Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-17, 19:07   #2251
n123
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mam pytanko czy mogę łączyć olej z nasion malin z wyciągiem z aloesu (w formie 3kropelki oleju+ kropelka aloesu, zmieszane od razu przed użyciem) czy też może te substancje jakoś "osłabiają" swe działanie i nie powinno się ich mieszać? Dodam, że robię tak od 3 dni i wydaje mi się że taka mieszanka lepiej mi "leży" niż sam olej czy olej łączony z HA, ale ponieważ nie mam zbyt dużej wiedzy na temat tego co można a czego nie można łączyć to wolę spytać osoby które taką wiedzę posiadają
n123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 19:56   #2252
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Możesz tak łączyć.
Stary 2010-08-17, 21:07   #2253
n123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Możesz tak łączyć.
dzięki za odpowiedź
Stary 2010-08-18, 11:52   #2254
Lorri
Moderator

Nowy ekstrakt:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?398,eks...wierzby-bialej

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 08:27   #2255
klaudia_13
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, nie wiecie czy olej arganowy z tego sklepu jest ok? Może kótraś z was go stosowała?
tak, ja mam ale stosuja go tylko pod oczy i moim zdaniem jest ok fajnie nawilża i wydaje mi się że lekko napina skórę
klaudia_13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 09:51   #2256
Silwena
Wtajemniczenie

hejka
chciałabym zrobić sobie sama olejek do mycia twarzy
mam oleje oraz olejki eteryczne z ZSK w domku, dokupiłabym emulgator i wit E i wymieszała razem, ale nie wiem jaki wybrać ani ile się go dodaje do oleju

są gdzieś receptury jakieś?
te z ZSK maja duzo składników (np na żel do mycia twarzy czy micel)
a mnie chodzi o olejek (coś jak ten z BU) czyli wrzucenie tych 3 w/w składników i potrząśnięcie buteleczką

proszę poświęćcie mi chińskie 3minuty na odpis
Silwena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:02   #2257
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Zerknij np. tu:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?219,org...tka-slonecznik
Receptura jest prosta: 100 ml oleju (można dać mniej - ja daję 90 ml), 10 ml emulgatora - z ZySK-owych najlepszy jest SLP. Do tego kilka kropelek olejku eterycznego, jeśli masz na niego ochotę. Trzeba tylko pamiętać, że nie wszystkie olejki eteryczne dobrze współpracują z emulgatorem - warto podpatrzeć w gotowych zestawach (np, z BU), jakie olejki dodaje się do myjadeł (na pewno dobrze się sprawdza drzewko różane, róża, szałwia).
Stary 2010-08-19, 11:06   #2258
Silwena
Wtajemniczenie

omg, najciemniej pod latarnią...
szukałam przepisów, a tu jak byk

dziękuję za pomoc
Silwena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:34   #2259
Ineso
Matka Smoka

Ostatnio pisałam tutaj, że nie otrzymałam odpowiedzi na maile do ZSK, więc teraz przyznaję, że widocznie to był tylko incydent. Później dostałam odpowiedzi szybko, a ostatnio wyjaśniałam brak jednego produktu w zamówieniu i też kontakt bardzo szybki i miły. Bardzo podoba mi się podejście do klienta w tym sklepie. Gartisy są super. Nie to co w BU
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 10:18   #2260
caffeine
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
tak, ja mam ale stosuja go tylko pod oczy i moim zdaniem jest ok fajnie nawilża i wydaje mi się że lekko napina skórę
Dzięki za odpowiedź! Czy jest bardzo tłusty? Jak się wchłania? Dlaczego tylko pod oczy go stosujesz?

Ostatnio dużo czytałam o olejku arganowym, ma bardzo ciekawy skład, wręcz zbawienny dla delikatnej skóry... używany do pilelęgnacji niemowląt, ma ponadto podobno świetne właściwości odmładzające. Wersja spożywcza ma właściwości lecznicze.
caffeine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 11:02   #2261
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki za odpowiedź! Czy jest bardzo tłusty? Jak się wchłania? Dlaczego tylko pod oczy go stosujesz?

Ostatnio dużo czytałam o olejku arganowym, ma bardzo ciekawy skład, wręcz zbawienny dla delikatnej skóry... używany do pilelęgnacji niemowląt, ma ponadto podobno świetne właściwości odmładzające. Wersja spożywcza ma właściwości lecznicze.
ja od dłuższego czasu (ok 2 lata) używam już oleju arganowego, tylko że z BU (jest tańszy) i jak dla mnie to najlepszy olej na świecie (obok żurawinowego) - świetny do suchej, atopowej skóry:leczy zmiany alergiczne, regeneruje podrażnioną skórę i nadaje jej elastyczność. ja używam go na noc w połączeniu z HA, lipobazą i masłem karite.
nie bez powodu nazywa się go 'płynnym złotem' (jest to jeden z najdroższych olei na świecie). bardzo polecam
Stary 2010-08-21, 13:29   #2262
caffeine
Wtajemniczenie

Z pewnocią spróbuję, czas chyba zakończyć stosowanie kremów ze sklepów.

Podobno olejek arganowy pomaga na zmiany trądzikowe i ma właściwości gojące. Boję się tylko czy nie zapycha porów, w końcu to olejek...

A żurawinowy? Dlaczego tak go zachwalasz? Jestem "nowa" w krainie olejków i hydrolatów

ps. gratuluje, 5-te kyu!
Stary 2010-08-21, 13:44   #2263
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:

Podobno olejek arganowy pomaga na zmiany trądzikowe i ma właściwości gojące. Boję się tylko czy nie zapycha porów, w końcu to olejek...

A żurawinowy? Dlaczego tak go zachwalasz? Jestem "nowa" w krainie olejków i hydrolatów

ps. gratuluje, 5-te kyu!
dlatego, że olej żurawinowy ma najsilniejsze działanie antyoksydacyjne - jest 'wymiataczem' wolnych rodników (żurawina ma najwyższą wśród owoców i warzywwartość ORAC - Oxygen Radical Absorbance Capacity, czyli zdolność do pochłaniania wolnych rodników: .http://www.laboratoriumurody.pl/foru...to,t10717.html )
ja stosuję go codziennie rano pod filtr w połączeniu z 10% tetroizopalmitynianem askorbylu, czyli estrowa postacią wit. c. i muszę powiedzieć, że jest świetny

i dziękuję za gratulacje bardzo się z tego cieszę(zapraszam na kendo - wątek)
Stary 2010-08-21, 16:52   #2264
Lorri
Moderator

Cytat:

Osobiście nie polecam stosowania tego oleju bez rozcieńczania do cery zaskórnikowej. To był mój pierwszy wybór jeśli chodzi o naturalną pielęgnację po odstawieniu kremów NeoStraty i mimo że zapychają mnie wszystkie kremy (NeoStrata - z uwagi na "bogate" podłoże - również, choć w znacznie mniejszym stopniu niż kremy bez kwasów), to efekt stosowania czystego oleju arganowego był nieporównywalnie gorszy. W ogóle nie polecam olejów w wysokich stężeniach czy serów olejowych (nawet mieszanych pół na pół z żelem hialuronowym) do cery ze skłonnością do czopowania porów. To oczywiście moja opinia (oparta na wieloletnich doświadczeniach w walce z zaskórnikami i trądzikiem).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-21 o 18:59
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2010-08-21, 17:10   #2265
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W ogóle nie polecam olejów w wysokich stężeniach czy serów olejowych (nawet mieszanych pół na pół z żelem hialuronowym) do cery ze skłonnością do czopowania porów. To oczywiście moja opinia (oparta na wieloletnich doświadczeniach w walce z zaskórnikami i trądzikiem).
Mam podobne doświadczenia Ostatnio po jednym użyciu śliwki z HA zapchało mi całą brodę.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 06:56   #2266
n123
Raczkowanie

Cytat:
Osobiście nie polecam stosowania tego oleju bez rozcieńczania do cery zaskórnikowej. To był mój pierwszy wybór jeśli chodzi o naturalną pielęgnację po odstawieniu kremów NeoStraty i mimo że zapychają mnie wszystkie kremy (NeoStrata - z uwagi na "bogate" podłoże - również, choć w znacznie mniejszym stopniu niż kremy bez kwasów), to efekt stosowania czystego oleju arganowego był nieporównywalnie gorszy. W ogóle nie polecam olejów w wysokich stężeniach czy serów olejowych (nawet mieszanych pół na pół z żelem hialuronowym) do cery ze skłonnością do czopowania porów. To oczywiście moja opinia (oparta na wieloletnich doświadczeniach w walce z zaskórnikami i trądzikiem).
A więc w jaki sposób mogą stosować oleje posiadaczki takiej cery? Czy lepiej wcale ich nie stosować?
Stary 2010-08-22, 07:19   #2267
Charlotte95
Wtajemniczenie

Trzeba przetestować, ja mam tłustą, trądzikową cerę, a mi oleje slużą.
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 10:40   #2268
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
Chciałam zamówić na mazidłach kwas HA i kwas L-mlekowy by zrobić "Tonik 10% Kwas L- mlekowy", ale zorientowalam sie ze w mojej lodowce stoja nietkniete jeszcze kwas hialuronowy i kwas mlekowy z ZSK, i tu pojawia sie moje moze nieco glupie pytanie, ale wolalabym sie upewnic, dlatego pytam czy moge ich uzyc do wykonania tego toniku czy moze jednak czyms sie roznia od tych proponowanych na mazidlach.
Prosze o wyrozumialosc dla moich ciut glupich pytan
sprawdź sobie wyjściowe stężenie kwasu mlekowego z mazideł i z ZSK czy są takie same, jeśli tak, to nie będą się raczej różnić w działaniu

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 15:18   #2269
Lorri
Moderator

Cytat:
A więc w jaki sposób mogą stosować oleje posiadaczki takiej cery?
Np. jako składniki lekkich emulsji z fazą olejową do 20%. Zaznaczam, to mój przypadek. Można się przekonać na własnej skórze, jakie oleje i stężenia nam służą, a jakie szkodzą. Mi oleje w dużą zawartością kwasu oleinowego ewidentnie nie służą.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-22 o 16:17
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Stary 2010-08-22, 20:27   #2270
n123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A jakich używasz?
Stary 2010-08-23, 09:56   #2271
narjia
Zakorzenienie

Trwałość serum 10% SAP ze ZSK

Dziewczyny znające się na biochemii mam pytanie o ten produkt:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?250,ser...mina-c%29-25-g
Na stronie jest bowiem napisane : „produkt ma trwałość około 2 tygodni. Należy go przechowywać w lodówce, zawiera minimalną ilość konserwantu (znajduje się on w kwasie hialuronowym). Produkt może być zakonserwowany FEOG - należy dodać do gotowego serum do 5 kropli konserwantu. Trwałość zakonserwowanego produktu - przynajmniej 6 miesięcy.”

Moje pytanie w związku z tym brzmi czy z tym konserwantem też trzeba je przechowywać w lodówce, czy może jak już dodam ten konserwant to może krócej np. miesiąc, ale będzie mogło być używane bez lodówki. Strasznie nie lubię latać po kosmetyki do lodówki, dlatego pytam, bo może wystarczy gdzieś na dnie ciemnej i chłodnej szafki schować
Stary 2010-08-23, 17:21   #2272
Lorri
Moderator

Dot.: Trwałość serum 10% SAP ze ZSK

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Moje pytanie w związku z tym brzmi czy z tym konserwantem też trzeba je przechowywać w lodówce, czy może jak już dodam ten konserwant to może krócej np. miesiąc, ale będzie mogło być używane bez lodówki. Strasznie nie lubię latać po kosmetyki do lodówki, dlatego pytam, bo może wystarczy gdzieś na dnie ciemnej i chłodnej szafki schować
Po dodaniu konserwantu nie musisz przechowywać kosmetyku w lodówce.

Stary 2010-08-23, 19:05   #2273
narjia
Zakorzenienie

Dot.: Trwałość serum 10% SAP ze ZSK

Cytat:
Po dodaniu konserwantu nie musisz przechowywać kosmetyku w lodówce.
Dziękuję za odpowiedz i za dobrą wiadomość
Mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie:
Czy na tej samej zasadzie to zadziała jak dodam ten konserwant do jakiegos oleju, też będzie można bez lodówki?
Stary 2010-08-23, 20:17   #2274
caffeine
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dlatego, że olej żurawinowy ma najsilniejsze działanie antyoksydacyjne - jest 'wymiataczem' wolnych rodników (żurawina ma najwyższą wśród owoców i warzywwartość ORAC - Oxygen Radical Absorbance Capacity, czyli zdolność do pochłaniania wolnych rodników: .http://www.laboratoriumurody.pl/foru...to,t10717.html )
ja stosuję go codziennie rano pod filtr w połączeniu z 10% tetroizopalmitynianem askorbylu, czyli estrowa postacią wit. c. i muszę powiedzieć, że jest świetny

i dziękuję za gratulacje bardzo się z tego cieszę(zapraszam na kendo - wątek)

To bardzo ciekawe co piszesz, chyba żurawinowego te spróbuje...

ps. Kendo jest fantastyczne, chciałam bym sie zacząć uczyć... do tej pory miałam do czynienia z chińskimi sztukami walki raczej

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Strasznie mnie zmartwiłaś... pokładałam takie nadzieje w olejach, juz nie wiem co mam zrobić, skąd te zaskórniki?
Kiedyś miałam olejek Dr Haushka do cery tłustej, świetnie goił wypryski, ale szukam czegoś, co też dobrze nawilży i ochroni skórę (mam dosyć cienką)

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Jaki olej stosujesz? Myślę że wiek też odgrywa jakąś rolę, problemy z zaskórnikami nasiliły mi sie po 30tce.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Np. jako składniki lekkich emulsji z fazą olejową do 20%. Zaznaczam, to mój przypadek. Można się przekonać na własnej skórze, jakie oleje i stężenia nam służą, a jakie szkodzą. Mi oleje w dużą zawartością kwasu oleinowego ewidentnie nie służą.
A jakie są twoje ulubione? Czy zawsze miałaś skłonności do zapychania?
Stary 2010-08-23, 22:11   #2275
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
To bardzo ciekawe co piszesz, chyba żurawinowego te spróbuje...

ps. Kendo jest fantastyczne, chciałam bym sie zacząć uczyć... do tej pory miałam do czynienia z chińskimi sztukami walki raczej

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

wiem i zapraszam na wątek o kendo (bo zaraz nas stąd pogoni jakaś mod'ka):
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...ighlight=kendo
będziemy mogły pogadać o kendo
Stary 2010-08-23, 23:15   #2276
honey1012
Wtajemniczenie

Hey szykuje sie do zmówienia z ZSK i chcialam sie dowiedziec jakie macie opinie na temat bazy kremowej? zapycha? kremy sa lekkie? oraz czy któras z Was wie czy Dipalmitynian kwasu kojowego szkodzi naczynka? pozdrawiam

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 08:20   #2277
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hey szykuje sie do zmówienia z ZSK i chcialam sie dowiedziec jakie macie opinie na temat bazy kremowej? zapycha? kremy sa lekkie? oraz czy któras z Was wie czy Dipalmitynian kwasu kojowego szkodzi naczynka? pozdrawiam
nie polubiłam tej bazy. nie wszystkie kremy na niej wychodzą, niektóre się rozwarstwiają. poza tym zostawia na twarzy taką dziwną kleistą warstewkę, a ja tego bardzo nie lubię

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 09:23   #2278
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
oraz czy któras z Was wie czy Dipalmitynian kwasu kojowego szkodzi naczynka? pozdrawiam
moim naczynkom nie zaszkodził
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 09:58   #2279
honey1012
Wtajemniczenie

Dziekuje dziewczyny za odpowiedz

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 10:40   #2280
Charlotte95
Wtajemniczenie

http://www.zrobsobiekrem.pl/?274,ser...ajace-30-15-ml Czy przy stosowaniu tego serum konieczne jest używanie filtrów? Nic nie ma na ten temat na jego stronie, ani w opisie kwasu LHA (wnioskuję, że to ten rodzaj kwasu zawiera serum?)

Cytat:
A jakich używasz?
Cytat:
Jaki olej stosujesz? Myślę że wiek też odgrywa jakąś rolę, problemy z zaskórnikami nasiliły mi sie po 30tce.
Stosuję olej tamanu oraz kapsułki dermogal A+E (olej z wiesiołka z wit A i E)
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości