Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-25, 12:15   #2731
aśki
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Za hydrolat oczarowy zapłaciłam 17 zł. Ogólnie mają trochę kosmetyków eko, nie tylko ZSK, ale panuje tam ogromny rozgardiasz trzeba o wszystko pytać i bacznie się rozglądać...
aśki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 00:23   #2732
zywieczdroj
Zakorzenienie

Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzisiaj dotarło do mnie wreszcie moje pierwsze zamówienie z ZSK I nawet już wszystko zostało zaaplikowane. Nasuwa mi się jednak jeszcze kilka pytań, a mianowicie:
- czy produkty z ZSK przechowujecie w lodówce czy po prostu w szafce?
- jak aplikujecie olej na włosy? Na rękę i wcieracie we włosy aż się zaczną sklejać, czy to za dużo/za mało? Kiedy kładę olej na włosy na noc, to czy muszę go zmyć rano, czy mogę dopiero po południu?
- jak Wam służy taka naturalna pielęgnacja, jak zmieniła się Wasza cera po odstawieniu drogeryjnych kosmetyków i kiedy zauważyłyście pierwsze efekty?
zywieczdroj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 17:00   #2733
Lorri
Moderator

Na etykietach produktów masz informacje na temat przechowywania (temperatura pokojowa albo w chłodnym miejscu, czyli w lodówce; ewentualnie podany jest konkretny zakres temperatur).
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 20:59   #2734
m.arty
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Właśnie złożyłam moje pierwsze zamówienie. Już się nie mogę doczekać przesyłki. Mam nadzieję że dotrze jakoś w przyszłym tygodniu.
Zamierzam zrobić krem z kwasem migdałowym i tonik z siarką. Zamówiłam też spirulinę.
m.arty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 21:50   #2735
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Hej

Jestem nowa w temacie, ale chciałabym dołączyć. Mam cerę mieszaną (czoło w kierunku tłustej a policzki suchej) no i szukając odpowiedniego kremu który mnie nie zapcha wylądowałam na ZSK I na celowniku mam http://www.zrobsobiekrem.pl/?203,lek...ikowej-3-x-50g ten Myślicie, że poradzę sobie z jego stworzeniem? No i czy mogę być spokojna, że nie zrobi mi sitka na twarzy? (Jakie niestety mam w chwili obecnej)

Stary 2011-09-06, 22:31   #2736
m.arty
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Hej

Jestem nowa w temacie, ale chciałabym dołączyć. Mam cerę mieszaną (czoło w kierunku tłustej a policzki suchej) no i szukając odpowiedniego kremu który mnie nie zapcha wylądowałam na ZSK I na celowniku mam http://www.zrobsobiekrem.pl/?203,lek...ikowej-3-x-50g ten Myślicie, że poradzę sobie z jego stworzeniem? No i czy mogę być spokojna, że nie zrobi mi sitka na twarzy? (Jakie niestety mam w chwili obecnej)

Nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz. Ja czekam na zamówienie i wypróbuje krem z kwasem migdałowym. Mam nadzieję że mnie nie podrażni. Dla jednych może być dobry dla innych nie. Ja przeczytałam cały ten wątek i po wypowiedziach dziewczyn zdecydowałam się na zamówienie. Ja mam cere tłustą i niemal wszystko mnie zapycha.
m.arty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 09:11   #2737
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz. Ja czekam na zamówienie i wypróbuje krem z kwasem migdałowym. Mam nadzieję że mnie nie podrażni. Dla jednych może być dobry dla innych nie. Ja przeczytałam cały ten wątek i po wypowiedziach dziewczyn zdecydowałam się na zamówienie. Ja mam cere tłustą i niemal wszystko mnie zapycha.
Ja mam teraz taką siekę na twarzy, że zastanawiam się dogłębnie przez co ale pewnie spróbuję któregoś z zestawów kremów
Stary 2011-09-07, 11:30   #2738
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Ja mam cere tłustą i niemal wszystko mnie zapycha.
Cześć Dziewczyny

Mnie również zapycha wszystko i nieważne czy jest zdrowe, naturalne, niekomedogenne, czy jeszcze jakieś...
I też noszę się z zamiarem zamówienia jakiegoś kremu z zsk z wiarą, że może ten zapcha mnie mniej niż inne
Bo chyba już nie wierzę w nie-zapychanie

A na razie testuję spirulinę (zapach mnie zabija) i olej z czarnuszki.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Ja mam teraz taką siekę na twarzy, że zastanawiam się dogłębnie przez co ale pewnie spróbuję któregoś z zestawów kremów
Sieka na twarzy? Witaj w klubie
Jestem przed okresem i to co ja mam teraz na twarzy na pewno poprawiłoby Ci humor
Stary 2011-09-07, 11:38   #2739
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Sieka na twarzy? Witaj w klubie
Jestem przed okresem i to co ja mam teraz na twarzy na pewno poprawiłoby Ci humor
No niestety tak właśnie mam a jestem po okresie już. Musiał mnie zapchać Elemong albo jakiś krem. Siedzę teraz z maścią cynkową na tych wredotach (miałam też całą noc) no i ciekawe czy coś się poprawi. A na kremie którego używam teraz nie ma nawet składu a na Elemongu krzaczki
Stary 2011-09-07, 21:05   #2740
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
No niestety tak właśnie mam a jestem po okresie już. Musiał mnie zapchać Elemong albo jakiś krem. Siedzę teraz z maścią cynkową na tych wredotach (miałam też całą noc) no i ciekawe czy coś się poprawi. A na kremie którego używam teraz nie ma nawet składu a na Elemongu krzaczki
A ja właśnie zmyłam maseczkę - glinka biała, czerwona i tlenek cynku.

Dziewczyny, czy któraś z Was stosowała spirulinę regularnie?
Mnie tylko zapach powstrzymuje od bycia systematyczną i stosowania jej dwa razy w tygodniu, jak sobie założyłam na początku
Chciałabym wiedzieć czy efekty naprawdę są takie wow... bo jeśli są, to będę się musiała przełamać i robić maskę częściej
Stary 2011-09-07, 21:15   #2741
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:

Mnie tylko zapach powstrzymuje od bycia systematyczną i stosowania jej dwa razy w tygodniu, jak sobie założyłam na początku
Chciałabym wiedzieć czy efekty naprawdę są takie wow... bo jeśli są, to będę się musiała przełamać i robić maskę częściej
Mam cerę wrażliwą skłonną do przesuszeń i maseczka ze spiruliny (tak samo jak tonik algowy) jest moim numerem 1.
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 21:15   #2742
nez123
Rozeznanie

Cytat:

Owszem, efekty są super( ja robię wersję z mlekiem) Tego zapachu nie znoszę, i nie nakładam jej pod nosem
Stary 2011-09-07, 21:43   #2743
anoska
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

apropo spiruliny zawsze kładłam ją na włosy wymieszaną z odżywką i innymi dobrodziejstwami, ale skoro zachwalacie tak jej działanie na twarz muszę również spróbować
Stary 2011-09-08, 13:24   #2744
mgielka321
Zadomowienie

Witajcie Dziewczyny!
Dostałam wczoraj swoją pierwszą przesyłkę z ZSK. Zamówiłam sobie między innymi olej z pestek granatu, w celu mieszania z żelem hialuronowym. Narazie chciałam potestować go na całej buzi, a potem raczej pod oczy (mam nadzieję, że zlikwiduje opuchnięcia). Natomiast na stronie ZSK napisane jest, aby stosować olej tylko jako dodatek, a nie jako bazę. Narazie robię tak, że wyciskam sobie taką sporą kroplę żelu hialuronowego i do tego wkrapiam kroplę oleju z pestek granatu i to na buzię. Ale się zastanawiam czy taka porcja oleju (tzn. jedna kropla oleju na całą twarz wymieszana tylko z hialuronem) to nie jest za dużo? Trudno będzie mi wkropić mniej niż jedną kroplę, mogę się co najwyżej starać, żeby była jak najmniejsza. A może po prostu używać tego oleju co 2 dni?
Pomóżcie dziewczyny bo nie wiem...

Acha, dostałam w gratisie 15ml gliceryny roślinnej i nie bardzo wiem do czego i jak jej użyć? Mam tendencję duża do zapychania, czy gliceryna nie powoduje czasem zapychania, bo mi coś tak świta.

poszukuję choćby na niucha : Cartier Must, Rochas Absolu, Donna Karan Black Cashmere, Demeter Dirt
mgielka321 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 13:54   #2745
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mgielka321 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Dostałam wczoraj swoją pierwszą przesyłkę z ZSK. Zamówiłam sobie między innymi olej z pestek granatu, w celu mieszania z żelem hialuronowym. Narazie chciałam potestować go na całej buzi, a potem raczej pod oczy (mam nadzieję, że zlikwiduje opuchnięcia). Natomiast na stronie ZSK napisane jest, aby stosować olej tylko jako dodatek, a nie jako bazę. Narazie robię tak, że wyciskam sobie taką sporą kroplę żelu hialuronowego i do tego wkrapiam kroplę oleju z pestek granatu i to na buzię. Ale się zastanawiam czy taka porcja oleju (tzn. jedna kropla oleju na całą twarz wymieszana tylko z hialuronem) to nie jest za dużo? Trudno będzie mi wkropić mniej niż jedną kroplę, mogę się co najwyżej starać, żeby była jak najmniejsza. A może po prostu używać tego oleju co 2 dni?
Pomóżcie dziewczyny bo nie wiem...
To tylko od Ciebie zależy ile to jest "za duzo" Przecież nikt nie wie ile twoja skóra potrzebuje oleju i w jakich proporcjach z HA.
Co do zaleceń z ZSK, podejrzewam że to chodzi o cene - to bardzo drogi olej oraz fakt, że jest on bardzo bogaty w kwasy wielonienasycone, a te są bardzo podatne na utlenianie i gotowy produkt mógłby sie zbyt szybko zepsuć

Cytat:
Napisane przez mgielka321
Acha, dostałam w gratisie 15ml gliceryny roślinnej i nie bardzo wiem do czego i jak jej użyć? Mam tendencję duża do zapychania, czy gliceryna nie powoduje czasem zapychania, bo mi coś tak świta.
Jeśli nei robisz zadnych mieszanek, które wymagają humektanta to odłóż i zaostaw na później. Możesz tez do HA dodać
Gliceryna nie jest zapychaczem, choć niektóre dziewczyny twierdzą że je zapycha.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 14:10   #2746
Evita_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
apropo spiruliny zawsze kładłam ją na włosy wymieszaną z odżywką i innymi dobrodziejstwami, ale skoro zachwalacie tak jej działanie na twarz muszę również spróbować
I jak działa na włosy?
Evita_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 14:58   #2747
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Mam cerę wrażliwą skłonną do przesuszeń i maseczka ze spiruliny (tak samo jak tonik algowy) jest moim numerem 1.
Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
Owszem, efekty są super( ja robię wersję z mlekiem) Tego zapachu nie znoszę, i nie nakładam jej pod nosem
Czyli będę się musiała z nią "spotykać" częściej
Najbardziej dobija mnie jej zmywanie bo wtedy jest wszędzie
I zawsze nakładam ją przed myciem włosów bo inaczej chodzę zielona - dosłownie
A od jakichś 3 tygodni łykam spirulinę w tabletkach.
Jeśli stosowana od zewnątrz i od wewnątrz przyniosłaby jakiś wymierny efekt, postawiałbym jej pomnik
Ale na to trzeba cierpliwości, więc łykam i czekam

Kurczę... dopiero co dostałam paczki z ZSK, BU i Fitomedu, a już mam kolejną listę must have....
Kto ma tak samo jak ja, łapa w górę

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Mademoiselle_Pauline, co to za tonik algowy?
Możesz powiedzieć o nim coś więcej?
Stary 2011-09-08, 18:34   #2748
Ineso
Matka Smoka

Cytat:

Możesz wkropić do hydrolatu albo gotowego toniku.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:51   #2749
iinnkkaa
Zakorzenienie

hej! pierwszy raz weszlam na tą stronę i juz zainteresowało mnie kilka rzeczy
ale mam pytanie: chciałbym zrobić serum do włosów http://www.zrobsobiekrem.pl/?serum-d...i-elastyna,167 -o to i moje pytanie czy muszę kupować wszytskie składniki w tak dużych ilościach czy oni mi tam zmieszają i wyślą gotowe?
iinnkkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 19:04   #2750
anoska
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

Cytat:
Napisane przez Evita_ Pokaż wiadomość
I jak działa na włosy?
moje kręciołki ładnie nawilża i wygładza są miękkie i takie jędrne
mi pachnie ona jak pokarm dla rybek akwariowych zawsze mnie śmieszy jak spłukuję odżywkę z dodatkiem spiruliny i taaaka zielona woda leci
Stary 2011-09-09, 10:23   #2751
mgielka321
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To tylko od Ciebie zależy ile to jest "za duzo" Przecież nikt nie wie ile twoja skóra potrzebuje oleju i w jakich proporcjach z HA.
Co do zaleceń z ZSK, podejrzewam że to chodzi o cene - to bardzo drogi olej oraz fakt, że jest on bardzo bogaty w kwasy wielonienasycone, a te są bardzo podatne na utlenianie i gotowy produkt mógłby sie zbyt szybko zepsuć
Rozumiem, jakoś tak mi wynikało z tej informacji na ZSK, że należy go stosować w jakiejś ograniczonej ilości. Wolałam się dopytać

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jeśli nei robisz zadnych mieszanek, które wymagają humektanta to odłóż i zaostaw na później. Możesz tez do HA dodać
Gliceryna nie jest zapychaczem, choć niektóre dziewczyny twierdzą że je zapycha.
No właśnie mi się w jakimś poście obiło to zapychanie gliceryny. Ale wiadomo - sprawa indywidualna. Czy będzie dobrym pomysłem zostawić ją sobie na zimę i dodawać jako dodatkowego nawilżacza właśnie do HA i oleju?

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Możesz wkropić do hydrolatu albo gotowego toniku.
OK dzięki za podpowiedź

W ogóle Wizażanki jesteście nieocenione - szkoda że Wizażu nie było jak byłam nastolatką

poszukuję choćby na niucha : Cartier Must, Rochas Absolu, Donna Karan Black Cashmere, Demeter Dirt
mgielka321 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 10:31   #2752
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
mi pachnie ona jak pokarm dla rybek akwariowych
Bo ona służy też właśnie jako pokarm dla rybek
Kiedyś szukałam info o spirulinie i trafiłam na jakieś forum wędkarskie, na którym panowie zachwalali właściwości algi i przeżywali jak to ich rybki za nią szaleją

Cytat:

W ogóle Wizażanki jesteście nieocenione - szkoda że Wizażu nie było jak byłam nastolatką
Dokładnie
Stary 2011-09-09, 14:57   #2753
Evita_
Raczkowanie

Cytat:
moje kręciołki ładnie nawilża i wygładza są miękkie i takie jędrne
mi pachnie ona jak pokarm dla rybek akwariowych zawsze mnie śmieszy jak spłukuję odżywkę z dodatkiem spiruliny i taaaka zielona woda leci
miękkie i jędrne mmm, ja też mam kręciołki zamówię ją następnym razem. A dodajesz do obojętnie jakiej odżywki? i jak długo trzymasz na włosach?
Evita_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 22:22   #2754
Lorri
Moderator

Dawno temu obiecana...
Proteinowa kuracja do rąk i paznokci
na bazie kremu Babydream, Gesichts und Körpercreme
Polecam wsmarowywać dużą porcję na noc (dodatkowo można zakładać bawełniane rękawiczki). Składniki na ok. 78 ml (82 g) gotowego kosmetyku.

Krem Babydream - 50 ml (54 g)
Żel hialuronowy 1% - 8 ml (8 g)
Keratyna hydrolizowana - 4 ml (4 g)
Jedwab hydrolizowany - 3 ml (3 g)
D-pantenol - 3,5 ml (4 g)
FEOG - 17 kropli
Masło kakaowe - 9 ml (8,2 g)

Wykonanie

Do zdezynfekowanej zlewki lub innego naczynia o pojemności co najmniej 100 ml wyciskamy 50 ml kremu Babydream (uwaga: jeśli na zlewce znajduje się skrót "approx.", oznacza to, że podziałka jest niedokładna i do odmierzania potrzebna będzie inna miarka). Dodajemy żel hialuronowy i mieszamy bagietką (nie mieszadełkiem). Następnie dodajemy keratynę, jedwab, pantenol oraz konserwant FEOG (lub inny w odpowiednim dla niego stężeniu) i znów starannie mieszamy. Masło kakaowe rozpuszczamy w kąpieli wodnej w osobnej zlewce lub naczyniu; po ostygnięciu do temperatury pokojowej dodajemy do emulsji i ponownie mieszamy całość bagietką do uzyskania jednolitej emulsji.

Gotową emulsję należy przelać do umytej (a najlepiej zdezynfekowanej) butelki z dozownikiem (do kupienia w Rossmannie w dziale z miniaturkami/produktami podróżnymi). Ze względu na wysokie stężenie protein i niepewność układu konserwującego nie jest zalecane przechowywanie kremu/balsamu w słoikach. Najlepiej zużyć emulsję w ciągu miesiąca. Można przechowywać w lodówce.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-05 o 23:25
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 09:20   #2755
grazkako
Zadomowienie

Lorri serdecznie zapraszam do umieszczania receptur i podpowiedzi dla początkujących na wątek Co dziś ukręciłaś wizażanko http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=556795

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-09-10 o 09:38
grazkako jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 19:34   #2756
Aguu
Rozeznanie

W jakich opakowaniach ZSK sprzedaje hydrolaty?

Aguu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 19:35   #2757
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
W jakich opakowaniach ZSK sprzedaje hydrolaty?
plastikowe lekko spłaszczone buteleczki ja mam dwa, aloesowy jest w przezroczystej a migdałowy w białej nieprzezroczystej
pamfilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 19:46   #2758
Aguu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
plastikowe lekko spłaszczone buteleczki ja mam dwa, aloesowy jest w przezroczystej a migdałowy w białej nieprzezroczystej

Dzięki
Otwory jak w sklepowych tonikach czy bliżej im do aptecznych?

Aguu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 19:47   #2759
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Dzięki
Otwory jak w sklepowych tonikach czy bliżej im do aptecznych?
Normalne takie z małą dziurką
Stary 2011-09-13, 19:54   #2760
pamfilia
Zakorzenienie

masz zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0001.jpg (44,0 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0002.jpg (23,2 KB, 29 załadowań)
Odpowiedz

Tagi
burak, hydrolaty, kwas salicylowy, naczynka, oleje, sos, zaskorniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości