Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-19, 20:07   #4531
nomissn
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W tym sklepie to mają lepszą bagietkę niż w e-naturalne - bagietka przyszła w paczce połamana, bo taką cieniutką robią, za to ta ze zrób sobie krem jest grubsza Ze sklepów z półproduktami ten najbardziej przypadł mi do gustu
Stary 2013-02-19, 23:43   #4532
Lorri
Moderator

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
W tym sklepie to mają lepszą bagietkę niż w e-naturalne - bagietka przyszła w paczce połamana, bo taką cieniutką robią, za to ta ze zrób sobie krem jest grubsza
Takie cienkie połamane (o ile nie za bardzo) też się przydają, np. do małych zlewek; ostre brzegi wystarczy oszlifować na gładko (można to zrobić nawet pilniczkiem). Zbyt grube bagietki potrafią wywracać małe zlewki. Ja sobie zrobiłam ostatnio z jednego grubaska z ZSK dwa krótsze.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 00:26   #4533
nomissn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Takie cienkie połamane (o ile nie za bardzo) też się przydają, np. do małych zlewek; ostre brzegi wystarczy oszlifować na gładko (można to zrobić nawet pilniczkiem). Zbyt grube bagietki potrafią wywracać małe zlewki. Ja sobie zrobiłam ostatnio z jednego grubaska z ZSK dwa krótsze.
Akurat to, co do mnie doszło, nie nadawało się już do niczego, a szkoda bo więcej nie miałam
Stary 2013-02-22, 00:41   #4534
Leiree
Przyczajenie

Hej bardzo lubię kosmetyki naturalny , jak narazie zrobilam zakupy na zsk (pisałam raz tutaj bo nie dostałam jednego olejku , na szczescie dzwonilam do nich i dosłali) Bardzo jestem zadowolona z hydrolatu z róży bułgarskiej , olejków , glinek i alg Natomiast robiłam dwa razy zakupy w tym sklepie i dostałam dodatkowo kwas jabłkowy zastanawia mnie czy można zrobić z niego peeling do twarzy a jak tak czy znacie przepis? dostałam też dodatkowo alantoinę i nie mam pojęcia do czego użyć Również chciałam się zapytać jeszcze jak stosujecie wyciąg z aloesu i D-pantenol ja kupiłam z myślą o włosach narazie dodaje do maseczek ale zastanawiam się co mogę jeszcze z tym zrobić i ostatnie pytanie moj troche nie przemyślany zakup a dokładnie ekstrakt ze skórki granatu , macie ? jak tak to w jaki sposób używacie? Jeśli ktoś odpowie na pytania z góry dziękuje
Leiree jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 10:16   #4535
nomissn
Raczkowanie

O włosy słabo dbam, jedynie to zrobiłam sobie serum z jedwabiem i pantenolem z przepisu z mazideł - jeśli szukasz inspiracji do tworzenia kosmetyków, to tam jest świetna baza przepisów
Stary 2013-02-23, 00:50   #4536
astraroth
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to astraroth

Cytat:
Napisane przez Leiree Pokaż wiadomość
Natomiast robiłam dwa razy zakupy w tym sklepie i dostałam dodatkowo kwas jabłkowy zastanawia mnie czy można zrobić z niego peeling do twarzy a jak tak czy znacie przepis? dostałam też dodatkowo alantoinę i nie mam pojęcia do czego użyć Również chciałam się zapytać jeszcze jak stosujecie wyciąg z aloesu i D-pantenol ja kupiłam z myślą o włosach narazie dodaje do maseczek ale zastanawiam się co mogę jeszcze z tym zrobić i ostatnie pytanie moj troche nie przemyślany zakup a dokładnie ekstrakt ze skórki granatu , macie ? jak tak to w jaki sposób używacie? Jeśli ktoś odpowie na pytania z góry dziękuje
Na tonik z kwasem jabłkowym masz podane stężenia na stronie zsk http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-jablkowy/352 Są podane objętościowo a więc łatwo odmierzysz odpowiednie ilości wsypując kwas do strzykawki i lekko go ściskając.
Ja ekstrakt ze skórki granatu dodaję do kremów, które robię, ale możesz też zrobić sobie maseczkę dosypując miarkę ekstraktu. D-pantenol i aloes to składniki prawie każdego mojego kremu do twarzy i odżywki do włosów. Jeśli nie masz półproduktów do produkcji własnego kremu możesz odrobinę każdego z nich dodać do kwasu hialuronowego lub gotowego kremu tuż przed użyciem i zmieszać na dłoni przed nałożeniem na twarz. Z anantoiną podobnie, ale tutaj uważaj na ilość, bo jest słabo rozpuszczalna, więc do porcji kremu przed nałożeniem możesz dodać naprawdę minimalną ilość. Możesz też dodać jej do toniku czy hydrolatu, ale wtedy należałoby zakonserwować taką formulację (Jeśli tonik miałby niskie pH dzięki np. dodaniu kwasu to nie trzeba by go było dodatkowo konserwować w przypadku zużycia w przeciągu ok. 4 tygodni).
astraroth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 10:31   #4537
anulla74
Raczkowanie

Czy któraś już używała aceroli? I jak wrażenia?
anulla74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 15:49   #4538
chocolate_monster
Zakorzenienie

Jak działają na was ekstrakty z mandarynek, borówki lub truskawki? Warto spróbować przy trądziku ?
chocolate_monster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 00:37   #4539
imperfect boy
Raczkowanie

Jak stosowac ekstrakt na naczynka w liposomach?Czy moge po prostu dodac go do wody destylowanej i stosowac jako tonik?
Czy mozna dodatkowo wzbogacic go czyms jeszcze?Chcicalbym dodac esktrakt z soi,ale nie jestem pewien,czy tak mozna?
imperfect boy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 00:39   #4540
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Jak działają na was ekstrakty z mandarynek, borówki lub truskawki? Warto spróbować przy trądziku ?
Mam ekstrakt z truskawki. Zrobiłam sobie z niej maseczkę i moja skóra bardzo polubiła się z nią. Skóra była uspokojona, rozjaśniona, wyglądała o niebo lepiej

Silence_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 19:02   #4541
edzia_xdd
Raczkowanie

Hej, właśnie zaczynam przygode z kwasami, zalogowałam sie wlasnie na zrób sobie krem i wybierem do koszka rozne produkt i caly czas ich przybywa, stad też moje pytanie, czy sa jakies kupony rabatowe, którymi mogłaby się jakaś wizażanka podzielić? z góry dziękuje

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-05 o 09:39 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
edzia_xdd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 15:36   #4542
mila94
Raczkowanie

Witam was zamierzam złożyć pierwsze zamówienie na ZSK i juz sama niewiem co zamówic mam ochotę na dosłownie wszystko hehe znalazłam przepis na tonik ale nic z niego nie rozumiem czy jakas dobra dusza mogłaby wyjasnić dokładnie jak zrobić ten tonik??

Przepis wygląda tak
Tonik z 2% zawartością kwasu salicylowego, otrzymany bez dodatku alkoholu.

Tonik bezalkoholowy z BHA
Składniki dla porcji 100g 2% kwas salicylowy
2 g - 3.7 ml 1.5% wodorowęglan sodu
1.5 g - 1.4 ml 3% mocznik
3 g - 5 ml 0.5% alantoina
0.5 g kwas mlekowy
kilka kropli 93% woda
93 ml

Sposób wykonania.
Mieszamy wodorowęglan sodu z kwasem salicylowym (3.7 ml 1.5 małej płaskiej łyżeczki 2.5 ml), dodajemy wodę i ogrzewamy w łaźni wodnej. W wyniku reakcji będzie wydzielał się dwutlenek węgla (pojawią się bąbelki). Gdy otrzymamy juz klarowny roztwór rozpuszczamy alantoinę, następnie wyjmujemy mieszaninę z łaźni wodnej, czekamy aż się ochłodzi i dodajemy mocznik i na koniec kwas mlekowy aż ustalimy pH na poziomie 3-4. Tutaj opis jak ustalić pH.
UWAGA - przy obniżeniu odczynu poniżej pH 3 kwas salicylowy wypadnie z roztworu. Regulacje pH przeprowadzamy na zimnym roztworze. Gdy będziemy dochodzili do pH 3 każda kropla kwasu mlekowego będzie powodowała powstawanie zawiesiny kwasu salicylowego, który będzie się rozpuszczał aż nie zejdziemy z pH poniżej 3.

Trwałość produktu o tak niskim pH i z zawartością kwasu salicylowego - przynajmniej 4 - 6 tygodni.

Nie kumam oco chodzi z ,,łazią wodną'' i tym ustalaniem pH byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi wyjasnił na chłopski rozum abym w spokoju mogła wykonać tonik
mila94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 15:47   #4543
fluoxetine
Wtajemniczenie

Dziewczyny przychodzę po poradę. Kurzy mi się w szafce spirulina, bo zupełnie nie sprawdziła się jako maseczka - podrażniała. Szukam w związku z tym dla niej nowego zastosowania i tak dzisiaj wydumałam, żeby dodawać ją do balsamu czy kremu na dzień. Ma to sens? Myślałam też, żeby wzbogacać nią peeling kawowy - potęgować jego działanie ujędrniające i antycellulitowe. Mogę liczyć na jakieś działanie poza placebo?
176/56
fluoxetine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 16:09   #4544
mila94
Raczkowanie

Tak wyglądają składniki we wcześniejszym poście cos sie poprzekręcało

Składniki dla porcji 100g
2% kwas salicylowy
2 g - 3.7 ml

1.5% wodorowęglan sodu
1.5 g - 1.4 ml

3% mocznik
3 g - 5 ml

0.5% alantoina
0.5 g

kwas mlekowy
kilka kropli

93% woda
93 ml

Edytowane przez mila94
Czas edycji: 2013-03-09 o 16:11
mila94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 22:35   #4545
abrakatabra
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Dziewczyny przychodzę po poradę. Kurzy mi się w szafce spirulina, bo zupełnie nie sprawdziła się jako maseczka - podrażniała. Szukam w związku z tym dla niej nowego zastosowania i tak dzisiaj wydumałam, żeby dodawać ją do balsamu czy kremu na dzień. Ma to sens? Myślałam też, żeby wzbogacać nią peeling kawowy - potęgować jego działanie ujędrniające i antycellulitowe. Mogę liczyć na jakieś działanie poza placebo?
Możesz również dodawać do maseczek do włosów.
abrakatabra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 11:07   #4546
chocolate_monster
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
kąpiel ze spiruliną
Stary 2013-03-10, 11:56   #4547
astraroth
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to astraroth

Cytat:
Napisane przez mila94 Pokaż wiadomość

Nie kumam oco chodzi z ,,łazią wodną'' i tym ustalaniem pH byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi wyjasnił na chłopski rozum abym w spokoju mogła wykonać tonik
O łaźni i nie tylko przeczytasz tutaj: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Krem/80
Natomiast o oznaczaniu pH tutaj: http://www.zrobsobiekrem.pl/info/ind.../135/preview/1
astraroth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 12:25   #4548
fluoxetine
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Możesz również dodawać do maseczek do włosów.
Cytat:
kąpiel ze spiruliną
Dzięki dziewczyny. Na pewno wypróbuję.
176/56
fluoxetine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 21:54   #4549
slodka_dzaga
Raczkowanie

dziewczyny.... dalam mamie by zrobila sobie maseczke ze spiruliny (z zsk) i starsznie ją ta maseczka podraznila, ma wielkie czerwone, piekące palcki na twarzy... dałam jej rybkę Dermogal a+e i cethapil... mama jutro pojdzie do apteki, co powinna kupic na to podraznienie? jak zalagodzic? nie wiem co mam jej poradzic...
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-16 o 14:20 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
slodka_dzaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 12:02   #4550
magdus_89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
dziewczyny.... dalam mamie by zrobila sobie maseczke ze spiruliny (z zsk) i starsznie ją ta maseczka podraznila, ma wielkie czerwone, piekące palcki na twarzy... dałam jej rybkę Dermogal a+e i cethapil... mama jutro pojdzie do apteki, co powinna kupic na to podraznienie? jak zalagodzic? nie wiem co mam jej poradzic...
Tydzień temu dostała m wysypu plako-krostek od nowego kremu.

Twarz przemywałam kilka razy dziennie tonikiem z kozieradki (do kupienia w sklepach zielarskich. Plamki wyraźnie z każdym dniem sie zmniejszały i bladły. Dzis nie ma sladu Dodtatkowo piłam wapno z witaminą C. Również rumianek jest polecany na róznego rodzaju podraznienia skóry i opuchlizn.
Przygotuj mocny napar, namocz jakaś czystą ściereczkę a następnie obłorzyć twarz.
Mam nadzieje, że pomoże.

Spirulina w duzej ilości może podrazniać i wysuszać. Ja dodje jedna dużą łyżeczkę jogurtu naturalnego i mieszam z 0,5ml spiruliny.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-16 o 14:22 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
magdus_89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 21:23   #4551
Ishani
Zadomowienie

Dziewczyny próbowala juz któraś z Was bioferment z aceroli? @_@ jak wrażenia?
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 08:39   #4552
gosiaczek6
Zakorzenienie

dziewczyny przyszłam się pożalić na hydrolat szałwiowy matko jak to dziadostwo śmierdzi!!!! mam odruch wymiotny wręcz jak spryskuje nim twarz! nie dam rady go używać, bo zamiast przyjemności z pielegnacji twarzy robi mi się niedobrze
gosiaczek6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 17:57   #4553
chocolate_monster
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziewczyny przyszłam się pożalić na hydrolat szałwiowy matko jak to dziadostwo śmierdzi!!!! mam odruch wymiotny wręcz jak spryskuje nim twarz! nie dam rady go używać, bo zamiast przyjemności z pielegnacji twarzy robi mi się niedobrze
kurcze... a mi ten zapach bardzo odpowiada
Stary 2013-03-23, 11:19   #4554
nomissn
Raczkowanie

Mam dużo mleka w proszku, to testuję teraz spirulinę z nim Na początku sama spirulina podrażniała moją skórę, ale później przyzwyczaiła się, że mogłam już spokojnie samą używać na twarz
Stary 2013-03-23, 13:59   #4555
SouthEater
ciepłe kluchy

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny próbowala juz któraś z Was bioferment z aceroli? @_@ jak wrażenia?
Ja mam acerolę, ale nie jestem w stanie nic Ci powiedzieć o jej działaniu solo, bo jest jednym z wielu składników mojego serum. Ale nie ma ani zapachu, ani się nie lepi i ma świetny kolor kompotu wiśniowego
SouthEater jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 08:14   #4556
gosiaczek6
Zakorzenienie

Cytat:
kurcze... a mi ten zapach bardzo odpowiada
Wczoraj dałam narzeczonemu do powąchania, stwierdził, że pachnie normalnie Chyba mój nos coś wybrzydza ostatnio
Stary 2013-03-25, 11:44   #4557
gosiaczek6
Zakorzenienie

dziewczyny czy mogę kroplę Mleczanu sodu dodawać do kremu, którego używam? (krem nie z ZSK)

ups;/ przepraszam za post pod moim postem
Stary 2013-03-25, 18:48   #4558
Silence_
Zakorzenienie

Dziewczyny, z czym mogę zmieszać l-cysteinę na płukankę na włosy oprócz receptur z zsk?

Silence_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 08:42   #4559
EbonyLuna
Zakorzenienie

Zaraz składam zamówienie łączone z kolorówką Trochę się tego uzbierało, a w zamierzeniu były jedynie dwa masełka i ewentualnie feog. Ale los ma swoją koncepcję zakupów, nie idzie się z nim kłócić
Stary 2013-04-03, 11:32   #4560
zywieczdroj
Zakorzenienie

Dziewczyny jakie oleje polecacie do mieszania z HA do skory tlustej/tradzikowej z ropnymi wypryskami i bliznami?

Myslalam o lnianym, konopnym, z miodli indyjskiej... mialyscie ktorys z nich?
zywieczdroj jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości