Trądzik po drozdzach czy dymie z papierosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-25, 18:44   #1
Ghost19
BAN stały

Unhappy

Trądzik po drozdzach czy dymie z papierosów

Hej hej. Witam. Mam takie pytanie. Mam 22 lata i od paru miesięcy problem z krostkami na twarzy Wcześniej też miałam drobne krostki, ale w ciągu ostatnich miesięcy mam wrażenie, że problem się nasilił.
Czy może być to spowodowane przyjmowaniem tabletek z drozdzami (może organizm w ten sposób się oczyszcza), czy raczej może kroski pojawiają mi sie przez dym z papierosów?
Sama nie pale, ale mój chłopak niestety tak. Co prawda w kuchni i praktycznie za oknem , ale troszke dymu czuje.
Jeśli krostki wyskakują mi po drozdzach to może nie muszę go strofować, aby wychodził zapalić na dwór
Chciałam się też dowiedzieć czy to, że troszkę czuje dym to tak samo jakbym była palaczem biernym...czy może przesadzam?
dziekuje z góry za odpowiedzi ^^
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 19:57   #2
cocojumbo
Przyczajenie

Dot.: Trądzik po drozdzach czy dymie z papierosów

Na pewno nie masz krostek po drożdżach! No, chyba, że masz jakieś uczulenie.
Bardzo dużo osób łyka proszki drożdżowe, żeby się krotek pozbyć . Moja koleżanka piła nawet drożdże i dało jej to super efekty, dlatego też wątpię, żeby Twój problem spowodowany był przyjmowaniem tych tabletek. Sama też łykałam tabletki drożdżowe na krostki.
Pozdrawiam !
cocojumbo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 20:29   #3
srubka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cocojumbo Pokaż wiadomość
Bardzo dużo osób łyka proszki drożdżowe, żeby się krotek pozbyć . Moja koleżanka piła nawet drożdże i dało jej to super efekty, dlatego też wątpię, żeby Twój problem spowodowany był przyjmowaniem tych tabletek. Sama też łykałam tabletki drożdżowe na krostki.
Pozdrawiam !
kazdy organizm ma prawo inaczej reagowac, byc moze w tym przypadku wlasnie krostki wychodza po drozdzach.

Pytanie do autorki watku: czy wczesniej jak mialas stycznosc z papierosami, to wychodzily Ci jakies krostki?
Stary 2008-06-25, 21:36   #4
Ghost19
BAN stały

Srubka miałam styczność, bo sama troszke kiedyś podpalałam, ale krostki mi az tak nie wyskakiwały. Kiedy przestałam palić cera mi się poprawiła...przestała być szara. Krostki zaczeły się pojawiać odkąd mój facet zrobił się leniwy i nie chce mu się wychodzić tylko pali w domu grr...
Stary 2008-06-25, 23:04   #5
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cocojumbo Pokaż wiadomość
Pozdrawiam !
A ja nie byłabym tego taka pewna. Bardzo prawdopodobne, że to od drożdzy bo skora sie w ten sposob oczyszcza tak jak pisala Ghost. A długo juz bierzesz te tabletki?

I powiedz facetowi, że nie życzysz sobie żeby palił w domu bo nie znosisz tego smrodu Wiadomo że to się nie wywietrzy po paru minutach. Sprawdzisz czy cera się polepszy.
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:44   #6
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

a może coś z hormonami......

a tak na marginesie - namów faceta aby rzucił palenie wszystkim wyjdzie na zdrowie
WinlyEm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:50   #7
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
a może coś z hormonami......

a tak na marginesie - namów faceta aby rzucił palenie wszystkim wyjdzie na zdrowie
Też możliwe, ale zanim sie pójdzie do lekarza i wyda kupe kasy na leki czy nawet badania to warto sprawdzic czy przyczyna nie leży drożdzach lub papierosach
Stary 2008-06-26, 12:55   #8
YYYY9
Raczkowanie

Dam Ci może inną radę. Bardzo ważna zasada: nie palimy w domu. Wiesz, ze potem wszystko przechodzi dymem i śmierdzi, niepalący goście to wyczują. Sama czasami popalam, mój mąż pali, znajomi. Ale nie ma palenia w domu i już, nawet od święta i jak jest na dworze -20. I cera na pewno Ci się poprawi i firanki nie będą szare. Także powinnaś to zmienić.
A co do pryszczy, to może mieć przeróżne podłoże. Odstaw te tabletki i zobacz, ale wątpię, ze to jest przyczyna. Może masz rozregulowaną gospodarkę hormonalną. Powinnaś poradzić się lekarza.
YYYY9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 17:32   #9
Ghost19
BAN stały

Dziekuje pięknie za odpowiedzi. Umówiłam się z facetem, że przez pare dni bierze du**e ^^ w troki i wychodzi na dwór zapalić...zobaczymy czy to coś da, jeśli chodzi o cere. Jak się nad tym zastanawiałam to mój problem może być spowodowany złą gospodarką hormonalna
Od dwóch miesiecy nie miałam okresu, ale jestem pod kontrolą lekarza.
Czy sądzicie, że kiedy okres wróci cera się poprawi?

karla_92 - tabletki łykam od miesiąca rano i wieczorem po 2 sztuki.

....może po prostu na mój problemik złożyło się pare czynników- hormony, przyjmowanie drozdzy, zmiana kosmetyków.
Stary 2008-06-30, 11:03   #10
majaki
Raczkowanie

Mi na przykład cera bardzo sie niszczy i powstaja pryszcze, a u mnie to czerowne placki od papierosow. Nie pale ale jezeli ktos jest w poblizu co pali to od razu moja skora robi sei zaczerwieniona otwieraja sie pory. Unikam takich stuacji bo nie chce pozniej płakac ze znowu cos mi wyskoczyło.A dodoam ze mam skore tłusta z tradzikiem neiw eim sama jakim. I nie wiem czemu tak sie dzieje ze od słodyczy , alkoholu , papierosow , dymu róznego, zanieczyszczonego powietrza cera mi sie niszczy powstaja pryszcze.Czym mam to wspolnego?DOdoam ze tez mam problem z okresem i strasznei sie poce No i mam 17 lat
majaki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 14:44   #11
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Dziekuje pięknie za odpowiedzi. Umówiłam się z facetem, że przez pare dni bierze du**e ^^ w troki i wychodzi na dwór zapalić...zobaczymy czy to coś da, jeśli chodzi o cere. Jak się nad tym zastanawiałam to mój problem może być spowodowany złą gospodarką hormonalna

....może po prostu na mój problemik złożyło się pare czynników- hormony, przyjmowanie drozdzy, zmiana kosmetyków.
Miesiąc to może byc troche zamało, jeśli mialas zanieczyszczoną cere. Ja bym jeszcze troche poczekala z tymi tabletkami i narazie nie odstawiała.

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Mi na przykład cera bardzo sie niszczy i powstaja pryszcze, a u mnie to czerowne placki od papierosow. Nie pale ale jezeli ktos jest w poblizu co pali to od razu moja skora robi sei zaczerwieniona otwieraja sie pory. Unikam takich stuacji bo nie chce pozniej płakac ze znowu cos mi wyskoczyło.A dodoam ze mam skore tłusta z tradzikiem neiw eim sama jakim. I nie wiem czemu tak sie dzieje ze od słodyczy , alkoholu , papierosow , dymu róznego, zanieczyszczonego powietrza cera mi sie niszczy powstaja pryszcze.Czym mam to wspolnego?DOdoam ze tez mam problem z okresem i strasznei sie poce No i mam 17 lat
Nikt Ci tak nie powie Musisz odstawic np. słodycze na jakiś czas, potem alkohol itd i obserwować cere. Mogą to być też hormony, wiec radziłabym udać się do lekarza. Może nie odrazu na badania, ale żeby obejrzał cere i przepisał może jakieś leki (masci itd).
Stary 2008-06-30, 16:21   #12
majaki
Raczkowanie

Masci i leki to ja mam.Chodze do dermatologa a te rzeczy to ograniczyłam ale nei zawsze sie da nie przebywac w dymie papierosowym. A to mi wszystko szkodzi bo zauwazyłam to na sbie.A czemu najmniejsza ilosc słodyczy, alkoholu,dymu juz mi id razu szkodzi??hormony??
Stary 2008-06-30, 18:25   #13
srubka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość

pilnuj go, zeby rzeczywiscie wychodzil z paleniem na zewnatrz. Zobaczysz jak zareaguje Twoja cera; czy sie poprawi czy nie. Poza tym sa i inne plusy niepalenia w domu; nic nie przejdzie dymem, Ty sie przy okazji nie trujesz
druga kwestia, byc moze krostki wychodza po tabletkach, cera sie oczyszcza itd. i wyrzuca to co jest nagromadzone, albo rzeczywiscie jakies zawirowania hormonalne tak wplynely. No coz, pozostaje czekac i obserwowac pozdrawiam
Stary 2008-07-02, 12:30   #14
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Masci i leki to ja mam.Chodze do dermatologa a te rzeczy to ograniczyłam ale nei zawsze sie da nie przebywac w dymie papierosowym. A to mi wszystko szkodzi bo zauwazyłam to na sbie.A czemu najmniejsza ilosc słodyczy, alkoholu,dymu juz mi id razu szkodzi??hormony??
Może trądzik masz przez dojrzewanie poprostu, a te slodycze, papierosy itd go potęgują tylko. Jesli tak to po ograniczeniu lub całkowitym wyeliminowaniu tych rzeczy jest szansa że zobaczysz poprawe A badan hormonalnych ponoc w tym wieku nie robią, bo hormony są jeszcze nieuregulowane Tak słyszałam, ale nie wiem czy to prawda.
Stary 2008-07-02, 20:32   #15
majaki
Raczkowanie

wiekszosc tych rzeczy prawie wszystkie całkowicie wyeliminowałąm juz dawno temu i poprawy jak nie było tak nie ma;(A co to tych hormonow to nie weim czy masz rac je nie słyszałam o takims czys ale jak wybiore sie do endokrynologa to napewno karze mi je zrobic powtornie i pewnie znowu na własny koszt
Stary 2008-07-02, 20:56   #16
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
wiekszosc tych rzeczy prawie wszystkie całkowicie wyeliminowałąm juz dawno temu i poprawy jak nie było tak nie ma;(A co to tych hormonow to nie weim czy masz rac je nie słyszałam o takims czys ale jak wybiore sie do endokrynologa to napewno karze mi je zrobic powtornie i pewnie znowu na własny koszt
A robiłaś juz wczesniej te badania? Ja tylko tak czytałam, ale nie wydaje mi się żeby to była prawda.
Stary 2008-07-03, 10:00   #17
majaki
Raczkowanie

AAaaaa no nie wiem tzreba sei jakiegos fachowca spytac.A co do hormonow to robiłam jzu keidys poszłąm sama prywatnie bo wydwało mi sie ze pocenie nadmierne pod pachami , tradzik,lojotok,brak okresu a jak jest to tylko 2 dni, to ze sie denerwuje to od razu czerwona jestesm to własnie sprawa hormonow.No i poszłam prywatnie zrobic do laboratorium i wyszło ze wszystkie z tych co robiłam były to 1. Estradiol 2. FSH 3. Hormon luteotropowy 4.prolaktyna 5. progesteron 6. testosteron. Tylko te wyniki nie sa wiarygodne i kasa poszła na marne, poniewaz jak juz powieidziałam wczesniej mam problemy z okresem i tak badania hormonow slyszałąm ze trzeba robic w jakims okreslonym dniu cyklu a ja wtedy kiedy robiłm nie miałąm okresu przez jakis 2 moze 3 miesiace nawet nie pamietam jak to było bo sobie nie zapisałam wiec musze chyba powtorzyc nie ee??
Stary 2008-07-24, 20:30   #18
Ghost19
BAN stały

Dawno mnie nie było. Przepraszam, ze tak długo nie odpisywałam. Po skończeniu jednego opakowania odstawiłam drożdze i problem...zniknął
Jak reka odjał )
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości