Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-17, 07:41   #901
Hosenka*
Moderator KWC

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dostałam wczoraj próbki, których p. Kasia nei włożyła mi do paczki. Jestem pod wrażeniem objętości, bo są spore
Wypróbowałam już hydrolat miętowy i olej z migdałów.
Hydrolat inaczej sobie wyobrazałam - jako bardziej ostry, bardziej miętowy, z uczuciem chłodzenia (), a okazuje sie, że zapach jest bardziej słodki, jak zielona guma orbit. Nie skuszę się, chyba że mazidła lub BU mają inną miete ?
Za to olej jest cudowny Jest gęsty i treściwy, ale ma przyjemną konsystencję, jest jedwabisty w dotyku i bardzo dobrze sie rozprowadza, a buzia po niej cudwnie miękka, gładka, nie błyszczy się, nie sprawia wrażenia mokrej.
Będę eksperymentować dalej i w przypadku dalszych zachwytów wpisuję na liste zakupowa
Teraz tym bardziej kusi mnie hydrolat migdałowy

EDYCJA: nowe olejki
Już mam chrapkę na cytronelowy

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-04-17 o 07:42
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 847 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 08:29   #902
confused_girl
Zadomowienie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hodenka - hydrolaty miętowe z BU i Mazideł też sa bardzo podobne w zapachu do tych z ZSK, takie bardziej słodkawe niż ostre.

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 10:33   #903
mosutatsu
Rozeznanie

Poszło kolejne zamówienie:
- olejek pachnotka-migdał
- serum 10% SAP
- serum anty-aging
- witamina B3
- guma ksantanowa
- kwas hialuronowy 1%
- macerat z nagietka lekarskiego
- olej lniany
Do tego słoiczki 100, 50 i 30 ml
mosutatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 15:39   #904
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Dostałam wczoraj próbki, których p. Kasia nei włożyła mi do paczki. Jestem pod wrażeniem objętości, bo są spore
Wypróbowałam już hydrolat miętowy i olej z migdałów.
Hydrolat inaczej sobie wyobrazałam - jako bardziej ostry, bardziej miętowy, z uczuciem chłodzenia (), a okazuje sie, że zapach jest bardziej słodki, jak zielona guma orbit. Nie skuszę się, chyba że mazidła lub BU mają inną miete ?
Za to olej jest cudowny Jest gęsty i treściwy, ale ma przyjemną konsystencję, jest jedwabisty w dotyku i bardzo dobrze sie rozprowadza, a buzia po niej cudwnie miękka, gładka, nie błyszczy się, nie sprawia wrażenia mokrej.
Będę eksperymentować dalej i w przypadku dalszych zachwytów wpisuję na liste zakupowa
Teraz tym bardziej kusi mnie hydrolat migdałowy

Próbki robią wrażenie , są duże .Olej z migdałów jest super , tak jak opisałaś , hydrolat migdałowy dopiero będe próbować z Mazideł , bo tam można małe pojemności nabyć. Ale zainteresował mnie opis hydrolatu miętowego , nigdy bym go nie kupiła , nie lubie mięty , ale guma orbit to co innego. A jakie uczucie na skórze po nałożeniu?
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 15:56   #905
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Próbki robią wrażenie , są duże .Olej z migdałów jest super , tak jak opisałaś , hydrolat migdałowy dopiero będe próbować z Mazideł , bo tam można małe pojemności nabyć. Ale zainteresował mnie opis hydrolatu miętowego , nigdy bym go nie kupiła , nie lubie mięty , ale guma orbit to co innego. A jakie uczucie na skórze po nałożeniu?
ja akurat ukręciłam sobie na mięcie mazidełko "nastópne" i jest takie delikatne uczucie chłodu
Stary 2009-04-17, 22:59   #906
Agol03
Przyczajenie

Witam!

Tak się zastanawiałam, czy ZSK nie ma czasem przerwy świątecznej, bo we wtorek złożyłam zamówienie, w środę zrobiłam przelew i optymistycznie nastawiona Waszymi pochwałami na temat błyskawicznej wysyłki, liczyłam że paczuchę dostanę najpóźniej jutro. Tymczasem oprócz wtorkowego maila o potwierdzającego zamówienie - martwa cisza. Zaczynam się niepokoić tym bardziej, jak czytam, że Wy coś tam dostajecie, czyli przerwy nie mają.
Agol03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 10:08   #907
cynada
Raczkowanie

Bardzo proszę was o poradę-czy ktoś używała masełka karite ( rafinowane) z Zsk-u? Kusi mnie ta promocja na opakowania 200 g. Miałam masełko Shea z mazideł- doskonale służyło solo na ciało. I nie wiem czy zaryzykować na ZSK-u czy zamówić jednak na mazidłach- różnica w cenie spora.Mopże któraś coś doradzi? Bardzo proszę......
Stary 2009-04-18, 10:14   #908
dorka78
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Agol03 Pokaż wiadomość
Witam!

Tak się zastanawiałam, czy ZSK nie ma czasem przerwy świątecznej, bo we wtorek złożyłam zamówienie, w środę zrobiłam przelew i optymistycznie nastawiona Waszymi pochwałami na temat błyskawicznej wysyłki, liczyłam że paczuchę dostanę najpóźniej jutro. Tymczasem oprócz wtorkowego maila o potwierdzającego zamówienie - martwa cisza. Zaczynam się niepokoić tym bardziej, jak czytam, że Wy coś tam dostajecie, czyli przerwy nie mają.
Agola, nie denerwuj się, paczka na pewno do Ciebie dotrze w ciagu najbliższych kilku dni. Ja też początkowo byłam zachwycona szybkością realizacji zamówień (1-2 dni). Jednak ostatnie, które robiłam na początku kwietnia dostałam po około 5 dniach od przelania pieniędzy, poprzednie w marcu też trwało dłużej niż zwykle. Podejrzewam, że p. Kasia nie wyrabia się z szybkością wysyłania paczek, bo ma coraz więcej zamówień (porównuję numery swoich zamówień).
dorka78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 14:02   #909
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Witam!
ja zamawiałam w poniedziałek świąteczny, a w czwartek paczka była u mnie. Choć ja zamawiam przeważnie wysyłkę za pobraniem (bo to w sumie niewielka różnica w cenie) i może te w pierwszej kolejności idą Nigdy nie czekałam na paczkę z ZSK dłużej niż 1-3 dni od zlożenia zamówienia i zastanawiam się, czy to własnie nie przez to, że zamawiam za pobraniem

Załuję tylko, że nie wzięłam większego oleju z migdałów, bo jest naprawdę fajny. Nałożyłam go dziś na twarz z żelem hialuronowym przed minerałami i wchłonął się bardzo szybko, nie zostawił tłustej powłoki i mimo iż nie używałam żadnego pudru wykańczającego, to nie świecę się ani trochę

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-04-18 o 14:06
cathy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 14:54   #910
Agol03
Przyczajenie

Dzięki za odzew

Wiecie, że właściwie nie martwi mnie tak bardzo fakt, że nie dostałam paczki, tylko brak jakichkolwiek informacji z ZSK. Bo zaczynam się bać, że może pieniądze nie doszły. Będę musiała do nich napisać
Stary 2009-04-18, 17:00   #911
dorka78
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki za odzew

Wiecie, że właściwie nie martwi mnie tak bardzo fakt, że nie dostałam paczki, tylko brak jakichkolwiek informacji z ZSK. Bo zaczynam się bać, że może pieniądze nie doszły. Będę musiała do nich napisać
Najlepiej monitorować stan zamówienia na stronie ZSK, tam po zalogowaniu klikasz w zakładkę "twoje zamówienia" i sprawdzasz status ostatniego - czy jest w realizacji lub zrealizowany czyli wysłany.
Stary 2009-04-19, 10:44   #912
confused_girl
Zadomowienie

Testowałyście ZySKowy przepis na krem na stópki?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?krem-z-...lekowym-5-,104
Albo mazidło do zmiękczania skórek?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?srodek-...-do-skorek,105

Stary 2009-04-19, 20:47   #913
Agol03
Przyczajenie

dorka78 dziękuję za radę Nie wiedziałam, że taka opcja istnieje. Sprawdziłam status i jest "w realizacji".
Zanim jednak przeczytałam tutaj o monitorowaniu, napisałam maila do ZSK. Okazało się, że wpłata , którą wysłałam w środę, na konto sklepu wpłynęła dopiero w piątek (zabić Pocztę Polską to mało). W poniedziałek paczucha ma być wysłana. Jestem już w takim razie spokojna, bo już się bałam, że pieniądze poszły "w świat" czyli, że nie mam ich ani ja ani sklep
Stary 2009-04-19, 23:14   #914
Lorri
Moderator

Cytat:
Okazało się, że wpłata , którą wysłałam w środę, na konto sklepu wpłynęła dopiero w piątek (zabić Pocztę Polską to mało).
Jak się robi wpłatę na poczcie, to trzeba się liczyć z tym, że pieniądze dotrą do odbiorcy po 2-3 dniach. Czyli w Twoim przypadku wszystko było na czas, nie ma podstaw do złorzeczeń.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:22   #915
Agol03
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jak się robi wpłatę na poczcie, to trzeba się liczyć z tym, że pieniądze dotrą do odbiorcy po 2-3 dniach. Czyli w Twoim przypadku wszystko było na czas, nie ma podstaw do złorzeczeń.
Bardzo możliwe, jednak zamawiam w necie już od jakiegoś czasu i z BU i z Mazideł i z ZSK też raz miałam przyjemność, zawsze za pośrednictwem Poczty i po raz pierwszy zdarzyło mi się, że trwało to dłużej niż zwykle.
No ale jak pisałam sprawa jest już wyjaśniona.
Stary 2009-04-20, 15:01   #916
mosutatsu
Rozeznanie

Właśnie odebrałem paczuchę od listonosza
Zaraz będę kręcić olejek pachnotka-migdał.
Później lub jutro serum SAP i anty-aging

Próbki jak zwykle wzorowo - to o co prosiłem - hydrolat rumiankowy i macerat do skóry tłustej - wybrali z arniki
Stary 2009-04-20, 19:09   #917
cotka
Zadomowienie

szybka wysylka, daja probki, jestem baaardzo zadowolona
Stary 2009-04-20, 19:43   #918
mosutatsu
Rozeznanie

Co powiecie na to, że olej lniany, który kupiłem, ma ważność do 08.2009?:
Czy taki krótki termin ważności, jest powodem do reklamacji?
Olej lniany, wg info na stronie ma ważność 12 miesięcy od tłoczenia...
Stary 2009-04-20, 19:56   #919
adusiadu
Wtajemniczenie

GG do adusiadu

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Tez mi sie czasem zdarzały takie krótkie terminy waznosci
Np. SLP kupiony w lutym lub marcu (nie pamietam) mam wazny do 07.2009
ale nie reklamowałam. Jak dla mnie to jest najwiekasza wada ZSK, daty powinny być przy kazdym produkcie na stronach, bo tak to kupujemy kota w worku. Mimo wszystko bardzo lubie sklep, ale z takimi krótkimi datami jestem w stanie zrozumiec tylko gratisy/prezenty.
adusiadu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 21:57   #920
Lorri
Moderator

Cytat:
W artykule wizażowym na temat olejów roślinnych jest informacja, że olej lniany powinno się zużyć w ciągu 3-4 tygodni od otwarcia (przez tyle czasu zachowuje swoje właściwości). Nie wiem jak to się ma do oleju sprzedawanego z ZSK (mniej trwałe oleje mają często dodatek tokoferoli, który być może pozwala przedłużyć ten okres). W każdym razie nie proponuję Ci używać tego oleju przez wiele miesięcy, nawet jeśli będzie stał w lodówce.

Jeśli ktoś ma jakieś konkretniejsze dane na temat trwałości olejów schnących, to byłabym wdzięczna za wyjaśnienie sprawy, bo szczerze mówiąc, nie spotkałam się z podobnymi informacjami nigdzie indziej.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 22:44   #921
Psychodelia
Wtajemniczenie

Mosutatsu - czasem warto przed zamówieniem napisać maila z zapytaniem o datę ważności danego produktu (zwłaszcza olejów), by potem nie było takich rozczarowań... Sama często tak robię.
Psychodelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 23:15   #922
LouLou25
Zakorzenienie

Cytat:
moj tez jest taki a dyniowy jeszcze gorszy dlatego ostatnio jestem skazana ( po zrobieniu remanentu lodowkowego ) na mix dyni i lnianego + oczywiscie cos tam jeszcze; dlatego teraz zawsze pytam mailem o daty waznosci zanim cos kupie

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 09:36   #923
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W artykule wizażowym na temat olejów roślinnych jest informacja, że olej lniany powinno się zużyć w ciągu 3-4 tygodni od otwarcia (przez tyle czasu zachowuje swoje właściwości). Nie wiem jak to się ma do oleju sprzedawanego z ZSK (mniej trwałe oleje mają często dodatek tokoferoli, który być może pozwala przedłużyć ten okres). W każdym razie nie proponuję Ci używać tego oleju przez wiele miesięcy, nawet jeśli będzie stał w lodówce.

Jeśli ktoś ma jakieś konkretniejsze dane na temat trwałości olejów schnących, to byłabym wdzięczna za wyjaśnienie sprawy, bo szczerze mówiąc, nie spotkałam się z podobnymi informacjami nigdzie indziej.
akurat olej lniany znam od strony spożywczej bardziej - to jeden z najgorzej przechowujących się olei - naprawdę trzeba go zużyć do miesiąca po otwarciu - potem gorzknieje
Cytat:
Napisane przez Psychodelia Pokaż wiadomość
Mosutatsu - czasem warto przed zamówieniem napisać maila z zapytaniem o datę ważności danego produktu (zwłaszcza olejów), by potem nie było takich rozczarowań... Sama często tak robię.
ja sama również tak robię
Stary 2009-04-21, 10:13   #924
marioladabr
Zakorzenienie

Witajcie! Przebrnęłam przez cały wątek i mam pytanie do tych, które robiły kremy. Niektóre z Was wspominały o miksowaniu kremu do uzyskania puszystości... i moje pytanie: czym to miksujecie? Czy chodzi o szybkie mieszanie bagietką? Czy macie jakieś specjalne "miksery"?
marioladabr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 11:16   #925
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Witajcie! Przebrnęłam przez cały wątek i mam pytanie do tych, które robiły kremy. Niektóre z Was wspominały o miksowaniu kremu do uzyskania puszystości... i moje pytanie: czym to miksujecie? Czy chodzi o szybkie mieszanie bagietką? Czy macie jakieś specjalne "miksery"?
mikserem do cappucino
Stary 2009-04-21, 12:42   #926
dorka78
Raczkowanie

Cytat:
Miesza się kremy rodzajem ręcznego mikserka (spieniacza do mleka). Możesz go kupić w ZSK:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?179,spi...wy-mieszadelko
jest też dodawany do zestawu kremu, jeśli zamiawiasz dany krem łącznie z akcesoriami dodatkowymi.
Ja swój kupiłam Clatronica za około 9zł w Tesco.
Stary 2009-04-21, 12:45   #927
marioladabr
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
mikserem do cappucino
A jeśli się nie posiada takowego? Jeśli wymieszam tylko bagietką to nic się nie stanie?

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez dorka78 Pokaż wiadomość
Miesza się kremy rodzajem ręcznego mikserka (spieniacza do mleka). Możesz go kupić w ZSK:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?179,spi...wy-mieszadelko
jest też dodawany do zestawu kremu, jeśli zamiawiasz dany krem łącznie z akcesoriami dodatkowymi.
Ja swój kupiłam Clatronica za około 9zł w Tesco.
O, dziękuję.
marioladabr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 12:52   #928
Psychodelia
Wtajemniczenie

Cytat:
A jeśli się nie posiada takowego? Jeśli wymieszam tylko bagietką to nic się nie stanie?
Marioladabr - za pomocą samej bagietki nie uzyskasz prawidłowej konsystencji.
Psychodelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 13:27   #929
confused_girl
Zadomowienie

Cytat:
Bagietką nie da rady. Możesz próbować blenderem kuchennym.
Swój mini-mixer kupiłam w ikei za 6 zł.

Stary 2009-04-21, 13:45   #930
Iwi82
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do Iwi82

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Bagietką nie da rady. Możesz próbować blenderem kuchennym.
Swój mini-mixer kupiłam w ikei za 6 zł.
Ja jakis czas temu, jak jeszcze nie miałam mikserka, mieszałam własnie bagietką i dało radę Trzeba tak intensywnie merdać i kremik spokojnie wychodzi.
Iwi82 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości