo na dziury w twarzy nie mam ochoty

Też do nich pisałam, 2 razy i nie odpisali. Najważniejsze, że wysłali paczkę
Stary 2012-01-22, 16:13   #3386
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
Szanuję pieniądze - nie rozwalam bez sensu - a z usług pp korzystać nie muszę skoro mam tanią alternatywę - 12 zł pp, 14 zł kurier a produkt w domu na drugi dzień, w dogodnym dla mnie czasie, bez groźby zagubienia, przetrzymania, kradzieży, zniszczenia i stania w kolejce po awizo (bo u mnie się paczek nie nosi tylko awizo). Więc dla mnie usługa kuriera jest dopasowana do moich potrzeb i w stosunku do jakości i ceny pp o wiele korzystniejsza. I tańsza bo strata towaru i czasu też kosztuje - chociażby paliwo aby dojechać na pocztę I nie ma co robić dłużej off-topa
Chyba troche idealizujesz kuriera, bo ja np. mam paczki i listy prio na drugi dzień, a przy kurierze to niekoniecznie na drugi dzień i jak sobie pójde do ich siedziby gdzieś na zadupiu. Co do groźby "zagubienia, przetrzymania, kradzieży, zniszczenia" to jak najbardziej sie to zdarza i nie wiem skąd wzięłaś pomysł ze kurierzy nie kradną - patrz słynne zaginione paczki z iHerba

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-01-22 o 19:58
hey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 17:20   #3387
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Korund delikatny? Hmm... może za dużo nasypałam? Albo to dlatego, że użyłam go z olejkiem myjącym?
Napisałam, że dla mnie jest delikatny.
Byłam przyzwyczajona do bardziej agresywnego ścierania.

Ale w porównaniu do peelingu z łupinek orzecha korund to puszek
Stary 2012-01-22, 17:45   #3388
banana split
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was używa z powodzeniem opakowań airless z ZSK? Moje pierwsze i jedyne podejście zakończyło się wyłamaniem takiego czubeczka plastikowego wewnętrznej wkładki przy dezynfekcji i jak sądzę opakowanie jest już do wyrzucenia. Wydaje mi się, że obchodziłam się z nim delikatnie i coś takiego nie powinno mieć miejsca. Czy ktoś miał podobny problem?
Coś jest nie tak z tym opakowaniem, kupowałam je dwukrotnie i za każdym razem zniszczyłam jeszcze przed użyciem... Nie pamiętam jak do tego doszło, ale z całą pewnością nie jest to niezawodny wynalazek, nawet jeśli uwzględnić moją niezdarność. Trzeci raz próbować nie zamierzam.

Dostałam kiedyś próbkę all-in-one i właśnie kończy się jej ważność. Mam rozumieć, że jest to jeden z tych uniwersalnych składników, które można po prostu dosypać do swojego kosmetyku, do fazy wodnej lub na końcu? Nie chodzi o żadne kwasowe wynalazki - tylko oleje, trochę mocznika, HA, niacynamid ewentualnie.

A jojobę najtaniej znalazłam na allegro po ok. 15zł/100ml, ale nie jest to chyba wersja organiczna, ekologiczna, nierafinowana etc.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2012-01-22 o 17:47
banana split jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 19:13   #3389
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Dostałam kiedyś próbkę all-in-one i właśnie kończy się jej ważność. Mam rozumieć, że jest to jeden z tych uniwersalnych składników, które można po prostu dosypać do swojego kosmetyku, do fazy wodnej lub na końcu? Nie chodzi o żadne kwasowe wynalazki - tylko oleje, trochę mocznika, HA, niacynamid ewentualnie.
albo dosypać do hydrolatu.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 19:38   #3390
Lorri
Moderator

Cytat:
Co do kwasu glikolowego, to zrobiłam sobie roztwór 10% i przemywam nim skórę wieczorem. Nie wiem czy można robić tak codziennie, ale na razie jest ok.
Jeśli roztwór nie jest neutralizowany, to nie powinien być stosowany codziennie (pisałam o tym m.in. tutaj). Mam nadzieję, że informacja na ten temat zostanie umieszczona ponownie na stronie sklepu, po zmianie oprogramowania zapomniano ją dodać.

Cytat:
I właśnie mi się przypomniało, że mam też peeling ze skały wulkanicznej, o którym zapomniałam i jeszcze ani razu go nie użyłam Podejrzewam, że będzie jeszcze delikatniejszy od korundu bo jest bardzo drobny.
Dla mnie wszystkie substancje ścierne są zbyt mocne do twarzy, z korundem włącznie, ale skała wulkaniczna to już ekstremum. Na pewno nie jest delikatniejsza od korundu, chyba tylko do pięt mogłabym ją stosować.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Chyba troche idealizujesz kuriera, bo ja np. mam paczki i listy prio na drugi dzień, a przy kurierze to mam niekoniecznie na drogi dzień i jak sobie pójde do ich siedziby gdzieś na zadupiu. Co do groźby "zagubienia, przetrzymania, kradzieży, zniszczenia" to jak najbardziej sie to zdarza i nie wiem skąd wzięłaś pomysł ze kurierzy nie kradną - patrz słynne zaginione paczki z iHerba
U mnie tak samo. Priorytety dochodzą błyskawicznie, zwłaszcza że sklep ma siedzibę niedaleko. Paczki rozwozi bardzo miły znajomy listonosz o stałej porze. Jak nie mogę odebrać, idę w dogodnym momencie na pocztę, gdzie nie ma kolejek. Nigdy jeszcze nie zginęła mi żadna przesyłka rejestrowana, a przez internet zamawiam prawie wszystko poza spożywką. Z kurierami mam utrapienie. Wiele razy dostawałam przesyłki uszkodzone. Najczęściej muszę dzwonić do kurierów i umawiać się na odbiór, a potem i tak przyjeżdżają o innej porze; gdy mnie nie ma, przesyłka wraca do magazynu 50 km ode mnie i muszę tam dzwonić i znowu się umawiać. Zdarzyło mi się ostatnio, że musiałam kurierowi tłumaczyć, jak do mnie dojechać, bo nie miał mapy (sic!).

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Coś jest nie tak z tym opakowaniem, kupowałam je dwukrotnie i za każdym razem zniszczyłam jeszcze przed użyciem... Nie pamiętam jak do tego doszło, ale z całą pewnością nie jest to niezawodny wynalazek, nawet jeśli uwzględnić moją niezdarność. Trzeci raz próbować nie zamierzam.
Dziękuję za informację. Też mi się wydaje, że opakowanie zepsuło się nie z mojej winy. Następnym razem wezmę airlessa z Mazideł, ten model znam i nie powinnam mieć z nim problemów.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości