Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-05, 17:32   #2491
wolfshade
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam wszystkich

Blisko po dwóch latach wierności BU, zaglądnęłam na ZSK i odważyłam sie ponownie zamówić tam 'półprodukty' Robienie kremu na ciepło zawsze kończyło się smutnym westchnieniem nad czyms co miało być kremem, a wyglądało jak pół-płynna grudkowata maź Koleżanka poleciła mi biobazę ( MAZIDŁA, ECOSPA) i od tej pory kremy na ciepło wreszcie mi wychodzą Satysfakcja olbrzymia, bo wreszcie ciekawszy skład niż na BU i 'własna fantazja'
Olejków na zsk kupiłam już hoho Ładnie opisany każdy z nich na stronie, co niezwykle pomaga dobrać odpowiedni dla siebie, ze wzgledu na działanie/ wchłanianie się.
HA jest o NIEBO lepszy niz ten z BU. Nie wiem z czego to wynika-ale znacznie lepiej mnie nawilża niż z BU. Ciekawy wybór konserwantów - FEOG nigdy mi krzywdy nie wyrządził , uzwałam go juz od dawna, w kremach z BU również
Cudne są wszelkie substancje nawilżające - osobiście bardzo polubiłam sie z gliceryna + mleczko pszczele, ładnie goi brzydactwa wszelkiego gatunku i mam wrażenie ze 'matowi'.
Chociaż jak na 'zakupoholika' przystało wciąż mnie męczą emulgatory z zsk zamiast biobazy (mam wrażenie, ze za szybko 'skóra spija' krem i lekko zapchana czoło/cienka skórę w okolicach oczu). Z tym, że mam sporą traumę, bo daaawno temu gdy kupowalam gotowy zestaw zsk - nie wyszło mi. Moze byłam zbyt niecierpliwa, ale uzyskana 'faza olejna' nigdy się nie zemulgowała (porcja na 3 kremy)
I tu musze Was zapytać - co warto kupić, tak by krem nie zapychał, nie zostawiał lepiącej, świecącej warstwy ?? MGS czy GMS? :P Glyceryl Stearate jest tez w biobazie (Glyceryl Stearate; Cetearyl Alcohol; Sodium Stearoyl Lactylate) , więc już trochę krzywo patrze , chociaż szczerze - cieżko mi wyczuć co tak na prawdę w biobazie 'mi szkodzi'. :P
Skusiłam sie na P-4C, nigdy nie miałam stycznością z wodą micelarną, a tyle osób sobie chwali, że wreszcie się uległam ^^ Zmywacie po przetarciu woda miceralną, jeszcze raz twarz tonikiem/wodą? Wiem, że być może głupie pytanie ale nie wiem do końca czy moge przetrzeć tym buźkę jak tonikiem czy raczej traktować to jak 'myjący środek', który później należy zmyć
wolfshade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 21:01   #2492
annLee
Zakorzenienie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja też ukręciłam sobie krem,który mnie zapchał
i totalnie nie mam się czym miziać
moze któraś ma jakiś przepis na prosty i nie zapychający krem?
chciałabym mocne nawilżenie i odmłodzenie
mam nawet ekstrakt z pine bark,który się marnuje ,poratuje któraś?

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 19:38   #2493
pannaporanna
Rozeznanie

GG do pannaporanna

podłączę się do pytania o emulgatory, ja zastanawiam się nad mgs gsc i gms... również potrzebuję ukręcić coś dla tłustej cery, coś co nie bedzie się wchłaniać tak okropnie jak kremy na biobazie... nie dość, że zostawiał u mnie wstrętną powłoczkę to jeszcze z wchłanianiem kiepsko... nie dało się "normlnie nakremić", musiałam za każdym razem wklepywać a to czasem jest uciążliwe... będę wdzięczna za odpowiedzi bardziej doświadczonych wizażanek które już używały tych emulgatorów
pannaporanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:46   #2494
arat
Raczkowanie

Przetestowałam sporo emulgatorów i moim ulubionym jest MGS, z dodatkiem alkoholu cetylowego (około 4% MGS i 3,5-4% alkoholu cetylowego). Kremy, które robię mają 20-25% fazy olejowej i wchłaniają się bardzo ładnie. Alkohol cetylowy może jednak zapychać, więc nie dla każdego taka mieszanka będzie odpowiednia.
arat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 21:14   #2495
pannaporanna
Rozeznanie

GG do pannaporanna

właśnie mnie te skłonności zapychające alkoholu cetylowego martwią... a co myślicie o połączeniu gms z gsc? na zsk jest napisane, że gsc można połączyś z gms w metodzie na ciepło http://www.zrobsobiekrem.pl/?180,gsc ale nie wiem czy znów mi kisiel nie wyjdzie albo coś podobnego;p myślę że sam gms nie zemulgowałby dobrze kremu na dłuższy czas, ma dość niskie hlb więc taki niezbyt do lekkich kremów solo;p tak myślę, ale mogę się mylić ja robię kremy w większej ilości z konserwantem (bo nie chce mi się małych ilości" merdać" i zwykle ciężko mi odmierzyć jak w małych porcjach coś robię;p) więc jako tako musi być stabilny

Edytowane przez pannaporanna
Czas edycji: 2011-02-07 o 21:17
Stary 2011-02-10, 20:39   #2496
ignorantka007
Zadomowienie

Chciałam zamówić Lekki krem nawilżający dla cery tłustej i trądzikowej 3 x 50g, ale boję się, że mi nie wyjdzie i że mógłby zapychać. Chyba zrezygnuję z niego. Co mogłybyście polecić do stosowania na dzień, cera tłusta/mieszana z tendencją do zapychania i niespodzianek. Myślałam o jakimś oleju do stosowania z HA, ale jakim? Olej z pestek śliwki? Olej ze słodkich migdałów? Olej ze słonecznika? Chciałabym coś co nawilży, ładnie się wchłonie, nie zostawi tłustej warstwy i nie zapcha.
Pomożecie?
ignorantka007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 22:21   #2497
pannaporanna
Rozeznanie

GG do pannaporanna

do cery tłustej skłonnej do trądziku z tych co wymieniłaś to ewentualnie jedynie olej ze słonecznika, oba pozostałe jeśli chodzi o cerę trądzikową czy tłustą zdecydowanie odpadają. Jeśli chodzi o oleje na ZSK to może olej z pachnotki, konopny, krokosza, sojowy, arganowy?
Stary 2011-02-10, 23:07   #2498
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ignorantka007 Pokaż wiadomość

Chciałam zamówić Lekki krem nawilżający dla cery tłustej i trądzikowej 3 x 50g, ale boję się, że mi nie wyjdzie i że mógłby zapychać. Chyba zrezygnuję z niego. Co mogłybyście polecić do stosowania na dzień, cera tłusta/mieszana z tendencją do zapychania i niespodzianek. Myślałam o jakimś oleju do stosowania z HA, ale jakim? Olej z pestek śliwki? Olej ze słodkich migdałów? Olej ze słonecznika? Chciałabym coś co nawilży, ładnie się wchłonie, nie zostawi tłustej warstwy i nie zapcha.
Pomożecie?
Olej z pachnotki jest bardzo lekki i polecany do cery trądzikowej
skarpetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 11:38   #2499
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

- chciałabym ukręcić serum nawilżające. Jak sądzicie, czy dobrałam odpowiednie składniki i czy są one w odpowiednich proporcjach ? (mam cerę skłonną do przesuszeń, z lekkim sebum na czole i nosie) :
chcę sporządzić 30 ml serum
kwas hialuronowy 1% - 73 % (22 ml)
wyciąg z aloesu zatężony 10-krotnie - 7 % (2 ml)
olej arganowy - 20 % (6 ml)
+ FEOG (5 kropli)

- czy do toniku aspirynowego mogę dodać mleczko pszczele ?
- na ile starcza wam 10 g spiruliny (używanej jako maseczka do twarzy)
- czy do maseczki ze spiruliny mogę dodać witaminę B3 lub kompozycję All-in one ? (jeżeli tak to co będzie lepsze ?)

karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 12:30   #2500
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
- chciałabym ukręcić serum nawilżające. Jak sądzicie, czy dobrałam odpowiednie składniki i czy są one w odpowiednich proporcjach ? (mam cerę skłonną do przesuszeń, z lekkim sebum na czole i nosie) :
chcę sporządzić 30 ml serum
kwas hialuronowy 1% - 73 % (22 ml)
wyciąg z aloesu zatężony 10-krotnie - 7 % (2 ml)
olej arganowy - 20 % (6 ml)
+ FEOG (5 kropli)

- czy do toniku aspirynowego mogę dodać mleczko pszczele ?
- na ile starcza wam 10 g spiruliny (używanej jako maseczka do twarzy)
- czy do maseczki ze spiruliny mogę dodać witaminę B3 lub kompozycję All-in one ? (jeżeli tak to co będzie lepsze ?)

Ja tam się za bardzo nie znam, ale przy takiej ilości hialuronowego kwasu możesz mieć uczucie ściągnięcia, na stronie radzą go dodawać w około 20 procentach. Chyba, że przed użyciem chcesz je jeszcze z wodą mieszać.

To zależy czy lubisz grubą warstwę maseczki, czy cienką, mi by starczyła na jakieś 8 maseczek, sądząc po ilości jaką użyłam do pierwszej i jedynej maseczki z niej (uczula mnie).
Stary 2011-02-11, 21:51   #2501
wolfshade
Raczkowanie

Co do olejków dla cery 'z problemami' - polecam z pachnotki, używałam zmieszany razem z olejkiem z migdałów - świetnie goił mi wszelkie paskudztwa /odlałam odrobinkę mieszanki nim dodałam SLP do 'olejkowej bazy' /. Skusiłam się na czarnuszkę, ale dostałam okropnego (jakby alergicznego - zapchało koszmarnie!) wysypu - albo wina czarnuszki albo 'rozświetlająco-oczyszczającego kremu' z NP. Na razie jedno i drugie trzymam z daleka
Ja chyba spróbuje zaryzykować z MGS + alkohol cetylowy. Widzę ze nie jestem jedyną której biobaza nie pasuje ^^ MGS chwalony jest jako 'delikatny', a alkohol ceytowy myśle ze da nam to czego brakuje w bazie - poślizg i stopniowe wchłanianie.
Dziewczyny, może któraś z Was już próbowała p-4c do miceli? Czy konieczne jest pózniej przemycie buźki czymś jeszcze, czy można zostawić 'jak tonik'? Zastanawiam się czy jest sens tam dawać nawilżające 'lepsze' substancje, albo kwas salicylowy, skoro i tak nie powinno tego sie na skórze zostawiać
Stary 2011-02-15, 21:38   #2502
anoska
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

zrobiłam pierwszy w swoim życiu tonik z przepisu Lorri:
hydrolat różany, liposomy nawilżające, aloes, pantenol i konserwant tam w określonych ml.
po aplikacji toniku (zaaplikowałam dziś drugi raz na noc) mam zaczerwienione policzki i nie wiem skąd to się bierze...
wcześniej hydrolat aplikowałam solo i to nie na pewno jego wina, może aloes? na zsk doczytałam się, że w skrajnych wypadkach może powodować reakcję alergiczną. Chociaż jest tam też napisane, że aloes zwiększa ukrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń i może stąd to zaczerwienienie?
Ma ktoś jakiś pomysł i może spotkał się z czymś takim?
Stary 2011-02-15, 22:47   #2503
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Ja ostatnio też poszalałam i zamówiłam sporo rzeczy, teraz mam jeszcze ochotę na ukręcenie własnego kremiku na bazie kremowej do cery naczynkowej, do fazy wodnej dodałabym może liposomów na naczynka i na trądzik, a do fazy olejowej macerat z kasztana i arniki

Coś w stylu:
10ml bazy kremowej
5ml maceratu z kasztana
5ml maceratu z arniki
3 ml liposomów na naczynka
3 ml liposomów na trądzik
10 ml żelu hialuronowego
14 ml wody

Dobry przepis kochane kobietki?

A kupiłam:
-olej kokosowy organiczny (pięknie pachnie) - używam na włosy
-masło shea rafinowane - też na włosy
-olej ze słodkich migdałów - włosy
-olej jojoba naturalny - włosy
-olej z orzechów laskowych - buzia
-olej konopny - buzia
-macerat z kasztana - buzia
-macerat z arniki - buzia
-hydrolat lawendowy
-liposomy na naczynka
-żel hialuronowy
-mleczko pszczele
-butelka z atomizerem - bardzo przydatna do mgiełek do włosów
-pojemniczki, akcesoria
Stary 2011-02-16, 06:55   #2504
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio też poszalałam i zamówiłam sporo rzeczy, teraz mam jeszcze ochotę na ukręcenie własnego kremiku na bazie kremowej do cery naczynkowej, do fazy wodnej dodałabym może liposomów na naczynka i na trądzik, a do fazy olejowej macerat z kasztana i arniki

Coś w stylu:
10ml bazy kremowej
5ml maceratu z kasztana
5ml maceratu z arniki
3 ml liposomów na naczynka
3 ml liposomów na trądzik
10 ml żelu hialuronowego
14 ml wody

Dobry przepis kochane kobietki?

A kupiłam:
-olej kokosowy organiczny (pięknie pachnie) - używam na włosy
-masło shea rafinowane - też na włosy
-olej ze słodkich migdałów - włosy
-olej jojoba naturalny - włosy
-olej z orzechów laskowych - buzia
-olej konopny - buzia
-macerat z kasztana - buzia
-macerat z arniki - buzia
-hydrolat lawendowy
-liposomy na naczynka
-żel hialuronowy
-mleczko pszczele
-butelka z atomizerem - bardzo przydatna do mgiełek do włosów
-pojemniczki, akcesoria
Jak będziesz stosowała mleczko pszczele ?
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Stary 2011-02-16, 12:09   #2505
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Jak będziesz stosowała mleczko pszczele ?
Dodaję do odżywek i masek do włosów
Stary 2011-02-16, 12:34   #2506
obłoczek
Raczkowanie

Witam, chciałabym sobie zrobić najprostsze serum: witam. A i olej z nasion porzeczek. Jest to mój pierwszy raz stad też mam obawy co do trwałości takiego kosmetyku. Z tego co czytałam, do tego typu kosmetyków należy dodawać witaminę E jako antyoksydant, czy jednak kilka kropel witaminy C ( Tetraizopalmitynian Askorbylu)będzie spełniało taka samą rolę?

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 20:55   #2507
1985SiWA
Zakorzenienie

zrobilam dzis krem na bazie ale bez olejów i pozostawia na twarzy taki lepki film :/ da sie jakos ten efekt wyeliminowac??
Stary 2011-02-20, 00:58   #2508
banana split
Raczkowanie

Hej! Tak się jakoś złożyło, że najczęściej robię składnikowe zakupy właśnie na ZSK. Od jakiegoś czasu próbuję eksperymentować z własnymi formułami, zaczęłam od toników.

Ozłocę, jeśli ktoś pomoże

Składniki, które mnie teraz najbardziej interesują, to:
- kwas laktobionowy
- glukonolakton
- mocznik

(Inne "interesujące" dodaję bez lęków do Gesichts- und Korpercreme Babydream, więc nie stanowią problemu.)

Czy powinnam wiedzieć coś nt. któregoś z nich, zanim wykombinuję jakąś bardziej pokrętną niż tonik formułę? Chodzi mi głównie o skłócenie z innym składnikiem lub o jakieś właściwości, które sprawiają, że przy procedurze kręcenia kremu trzeba przestrzegać szczególnych zasad. Mój plan jest taki, by formuły opierać albo na podstawowym kremie lanolinowym, albo na fazie olejowej MSG + alkohol cetylowy + wosk pszczeli [bo akurat dysponuję zapasem powyższych] + niezidentyfikowany na razie olej/masło. Czy plan ten trzyma się kupy?

I przy okazji pytanie: jaką pi razy drzwi "liczbę wodną" będzie miała taka faza tłuszczowa jak powyżej, tzn. jaki procent fazy wodnej wchłonie? Wiem, że to zależy od rodzaju zastosowanego oleju etc., ale może jakoś ogólnie można na to pytanie odpowiedzieć. Jaką "moc emulgującą" ma mieszanka MSG z alkoholem cetylowym (załóżmy, że po 4% każdego) i czy można coś zbroić, co tę moc zniweczy?

Proszę o pomoc, bo już jedną taką własną formułę spaprałam i teraz wsmarowuję w siebie niemiłe grudkowate coś. Na szczęście jakoś się rozsmarowuje i działa, tylko wygląda fatalnie, coś jak zsiadłe mleko, grr.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-02-20 o 01:02 Powód: literówka
banana split jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 18:24   #2509
Hanka301
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ignorantka007 Pokaż wiadomość

Pomożecie?
Dla mnie genialny jest Olej żurawinowy. Jak mi się zdarzy, że coś mnie zapcha (a narazie eksperymentuję więc wypadki się zdarzają), to nakładam go wieczorem i często już rano jest OK.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Mam pytanie. Czy do kremu robionego metodą na ciepło jestem w stanie dodać olej którego nie można podgrzewać (chodzi mi o olej z pestek dyni albo olej z róży)? A jeśli tak, to jak to zrobić?
Hanka301 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 09:00   #2510
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Jak myślicie, czy do maseczki ze spiruliny mogę dodać witaminę B3 lub kompozycję All-in one ? (jeżeli tak to co będzie lepsze ?)
Zależy mi na lekkim rozjaśnieniu/rozświetleniu cery
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Stary 2011-02-27, 12:03   #2511
arat
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hanka301 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy do kremu robionego metodą na ciepło jestem w stanie dodać olej którego nie można podgrzewać (chodzi mi o olej z pestek dyni albo olej z róży)? A jeśli tak, to jak to zrobić?
Nie wiem, na ile jest to właściwe postepowanie, ale ja dodaję taki olej pod koniec, gdy krem jest już schłodzony (przy czym używam zwykle kilku rodzajów oleju i główną część fazy olejowej stanowią oleje mniej wrażliwe na podgrzewanie).
Stary 2011-02-27, 19:13   #2512
*Basia*
Mod-Śnieżynka

Cytat:
Napisane przez Hanka301 Pokaż wiadomość
-

Tutaj masz przykład na krem, gdzie w ostatniej fazie jest dodawany olej z pestek truskawki.

*Basia* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:49   #2513
arat
Raczkowanie

Czyli tak, jak radziłam :) Super, dzięki za potwierdzenie!
Stary 2011-02-28, 10:59   #2514
Hanka301
Przyczajenie

Wielkie dzięki.
Hanka301 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 00:22   #2515
banana split
Raczkowanie

Hmm. A czy ktoś mógłby odpowiedzieć na ten mój post...?
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2510

Z góry wielkie dzięki.
Stary 2011-03-01, 13:10   #2516
makki
Raczkowanie

Chciałam sobie zrobić taki tonik:

Tonik bezalkoholowy z BHA
Składniki dla porcji 100g2% kwas salicylowy
2 g - 3.7 ml 1.5% wodorowęglan sodu
1.5 g - 1.4 ml3% mocznik
3 g - 5 ml0.5% alantoina
0.5 gkwas mlekowy
kilka kropli93% woda
93 ml
Jak myślicie zamiast wodorowęglan sodu mogę dodać coś innego? np. mleczan sodu, albo Peg 400? bo rozumiem że pominąć go nie mogę

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Coś mi się źle wkleiło podaje link :

http://www.zrobsobiekrem.pl/?bezalko...-alantoina,159
makki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 13:23   #2517
Julianka_7oo7
Zadomowienie

wodoroweglan sodu w tym przepisie pelni kluczową funkcje, tylko dzięki niemu salicyl rozpuszcza sie w wodzie (znaczaco podnosi ph produktu). Nie polecam zamieniania go na coś innego.

Zawsze mozesz się skonsultowac z obsluga sklepu, są bardzo mili
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 08:54   #2518
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez wolfshade;25030167[B
]Co do olejków dla cery 'z problemami' - polecam z pachnotki, używałam zmieszany razem z olejkiem z migdałów - świetnie goił mi wszelkie paskudztwa [/B] /odlałam odrobinkę mieszanki nim dodałam SLP do 'olejkowej bazy' /. Skusiłam się na czarnuszkę, ale dostałam okropnego (jakby alergicznego - zapchało koszmarnie!) wysypu - albo wina czarnuszki albo 'rozświetlająco-oczyszczającego kremu' z NP. Na razie jedno i drugie trzymam z daleka
Ja chyba spróbuje zaryzykować z MGS + alkohol cetylowy. Widzę ze nie jestem jedyną której biobaza nie pasuje ^^ MGS chwalony jest jako 'delikatny', a alkohol ceytowy myśle ze da nam to czego brakuje w bazie - poślizg i stopniowe wchłanianie.
Dziewczyny, może któraś z Was już próbowała p-4c do miceli? Czy konieczne jest pózniej przemycie buźki czymś jeszcze, czy można zostawić 'jak tonik'? Zastanawiam się czy jest sens tam dawać nawilżające 'lepsze' substancje, albo kwas salicylowy, skoro i tak nie powinno tego sie na skórze zostawiać
W jakich proporcjach mieszałaś te olejki? Też mam cerę problematyczną, ostatnio zakupiłam czarnuszkę, posmarowałam się nią na noc i poza chwilowym pieczeniem skóry nie zauważyłam negatywnych skutków żadnego wysypu nie miałam, może faktycznie to ten krem cię uczulił
ps. czy ten olej z pachnotki wchłania się do matu czy tłuści tak jak czarnuszka?

Edytowane przez PanzerKitty
Czas edycji: 2011-03-03 o 08:59
PanzerKitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 16:18   #2519
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Czy do balsamu do ciała z liposomami mogę dodać olejek eteryczny ? I czy warto dodawać do niego np. spirulinę ?

Czy stosowałyście macerat z zielonej herbaty ? Jak wrażenia ?
karmimy psiaki
Insta
8tracks

Edytowane przez Mademoiselle_Pauline
Czas edycji: 2011-03-05 o 10:17
Stary 2011-03-06, 23:37   #2520
wolfshade
Raczkowanie

Ok, więc potężne zamówienie przybyło i mogę się podzielić relacjami
MGS + alkohol = żadnego problemu z kremem, ładny, jednolity tylko dość 'twardy'. Ilości dokładnie odmierzone, z receptur na zsk, więc raczej taki po prostu jest z tymi składnikami. O dziwo- wchłonił sie do matu mimo, ze miał aż 30% fazy olejowej! I pewno bym się zachwycała gdyby nie fakt, ze dwa dni pózniej zaś mnie koszmarnie zapchało.. Małe grudki obok noska, broda, oczy. I nie wiem szczerze na co teraz zgonić winę :P Na MGS (oby nie!), cetyl alko, czy też może dodany w ramach nowości olejek jojoba w dość śmiałej ilości?.. Postanowiłam na razie wyeliminować alkohol oraz jojobę, i ukręciłam krem na MGS + olej kokosowy, jako 'polepszacz' wsmarowania zobaczymy co się będzie działo, krem fajny, dosyć tłusty w pierwszym odczuciu, ale później ładnie sie wchłania Swoją drogą, zastanawiam się czy udałoby się ukręcić krem na samym MGS, bo spotkałam sie z takimi wypowiedziami (3-8% MGS), wolałam dodać olejku kokosowego, który widać było ładnie zagęszczał krem gdy ten tylko ostygł ktoś próbował solo MGS?
Wracając do nieszczęsnej czarnuszki - 1ml / 40g kremu krzywdy mi nie zrobił rozcieńczony (1:1) z olejkiem z migdałów też nie nabroił. I mam wrażenie że ładnie trzymał stan buźki w takich bezpiecznych ilościach w kremie, albo to woda micelarna z kwasem salicylowym, nie wiem komu powinnam nagrodę przyznać ^^
jeśli chodzi o pachnotkę + migdał = proporcje z zsk, to jest baza olejku hydrofilnego odlałam odrobine nim dodałam SLP zeby zobaczyć jak skóra reaguje i czy gdy coś sie bedzie działo - wina olejków czy SLP

Edytowane przez wolfshade
Czas edycji: 2011-03-06 o 23:43
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości