Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-31, 21:33   #1831
magdaiz
Przyczajenie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dobrze, że to piszesz, bo ja należę do maksymalistek, które na bank narobiły by sobie bąbli gdzie bądź - już nawet analizowałam svr z 50%mocznikiem i duuuużą ilością kwasów w tym celu, i myślałam, jak by go podrobić, ale jeszcze to przemyślę

Powiem tak, capreolus, nawet nie wiesz jak ci jestem wdzięczna za zainteresowanie moimi kręciołkowymi dylematami Początkująca jestem wiec wszystko mnie zaskakuje (a tu kasa leci, a zamówienia następne czekają przebierając nóżkami).
Ponieważ nie ma wątków dziękczynnych, chciałabym tutaj podziękować w imieniu swoim i siostry mej kochanej, za ten wysiłek doświdczonych wizażanek - dzięki niemu, ja po trzech miesiącach mam cerę perfecto, a moja siostra-łuszczycówka pozbyła się wszystkich ognisk zapalnych, jak ktoś zna problem, to wie co to znaczy.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Hmmm, to właściwie był OT, a prawdę mówiąc dalej mam dylemat. co do ph kremu na pięty...robić 5, 5, czy niższe, dla lepszego efektu złuszczania? Wiem,że to pytanie z biochemicznej podstawówki, ale pojęcia nie mam
Jak robiłaś capreolus? Bo moja skóra wszystko zdzierży, tyle że się z sister dzielę i nie chcę jej narobić większych szkód niż ma, a ona raczej nie pięty tym mazidłem będzie traktować.

Edytowane przez magdaiz
Czas edycji: 2010-02-01 o 10:10
magdaiz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 22:44   #1832
capreolus
BAN stały

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wydaje mi się, że spokojnie możesz robić ten krem- ja go nakładałam na szorstką skórę i to nie na pięty- nigdzie mnie nie oparzyło. Nie ustawiałam pH w tym kremie- wyszło koło 3 i takie zostawiłam.
Nie wiem jak ze stabilnością mocznika w takim pH, ale na ZSK jest inny przepis na bezalkoholowy tonik BHA, mocznik, alantoina, gdzie polecają ustawienie pH na poziomie 3-4, więc chyba takie pH może być. W końcu właściciciel sklepu jest chemikiem, więc zakładam, że wie co robi .
Dużo zalezy od tego, czy Twoja siostra już używała kwasów w tych miejscach, na które będzie nakładać ten krem. 5% kwasu mlekowego to nie jest wysokie stężenie. Niektóre toniki (do samodzielnego wykonania) na mazidłach mają stężenie kwasu koło 10%. Jest tam jednak jedna cenna uwaga- osobom, które nigdy wcześniej nie stosowały kwasów AHA pani Lidia poleca podniesienie pH do 4 -małymi porcjami dodając sodę oczyszczoną. Więc może jeśli Twoja siostra nigdy takiego preparatu z kwasami nie stosowała, możesz zacząć od tego pH 4. Spróbuj zrobić krem i zmierz pH, może od razu wyjdzie 4. Jeżeli będzie niższe, to możesz dodać odrobinę sody i ustawić na poziomie 4. Ja bym chyba tak zrobiła, choć z drugiej strony 5% to nie jakaś straszna ilość kwasu, stężenie mocznika też raczej bezpieczne.
Na wszelki wypadek po nałożeniu kremu umyj porządnie ręce mydłem -zwykłym (nie w płynie), żeby ten kwas zneutralizować. Chociaż 5% to nie jest wysokie stężenie, ale resztki kremu mogą się grubą warstwą zebrać pod paznokciami, czy między palcami i tam już miałam poparzenia (choć zero poparzeń na ciele), ale to przy żelu z 20% kwasu mlekowego.
Krem z mocznikiem (Xerial 50) żadnej krzywdy mi nigdy nie wyrządził.
Najbardziej agresywna była w moim przypadku ta maść z kwasem salicylowym z apteki. Znalazłam jej skład, aż się przeraziłam teraz:
Acidum salicylicum 4,0g
Acidum lacticum 1,0g
Vehiculum ad 10,0g.
To nie było jednak 10% kwasu salicylowego tylko 40% plus 10% kwasu mlekowego!
No cóż, to dopiero była głupota, ale na szczęście szybko się zagoiło . Zawsze mogło być gorzej- mogłam użyć na ciało. Wtedy w ogóle nie interesowałam się robieniem kosmetyków i stosowanymi stężeniami, więc nie miałam pojęcia, że to takie wysokie stężenie kwasu salicylowego.

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-01-31 o 23:14 Powód: uzupełnienie
capreolus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 20:25   #1833
durka
Raczkowanie

Chciałabym dodać mleczan sodu do hydrolatu lub żelu hialuranowego z alantoiną i pantenolem, ale niewiem czy mogę i ile ml dodać? Jestem jeszcze zielona w kręceniu kosmetyków
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
durka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 20:58   #1834
ulisia1
Rozeznanie

GG do ulisia1

Wpadłam tylko powiedzieć, że dostałam maila z ZSK że hydrolaty powinny być już w przyszłym tygodniu
Stary 2010-02-01, 22:34   #1835
magdaiz
Przyczajenie

capreolus dzięki raz jeszcze
W takim razie podkręcę siostrzycy ph do 4, bo ona niezaprawiona w temacie kwasowym.
Tylko muszę się wstrzymać z robieniem tego mazidła, bo mocznik mi wyszedł, nawet dziś pożeglowałam do stacjonarnego ZSK w celu nabycia dużj ilości mocznika no i MGS, ale im też mocznik wyszedł i czekają na dostawę cóż, mogłam wcześniej zadzwonić...

Za to oczywiście nakupiłam kupę innych pierdół, bo jak tu się powstrzymać! Między innymi retinol roślinny, bo chciałam sobie też ukręcić ten ich krem pod oczy z olejem z granatu, co niby ma wory likwidować. Tylko teraz się zaczynam zastanawiać - niby ten retinol, to nie taki prawdziwy jest... ale czy może mi podrażnić skórę po Diacnealu (kwas + retinaldehyd)?
Stary 2010-02-02, 00:00   #1836
capreolus
BAN stały

Cześć
spokojnie możesz ten "retinol" stosować. Z prawdziwym retinolem ma on niewiele, oprócz nazwy, wspólnego. Firmy kosmetyczne podają, iż działa on przeciwzmarszczkowo, podobnie do retinolu, więc nazwa to taki chwyt reklamowy. Według danych np. na stronie Iwostinu, nie powoduje on podrażnień (w odróznieniu od retinolu). Główne składniki aktywne to polisacharydy- galaktomannany. Nie stosowałam tego ekstraktu, więc odpowiadam tylko na podstawie teorii .
Bardzo jestem ciekawa opinii osób, które stosowały już ten produkt i mogą się wypowiedzieć na temat jego działania.
Czy ktoś może go używał i jakie były efekty? Bardzo kusząco się zapowiada, ale mam już i tak za dużo innych produktów, więc super byłoby poznać opinię kogoś kto już ten "retinol" stosował.
Będę czekać na relacje
Pozdrowienia

Czas edycji: 2010-02-02 o 00:09
Stary 2010-02-02, 12:56   #1837
_Novotna_
Wtajemniczenie

A ja wam powiem, że chyba ten krem na bazie mnie trochę zapchał niestety.
Mama natomiast bardzo zadowolona a ma ten z przepisu dla 35 latek właśnie z retinolem, kolagenem i elastyną.
Stary 2010-02-02, 18:37   #1838
bosti
Zadomowienie

ja stosuje ten retinol rośl. od ponad pół roku i tez jestem zadowolona, robię sobie serum na noc. jestem po 30-tce, ale zmarszczek zero ostatnio przyjaciółka stwierdziła, że też chyba zacznie się bawić w mieszanie kosmetyków, bo takie fajne efekty u mnie widzi. ogólnie ostatnio bardzo poprawiła mi się cera, ale to pewnie efekt całkowitej zmiany pielęgnacji ma biochemiczną i własnoręcznie robione mazidła cięzko ocenić sam retinol

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:31   #1839
capreolus
BAN stały

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
ja stosuje ten retinol rośl. od ponad pół roku i tez jestem zadowolona, robię sobie serum na noc. jestem po 30-tce, ale zmarszczek zero ostatnio przyjaciółka stwierdziła, że też chyba zacznie się bawić w mieszanie kosmetyków, bo takie fajne efekty u mnie widzi. ogólnie ostatnio bardzo poprawiła mi się cera, ale to pewnie efekt całkowitej zmiany pielęgnacji ma biochemiczną i własnoręcznie robione mazidła cięzko ocenić sam retinol
I jak tu oszczędzać , kiedy wszystko kusi.
Lista zakupów rosnie- a na niej prawie całe ZSK

Próbuję zrobić listę, czego więcej nie kupię, no ale króciutka jest:
1. masło shea rafinowane -każdy krem z nim był dziwnie tępy -robiłam 3 razy krem i to samo (a identyczny przepis z nierafinowanym shea był super), taka tępa wałkująca się warstwa, jakbym dodała skrobi
2. masło mango rafinowane -j.w.
3. olejki eteryczne- mam porównanie do Polleny Aromy i mazideł- prawie wszystkie, które mam z ZSK mają dodatkową dziwną nutę, podobną do siebie (mam palmorosa, petitgrain, cynamonowiec, limonka, drzewko różane). Z czymś takim się jeszcze nigdy nie spotkałam. Z innych firm używam z przyjemnością, ale do tych nie mogę się przekonać.

Z innych zakupów jestem bardzo zadowolona. Cały czas korzystam też z wielu rewelacyjnych przepisów na stronie ZSK. Od kilku miesięcy twarz myję tylko żelem myjącym (rewelacja), uwielbiam serum z PHA oraz kremy z LHA i tlenkiem cynku. Eliksir wybarwiający przebarwienia jest też świetny.

Moim hitem są maseczki z glinką wg przepisów ZSK - jest kilka wariantów : z tlenkiem cynku, odrobiną oleju, gliceryny lub HA, można też dodać odrobinę pantenolu.
http://www.zrobsobiekrem.pl/?336,gli...la-porcelanowa-
Efekt po prostu rewelacyjny - w moim przypadku dużo lepszy niż po zwykłej maseczce z glinki wymieszanej z wodą. Skóra robi się idealnie gładka w dotyku. Mój ulubiony przepis to ten z glinką i spiruliną. Zamiast glinki białej czasami używam zielonej.

Czas edycji: 2010-02-02 o 20:58
Stary 2010-02-02, 20:52   #1840
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
I jak tu oszczędzać , kiedy wszystko kusi.
Absolutnie niemożliwe
Moje oszczednosci ze stypendium topnieją z tygodnia na tydzień

Ledwie dostałam paczkę w zeszłym tygodniu i już kompletuje kolejne zamówienie na ZSK Bo są to produkty NIEZBĘDNE
Schiza kompletna
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 21:05   #1841
capreolus
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Bo są to produkty NIEZBĘDNE
Zgadzam się z tym jak najbardziej . Szkoda, że mój TŻ tego nie rozumie .
Stary 2010-02-02, 21:18   #1842
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym jak najbardziej . Szkoda, że mój TŻ tego nie rozumie .

najgorsze ze od tych nieeezbędnych produktow zaraz sie mi urwą pólki w lodowce

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 03:27   #1843
Migdał
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
3. olejki eteryczne- mam porównanie do Polleny Aromy i mazideł- prawie wszystkie, które mam z ZSK mają dodatkową dziwną nutę, podobną do siebie (mam palmorosa, petitgrain, cynamonowiec, limonka, drzewko różane). Z czymś takim się jeszcze nigdy nie spotkałam. Z innych firm używam z przyjemnością, ale do tych nie mogę się przekonać.
włąśnie o tym pisałam jakiś czas temu w tym wątku. Ja mam miętę, drzewko różane i petitgrain z ZSK i mięta jest ok- a pozostałe 2 jadą tym nieokreślonym dziwnym czymś, co wydaje się dominować właściwą nutę Już myślałam, że mam jakieś schizy i chciałam zamawiać palmarozę- dobrze, że napisałaś o swoich wątpliwościach Też pozostanę przy swoich sprawdzonych olejkach i firmach

Co do retinolu roślinnego, to moje pierwsze z nim spotkanie było mega niemiłe- ZSK zapomniał dodać kroplomierza, więc przechylając buteleczkę w celu odmierzenia kilku kropel do serum odmierzyłam jakieś pół butelki wprost na siebie tak samo mnie załatwili z miętą, ale mięta tańsza więc tak nie przeżywałam
Migdał jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 08:46   #1844
magdaiz
Przyczajenie

Migdał dobrze, ze ostrzegłaś z tym retinolem, natychmiast obadałam swój, i też nie ma zakraplacza - jak nic chlusnęłabym z butli i byłoby po retinolu (tak samo mi wyszło z moim ukochanym olejem z żurawiny, do serum ekspresowego wylałam pół flaszki)

A tak w ogóle dziewczyny, to pękająca w szwach lodówka, to pikuś - mam też kartonik, który co chwilę muszę wymieniać na większy z mazidłami pozalodówkowymi, oraz pudło z wszelkiego rodzaju buteleczkami, pojemniczkami, opakowaniami po kosmetykach nadającymi się do recyklingu - czyli tak zwanymi "przydasiami", które zaczęłam skrzętnie chomikować. Na ten zbiór, mój TZ, faktycznie zaczął już patrzeć ze zgrozą

capreolus ja też uwielbiam ten żel myjący, cudna jest ta pianka - delikatna, pięknie pachnie hydrolatem neroli(którego solo w zasadzie nie lubiłam), świetnie oczyszcza, no i nie ściąga mi buzi!
Olejki hydrofilowe też były super, ale ich aplikacja doprowadza mnie do czarnej rozpaczy - ponieważ emulgowałam na dłoni, to za każdym razem musiałam pucować umywalkę i okolice z resztek oleju
No, ale może się jeszcze polubimy, kto wie...

Dobra kończę, bo chora jestem i mogłabym tak jeszcze dłuuuugo, w życiu tyle o kosmetykach nie gadałam, jak używałam sklepowych!

Edytowane przez magdaiz
Czas edycji: 2010-02-03 o 08:51
Stary 2010-02-03, 09:05   #1845
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Dziewczyny o jakim Wy żelu myjącym mówicie?
Stary 2010-02-03, 09:17   #1846
magdaiz
Przyczajenie

O tym

http://www.zrobsobiekrem.pl/?delikat...zy-i-ciala,133

Polecam bardzo, tylko jakbyś się zdecydowała to kup też butelkę z pompką pianotwórczą, jest świetna!
Stary 2010-02-03, 10:46   #1847
Julianka_7oo7
Zadomowienie

o! dzięki, tylko ten mocznik tam mi nie pasuje

Pewnie dlatego nie zwróciłam na ten przepis uwagi
Stary 2010-02-03, 13:52   #1848
magdaiz
Przyczajenie

Oooo, a ja do tej pory żyłam w naiwnym przeświadczeniu, że wszyscy kochają mocznik!
A co on Ci robi złego? Podrażnia, uczula?

W sumie, na mój mały biochemiczny rozumek, myślę, że ten mocznik możnaby tam zastąpić np. wyciągiem z aloesu, albo algami bioferment od konkurencji, jakimś nawilżaczem w każdym razie. Ale to już ktoś mądrzejszy musiałby się wypowiedzieć .

A ja dzisiaj, w ramach kuracji chorobowej, zachęcona przez capreolus co do retinolu, chyba sobie ukręcę krem podoczny. Trochę się boję oleju z granatu, bo czytałam, że różnie to z nim bywa, ale mam nadzieję, że jak nie przekroczę sugerowanych 5%, to mi gały nie wypłyną
Stary 2010-02-03, 14:19   #1849
durka
Raczkowanie

Czy któraś z Wizażanek robiła Tonik oczyszczający Lorri na hydrolacie różanym, innym niż z ZSK (np. z BU lub z Mazideł?):

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tonik robię taki:

75% Hydrolat różany
10% Wyciąg z aloesu
8% Kwas mlekowy
3,5% Niacynamid
2% D-pantenol
0,5% Alantoina
Olejek z drz. herbacianego

PH prawie zawsze wychodzi mi 4. Teraz pewnie też nie będzie wymagało regulacji.
6,4% czystego kwasu mlekowego wystarcza mi, żeby utrzymać pory w czystości .
durka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 14:30   #1850
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez magdaiz
A co on Ci robi złego? Podrażnia, uczula?
Pisałam pare stron wstecz, coś dziwnego, jakieś podrażnienie. Skóra pęcznieje i robi się taka porowata. Nie fajna

Do nawilżania uzywam własnie aloesu i d-panthenolu
Stary 2010-02-03, 16:41   #1851
Nati_kk
Zakorzenienie

A do mnie dzisiaj dotarła paczuszka z ZSK Zaraz idę kręcić

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 17:43   #1852
bosti
Zadomowienie

ja też nie bardzo polubiłam mocznik, mam po nim taka dziwną skórę

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 18:51   #1853
_Novotna_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
włąśnie o tym pisałam jakiś czas temu w tym wątku. Ja mam miętę, drzewko różane i petitgrain z ZSK i mięta jest ok- a pozostałe 2 jadą tym nieokreślonym dziwnym czymś, co wydaje się dominować właściwą nutę Już myślałam, że mam jakieś schizy i chciałam zamawiać palmarozę- dobrze, że napisałaś o swoich wątpliwościach Też pozostanę przy swoich sprawdzonych olejkach i firmach

Co do retinolu roślinnego, to moje pierwsze z nim spotkanie było mega niemiłe- ZSK zapomniał dodać kroplomierza, więc przechylając buteleczkę w celu odmierzenia kilku kropel do serum odmierzyłam jakieś pół butelki wprost na siebie tak samo mnie załatwili z miętą, ale mięta tańsza więc tak nie przeżywałam
Też pół buteleczki wylałam na miarke 2,5 ml jak robiłam mamie krem pierwszy raz.
Stary 2010-02-03, 19:15   #1854
annszc
Przyczajenie

dziewczyny, a czy ten mocznik przed dodaniem do kremu trzeba wczescniej rozpuścić w wodzie ? Jak sie go stosuje ? Bo kupiłam go i teraz nie wiem jak go dodac do kremu ( do kremu do stóp )
Pozdrawiam
annszc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 19:24   #1855
capreolus
BAN stały

Cytat:
Napisane przez magdaiz Pokaż wiadomość
Trochę się boję oleju z granatu, bo czytałam, że różnie to z nim bywa, ale mam nadzieję, że jak nie przekroczę sugerowanych 5%, to mi gały nie wypłyną
Nie wiedziałam, że polecają używanie 5%. Dobrze wiedzieć, bo ja trochę z lenistwa nakładałam kilka kropelek prosto pod oczy. Nic nie piekło ani nie puchło, ale nie jestem alergikiem. Pewnie teraz go rozcieńczę w jakimś miksie olejowym.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez annszc Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czy ten mocznik przed dodaniem do kremu trzeba wczescniej rozpuścić w wodzie ? Jak sie go stosuje ? Bo kupiłam go i teraz nie wiem jak go dodac do kremu ( do kremu do stóp )
Pozdrawiam
Mocznik możesz najpierw rozpuścić w niewielkiej ilości wody (mniej więcej równej objętości mocznika), potem dodać do kremu. Robiłabym raczej mniejsze 20-30 ml porcje kremu, a nie od razu do całej butli, bo podobno z czasem bez stabilizacji kwasem mlekowym mocznik ulega hydrolizie. Poza tym rozcieńczając lekko krem wodą rozcieńczasz też konserwanty, co może skrócić czas trwałości produktu.

W niektórych, wodnistych balsamach mocznik rozpuszcza się bez problemu- wtedy można dodać go od razu bezpośrednio do balsamu, ale musisz najpierw na malutkiej porcji sprawdzić, jak jest w przypadku twojego balsamu.

Czas edycji: 2010-02-03 o 19:25
Stary 2010-02-03, 21:00   #1856
Nati_kk
Zakorzenienie

Ukręciłam sobie przed chwilką krem z filtrem UV z gotowca i na noc na bazie kremowej z żurawinowym i kiełkowym olejkiem+ekstrakt liposomowy na naczynka i nawilżający Zobaczymy jak się będzie sprawowało No i dzisiaj będę testowała nowe oleje: z wiesiołka i macerat z zielonej herbaty

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 21:13   #1857
ulisia1
Rozeznanie

GG do ulisia1

w ZSK są już hydrolaty i wszystko co było niedostępne
Stary 2010-02-03, 22:28   #1858
agusiamyszka
BAN stały

teraz sie natknelam na ta strone. dzisial bylam w rossmanie i kupilam sobie krem do twarzy i cd zelu do mycia, bo pomyslalam ze (jesli chodzi o krem) ze najwyzszy czas zeby uzywac

przeczytalam tez art w naj o kosmetykach naturalnych, tj kremach domowej roboty i tak moze sobie zrobie krem na noc. moja siostra produkuje w usa kosmetyki naturalne i powiedziala ze to nic trudnego, tylko kupic skladniki i odmowiednio zmieszac. ja sie zastanawiam tylko czego uzyc? moze ktos mi podpowie? bo kazdy ma inne wymagania ;/, a taka lista z podzialem na skladniki tez za duzo nie powie , bo bede stala w kropce. wiem ze sa fazy wodne i tluszczowe, dalej to nie wiem .

wiek prawie 22 lata, cera mieszana, bez zadnych wypryskow itp, mam naczynkowa cere (ale to juz mam od dziecka, wiec tym sie nie przejmuje) , troche wrazliwa, nie zauwazylam uczulen na jakikolwiek skladnik

moze skorzystac z gotowych zestawow np krem na noc 7 witamin?
agusiamyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 23:16   #1859
_Novotna_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
teraz sie natknelam na ta strone. dzisial bylam w rossmanie i kupilam sobie krem do twarzy i cd zelu do mycia, bo pomyslalam ze (jesli chodzi o krem) ze najwyzszy czas zeby uzywac

przeczytalam tez art w naj o kosmetykach naturalnych, tj kremach domowej roboty i tak moze sobie zrobie krem na noc. moja siostra produkuje w usa kosmetyki naturalne i powiedziala ze to nic trudnego, tylko kupic skladniki i odmowiednio zmieszac. ja sie zastanawiam tylko czego uzyc? moze ktos mi podpowie? bo kazdy ma inne wymagania ;/, a taka lista z podzialem na skladniki tez za duzo nie powie , bo bede stala w kropce. wiem ze sa fazy wodne i tluszczowe, dalej to nie wiem .

wiek prawie 22 lata, cera mieszana, bez zadnych wypryskow itp, mam naczynkowa cere (ale to juz mam od dziecka, wiec tym sie nie przejmuje) , troche wrazliwa, nie zauwazylam uczulen na jakikolwiek skladnik

moze skorzystac z gotowych zestawow np krem na noc 7 witamin?
Do naczynkowej polecam liposomy na naczynka ze strony Naturalisa.
Ja mam 23 lata i tez mam cere naczynkowa,na ładnie mi łagodzi zaczerwienienie
troche sie pobawie w mieszanie kremow, ale ostatecznie to chyba raczej nie dla mnie. Krem na bazie z ZSK mnie zapchał, a do chodzenia do lodówki po kropelke olejku itp nie mam siły po 12h pracy.
To co mi z tej pielegnacji podpasuje zostawie, ale reszte będę kupowac jednak gotową.
Stary 2010-02-04, 01:26   #1860
agusiamyszka
BAN stały

tam jest tez dostepna gotowa baza do kremu , fajna sprawa tylko faza wodna i olejowa i jakies skladniki... zastanowie sie. dziekuje za odp

a tak sie zastanawialam czy mozna dodac jakis skladnik odzywczy do zwyklego kremu sklepowego ? czy to jest juz zbedne/niebezpieczne?
agusiamyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości