Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-08, 16:27   #2371
bambinodipraga
Przyczajenie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Właśnie dostałam paczkę ze swoim pierwszym zamówieniem z tego sklepu - doszła megaszybko - bardzo profesjonalnie wszystko zapakowane. Sypkie produkty i masło shea w plastikowych pojemnikach, zabezpieczonych fabrycznym zamknięciem. Podoba mi się ich podejście do klienta. Same produkty dopiero będę testować, ale np. hydrolat oczarowy jest w sumie identyczny jak na BU i chyba nawet tańszy. Masło shea trochę śmierdzi, ale posmarowałam nim rękę i jest jak jedwab. Tylko dali mi gratis ekstrakt z wierzby białej i nie mam pojęcia, co z nim zrobić...
Stary 2010-11-08, 22:07   #2372
bambinodipraga
Przyczajenie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

I jeszcze mam takie pytanie odnośnie do peelingu ze skały wulkanicznej. Na stronie ZSK jest przepis na maseczkę peelingującą i już nawet dziś zrobiłam i wyszło super, choć wygląda się jak jakiś ropuch w tej spirulinie
Ale mam pytanie - co dodać do tego proszku ze skały wulkanicznej, żeby był samym peelingiem, a nie maseczką. No i tak się zastanawiam, czy zamiast tej peelingo-maseczki ze strony ZSK nie lepiej zrobić najpierw peeling z tej skały , a potem dopiero nałożyć maseczkę ze spiruliny??? Any help???
Stary 2010-11-08, 23:24   #2373
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bambinodipraga Pokaż wiadomość
I jeszcze mam takie pytanie odnośnie do peelingu ze skały wulkanicznej. Na stronie ZSK jest przepis na maseczkę peelingującą i już nawet dziś zrobiłam i wyszło super, choć wygląda się jak jakiś ropuch w tej spirulinie
Ale mam pytanie - co dodać do tego proszku ze skały wulkanicznej, żeby był samym peelingiem, a nie maseczką. No i tak się zastanawiam, czy zamiast tej peelingo-maseczki ze strony ZSK nie lepiej zrobić najpierw peeling z tej skały , a potem dopiero nałożyć maseczkę ze spiruliny??? Any help???
Ja mieszam peeling z żelem do mycia twarzy, można też z żelem hialuronowym i/lub olejem.
Najpierw peeling, później maseczka to bardzo dobry pomysł
AppleGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:31   #2374
bambinodipraga
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Ja mieszam peeling z żelem do mycia twarzy, można też z żelem hialuronowym i/lub olejem.
Najpierw peeling, później maseczka to bardzo dobry pomysł
Dzięki - mam żel hialuronowy, więc spróbuję następnym razem z nim rozmieszać!
Stary 2010-11-10, 14:30   #2375
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Macie może jakieś łatwe przepisy na niedrogie serum rozjaśniające ?
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 20:49   #2376
welmas
Raczkowanie

witam
mam takie pytanie, czy w ZSK mają hydrolat z kwiatu kocanki? bo szukam i nie ma
Nie mają w ogóle czy to tyko chwilowy brak?
welmas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 20:52   #2377
alunialunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez welmas Pokaż wiadomość
witam
mam takie pytanie, czy w ZSK mają hydrolat z kwiatu kocanki? bo szukam i nie ma
Nie mają w ogóle czy to tyko chwilowy brak?
na zsk nigdy nie było hydrolatu z kocanki, ale ostatnio wprowadzili dużo nowych hydrolatów, więc kto wie

alunialunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:19   #2378
welmas
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
na zsk nigdy nie było hydrolatu z kocanki, ale ostatnio wprowadzili dużo nowych hydrolatów, więc kto wie
dzięki za odp. To bardzooo niedobrze że nie ma.... no ale trudno, będę musiała się obejść bez niego....
welmas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 22:31   #2379
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Macie może jakieś łatwe przepisy na niedrogie serum rozjaśniające ?
Raczej sama swoich przepisów nie wymyślam, ale ZSK ma w ofercie gotowy produkt za niecałe 20zł bodajże
skarpetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 23:20   #2380
Lorri
Moderator

W sprawie hydrolatu kocankowego można napisać do Pani Kasi.

Ja planowałam zrobić większy zapas ulubionych hydrolatów, niestety nie załapałam się już na neroli i migdałowy (nowa dostawa ma być pod koniec listopada). Wzięłam różę stulistną i ylang-ylang. Ten drugi trochę mnie rozczarował, zakupiłam go z myślą o aromatyzowaniu kosmetyków, jednak zapach jest mało intensywny i kojarzy mi się bardziej z czymś "swojskim" niż z egzotyką. Pod względem działania nawilżająco-wygładzającego ylang-ylang raczej nie dorównuje róży stulistnej czy neroli, ale ogólnie nie jest zły. Jeszcze sobie poużywam, może zmienię zdanie. Po wczorajszych przejściach z hydrolatem kiwi z Naturalisa (pieczenie i łzawienie oczu z winy lonicery) cieszę się, że mam bezpieczną i łagodną alternatywę.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-11-15 o 23:31
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 19:25   #2381
narjia
Zakorzenienie

Mam pytanie do bardziej doświadczonych marzy mi się uzywanie którychś liposomów http://www.zrobsobiekrem.pl/?278,eks...eciwtradzikowy
lub http://www.zrobsobiekrem.pl/?328,eks...ntyhistaminowy
tyle, że we wszystkich przepisach na gotowy produkt jest cos co na bank mnie zapcha, czy myślicie, że mogłabym tylko z wodą je mieszać? Tzn. bym sobie mieszała te 7% liposomów a reszta woda, to na wacik, a co zostanie z mieszanki to do zlewu i tak za każdym razem, trochę by sie zmarnowało, ale drogie w sumie nie są, zwłaszcza, że potem nie trzeba codziennie używać, co o tym myślicie? Da sie?

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2010-11-16 o 19:28
narjia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 19:42   #2382
Julianka_7oo7
Zadomowienie

narija, szkoda tak marnować liposomy do zlewu...
ja liposomy uzywam w ekspresowym serum, HA1,5% suchy ekstrakt z cantella, hydrolat i kilka kropel różnych liposomów. Mysle ze spokojnie mozesz je tak jednorazowo tuz przed aplikacją mieszać z hydrolatem czy wodą oczyszczona na dłoni.
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 19:52   #2383
Lorri
Moderator

Narjia, nie musisz niczego wylewać, wystarczy robić małe porcje i trzymać w lodówce lub zakonserwować. Wskazówki tutaj:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post12049682

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 20:00   #2384
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Narjia, nie musisz niczego wylewać, wystarczy robić małe porcje i trzymać w lodówce lub zakonserwować. Wskazówki tutaj:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post12049682

Dziękuję bardzo, bo myślałam, że one w wodzie sobie nie "pożyją" długo, bo na same kremy tam na stronie przepisy, a nie toniki, ale skoro można, to od razu dziś składam zamówienie.
Jeszcze raz ogromne dzięki za odpowiedz

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2010-11-16 o 20:02
narjia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 20:47   #2385
Julianka_7oo7
Zadomowienie

dostałam własnie moją paczkę z hydrolatami. Ylang ylang, pachnie obłędnie nie nachalnie i juz sie cieszę na uzywanie tego milego płynu
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 08:55   #2386
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Czy stosując rozcieńczony olejek cytrynowy na twarz muszę unikac slóńca ?
Uzywam filtrów, ale obecnie zabrakło mi na nie funduszy ... :/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Stary 2010-11-23, 12:01   #2387
jugr-a
Raczkowanie

Cytat:
Czy stosując rozcieńczony olejek cytrynowy na twarz muszę unikac slóńca ?
Uzywam filtrów, ale obecnie zabrakło mi na nie funduszy ... :/
Pewnie chodzi o eteryczny. W sumie to wszystko co cytrusowe jest w większym bądź mniejszym stopniu fotouczulające tak więc jeśli stosujesz go na dzień to chyba powinnaś używać filtrów (chociaż ja osobiście wbrew większości jestem im raczej przeciwna ). Jeśli na noc, i oczywiście w jakimś normalnym stężeniu (podejrzewam, że takie właśnie masz), filtry nie są konieczne... i taka opcja jest jak dla mnie najbardziej ok.

Ps. Bądź co bądź teraz raczej nie ma większego problemu z unikaniem słońca - nawet jak się człowiek stara go znaleźć No chyba, że mieszkasz gdzieś gdzie go nie brakuje

Pozdrawiam
Stary 2010-11-23, 12:47   #2388
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jugr-a Pokaż wiadomość
Pewnie chodzi o eteryczny. W sumie to wszystko co cytrusowe jest w większym bądź mniejszym stopniu fotouczulające tak więc jeśli stosujesz go na dzień to chyba powinnaś używać filtrów (chociaż ja osobiście wbrew większości jestem im raczej przeciwna ). Jeśli na noc, i oczywiście w jakimś normalnym stężeniu (podejrzewam, że takie właśnie masz), filtry nie są konieczne... i taka opcja jest jak dla mnie najbardziej ok.

Ps. Bądź co bądź teraz raczej nie ma większego problemu z unikaniem słońca - nawet jak się człowiek stara go znaleźć No chyba, że mieszkasz gdzieś gdzie go nie brakuje

Pozdrawiam
chciałam uzywać olejku co drugą noc, zmieszanego z olejkiem avocado (5ml oleju avocado + 1 kopla eterycznego).

"Niestety" mieszkam w zachmurzonej i ponurej Polsce
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Stary 2010-11-23, 13:09   #2389
jugr-a
Raczkowanie

Cytat:
chciałam uzywać olejku co drugą noc, zmieszanego z olejkiem avocado (5ml oleju avocado + 1 kopla eterycznego).

"Niestety" mieszkam w zachmurzonej i ponurej Polsce
To bardzo delikatne stężenie, (niektórzy dają dużo więcej), co nie znaczy że nie ma prawa działać. W takich proporcjach jak dla mnie mogłabyś spokojnie używać codziennie nawet latem - olejki działają fotouczulająco do kilku godzin po aplikacji (znalezione w różnych źródłach), więc wychodzi na to, że stosowanie ich wieczorem właściwie jest nieszkodliwe

... Jeżeli ktoś znalazł gdzieś jakieś inne informacje na ten temat to piszcie proszę, chętnie poczytam

PS. Bywają też bardziej zachmurzone i ponure miejsca niż Polska
Co prawda ja nie mieszkam w Polsce a w troszkę "ciemniejszym" (zimą) miejscu, ale do tropików mnie nie ciągnie
Stary 2010-11-23, 14:07   #2390
Karolis
Raczkowanie

hej dziewczyny,

czy na stronie zsk są produkty takiej zamej jakości jak na mazidłach ?
pytam bo mają bardziej kuszące ceny i pojemności ,ale nie chcę zaoszczędzić i jednocześnie stracić jak mówi powiedzenie " skąpy dwa razy traci"
chodzi mi szczególnie o oleje i kwas hialuronowy
Karolis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 14:39   #2391
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jugr-a Pokaż wiadomość
To bardzo delikatne stężenie, (niektórzy dają dużo więcej), co nie znaczy że nie ma prawa działać. W takich proporcjach jak dla mnie mogłabyś spokojnie używać codziennie nawet latem - olejki działają fotouczulająco do kilku godzin po aplikacji (znalezione w różnych źródłach), więc wychodzi na to, że stosowanie ich wieczorem właściwie jest nieszkodliwe

... Jeżeli ktoś znalazł gdzieś jakieś inne informacje na ten temat to piszcie proszę, chętnie poczytam

PS. Bywają też bardziej zachmurzone i ponure miejsca niż Polska
Co prawda ja nie mieszkam w Polsce a w troszkę "ciemniejszym" (zimą) miejscu, ale do tropików mnie nie ciągnie
Delikatne ? A jakie byś proponowała ? Chcę rozswietlic twarz i przynajmniej w małym stopniu rozjasnic cerę

Cytat:
Napisane przez Karolis Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,

pytam bo mają bardziej kuszące ceny i pojemności ,ale nie chcę zaoszczędzić i jednocześnie stracić jak mówi powiedzenie " skąpy dwa razy traci"
Wg mnie nie ma większych różnic w jakości miedzy ZSK, mazidłami i BU.
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Stary 2010-11-23, 14:47   #2392
alunialunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Karolis Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,

oleje wolę zmawiać z mazideł bo mają buteleczki z ciemnego szkła i etetyczniejsze nalepki z danymi produktu, które się nie zmauzją po czasie jak to jest w przypadku etykiet z ZSK
poza tym oleje z mazideł są z dodatkiem wit. E, która zapobiega ich szybszemu jełczeniu, na ZSK sugerują,aby samemu ją dodać do mniej trwałych olejów

alunialunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 15:10   #2393
Karolis
Raczkowanie

dzięki za odpowiedź, a więc zamówię olej żurawinowy na mazidlach a po kwas hialuronowy skoczę do mydlarni we Wrocławiu bo podobno mają tam skladniki z ZSK.
czy któraś z Was stosowała serum 10%SAP wit.C lub serum oczyszczające ?
mam na nie ochotę ,ale nie wiem czy działają
Stary 2010-11-23, 15:16   #2394
jugr-a
Raczkowanie

Cytat:
Delikatne ? A jakie byś proponowała ? Chcę rozswietlic twarz i przynajmniej w małym stopniu rozjasnic cerę
Ja osobiście pochwalam takie stężenie
Sama też wolę dać mniej niż więcej tym bardziej, że olejki eteryczne to bardzo silne substancje i niekiedy niestety potrafią być niebezpieczne. Co prawda nie należy popadać w paranoję bo troszkę więcej raczej nie poparzy twarzy, ale tą wrażliwszą może podrażnić.
Główna zasada aromaterapii to chyba ta, że im mniej tym lepiej - możliwe, że efekty będą przychodziły odrobinę wolniej ale przynajmniej nie ryzykujemy, że będziemy później leczyć to co narozrabiałyśmy dając zbyt dużo.
Często spotykam się ze stężeniem 6 kropli na 10ml bazy, ale w kilku miejscach trafiłam na opinie, że to już zbyt dużo i raczej do mnie przemówiły.

Jest wątek o olejkach (nie wiem czy już tam trafiłaś), który na pewno warto przeczytać - TUTAJ ... i warto go chyba odgrzebać z czeluści forum

Edytowane przez jugr-a
Czas edycji: 2010-11-23 o 15:17
jugr-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:24   #2395
Karolis
Raczkowanie

- czy znacie dziewczyny jakąś stronę gdzie można kupić ładne opakowania na nasze preparaty? bo te z bu, mazidel i zsk są takie brzydkie :P w naturalisie widzialam jeden ładny słoiczek na krem ale za mały jak dla mnie

- czy używanie kosmetyków z FEOG różni się od takich całkiem naturalnych ? chcę go kupić i dodać podczas kręcenia ,ale nie wiem czy on np nie zapycha albo podrażnia ... hmmm nie mam pojęcia

zapuszczam i odżywiam włosa
Stary 2010-11-25, 18:17   #2396
frostis
Raczkowanie

GG do frostis

czytam ten watek,ale dotarlam dopiero do strony 43.
Ja tez jestem fanka ZSK
Przetestowalam mase rzeczy,w niektorych sie zakochalam np tonik z glukonolaktonem,lub z niacynamide,alantoina i mocznikiem.
Przetestowalam wszystkie ich glinki i dla mojej cery objawieniem sie okazala glinka zolta.
Uwielbiam ten sklep za szybkosc realizacji zamowienia,paczka przychodzi blyskawicznie.Nie skapia z probkami.Dzieki probkom zreszta zamawialam pozniej pelnowymiarowe produkty.
Ostatnio dostal u mnie sklep WIELKIEGO minusa.W ostatnim zamowieniu jakie u nich zlozylam zamowilam min macerat z nagietka i tlenek cynku oraz mase innych rzeczy.Wlasnie tych dwoch produktow mi nie wlozyli do paczki,ale nie robilam z tego wielkiej sprawy,tylko wyslalam grzecznego mejla wyjasniajacego,ze zapomnieli o 2 produktach.Zaproponowalam ,aby dolozyli mi zapomniane produkty do nowego zamowienia,ktore chcialabym wkrotce zlozyc.do tej pory (2 tygodnie) nie odpowiedzieli mi na mejla.Troche mi przykro ,gdyz bardzo lubie ten sklep,a za produkty zaplacilam,wiec nie mam zamiaru o nie prosic,po prostu mi sie naleza.I naprawde nie chodzi mi o pieniadze ,tylko o fakt,iz nikt mi na mejla nie odpowiedzial.
frostis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 18:36   #2397
syrenka
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 14

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
czytam ten watek,ale dotarlam dopiero do strony 43.
Ja tez jestem fanka ZSK
Przetestowalam mase rzeczy,w niektorych sie zakochalam np tonik z glukonolaktonem,lub z niacynamide,alantoina i mocznikiem.
Przetestowalam wszystkie ich glinki i dla mojej cery objawieniem sie okazala glinka zolta.
Uwielbiam ten sklep za szybkosc realizacji zamowienia,paczka przychodzi blyskawicznie.Nie skapia z probkami.Dzieki probkom zreszta zamawialam pozniej pelnowymiarowe produkty.
Ostatnio dostal u mnie sklep WIELKIEGO minusa.W ostatnim zamowieniu jakie u nich zlozylam zamowilam min macerat z nagietka i tlenek cynku oraz mase innych rzeczy.Wlasnie tych dwoch produktow mi nie wlozyli do paczki,ale nie robilam z tego wielkiej sprawy,tylko wyslalam grzecznego mejla wyjasniajacego,ze zapomnieli o 2 produktach.Zaproponowalam ,aby dolozyli mi zapomniane produkty do nowego zamowienia,ktore chcialabym wkrotce zlozyc.do tej pory (2 tygodnie) nie odpowiedzieli mi na mejla.Troche mi przykro ,gdyz bardzo lubie ten sklep,a za produkty zaplacilam,wiec nie mam zamiaru o nie prosic,po prostu mi sie naleza.I naprawde nie chodzi mi o pieniadze ,tylko o fakt,iz nikt mi na mejla nie odpowiedzial.
Sprawdź czy nie masz maila w od nich w spamie, jeśli nie, najlepiej do nich zadzwoń.
syrenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 08:58   #2398
Hanka301
Przyczajenie

hej
moja twarz powoli ale z każdym dniem jest w coraz lepszym stanie. dzięki dziewczyny za wiedzę z tego forum.
mam jeszcze jedno pytanie. Na wieczór stosuję sera expresowe (super sprawa) i większość z nich jest na biazie kwasu hialuronowego 1% (z ZSK). Czy można z nim przesadzić? Czy używanie go codziennie jest OK? Dla mnie jest super, ale pytam z ostrożności.
Hanka301 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 09:53   #2399
narjia
Zakorzenienie

Czy któraś z Was używa oleju z pachnotki na włosy? Kupiłam do twarzy, ale po 3 użyciach tak mnie zapchał, że całe czoło mam w maleńkich podskórnych krostkach, tak, że praktycznie normalnej skóry nie widać(a niby działa przeciwtrądzikowo...), przeczytałam, że na włosy też się nadaje, to może by sie nie zmarnował, ale z drugiej strony jak tak samo ma działać jak na twarz to nie zaryzykuję. Bo z nawilżaniem u niego kiepsko, po kilku razach z np jojoba(która tez mnie zapycha) nie mam suchych skórek, a po pachnotce nawet uczucie ściągnięcia od mycia nie przechodzi.
Stary 2010-11-27, 11:12   #2400
Ineso
Matka Smoka

Zrobiłam sobie olejek hydrofilny wg przepisu ZSK z 10% SLP, ale jakoś słoabo mi się ,,pieni" (tzn. prawie nic się nie dzieje z olejem) - mogę dolać jeszcze SLP?
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości