Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-19, 12:18   #1
eLWhy
Zadomowienie

Czy wyjdzie blond?

Cześć dziewczyny
Mam pytanie, mam nadzieję, ż emnie wspomożecie swoim doświadczeniem ;]
Mam włosy po farbowaniu 2 miesiące temu u fryzjera [był taki zimny ciemny blond, ale niedługo :/]- teraz to bardzo bardzo mocno sprany kolor z pasemkami wygląda to jak jakiś rudy-blond, względnie ekstremalnie jasny brąz. A, no i odrosty w moim zimnym ciemnym mysim blondzie. Podobny kolor się zrobił nim zdecydowałam się pójść do fryzjera.. ;P
Mam dośc fryzjerów, bo ostatnio coś się nie mogę z nimi dogadać, efekty średnio mnie zadowalają, a pieniądze zostawić trzeba... Więc czas na eksperymenty w domu.

Chciłam sobie zrobić jasny blond w odcieniu popielatym, ew. jakiś inny, byle odcień był zimny (i oczywiście nie zżółkł za szybko...).
Przeczytałam chyba cały temat o blond farbach, do dekoloryzacji się już raczej nie kwalifikuję (choć i to mam za sobą), więc może własnym tematem coś zdziałam.

Z tego co widziałam liczą się 2(3) marki: L'oreal, Wella i Garnier.
Do Garniera mam sceptczne nastawienie, podobnie do Safiry (miałam już te farby jakieś 1-2 lata temu i jedna nie pokryła w ogóle wczesniej farbowanych wlosow, a druga zeszla cała wraz z pierwszym spłukaniem..), choć ostatecznie mogłabym spróbować. Zwłaszcza, że do niektórych farb (Safiry i Loreal Feria) dodają teraz 'odświeżacz koloru'
Co polecacie? I która z tych farb pordziłaby sobie z moimi włosami?

[jak wspominałam chciałabym kolor jasny blond, ew. z palety bardzo jasnych (nie bardzo-bardzo - to już przesada]

Zgóry wielkie dzięki! W załączniku włosy...
eLWhy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 16:15   #2
Masia28
Przyczajenie

Dot.: Czy wyjdzie blond?

Miałam podobny problem Parę dni temu znajoma fryzjerka rozjaśniłała mi włosy z koloru jasny brąz farbą loreal professional platinum. Niestety efekt końcowy był tragiczny , włosy miały 3 kolory jasy blond, żółty i miedziany.Wyglądało to strasznie.Poszłam do zakładu fryzjerskiego i rozjaśniaczem welli fryzjerka naprawiła mi ten koszmarny kolor. Chciałam zaoszczędzić ale niestety niewarto robić w domu.
Masia28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 17:52   #3
Aangel23
Raczkowanie

Exclamation Dot.: Czy wyjdzie blond?

Cytat:
Napisane przez Masia28 Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem Parę dni temu znajoma fryzjerka rozjaśniłała mi włosy z koloru jasny brąz farbą loreal professional platinum. Niestety efekt końcowy był tragiczny , włosy miały 3 kolory jasy blond, żółty i miedziany.Wyglądało to strasznie.Poszłam do zakładu fryzjerskiego i rozjaśniaczem welli fryzjerka naprawiła mi ten koszmarny kolor. Chciałam zaoszczędzić ale niestety niewarto robić w domu.

Platinium jest bardzo dobre ale kiedy umie sie go uzywac (i jeden szczegol - platinium to NIE farba tylko rozjasniacz w kremie) Poza tym jesli rozjasnialas wlosy powinna byla dolozyc ci jeszcze jeden cieplejszy kolor do balejazu zeby uniknac brzydko mowiac "jajka" na glowie. Jesli tego nie zrobila to nic dziwnego ze wyszlo to co wyszlo. Wlosy rozjasniaja sie w roznym stopniu, tym bardziej jesli byly wczesniej koloryzowane. Duzo tez zalezy od koloru wlosow i pigmentu w nich zawartego. Jedne rozjasniaja sie bez problemu a inne na zolto i wtedy trzeba stonowac kolor ale to juz wiekszy stopien wtajemniczenia i pewnie was to nie interesuje
Aangel23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 18:14   #4
Aangel23
Raczkowanie

Exclamation Dot.: Czy wyjdzie blond?

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Mam pytanie, mam nadzieję, ż emnie wspomożecie swoim doświadczeniem ;]
Mam włosy po farbowaniu 2 miesiące temu u fryzjera [był taki zimny ciemny blond, ale niedługo :/]- teraz to bardzo bardzo mocno sprany kolor z pasemkami wygląda to jak jakiś rudy-blond, względnie ekstremalnie jasny brąz. A, no i odrosty w moim zimnym ciemnym mysim blondzie. Podobny kolor się zrobił nim zdecydowałam się pójść do fryzjera.. ;P
Mam dośc fryzjerów, bo ostatnio coś się nie mogę z nimi dogadać, efekty średnio mnie zadowalają, a pieniądze zostawić trzeba... Więc czas na eksperymenty w domu.

Chciłam sobie zrobić jasny blond w odcieniu popielatym, ew. jakiś inny, byle odcień był zimny (i oczywiście nie zżółkł za szybko...).
Przeczytałam chyba cały temat o blond farbach, do dekoloryzacji się już raczej nie kwalifikuję (choć i to mam za sobą), więc może własnym tematem coś zdziałam.

Z tego co widziałam liczą się 2(3) marki: L'oreal, Wella i Garnier.
Do Garniera mam sceptczne nastawienie, podobnie do Safiry (miałam już te farby jakieś 1-2 lata temu i jedna nie pokryła w ogóle wczesniej farbowanych wlosow, a druga zeszla cała wraz z pierwszym spłukaniem..), choć ostatecznie mogłabym spróbować. Zwłaszcza, że do niektórych farb (Safiry i Loreal Feria) dodają teraz 'odświeżacz koloru'
Co polecacie? I która z tych farb pordziłaby sobie z moimi włosami?

[jak wspominałam chciałabym kolor jasny blond, ew. z palety bardzo jasnych (nie bardzo-bardzo - to już przesada]

Zgóry wielkie dzięki! W załączniku włosy...

Szczerze? Polecam dobrego fryzjera bo po tylu zabiegach to niedlugo bedziesz musiala sie obciac na "jezyka". A jesli juz bardzo ci zalezy na blondzie to - jesli bardzo chcesz zaoszczedzic i masz kolezanke ktora umie robic balejaze to niech ci zrobi balejaz platinium niebieskim na emulsji 6%na9% (pol na pol) - na 1 lyzeczke platinium dwie lyzki emulsji z jakims cieplejszym kolorem np 5,3 loreal'a (mam na mysli farbe z hurtowni nie ze sklepu!). Najlepiej 2:1, albo 3:1 (jesli maja byc bardzo jasne - z przewaga jasnego oczywiscie czyli trzy razy pasemka jasne, raz ciemne i tak na calej glowie). Proponuje wybierac centymetrowe pasma wlosow i z wydzielonej polowy wybierac sredniej szerokosci pasemka - tzn. ok. 0,5cm - nie szersze bo bedziesz miala "pasy" na glowie). Podejrzewam ze bedziecie to robic w domowych warunkach wiec radze zaczac robic balejaz od przodu a nie jak w salonach fryzjerskich od tylu poniewaz w domu bedziecie zapewne wyplukiwac folie nad wanna (wiec z przodu latwiej) a nie jak w salonie na myjce Tzn najpierw gora, potem boki i na koncu tyl. W czasie pracy kolezanka musi ci kontrolowac stopien rozjasnienia wlosow i wyplukiwac co jakis czas po pare foli kiedy pasemka beda mialy dosc jasny kolor (ale nie bialy bo odejda razem z foliami!), moga byc jeszcze LEKKO zoltawe ale to zludzenie zniknie kiedy zmyjesz calosc i wymieszaja ci sie z ciemniejszym kolorem. Jesli tez nie chcesz zeby ci zolkly polecam szampon welli do blond wloso - taki ciemnogranatowy - niweluje zolty odcien na wlosach. I z tego co pamietam to powinnas go chyba dostac tez w dobrych drogeriach. Powodzenia i w razie pytan - pisz. Pozdrawiam
Stary 2008-06-19, 21:19   #5
eLWhy
Zadomowienie

przestraszyłaś mnie trochę z tym, że po tylu eksperymentach moje włosy powiedzą stop
dekoloryzację robiłam w styczniu (razem z farbą), potem pod koniec kwietnia znów farba (tu się baaardzo nie zrozumiałam z fryzjerką, a podobno już wtedy mogłam robić jasne, a głupia baba zrobiła trochę ciemniejsze niż moje własne,; i tak się sprały.. jakoś nawet wyjątkowo szybko). I tyle, co przeszły moje włosy w ciągu ostatniech 8-9 miesięcy.
I generalnie nie zauważyłam, żeby ona robiła coś szczególnego z włosami mimo że były po dekoloryzacji, stąd się chciałam skusić na samodzielne farbowanie. Ale jak lepiej nie próbować jednolitego koloru [nawet u fryzjera? bo kusi mnie promocja welli i TS - a tam tyko jednolite farbowanie...], to dom odpada, nawet nie wiem czy koleżanki wzięłyby na siebie tę odpowiedzialność
jeśli chodzio stan włosów, to jeszcze trochę dam im odpocząć, ale pewnie niedługo (na zdjęciu są tuż po myciu, niestety strasznie się elektryzują + od jakiegoś czasu nie miałam odzywki). Póki co kupiłam nową odżywkę i poodżywiam jeszcze trochę włosy... potem zobaczymy.
Stary 2008-06-21, 17:00   #6
Aangel23
Raczkowanie

Cytat:
przestraszyłaś mnie trochę z tym, że po tylu eksperymentach moje włosy powiedzą stop
dekoloryzację robiłam w styczniu (razem z farbą), potem pod koniec kwietnia znów farba (tu się baaardzo nie zrozumiałam z fryzjerką, a podobno już wtedy mogłam robić jasne, a głupia baba zrobiła trochę ciemniejsze niż moje własne,; i tak się sprały.. jakoś nawet wyjątkowo szybko). I tyle, co przeszły moje włosy w ciągu ostatniech 8-9 miesięcy.
I generalnie nie zauważyłam, żeby ona robiła coś szczególnego z włosami mimo że były po dekoloryzacji, stąd się chciałam skusić na samodzielne farbowanie. Ale jak lepiej nie próbować jednolitego koloru [nawet u fryzjera? bo kusi mnie promocja welli i TS - a tam tyko jednolite farbowanie...], to dom odpada, nawet nie wiem czy koleżanki wzięłyby na siebie tę odpowiedzialność
jeśli chodzio stan włosów, to jeszcze trochę dam im odpocząć, ale pewnie niedługo (na zdjęciu są tuż po myciu, niestety strasznie się elektryzują + od jakiegoś czasu nie miałam odzywki). Póki co kupiłam nową odżywkę i poodżywiam jeszcze trochę włosy... potem zobaczymy.

kup sobie maske WAX w aptece i stosuj tak jak jest podane, jesli bedziesz robic to regularnie wlosy napewno ci sie poprawia, ta maska dziala cuda
Stary 2008-06-21, 21:31   #7
relissys
Raczkowanie

GG do relissys

Cytat:
Napisalas post ale on gdzies zniknal,dostalam go wiec wkleje i odpowiem
"dzięki relissys, dodałaś mi otuchy ale może ja jeszcze sprecyzuję pytanie, bo trochę mi Aangel stracha narobiła [pewnie fryzjerki raczej tu nie bywają, ale co mi szkodzi...] 1. czy moje włosy przyjmą którąś ze sklepowych farb i rzeczywiście wyjdzie taki kolor jak chcę? [byle odrosty złapało, jak się ma cieniować na pasemkach, to przeżyję] 2. czy po tym wszystkm nie będę miała mega siana albo innych problemów z włosami, przez które będę musiała je ściąć na króciutko? [oczywiście odżywki, maseczki po farbowaniu to norma] 3. czy któraś z tych farb jest lepsza od pozostałych albo którejś mam się wystrzegać? jakmi przyjdą inne to jeszcze pewnie dopiszę.. tak czy inaczej z góry bardzo dziękuję za odzew! "
Ja osobiscie polecam Ci farbe garnier 101 ona jest bardzo delikatna,oczywiscie trzeba wziac pod uwage to ze jesli gdzies masz ciemniejsze wlosy to pozostana takie refleksy ciemniejsze.
Jesli w gre wchodzi ta farba o ktorej pisze nie zrobi Ci siana.
Tak tylko doradzam rob jak chcesz.
Ps.Ja jestem fryzjerka
relissys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 21:45   #8
dzidziakos
Przyczajenie

od paru lat farbuję włosy ale tylko u fryzjera,kiedys sama probowałam i wyglądałam jak kurczak żółciutki
dzidziakos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 00:26   #9
eLWhy
Zadomowienie

dziękuję relissys ;]
rzeczywiście napisałam posta, którego cytujesz i nie mam zielonego pojęcia dlaczego zniknął... zwłaszcza, że przecież coś [dośc istotnego nawet] do tematu wnosił... oj. [przecież swoich postów nie da się wyrzucić, a przynajmniej nie wolno.. więc kto to mógł zrobić?!] zresztą Twój też zniknął... jak to możliwe?! jakieś chochliki tu działają, albo niezdrowa konkurencja :/

rozważę tego garniera, choć przyznam, że mi średnio złapał kolor, jak testowałam (100% color), tylko wtedy chyba oczekiwałam cudów (jakoś ponad rok temu, kiedy na ciemnym brązie [też po garnierze] z długiiiimi odrostami próbowałam robić ciemną czerwień no i.. złapały oczywiście tylko odrosty)

z tego co czytałam garnier jest z tej samej 'stajni' co l'oreal, ale skoro tak go polecasz... [jedno co wiem na pewno - po garnierach moje włosy pozostawały błyszczące przy ciemnych kolorach, więc tu na szkodliwe działanie chyba nie mogę narzekać]

teraz tylko pytanie czy mam kupić kolor dokładnie taki jakiego oczekuję [bo złapie tak jak obiecują] czy lepiej np ton jaśniejszy?

@dzidziakos - mi raz na jakiś czas zdarzało się farbować u fryzjera i przyznam jedno - farby po wizytach w salonie dużo szybciej się wypłukiwały niż te ze sklepu.. może miałam pecha do fryzjerów.. a może rzeczywiście coś w tym jest...

Pozdrawiam Do poniedziałku pewnie podejmę jakąś decyzję, to się podzielę ;]

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2008-06-22 o 18:57
Stary 2008-06-23, 00:32   #10
Aangel23
Raczkowanie

Cytat:
dziękuję relissys ;]
rzeczywiście napisałam posta, którego cytujesz i nie mam zielonego pojęcia dlaczego zniknął... zwłaszcza, że przecież coś [dośc istotnego nawet] do tematu wnosił... oj. [przecież swoich postów nie da się wyrzucić, a przynajmniej nie wolno.. więc kto to mógł zrobić?!] zresztą Twój też zniknął... jak to możliwe?! jakieś chochliki tu działają, albo niezdrowa konkurencja :/

rozważę tego garniera, choć przyznam, że mi średnio złapał kolor, jak testowałam (100% color), tylko wtedy chyba oczekiwałam cudów (jakoś ponad rok temu, kiedy na ciemnym brązie [też po garnierze] z długiiiimi odrostami próbowałam robić ciemną czerwień no i.. złapały oczywiście tylko odrosty)

z tego co czytałam garnier jest z tej samej 'stajni' co l'oreal, ale skoro tak go polecasz... [jedno co wiem na pewno - po garnierach moje włosy pozostawały błyszczące przy ciemnych kolorach, więc tu na szkodliwe działanie chyba nie mogę narzekać]

teraz tylko pytanie czy mam kupić kolor dokładnie taki jakiego oczekuję [bo złapie tak jak obiecują] czy lepiej np ton jaśniejszy?

@dzidziakos - mi raz na jakiś czas zdarzało się farbować u fryzjera i przyznam jedno - farby po wizytach w salonie dużo szybciej się wypłukiwały niż te ze sklepu.. może miałam pecha do fryzjerów.. a może rzeczywiście coś w tym jest...

Pozdrawiam Do poniedziałku pewnie podejmę jakąś decyzję, to się podzielę ;]

zrobisz jak uwazasz ale i tak polecam frycjera - DOBREGO nie z npierwszego lepszego osiedlowego saloniku i odradzam raczej artystow, oni maja z reguly wlasne "wizje" i mozesz przezyuc szok po takiej wizycie
Stary 2008-06-23, 10:44   #11
myssia14
Raczkowanie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...93#post7967893
myssia14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 16:26   #12
eLWhy
Zadomowienie

Byłam skonsultować się u tzw dobrego fryzjera... Babka mnie zaskoczyla - powiedziała, że nie podjęłaby się w ogóle koloryzacji. Jest duża szansa, że przy takich wymaganiach wyjdę niezadowolona, a on nie chce brać za to pieniędzy... Fakt, że podejście tez miała dziwne - bo nawet nie zaproponowała co może zrobić, tylko tak po prostu 'nie'...

I w końcu nie wiem... Jeśli kupię farbę, to pewnie garniera... relissys kusi ta 101 [bardzo mi się podoba odcień...], ja ewentualnie wzięłabym ciemniejszy - 901. Zeby wyrównać kolor przede wszystkim. Nad tym się jeszcze zastanowię... moze w międzyczasie pójdę zapytać innego fryzjera..?
Stary 2008-06-24, 00:53   #13
relissys
Raczkowanie

GG do relissys

Cytat:
Byłam skonsultować się u tzw dobrego fryzjera... Babka mnie zaskoczyla - powiedziała, że nie podjęłaby się w ogóle koloryzacji. Jest duża szansa, że przy takich wymaganiach wyjdę niezadowolona, a on nie chce brać za to pieniędzy... Fakt, że podejście tez miała dziwne - bo nawet nie zaproponowała co może zrobić, tylko tak po prostu 'nie'...

I w końcu nie wiem... Jeśli kupię farbę, to pewnie garniera... relissys kusi ta 101 [bardzo mi się podoba odcień...], ja ewentualnie wzięłabym ciemniejszy - 901. Zeby wyrównać kolor przede wszystkim. Nad tym się jeszcze zastanowię... moze w międzyczasie pójdę zapytać innego fryzjera..?
Szczerze mowiac nie znam koloru 901 ale po numerze sadze ze bedzie lepszy bo jest troszke ciemniejszy.Z tym fryzjerem to dobry pomysl aby zapytac,mozesz isc nawet do kilku i porownac ich zdanie i opinie ja Ci moge doradzac ale widze tylko Twoje wloski na zdjeciu.Wybierz dobrego fryzjera i zapytaj.Wiem ze wizyta u fryzjera jest najlepszym rozwiazaniem ale jesli dobrze sie do tego zabierzesz zrobisz to tak samo dobrze sama
relissys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 14:57   #14
eLWhy
Zadomowienie

i się dawno nie odzywałam, a po farbie już hoho.. 2 tygodnie
w końcu wybrałam odcień 801 - którego nie ma na stronie garniera, upatrzyłam w rossmanie, oglądałam z pol godziny ten i 101 i w koncu wzięłam 801. Kolor na opakowaniu był bardzo podobny do moich ówczesnych włosów - stwierdziłam, że na początek wystarczy. I jestem zadowolona - odrosty ładnie pokryte i nie odcinają się od reszty włosów. Reszta tez się jakoś trzyma, pasemka spod spodu trochę widać
Do czasu nastepnych zabiegów (teraz to już chyba po wakacjach) mam waxa i 'blask w sprayu' glisskur. Mam nadzieję, że wystarczy ;]

pozdrawiam i dziękuję za porady ;]

zdjęcie koloru w innym wątku:
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...3&d=1215265655
[to ciemne to oczywiście odblaski , bo włosy mi nie leżą płasko na głowie, tylko są nieco uniesione przy skórze są takie jak na części wcześniej farbowanej bez pasemek]
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości