Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-20, 22:22   #2011
klaudia_13
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Klaudia, guma ksantowa nie jest konieczna możesz zrobić sobie tą formulację w formie płynnego serum
Poza tym możesz zrobić sobie tonik aloesowy, rozcienczasz hydrolatem i gotowe. Mozesz go wzbogacic jakimiś dodatkami nawilżającymi. Jest przepis na ich stronce.
Aloes jest ok, nie pozbywaj się go
właśnie wiem, że aloes jest wszechstronny tylko, że nie chcę przesadzić z ilością kosmetyków w pielęgnacji mojej beznadziejnie trądzikowej cery
ale skoro guma nie jest potrzebna to skuszę się na to żelo-serum i może jeszcze coś wymyśle
dziękuje za odpowiedź
klaudia_13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 23:15   #2012
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pierniczkowa
oj to faktycznie irytujace ale mysle ze sprawa sie wyjasni i pewnie dosla Ci to, czego brakuje i pozwola zatrzymac to co pomylkowo dostalas daj znac jak sie sprawa wyjasnila
no zobaczymy... nadal czekam na odpowiedź

Klaudia, nie za ma co

edycja:

Listonosz przyniósł mi własnie paczke z ZSK z brakującymi produktami tempo expresowe.

Edytowane przez Julianka_7oo7
Czas edycji: 2010-04-21 o 13:26
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 15:56   #2013
Charlotte95
Wtajemniczenie

No to trzeba zwrócić honor ZSK
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 20:58   #2014
Nati_kk
Zakorzenienie

Dziewczyny chciałam sobie ulepszyć hydrolat i oprócz niacynamidu dodać mocznik. Czy mogę sobie go po prostu dosypać w odpowiednim stężeniu czy muszę oprócz niego dodać coś jeszcze?

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 11:23   #2015
Dronf
Rozeznanie

Niacynamid z mocznikiem zrobią ci wysokie pH (coś koło 9) . Z resztą sam niacynamid pewnie też zmieniał pH. Jak masz papierki wskaźnikowe to nie ma problemu, wystarczy dodawać kwasu mlekowego, octu czy czegoś takiego, aż papierek przestanie być niebieski a potem jeszcze ze 2 kropelki. Jak nie masz to chyba i tak lepiej dodać troszkę kwasu na oko. Można też sprawdzać taką mieszankę na smak aż poczujesz że pomiędzy goryczą jest choć trochę kwaskowata . U mnie taka metoda między ph 4 a 7 jest bardziej wiarygodna niż papierek bo zmianę koloru na papierku słabo widać a na smak już czuć, że nie jest to pH obojętne tylko lekko kwaśne. Potem od pH 4 w dół papierki znowu są wiarygodne .
Oczywiście do niczego nie namawiam . Ale jakoś radzić sobie trzeba .
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 21:11   #2016
honey_86
Przyczajenie

Witam wszystkich. Nie wiem dlaczego wszystkim wydaje się, że robienie kosmetyków to jest taką prosta sprawą. Owszem nie należy to do najtrudniejszych syntez chemicznych, tym bardziej, gdy można kupić gotowe półprodukty, ale i tak trzeba mieć przygotowanie i wiedzę chemiczną, a nie tak po prostu "zmieszać wszystko" i gotowe. Polecałabym poczytać sobie troszkę o stosowanych w kosmetyce substancjach i ich właściwościach fizykochemicznych. Dobrze jest też korzystać z innych receptur dostępnych w fachowej literaturze chemicznej. A po za tym to nie wiem, jak ktoś może sobie zsyntetyzować dobrze działający preparatyk używając prezentowanego na tej stronie sprzętu laboratoryjnego. Warto też pamiętać o dodawaniu odpowiednich konserwantów, wtedy preparat będzie utrzymywał dłużej okres ważności, no i oczywiście używana woda powinna być destylowana, a nie zwykłą z kranu.
honey_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 00:04   #2017
Astro
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez honey_86 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Nie wiem dlaczego wszystkim wydaje się, że robienie kosmetyków to jest taką prosta sprawą. Owszem nie należy to do najtrudniejszych syntez chemicznych, tym bardziej, gdy można kupić gotowe półprodukty, ale i tak trzeba mieć przygotowanie i wiedzę chemiczną, a nie tak po prostu "zmieszać wszystko" i gotowe. Polecałabym poczytać sobie troszkę o stosowanych w kosmetyce substancjach i ich właściwościach fizykochemicznych. Dobrze jest też korzystać z innych receptur dostępnych w fachowej literaturze chemicznej. A po za tym to nie wiem, jak ktoś może sobie zsyntetyzować dobrze działający preparatyk używając prezentowanego na tej stronie sprzętu laboratoryjnego. Warto też pamiętać o dodawaniu odpowiednich konserwantów, wtedy preparat będzie utrzymywał dłużej okres ważności, no i oczywiście używana woda powinna być destylowana, a nie zwykłą z kranu.
Woda powinna być farmaceutyczna, nie destylowana. To tak na marginesie. Nie wiem co jest nie tak "ze sprzętem" ze strony ZSK
Stary 2010-04-28, 00:37   #2018
~~ALa~~
Zadomowienie

Cytat:
cala wiadomosc wyglada mi na napisana w celu przestraszenia zwolenniczek krecenia sobie kosmetykow "trudnymi" dla osob malo zorientowanych w chemii slowami tylko na razie nie rozumiem motywu

ciekawa jestem jakie przygotowanie i wiedze chemiczna trzeba miec zdaniem autorki postu opisy wlasciwosci polproduktow sa na stronie sklepu, ba, sa nawet gotowe przepisy dla mniej doswiadczonych

na koniec z posta dowiadujemy sie tego co juz wiemy, czyli ze nie nalezy stosowac wody z kranu oraz ze konserwanty przedluzaja trwalosc kosmetykow

doprawdy, nie rozumiem po co ten post
Stary 2010-04-28, 12:13   #2019
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Witam wszystkich....
laboratoryjnego. Warto też pamiętać o dodawaniu odpowiednich konserwantów, wtedy preparat będzie utrzymywał dłużej okres ważności, no i oczywiście używana woda powinna być destylowana, a nie zwykłą z kranu.

Dlaczego zakladasz - w moim przypadku mylnie - ze nie opanowalam wiedzy potrzebnej do bezpiecznego wykorzystania przygotowanych wlasnorecznie kosmetykow?

Nie mam zamiaru rozwodzic sie nad tym, ile czasu spedzilam na lekturze pozycji dotyczacych chemii, biochemii, kosmetologii, dermatologii itd. - bylo/jest to przyjemne - bo dotyczy mnie.

Kilka lat temu oddawalam sie w rece dermatologow i kosmetyczek, ktorzy przyporzyli mi wiecej problemow, niz korzysci - ktorzy nie mieli wiedzy opanowanej na tyle, zeby podczas zabiegow kwasami, czy przy wypisywaniu plynow z retinoidami podkreslic znaczenie np. kremow z wysoka ochrona UV.

To wiedza jest warunkiem efektywnych dzialan - dotyczy to kazdej dziedziny;

Pomijam sprawe oczywista - czyli swiadomosc tego, jak moze skonczyc sie eksperymentowanie z np. kwasami o wysokich stezeniach, niskich ph itp. Myślę, że Wizażanki, które urzędują na forum biochemia tę świadomość mają.
Stary 2010-04-28, 14:22   #2020
honey_1986
Przyczajenie

Nie jestem wizażystka. Tak się składa, że robię dyplom z technologii kosmetyków - więc jak by nie było mam trochę spore doświadczenie w tej dziedzinie. I nie chcę nikogo straszyć, ani też nie używam " trudnych chemicznie słów".Po prostu jak się w czymś siedzi jakiś czas to to jest normalne słownictwo. I nadal uważam,że sama wiedza teoretyczna nie wystarczy, nawet jeżeli jest poparta fachową literaturą. A co do sprzętu, to takiego używa się chyba w podstawówce, a nie w fachowym laboratorium chemicznym. Osobiście syntezuję,a także badam uzyskane przez siebie preparaty, np. na pienistość, lepkość, pH, zawartość suchej substancji organicznej, transmitancję itp. I mam pewność,że otrzymany prze ze mnie kosmetyk spełnia stawiane mu wymogi. Życzę powodzenia z bawieniem się w syntezę kosmetyków
honey_1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 14:44   #2021
Astro
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez honey_1986 Pokaż wiadomość
Nie jestem wizażystka. Tak się składa, że robię dyplom z technologii kosmetyków - więc jak by nie było mam trochę spore doświadczenie w tej dziedzinie. I nie chcę nikogo straszyć, ani też nie używam " trudnych chemicznie słów".Po prostu jak się w czymś siedzi jakiś czas to to jest normalne słownictwo. I nadal uważam,że sama wiedza teoretyczna nie wystarczy, nawet jeżeli jest poparta fachową literaturą. A co do sprzętu, to takiego używa się chyba w podstawówce, a nie w fachowym laboratorium chemicznym. Osobiście syntezuję,a także badam uzyskane przez siebie preparaty, np. na pienistość, lepkość, pH, zawartość suchej substancji organicznej, transmitancję itp. I mam pewność,że otrzymany prze ze mnie kosmetyk spełnia stawiane mu wymogi. Życzę powodzenia z bawieniem się w syntezę kosmetyków
W związku z czym rozumiem, że zamiast własnoręcznie kręcić kremy w kiepskich zlewkach mam po prostu kupić gotowy krem zrobiony przez Panią technolog po dyplomie... W cenie o 100 razy droższej Ja odkąd sama kręcę kremy stan mojej skóry poprawił się o 100 razy w porównaniu z kremami, które wcześniej stosowałam, a nie były to kremy za 10 zł czy 20 zł. I żadne straszenie mnie nie przekona - na każdej stronie są napisane dokładne procedury jeżeli chodzi o sterylność, a jeśli używasz wody destylowanej to nie chciałabym takiego kremu używać. Ja destylowaną to co najwyżej do żelazka używam.
Stary 2010-04-28, 15:04   #2022
honey_1986
Przyczajenie

Jeżeli chcesz wiedzieć to woda destylowana w niektórych preparatach może być stosowana bez przeciwwskazań. Natomiast do innych - na odpowiednią wodę czekamy nawet 3 miesiące. Zależy od tego co chcesz zsyntetyzować. Jeżeli tak uwielbiasz syntezę kosmetyków to oprócz kremów polecam również zrobić sobie inne kosmetyki pielęgnacyjne, a nawet kosmetyki kolorowe, własnoręcznie zrobiona mascara albo eye liner nie powinno stanowić większego problemu
honey_1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 15:53   #2023
dorka78
Raczkowanie

Cytat:
Jeżeli chcesz wiedzieć to woda destylowana w niektórych preparatach może być stosowana bez przeciwwskazań. Natomiast do innych - na odpowiednią wodę czekamy nawet 3 miesiące. Zależy od tego co chcesz zsyntetyzować. Jeżeli tak uwielbiasz syntezę kosmetyków to oprócz kremów polecam również zrobić sobie inne kosmetyki pielęgnacyjne, a nawet kosmetyki kolorowe, własnoręcznie zrobiona mascara albo eye liner nie powinno stanowić większego problemu
Oj dziewczyno, chyba jeszcze dużo musisz się nauczyć nie tylko w temacie domowej produkcji kosmetyków, ale również w chemii. Nagminnie używasz błędnego terminu "synteza kosmetyków", a przecież tworzenie kosmetyku, czy to emulsji czy toniku, nie polega na syntezie produktu z substratów na drodze reakcji chemicznej. Nie dochodzi tu do powstawania nowych związków z dwóch lub więcej wprowadzonych do reakcji, ale do łączenia składników na drodze oddziaływań fizycznych, jak w przypadku emulgowania dwóch faz! Radzę poczytać więcej literatury naukowej.
dorka78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 16:03   #2024
lafigue
Zadomowienie

Honey, my robimy kosmetyki na własny użytek i z gotowych półproduktów, nikt nie twierdzi, że ma fachowe laboratorium i robi profesjonalne kosmetyki od podstaw. Co nie zmienia faktu, że te mazidła po prostu nam służą.

Edytowane przez lafigue
Czas edycji: 2010-04-28 o 16:04
lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 16:16   #2025
Dronf
Rozeznanie

Właśnie to samo miałam napisac o tej syntezie. My tu niczego nie syntezujemy, skąd w ogóle taki pomysł. I rzeczywiście do syntez sprzęt dostępny na zsk jest mocno niewystarczający (chociaż... ) ale do zrobienia kremu to czasem aż nad to, bo przy odrobinie pomysłowości starczy kilka strzykawek, kieliszków i łyżeczek.
Ja akurat potrzebną wiedzę chemiczną mam ale w zasadzie na stronach z półproduktami wszystko jest tak opisane, dostępne są kalkulatory, które same liczą stężenia, można być historykiem sztuki i zrobić fajny kremik, nie mówiąc o tym jak łatwo jest zrobić tonik lub serum.
No i nasze domowe kosmetyki nie muszą spełniać takich wymogów poprawiających właściwości użytkowe jak lepkość czy transmitancja, mają po prostu działać.
Stary 2010-04-28, 17:05   #2026
durka
Raczkowanie

Cytat:
Witam wszystkich. Nie wiem dlaczego wszystkim wydaje się, że robienie kosmetyków to jest taką prosta sprawą. Owszem nie należy to do najtrudniejszych syntez chemicznych, tym bardziej, gdy można kupić gotowe półprodukty, ale i tak trzeba mieć przygotowanie i wiedzę chemiczną, a nie tak po prostu "zmieszać wszystko" i gotowe.

Warto też pamiętać o dodawaniu odpowiednich konserwantów, wtedy preparat będzie utrzymywał dłużej okres ważności, no i oczywiście używana woda powinna być destylowana, a nie zwykłą z kranu.
Jestem poczatkujaca w robieniu kosmetykow i moze jeszcze nie jest to dla mnie prosta sprawa, ale od kiedy robie sama kosmetyki moja cera diametralnie sie odmienila na lepsze!
.. i nie trzeba miec przygotowania i wiedzy chemicznej jak Pani pisze, bo ja jej w ogole nie posiadam, zaczelam od przeczytania forum, zapoznalam sie ze sklepami z polproduktami, i tak po prostu mieszam polprodukty i gotowe!
..a poza tym jak czegos nie wiem Wizazanki sluza pomoca, jak rowniez sam sklep z oferowanymi polproduktami.

I po zapoznaniu sie chocby z tym forum nie pisalaby Pani czegos, co jest oczywiste!
durka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 17:18   #2027
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Widzisz,ja też nie jestem wizażystką.Wbrew nazwie wizaż to nie tylko wizażystki i stylistki,a osoby różnych zawodów dlatego też wizaż jest przede wszystkim kopalnią informacji.Ten dział jest głównie o tym co w kosmetykach siedzi i jak sobie zmajstrować jakieś fajne smarowidło.
Poza tym mnóstwo informacji o kwasach i filtrach.
Co do Twoich zarzutów.To większość osób,które robią sobie mazidła przeszła już przez fazę gotowych kremów tworzonych przez ludzi z dyplomami w tej dziedzinie i te kremy im nie służyły.Zapychają osoby skłonne do trądziku(przez np. parafinę,glicerynę w składzie),podrażniają osoby z wrażliwą skórą(np.denat,propylen glycol) albo uczulają alergików(często właśnie polecane przez Ciebie konserwanty).Już nie wspomnę o kombinacji gdy jedna osoba ma kilka problemów ze skórą jednocześnie.Także ty możesz sobie mieć i 10 dyplomów z tworzenia kremów,ale dopóki nie dotknie Cię problem,że po wiekszości zakupionych kosmetyków twarz Ci piecze to nie zrozumiesz jak to jest.
Poza tym jestem na wizażu już trochę czasu,to podforum działa już kilka lat i jakoś nie widziałam,żeby jakaś tragedia się komuś wydarzyła z powodu zabawy mazidłami.Owszem,nie zawsze wszystko nam służy,ale jak ktoś chce się w to bawić to zazwyczaj stara się doczytać i wie że trzeba podchodzić do tego z głową.Na pewno dużo łatwiej dobrać samemu składniki,które nam pasują niż znaleźć gotowca bez niepasujących składników.
Nie wspomnę o tym,że wpadasz tutaj i walisz pierwszego posta krytykującego sklep ZSK(w ogóle nie wiem czemu tylko ten sklep,bo jest więcej wątków sklepowych).Najpierw zadaj sobie trud i poczytaj jakie informacje są podawane w postach a potem rzucaj gromy.
Z twoim wykształceniem mogłabyś stać się kopalnią informacji na wizażu zamiast straszyć nie wiadomo czym i po co.
katty86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:34   #2028
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Widzisz,ja też nie jestem wizażystką.Wbrew nazwie wizaż to nie tylko wizażystki i stylistki,a osoby różnych zawodów dlatego też wizaż jest przede wszystkim kopalnią informacji.Ten dział jest głównie o tym co w kosmetykach siedzi i jak sobie zmajstrować jakieś fajne smarowidło.
Poza tym mnóstwo informacji o kwasach i filtrach.
Co do Twoich zarzutów.To większość osób,które robią sobie mazidła przeszła już przez fazę gotowych kremów tworzonych przez ludzi z dyplomami w tej dziedzinie i te kremy im nie służyły.Zapychają osoby skłonne do trądziku(przez np. parafinę,glicerynę w składzie),podrażniają osoby z wrażliwą skórą(np.denat,propylen glycol) albo uczulają alergików(często właśnie polecane przez Ciebie konserwanty).Już nie wspomnę o kombinacji gdy jedna osoba ma kilka problemów ze skórą jednocześnie.Także ty możesz sobie mieć i 10 dyplomów z tworzenia kremów,ale dopóki nie dotknie Cię problem,że po wiekszości zakupionych kosmetyków twarz Ci piecze to nie zrozumiesz jak to jest.
Poza tym jestem na wizażu już trochę czasu,to podforum działa już kilka lat i jakoś nie widziałam,żeby jakaś tragedia się komuś wydarzyła z powodu zabawy mazidłami.Owszem,nie zawsze wszystko nam służy,ale jak ktoś chce się w to bawić to zazwyczaj stara się doczytać i wie że trzeba podchodzić do tego z głową.Na pewno dużo łatwiej dobrać samemu składniki,które nam pasują niż znaleźć gotowca bez niepasujących składników.
Nie wspomnę o tym,że wpadasz tutaj i walisz pierwszego posta krytykującego sklep ZSK(w ogóle nie wiem czemu tylko ten sklep,bo jest więcej wątków sklepowych).Najpierw zadaj sobie trud i poczytaj jakie informacje są podawane w postach a potem rzucaj gromy.
Z twoim wykształceniem mogłabyś stać się kopalnią informacji na wizażu zamiast straszyć nie wiadomo czym i po co.
Stary 2010-04-28, 20:25   #2029
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
A Twoj dyplom wszechwiedzaca Honey skad sie wzial? nie z wiedzy-przede wszystkim teoretycznej? nastepnie podpartej laborkami, cwiczeniami itp.?

Wymogi... moim zdaniem im prostszy sklad tym dla mnie lepiej - ja nie potrzebuje pakowac do kremu tego wszystkiego, co zbedne - jesli w ciagu tygodnia, dwoch jestem w stanie go zuzyc - oczywiscie moge go zakonserwowac - ale nie wale do niego perfum, parabenow i wszelkich substancji, ktore zle na mnie dzialaja. Z calym szacunkiem - mam kontakt z kosmetyczkami, kosmetologami po wyzszych szkolach prywatnych i czesto zdarzy sie, ze w pewnych tematach wiem o wiele wiecej niz one...

Zaprzeczylas sama sobie - ponizej piszac o fachowej literaturze... a juz w nastepnym poscie piszac, ze fachowa wiedza - wiedza teoretyczna nie wystarcza...

Sama zmierze ph, sama ustale stezenie, sama wybiore aktywne skladniki, sama ustale plan dzialania dla swojej skory - co w tym zlego???

Cytat:
Cytat:
kosmetyki kolorowe tez robimy - nie ma nic przyjemniejszego

W dobrym tonie byloby zalozyc watek, w ktorym wyrazilabys swoje opinie o kosmetykach przygotowywanych w domu - w ogole - a nie pakowac sie do watku konkretnego sklepu i z gory traktowac wszystkich, ktorzy tu sa. Wiecej pokory i delikatnosci - nie wiesz, z kim masz do czynienia - zapewniam Cie, ze wsrod nas nie jestes jedyna osoba z dyplomem z... technologii kosmetycznej

Sam dyplom i przemadrzalosc nie wystarczy i nie jest nam tu potrzebna. Chcesz cos wniesc do watku - trzymaj sie tematu - chcesz skrytykowac obiektywnie - zaloz watek.
Stary 2010-04-28, 21:10   #2030
Migdał
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
można być historykiem sztuki i zrobić fajny kremik
tak, tak, to o mnie

Pod resztą argumentów się podpisuję
A swoją drogą, z mojego skromnego doświadczenia wynika, że nie sztuką jest zrobić działający kosmetyk (bo czy możemy być pewne, że te kupne kosmetyki działają tak jak to obiecują ? moim zdaniem większą pewność dają domowe kosmetyki przeznaczone do szybkiego zużucia i zawierające znane nam stężenia), ale kosmetyk, który będzie się super aplikował, będzie miał miłą konsystencję, ładny kolor itd. i wytrzyma w takim stanie na półce sklepowej w świetle żarówek szmat czasu
Migdał jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 22:19   #2031
Dronf
Rozeznanie

Cytat:
tak, tak, to o mnie
Naprawdę? Jakby co to ja tylko wpisałam pierwszy lepszy niezwiązany z chemią, biologią, medycyną i technologią zawód, wcale Cię nie śledzę .
Stary 2010-04-29, 12:30   #2032
Migdał
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
wcale Cię nie śledzę .
wcale Cię o to nie podejrzewam Tylko poczułam się "wywołana do odpowiedzi" jako żywy przykład
Migdał jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 15:35   #2033
iwona200
Zakorzenienie

Dziewczyny kupiłam sobie żel hialuronowy 1%, ponoć dobrze nawilża, a ja mam przesuszoną skóre, a wszelkie kremy mnie zapychaja

Tylko jak go uzywać, niby jest napisane, ze mozna nakladac na twarz ale uprzednio zwilżona wodą. Ale jak? Zmoczyc twarz, nałozyc żel i poczekać aż się wchłonie czy spłukać? Nie mozna od razu na twarz i poczekac az sie wchlonie? Czy jego trzeba splukiwac zawsze?
iwona200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 15:43   #2034
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupiłam sobie żel hialuronowy 1%, ponoć dobrze nawilża, a ja mam przesuszoną skóre, a wszelkie kremy mnie zapychaja

Tylko jak go uzywać, niby jest napisane, ze mozna nakladac na twarz ale uprzednio zwilżona wodą. Ale jak? Zmoczyc twarz, nałozyc żel i poczekać aż się wchłonie czy spłukać? Nie mozna od razu na twarz i poczekac az sie wchlonie? Czy jego trzeba splukiwac zawsze?
Zmoczyć, np. wodą termalną, nałozyć i poczekać aż się wchłonie, nic nie spłukiwać Możesz też wymieszać z gotowym kremem albo z olejem i wtedy możesz nakładać na suchą skórę.
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 15:50   #2035
Astro
Zadomowienie

Hialuron nakładany solo może wysuszyć zamiast nawilżyć. Najlepiej nakładaj na albo pod krem, albo zmieszaj z kremem.
Stary 2010-04-29, 15:55   #2036
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Hialuron nakładany solo może wysuszyć zamiast nawilżyć. Najlepiej nakładaj na albo pod krem, albo zmieszaj z kremem.
Dziękuję za rady
iwona200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:05   #2037
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Uff, trochę się zrobiło nieprzyjemnie... Wcale się dziewczynom nie dziwię - wszystkie mazidłujące (łącznie ze mną) poczuły się chyba dotknięte... Ale pierwsze koty za płoty...

Honey,witamy na naszym forum i zapraszamy do dyskusji bardziej konkretnej. Rozejrzyj się trochę - Twoja wiedza na pewno by się tu przydała, a i my chętnie podzielimy się doświadczeniem ,które może być chyba interesujące dla fachowca.
Stary 2010-05-05, 22:48   #2038
misicadomi
Przyczajenie

Dziewczyny, powiedzcie mi kilka rzeczy
Chciałabym zacząć używać ten szałwiowy tonik dla cery trądzikowej lub tonik oczyszczający przeciwzaskórnikowy z kwasem mlekowym (receptura na ZSK) ale kurczę, mam obawy mam cerę trądzikową (z zaskórnikami) "leczę" się u dermatologa maściami typu davercin,epiduo etc. Ale powiem tak, że mało mi takie maści pomagają.. Dlatego chciałabym zacząć stosować takie "naturalne" kosmetyki. I też chciałabym pójść na jakiś zabieg (kwasy? polećcie coś - mialam kilka zabiegów mikrodermabrazji u dermatolog ale NIC mi to nie pomagało). Powiedzcie mi, czy mogę spokojnie stosować te toniki? I czy je sama spokojnie zrobię?
misicadomi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 16:25   #2039
Martit85
Raczkowanie

Dostałam dzisiaj paczkę z zamówieniem Zrobiłam już płyn micelarny do cery wrażliwej i jak na razie jestem zadowolona- poradził sobie z usunięciem tuszu do rzęs, olejku i przepisowej ilości filtra. Zobaczymy jak będzie się dalej sprawował.
Jako jeden z prezentów, dostałam Korund (mikrodermabrazja). Na stronie go nie widziałam i tak się zastanawiam jak mam go używać. Czy dodać do olejku myjącego, mleczka lub wody i trzeć tym twarz? W jakim stężeniu mogę go użyć? Ma któraś z Was jakieś pomysły?
Szukam jeszcze jakiś ciekawych receptur z wykorzystaniem wit. K. Pomożecie?

A tak w ogóle to witam Was bardzo serdecznie!

EDIT:
Znalazłam taki wątek dot. korundu: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=11833460

Edytowane przez Martit85
Czas edycji: 2010-05-06 o 16:34
Martit85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 20:08   #2040
durka
Raczkowanie

Chcialabym wzbogacic zel aloesowy o mocznik, sorbitol, all in one oraz liposomy nawilzajace? Czy to nie za duzo
Nie wiem czy musze ustalic ph i na jakim poziomie
Pomoze ktos?
durka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości