Rossmann - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-30, 21:17   #3061
bosti
Zadomowienie

Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez johambina Pokaż wiadomość
dziewczyny doradźcie mi jakis porządny filtr dla córy...
problem polega na tym, że sobie poparzyła nogę (na udzie) w lutym i w tym roku zero słońca... ale przeciez nie będę jej zakładać długich spodni na plażę.... co prawda chirurg nam powiedział ze to najlesze wyjście by było, ale... wiadomo że ciężko wytłumaczyć dziecku więc lekarz poiedział że ewentualnie jakiś duży filtr.... no własnie, jakiś... tylko jaki? macie jakiś pomysł może?
będę wdzięczna za podsunięcie czegoś bo po prostu zielona jestem... nie wiem czy zwykly 50 starczy....
nie ma większych niż "zwykłe" 50 więc odpowiednio aplikowany (spora ilość) i odpowiednio reaplikowany co 2-3 godz. wystarczy. myślę, że warto się zaopatrzyć w krem BD spf 50 http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...a-z-SPF-50.htm

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 21:23   #3062
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
myślę, że warto się zaopatrzyć w krem BD spf 50 http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...a-z-SPF-50.htm
Wg mnie ten za słaby. Poszukałabym czegoś z dwoma Tinosorbami albo porządnego mineralnego.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 01:08   #3063
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do was bardzo dobre wiesci!

jak i wy i ja dzis bylam w Rossmannie po paste wybielajaca i po Breff na plesn i wszelkie przebarwienia i oczywiscie poszlam obejrzec polke dziecieca i co zobaczylam? Nie uwierzycie. Seria extrasensitive tez lekko zmienila opakowania i teraz kremy sa bez kartonika, co mnie cieszy, do serii doszedl lotion myjacy i szampon 2 w 1 opis super i mialam kupic, ale ze podpasil mi szampon Peneten to darowalam sobie, moze kiedys. Ze wzgledu na zawartosc patnthenolu ma nawilozac skore glowy i tak likwidowac swiad( ja wlasnie walcze z moja skora jak szampon skorze pasuje to wlosy sianowate i na odwrot, ale Peneten sprawuje sie swietnie). Do serii doszla oliwka pielegnujaca i lotion do ciala czyli balsam. Nowe opakowania nadal sa biale, ale rozowe elementy z lekka bledsze. Olejek do kapieli byl jeszcze w starym opakowaniu i mial zakretke ciemniejsza. nadal nie pojawil sie u mnie krem z serii nagietkowej z cynkiem. No, ale jesli go wycofali, to pozostaje nam jeszcze ten z seiri extrasensitive.

I co dobre wiesci? tylko patrzec jak i w Pl sie pojawia te produkty.
To się okaże. Idea bezzapachowego szamponu z pantenolem mi się podoba. Ciekawe jaka baza myjąca. Zajrzałam do ich sklepu i widzę, że w płynach nagietkowo-rumiankowych jest ekowersja SLS (będzie dużo piany?) i pochodna gumy guar (szansa na ułatwione rozczesywanie?).

Jest sporo innych nowości. Krem z pantenolem w niebieskim opakowaniu, który wygląda jak Extrasensitive po przeróbce, Pflegebad Aloe Vera & Lotion Aloe Vera, przypominające z kolei dawną linię nagietkową. Nie widzę żelu uniwersalnego w opakowaniu z pompką

Jest u nas Sunozon med Après Lotion? Linii Wellness & Beauty też nie znam. Kakao i jojoba, Wanilia i makadamia, Figa i róża... Nabrałam apetytu.
To nie koniec. Przynajmniej tak mi się wydaje (poza bejbisiami nie znam oferty R.).
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 09:19   #3064
Bruja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Jest. Nie jestem pewna, czy miało toto napis "med" ale wczoraj kupowałam filtr, i na półce filtrowej stały dwa balsamy po opalaniu sun ozon - niebieski zwykły i biały "sensitive".
Stary 2010-05-01, 10:07   #3065
201608040942
Konto usunięte

mantha te rzeczy z aloesem to limitowanka, U mnie juz jej nie ma.

Oanthenol-Creme to nie taka nowosc. ja mam go juz od zimy. A gdzie ty tam widzisz SLS? ja widze tylko SCS
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 10:59   #3066
201604131205
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
pachnie jak oliwka i jest rewelacyjny bije na glowe olejek isany i zele BD nagietkowy i rumiankowy i ten komfort nawilzenia i zapach
Mogę się tylko podpisać pod tym Też go mam i jest cudny, używam pod prysznic, lepszy niż niebieski BD z pompką
201604131205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 18:20   #3067
mentha
Zadomowienie

Cytat:
mantha te rzeczy z aloesem to limitowanka, U mnie juz jej nie ma.

Oanthenol-Creme to nie taka nowosc. ja mam go juz od zimy. A gdzie ty tam widzisz SLS? ja widze tylko SCS
Rzeczywiście, jest wyprzedawany. Kremu nie widziałam u nas, ale rzadko bywam w Rossmanie więc mogłam przeoczyć

Widzę to samo co Ty. Pisałam o ekowersji SLS, bo producenci twierdzą, że SCS jest jego naturalna alternatywą (podobno mniej odtłuszczającą, pochodzącą z oleju kokosowego, wytwarzaną w podobny sposób, porównaj wzory chemiczne obu).

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2010-05-02 o 18:47
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 21:35   #3068
Ineso
Matka Smoka

Dotarłam w końcu do R. i przezyłam załamke widząc maleńką półkę z filtrami Masakra, no. Jak mogli takiego dziadostwa narobić? Pomarańczowe filtry już bez Tinosorbów Na uwagę zasługuje jedynie dzieciakowa 50 z Tinosorbem i alkoholem dalej w składzie niż Sensitive 50.

Ja chyba w tym roku się przerzucę na Sorayę. Taniej i stabilnie nawet w niskich faktorach. Ech.

Na pocieszenie kupiłam oczywiście płyn BD ciężarowy i zaraz idę testować
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:37   #3069
201608040942
Konto usunięte

Ineso heheh ciezarowy, nawet pasuje ta nazwa hihihi.

Musze poogladac te Sun Ozony bo zmienili opakowania a ja nadal nie wiem czy w srodku to samo i tak samo dobre. Mowisz ze wersja dla doroslych w pomaranczowych opakowaniach nie sa stabilne?
Stary 2010-05-05, 12:56   #3070
Amelianna
Zadomowienie

GG do Amelianna

Też kupiłam sobie to mleczko do mycia dla ciężarnych i jestem zachwycona. Ja używam pod prysznic na gąbkę do masażu i świetnie się sprawdza - pieni się dobrze, nie jest wcale tępe. A skóra po umyciu mięciutka, nawilżona, jeszcze takiej nie miałam. Wcześniej używałam Facelle lub żel Babydream niebieski i byłam zadowolona.

Szkoda, ze te żółte filtry Sun ozon są niestabilne w tym roku. W zeszłym używałam 30,20, 15 i sprawdziły się (nawet w Chorwacji) - nie poparzyłam się, miałam ładną opaleniznę, która pojawiała się stopniowo.
Muszę szukać zastępstwa :-(
Amelianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:29   #3071
johambina
Zakorzenienie

GG do johambina

wiecie co... tyle piszecie o tym mleczku do mycia dla ciężarówek że wam pozazdrościłam.. i na zazdrości się (póki co) skończyło.... w jednym rosie nie było a w drugim pani zrobiła na mnie wielkie oczy o czym ja mówię.....
zobaczę jeszcze dzisiaj w trzecim...

"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 15:26   #3072
fuksjaa
Zakorzenienie

A ja dziś zrobiłam spore zakupy kosmetyków Rossmanna:
- szampon do brązowych włosów Accent
- odżywka do brązowych włosów Accent
- płyn do demakijażu oczu z ginko i ogórkiem Rival de Loop - uwielbiam go, najlepszy zmywacz jak dla mnie
- tonik różowy Rival de Loop (wreszcie go znalazłam u siebie w R. )
- peeling w tubce Rival de Loop

Szampon, odżywkę i peeling przetestuję dziś, bo jeszcze nie miałam.

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 15:49   #3073
saks
Rozeznanie

GG do saks

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
A ja dziś zrobiłam spore zakupy kosmetyków Rossmanna:
- szampon do brązowych włosów Accent
- odżywka do brązowych włosów Accent
- płyn do demakijażu oczu z ginko i ogórkiem Rival de Loop - uwielbiam go, najlepszy zmywacz jak dla mnie
- tonik różowy Rival de Loop (wreszcie go znalazłam u siebie w R. )
- peeling w tubce Rival de Loop

Szampon, odżywkę i peeling przetestuję dziś, bo jeszcze nie miałam.
Zdasz mi recenzję z używania szamponu i odżywki?
saks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 16:34   #3074
akisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez saks Pokaż wiadomość
Zdasz mi recenzję z używania szamponu i odżywki?
Podpinam się pod pytanie
akisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 17:06   #3075
201608040942
Konto usunięte

Talking Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez johambina Pokaż wiadomość
wiecie co... tyle piszecie o tym mleczku do mycia dla ciężarówek że wam pozazdrościłam.. i na zazdrości się (póki co) skończyło.... w jednym rosie nie było a w drugim pani zrobiła na mnie wielkie oczy o czym ja mówię.....
zobaczę jeszcze dzisiaj w trzecim...
jak sie pytalas o zel do ciezarowek to ja sie nie dziwie ze zrobila wielkie oczy hihihihi
Stary 2010-05-05, 17:30   #3076
johambina
Zakorzenienie

GG do johambina

Cytat:
jak sie pytalas o zel do ciezarowek to ja sie nie dziwie ze zrobila wielkie oczy hihihihi
hehe
ona generalnie wielkie oczy zrobiła na pytanie o serię dla ciężarnych....
czasami mam wrażenie że panie ekspedientki sa nie do końca poinformowane o tym, czym handlują.....

Stary 2010-05-05, 19:19   #3077
201608040942
Konto usunięte

a zgadzam sie i to taka polityka drogerii Rossmann. U mnie tez jak cos nowego ma byc i ja sie pytam to one nic nie wiedza i nie raz mi powiedziano, ze im centrala nie udziela zadnych informacji. Przychodzi towar a one nawet nie wiedza co przyjdzie. Kiedys myslalam ze moze mozna zamowic, bo akurat im sie skonczyl jakis kosmetyk( nie pamietam co chcialam kupic i byla puste miejsce na polce, a innym razem wogole juz nie bylo, chodz z rynku producent nie wycofal), a pani mi na to ze nie maja mozliwosci. zatkalo mnie bo myslalam ze to oczywiste iz klient zawsze cos kupowal i chce nadal kupowac, wiec z torwrem mozna by bylo dolozyc kilka sztuk danego kosmetyku, ale nie, niestety jak Rossmann wycofuje sie ze sprzedazy czegos to nie ma zmiluj, szukaj kliencie tego gdzie indziej. Glupio robia i jeszcze nie informuja swoich pracownikow.
Stary 2010-05-05, 19:56   #3078
sss7
Zadomowienie

Dziewczyny mam do Was ogromną prośbę.
Byłabym ogromnie wdzieczna gdyby, któraś pomogła mi w rozszyfrowaniu informacji czy zakupy zrobione na niemieckiej stronie Rossmanna przesyłają do UK. Kompletnie nie znam języka niemieckiego. Wysłałam na podany meil zapytanie po angielsku, ale nie kwapia sie zeby mi odpowiedzieć.
http://www.rossmannversand.de/site/329/Lieferung.aspx
Z góry dziękuję
Stary 2010-05-05, 20:05   #3079
zetafon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was ogromną prośbę.
Byłabym ogromnie wdzieczna gdyby, któraś pomogła mi w rozszyfrowaniu informacji czy zakupy zrobione na niemieckiej stronie Rossmanna przesyłają do UK. Kompletnie nie znam języka niemieckiego. Wysłałam na podany meil zapytanie po angielsku, ale nie kwapia sie zeby mi odpowiedzieć.
http://www.rossmannversand.de/site/329/Lieferung.aspx
Z góry dziękuję
,,Lieferungen ins Ausland sind nicht möglich."

napisali ze wysyłka za granicę nie jest możliwa.

od 01.11.2010 oszczędzam

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2010-05-05 o 20:07
zetafon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 20:19   #3080
sss7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
,,Lieferungen ins Ausland sind nicht möglich."

napisali ze wysyłka za granicę nie jest możliwa.
No to mnie załamałaś
Mimo to bardzo dziękuję za pomoc
Stary 2010-05-05, 20:29   #3081
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

nie wiem czy juz pisalam, ale zachecona recenzjami kremu z mocznikiem do twarzy isana, kupilam go. Jest beznadziejny. To pierwszy bubel z rossmanna, nie nawilza, daje aksamitne wykonczenie, blyskawicznie sie wchlania, brzmi fajnie ale na skorze nieciekawy efekt. A nakladanie mineralow, porazka. Nie wiem czy dac mu jeszcze szanse czy co
Stary 2010-05-05, 20:34   #3082
sss7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
nie wiem czy juz pisalam, ale zachecona recenzjami kremu z mocznikiem do twarzy isana, kupilam go. Jest beznadziejny. To pierwszy bubel z rossmanna, nie nawilza, daje aksamitne wykonczenie, blyskawicznie sie wchlania, brzmi fajnie ale na skorze nieciekawy efekt. A nakladanie mineralow, porazka. Nie wiem czy dac mu jeszcze szanse czy co
... a miałam na niego chrapke, bo Isana z mocznikiem do rąk jest genialna.
Stary 2010-05-05, 20:52   #3083
zetafon
Zakorzenienie

sss7 nie ma za co.
ja lubie isane z mocznikiem do rąk.ten do twarzy na dzien niestety nie spisuje sie u mnie,ale pomogl mojej kolezance na mega przesuszenie.mi zrobil wysyp a uzywam go teraz do szyi

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 21:08   #3084
magrat16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Ja go całe szczęście wykańczam. Mimo napisu na dzień dawałam go na noc. Nie wyobrażam sobie nałożyć po nim minerałki. W dodatku rano się rolował czasami, miałam uczucie jakbym była brudna. A nakładałam go po dokładnym zmyciu twarzy, potem tonik...
W dodatku jest mało wydajny. Kupiłam go tydzień po kremie Avy, którego używam na dzień i tamtego mam 3/4 opakowania. A tu zostało trochę- pojemność ta sama.

Z serii Urea:
Krem do rąk- KWC
Krem do ciała- nawet niezły, ale mało wydajny i wychodzi drożej niż lepiej nawilżające masła do ciała.
Krem do twarzy- ujdzie w tłumie, ale raczej nie kupię więcej.
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)

03.10.2015
magrat16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 21:27   #3085
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Mam pytanko: używałyście może zalotki For Your Beauty? Jak się sprawuje? Bo jest w promocji, a ja się wybieram do Rossmanna akurat jutro...
Stary 2010-05-05, 21:28   #3086
mysha25xx
Rozeznanie

Ktoś pisał o zmianie i nowych produktach Babydream Extrasensitive????Bo u mnie w Rossmanie jest tylko stara seria. Spodziewam się za m-c maleństwa i potrzebna mi jeszcze oliwka i jakiś uniwersalny płyn myjący+szampon. Nie cierpię J&J, brrr... sama chemia Nivea mi nie podchodzi, za mocno perfumowane Kupiłam oliwkę do kąpieli i krem p.odparzeniom BD.
mysha25xx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 22:01   #3087
johambina
Zakorzenienie

GG do johambina

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Mam pytanko: używałyście może zalotki For Your Beauty? Jak się sprawuje? Bo jest w promocji, a ja się wybieram do Rossmanna akurat jutro...
pojęcia nie mam jaka ona jest ale promocja to chyba od piatku o ile mnie oczy i pamięć nie myliły... ale mogę się mylić

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Ktoś pisał o zmianie i nowych produktach Babydream Extrasensitive????Bo u mnie w Rossmanie jest tylko stara seria. Spodziewam się za m-c maleństwa i potrzebna mi jeszcze oliwka i jakiś uniwersalny płyn myjący+szampon. Nie cierpię J&J, brrr... sama chemia Nivea mi nie podchodzi, za mocno perfumowane Kupiłam oliwkę do kąpieli i krem p.odparzeniom BD.
ja bym ci na początek zaproponowała zwykłą oliwke bambino i mydło bambino...
co do J&J to mam zdanie podobne do twojego i jak mi córę w szpitalu tym umyli to miała jedną wielką chrostę na sobie... aż przyszła taka starsza położna i ją umyła bambino i zeszło....
także ja mogę ci polecic bambino a krem p/odparzeniom sudocrem.... a na jakieś większe atrakcje na dziecięcej pupie bepanthen

to sie pomądrzyłam

Stary 2010-05-05, 22:03   #3088
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Ano prawda, że od piątku Gapa ze mnie
Stary 2010-05-05, 22:14   #3089
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
jest bardzo dobra polecam

Świeżynka
kasia9513 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 22:40   #3090
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

a jednak nie tylko mnie zawiodl hmm

ja nie wiem na co go wykorzystac, moze do stop pozostane wierna ziaji calma do twarzy pomarudze tez na "termalke: rival de loop, ta mgielka za mocna, na mineralki sie nie nadaje, za duze kropelki i w efekcie caly makijaz zniszczony

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości