Rossmann - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-24, 16:15   #3841
johambina
Zakorzenienie

GG do johambina
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez tintalle Pokaż wiadomość
czy ten bloker można dostac w sieciowych drogeriach typu rossman, schlecker albo superpharm?
najszybciej dostaniesz w jakiejś aptece albo na allegro

"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 16:48   #3842
actriz
Zadomowienie

więc tak: byłam dziś w 2 Rossach. w 1 pomadki były na dziale dziecięcym (cena 3,99 zł). serum nie było a w 2 pomadki wisiały na dziale "pomadkowym" i była plakietka "nowość", a szafy Lovely nie mieli
być może jeszcze jutro zawitam do jednego Rossmanna ale nie wiem czy będę mieć "po drodze".
zastanawiałam się nad zakupem tej pomadki ale nie wiem tyle tych mazidełek do ust mam polecacie, warto, dobrze działa?

Cytat:
Napisane przez Kinga 72 Pokaż wiadomość
Ja też nie wiem, swoje kupowałam w ub. roku i nie pamiętam ile kosztowało, a teraz nie sprawdzę, bo u mnie zlikwidowali szafy z Lovely. Ale może spytaj w wątku rossmannowym na plotkowym. Tam zresztą często dziewczyny pisały o tym serum. Ja jeszcze mogę dodać, że jest bardzo wydajne, wciąż używam pierwszą buteleczkę. Ale wiesz co, przeczytałam trochę opinii na kwc i niektóre z nich mnie szczerze zdziwiły. Np. że poprawę stanu paznokci widać już po 1 użyciu, albo że tak wybiela końcówki jakby były pomalowane, że odżywia i zmiękcza skórki. Ja u siebie nic takiego nie zauważyłam, choć używam go już jakiś czas, choć nie codziennie. Są też opinie negatywne o tym produkcie, ale pozytywny je skutecznie ukryły.
Zagłosowałam, dałam 5, w końcu spotykamy się na wspólnych wątkach
już wiem, dziś sprawdziłam 6,49 zł bardzo jestem ciekawa jego działania, oczywiście gdyby nie wizaż to bym nawet na to serum uwagi nie zwróciła
dziękuję za głos choć jeden to i tak mi za wiele nie pomoże przy tylu 1 ale doceniam chęci

~ maniaczka wszelakich mazideł i smarowideł do ust
actriz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 19:06   #3843
mglista_noc
Raczkowanie

Widziałyście, z Alterry pojawiły się jeszcze szampony. Co prawda bez certyfikatu, ale chyba całkiem przyjemne skladowo. Mają co prawda w składzie Sodium Coco Sulfate , ale miałam kiedyś szampon Urtekram z tym składnikiem i był bardzo fajny, więc na Alterrę też się skusiłam A z mydła w płynie i żelu pod prysznic jestem bardzo zadowolona. Wcześniej z tańszych ekologicznych kosmetyków do mycia miałam taki żel z Natury, ale tak sobie mi przypasował (za to z tej samej serii mają tam fajny krem do rąk).
Mam nadzieję, że pojawią się w Rossie inne kosmetyki Alterry bo jestem ich bardzo ciekawa
mglista_noc jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 19:51   #3844
Loouisse
Rozeznanie

A ja z Alterry jestem raczej niezadowolona. Doe do niczego, nawet za zapach nie mogę pochwalić. Żele też kiepskie raczej, zapach średni. Mydło w płynie ładnie pachnie, ale wysusza, już wolę Dove. Co tam jeszcze mam? Szampon bezzapachowy, raz tylko myłam nim włosy, szybko były oklapnięte. Dziś też mam zamiar nim umyć, jak znów będę niezadowolona - pójdzie na ciało.

Za to naj naj naj jest pomadka. Po prostu cudowna

Co do pytania o pomadkę Lilliputz - warto kupić, kosztuje przecież grosze, nawet jak wam nie podpasuje to nie szkoda będzie wyrzucić. Ja uważam, że jest świetna
Loouisse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 23:24   #3845
actriz
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Co do pytania o pomadkę Lilliputz - warto kupić, kosztuje przecież grosze, nawet jak wam nie podpasuje to nie szkoda będzie wyrzucić. Ja uważam, że jest świetna
hmm.. dziękuję tak się nakręciłam na nią, że dziś nie wzięłam a staje się powoli popularna na plotkowym, że jutro postaram się zahaczyć o Rossa, żeby ją kupić i to serum do paznokci żeby było

aha! dziewczyny te cukierki Altapharma malinowe są rzeczywiście rewelacyjne

Stary 2011-02-25, 11:39   #3846
patrag
Raczkowanie

kupiłam wczoraj szampon alterry morelowy - zapach boski! nie mogłam skończyć myć włosów, tak mnie poraził!! do tego jak dla mnie nowość - żelowa konsystencja, bezbarwny. trzeba dość dużo go zaaplikować, bo nie pieni się mocno, ale wrażenia zapachowe przy myciu niesamowite, efekt też fajny, bez odżywki testowałam, specjalnie by zbadać działanie samego szamponu. mój hit.
patrag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 11:57   #3847
Kinga 72
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tintalle Pokaż wiadomość
czy ten bloker można dostac w sieciowych drogeriach typu rossman, schlecker albo superpharm?
Bloker ziaji można kupić w Realu za ok. 6 zł (dziewczyny na plotkowym tak podawały) lub w aptece. W drogeriach raczej nie dostaniesz
Kinga 72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 12:11   #3848
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

Cytat:
Napisane przez mglista_noc Pokaż wiadomość
Widziałyście, z Alterry pojawiły się jeszcze szampony. Co prawda bez certyfikatu, ale chyba całkiem przyjemne skladowo. Mają co prawda w składzie Sodium Coco Sulfate , ale miałam kiedyś szampon Urtekram z tym składnikiem i był bardzo fajny, więc na Alterrę też się skusiłam A z mydła w płynie i żelu pod prysznic jestem bardzo zadowolona. Wcześniej z tańszych ekologicznych kosmetyków do mycia miałam taki żel z Natury, ale tak sobie mi przypasował (za to z tej samej serii mają tam fajny krem do rąk).
Mam nadzieję, że pojawią się w Rossie inne kosmetyki Alterry bo jestem ich bardzo ciekawa
widziałam już tester jakiegoś myja do twarzy z aloesem (zielony był).
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 17:59   #3849
actriz
Zadomowienie

moje dzisiejsze zakupy:
- serum po paznokci Lovely (wreszcie mam )
- pomadka Lilliputz (całkiem niezła )
- maseczka Ziaji z szarą glinką (moje must have )

Stary 2011-02-25, 19:25   #3850
lemka
Zakorzenienie

A ta pomadka Liliputz ma jakiś zapach i kolor?
Stary 2011-02-25, 19:47   #3851
actriz
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A ta pomadka Liliputz ma jakiś zapach i kolor?
zapach wiśniowy a kolor.. hmm.. taki perłowy ciemny lilaróż ja to mam określenia ale na ustach nie jest jakoś bardzo perłowa, robi tylko taką lekką poświatę

Stary 2011-02-25, 20:08   #3852
Falabella
Zakorzenienie

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 22:31   #3853
marryme21
Zakorzenienie

Czy pojawiły się już balsamy z 10 % mocznikiem?

marryme21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 23:25   #3854
Vesuvio
Rozeznanie

Ja uzywam tego 5% i jestem zadowolona. Z dnia na dzien jest lepiej. Po pierwszej aplikacji nie bylam zadowolona, skora nie byla tak nawilzona jak powinna, a raczej byla nawilzona na krotko, ale uzywam go tydzien i widze, ze jest lepiej. Nawilzenie utrzymuje pomiedzy aplikacjami.
Vesuvio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 08:06   #3855
Falabella
Zakorzenienie

A ja wczoraj kupiłam szampon do włosów Alterra. Cieszę się, że coraz więcej produktów tej firmy się u nas pojawia, mam nadzieję, że na tym się nie skończy

Skład fajny, szampon ma żelową konsystencję, jest bezbarwny. Pachnie owocowo, mam wersję do włosów matowych i zniszczonych morela&przenica.
Pieni się tak sobie, ale jest podobnie wydajny jak drogeryjne z slsami.
Po umyciu na głowie bardzo...świeżo. Uczucie czystości. Jak wyschną to napiszę jak wyglądają
Jest jeszcze wersja granat&aloes do suchych włosów.
Cena 8,99zł/200ml

Edit:

Włosy są lekkie, puszyste, skalp nie swędzi (mam z tym problem...łzs). Ładnie pachną i są tak samo świeże pod koniec dnia jak po umyciu. Jestem zdecydowanie na tak! Zero obciążenia, ale także nie ma wysuszenia-czystość i lekkość.

W moim Rossmanie pojawiły się nowe produkty Alterry: krem aloesowy na dzień, maseczka aloesowa (oba produkty do cery suchej i wrażliwej) oraz krem na noc i tonik orchidea (dla cery dojrzałej, regenerujące).
Co prawda jestem młoda i daleko mi do cery dojrzałej ale kupiłam krem orchideowy. Oczywiście wszystkie produkty mają super składy (uwaga na alkohol wysoko w składach, ale mi to nie przeszkadza). Zapewne kupię wszystko w najbliższych dniach (krem aloesowy na dzień, maseczkę aloesową i tonik z orchideą).

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2011-03-01 o 17:27 Powód: dodaję coś :)
Stary 2011-03-01, 19:34   #3856
abercrombie&fitch
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
A ja wczoraj kupiłam szampon do włosów Alterra. Cieszę się, że coraz więcej produktów tej firmy się u nas pojawia, mam nadzieję, że na tym się nie skończy

Skład fajny, szampon ma żelową konsystencję, jest bezbarwny. Pachnie owocowo, mam wersję do włosów matowych i zniszczonych morela&przenica.
Pieni się tak sobie, ale jest podobnie wydajny jak drogeryjne z slsami.
Po umyciu na głowie bardzo...świeżo. Uczucie czystości. Jak wyschną to napiszę jak wyglądają
Jest jeszcze wersja granat&aloes do suchych włosów.
Cena 8,99zł/200ml

Edit:

Włosy są lekkie, puszyste, skalp nie swędzi (mam z tym problem...łzs). Ładnie pachną i są tak samo świeże pod koniec dnia jak po umyciu. Jestem zdecydowanie na tak! Zero obciążenia, ale także nie ma wysuszenia-czystość i lekkość.

W moim Rossmanie pojawiły się nowe produkty Alterry: krem aloesowy na dzień, maseczka aloesowa (oba produkty do cery suchej i wrażliwej) oraz krem na noc i tonik orchidea (dla cery dojrzałej, regenerujące).
Co prawda jestem młoda i daleko mi do cery dojrzałej ale kupiłam krem orchideowy. Oczywiście wszystkie produkty mają super składy (uwaga na alkohol wysoko w składach, ale mi to nie przeszkadza). Zapewne kupię wszystko w najbliższych dniach (krem aloesowy na dzień, maseczkę aloesową i tonik z orchideą).
Dumałam dzisiaj nad tym kremem aloesowym ale boję się trochę tego alkoholu na drugim miejscu. Może jednak wrócę po niego 10zł to nie aż taka strata chyba. Czekam na recenzje kremu orchideowego
abercrombie&fitch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:07   #3857
marilyn monroe
Zadomowienie

ja byłam dzisiaj w dwóch rossmanach i są pomadki z księżniczką tu gdzie inne pomadki ochronne. Nie kupiłam jej bo mam jeszcze tą z alterry. Tą altere pod pachy kupiłam ostatnim razem, faktycznie bloker ziaji trudno dostać, w końcu znalazłam w drogerii, w której można dostać praktycznie wszystko a jak czegoś nie ma to panie zamawiają z hurtowni. Niestety nie znalazłam dwóch lakierów do paznokci z wibo przekopałam wszystkie bo była dostawa ale moich nie było...
marilyn monroe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 21:12   #3858
aneczka240
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez johambina Pokaż wiadomość
najszybciej dostaniesz w jakiejś aptece albo na allegro
Bloker Ziaja oraz antyperspiranty kupicie w Realu, ja ostatnio właśnie tam go dorwałam za 6 zł, a szukałam wszędzie- Rossman, Natura, Carrefour. Może jeszcze w Superpharm jest I w Rossmanie znalazłam także te maseczki Ziaja z glinkami, których też szukałam wszędzie.

15

aneczka240 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 12:42   #3859
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marilyn monroe Pokaż wiadomość
ja byłam dzisiaj w dwóch rossmanach i są pomadki z księżniczką tu gdzie inne pomadki ochronne. Nie kupiłam jej bo mam jeszcze tą z alterry. Tą altere pod pachy kupiłam ostatnim razem, faktycznie bloker ziaji trudno dostać, w końcu znalazłam w drogerii, w której można dostać praktycznie wszystko a jak czegoś nie ma to panie zamawiają z hurtowni. Niestety nie znalazłam dwóch lakierów do paznokci z wibo przekopałam wszystkie bo była dostawa ale moich nie było...
Kupiłam pomadkę lilliputz, ale uważam, że Alterra jest znacznie lepsza, bardziej tlusta i lepiej nawilża usta, a ta to taki gadżet pachnący lekko chemiczną wisienką

naturalnie proste
Sicilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 14:24   #3860
Falabella
Zakorzenienie

No więc krem orchideowy jest bardzo bogaty. Nie jest tłusty, ale taki mocno, mocno "obejmujący", ciężki. Wchłania się, ale po jakimś czasie. Pachnie brzydko wg mnie. Skóra rano idealnie nawilżona, odprężona, zero suchych skórek (a choruję i mój nos był tragedią, cały złuszczony). Jest wydajny i gęsty.

Z działania jestem zadowolona, na noc, dla regeneracji jest extra.

Szampon morela&pszenica utrzymał moje włosy w świeżości 3 dni. Jutro rano lub dziś przed snem będę musiała umyć głowę (a ostatnio musiałam myć codziennie). Konieczna raczej jest odżywka, bo włosy się spuszyły, może dlatego, że nie są przyzwyczajone po jednym myciu tym szamponem.

Czas edycji: 2011-03-03 o 14:26
Stary 2011-03-04, 11:47   #3861
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
No więc krem orchideowy jest bardzo bogaty. Nie jest tłusty, ale taki mocno, mocno "obejmujący", ciężki. Wchłania się, ale po jakimś czasie. Pachnie brzydko wg mnie.
A z czym ci się kojarzy ten zapach? Co przypomina, tak mniej więcej?

Cytat:
Szampon morela&pszenica utrzymał moje włosy w świeżości 3 dni. Jutro rano lub dziś przed snem będę musiała umyć głowę (a ostatnio musiałam myć codziennie). Konieczna raczej jest odżywka, bo włosy się spuszyły, może dlatego, że nie są przyzwyczajone po jednym myciu tym szamponem.
Ja mam żelo-szampon bezzapachowy, ale nie jestem zadowolona. Włosy są szybko nieświeże i jakieś takie dziwne, oklapnięte. Komfort mycia też pozostawia wiele do życzenia, prawie nie da się rozprowadzić tego szamponu równomiernie.Zniechęciłam się trochę do produktów Alterry, bo jak na razie w pełni odpowiada mi tylko pomadka. A żel do mycia liczi i coś tam pachnie strasznie, a alkohol to czuć podczas mycia bardzo, jakbym się jakimś drinkiem ochlapała. Nawet mój TŻ nie chce tego tknąć, choć jest mało wybredny. Woli już mleczko do kąpieli Babydream fur mama, które zajeżdża nam grzybkami jakimiś ;-)

Mam pytanie odnośnie zapachu oliwki B. fur mama. Jest taki sam jak reszty produktów, czy może różnią się? Mam dylemat czy kupić ponownie oliwkę Hipp czy wypróbować ten olejek dla mam.
Stary 2011-03-04, 12:44   #3862
Gajowniczka
Zadomowienie

a ja wczoraj sobie sprawiłam właśnie ten żel do mycia alterry liczi ze względu na super zapach.bardzo odświeżający dla mnie.niestety oprócz dezodorantu innych produktów alterry nie było a chciałam jeszcze balsam i szampon.
Gajowniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 14:54   #3863
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Mam pytanie odnośnie zapachu oliwki B. fur mama. Jest taki sam jak reszty produktów, czy może różnią się? Mam dylemat czy kupić ponownie oliwkę Hipp czy wypróbować ten olejek dla mam.
Oliwka dla mam pachnie tak jak cała rozowa seria fur mama. Wolę ją nawet od Hippa i niebieskiej babydream. Stosuję na mokre ciało i jestem z niej naprawdę zadowolona

naturalnie proste
Stary 2011-03-04, 15:11   #3864
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Oliwka dla mam pachnie tak jak cała rozowa seria fur mama. Wolę ją nawet od Hippa i niebieskiej babydream. Stosuję na mokre ciało i jestem z niej naprawdę zadowolona
Dzięki
Dziwnie mi pachnie mleczko do kąpieli, ale zaryzykuję oliwkę.
Stary 2011-03-04, 15:14   #3865
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Dzięki
Dziwnie mi pachnie mleczko do kąpieli, ale zaryzykuję oliwkę.
Mleczko do kąpieli akurat uważam za najmniej atrakcyjne z całej serii. Zapachowo najlepszy jest balsam do ciała, a zaraz za nim oliwka własnie

naturalnie proste
Stary 2011-03-04, 15:44   #3866
Falabella
Zakorzenienie

Krem orchideowy pachnie tak słodko, niby kwiatowo, ale tak...kwaśno? To mdły zapach. Być może innym się spodoba. Ja go już raczej więcej nie kupię, jest zbyt ciężki, ale może się świetnie sprawdzić u skóry suchej/wrażliwej.

Nie sugerujcie się działaniem żelo-szamponu, ma całkiem inny skład i działanie, niż szampon-szampon Po żelo-szamponie miałam ciężkie, niedomyte włosy, obrzydlistwo. A po szamponie świeże, lekkie, idealnie czysty skalp.

Ja z pomadki Alterra nie jestem zbyt zadowolona, szybko znika z ust, nie nawilża, nie odżywia, na krótko natłuszcza. Nie ma żadnego zapachu, szkoda.

Żele miałam wszystkie, są dobre, ale wysuszają skórę-mam strasznie suchą na ciele. Zapach tego z liczi jest ok-pod prysznicem łagodniejszy niż wąchany prosto z butelki. Ten mandarynkowy-dla mnie taki ten zapach sztuczny, mdły. Bezzapachowy-działanie takie samo jak reszty, tylko nie pachnie.

Bardzo jestem zadowolona z peelingu-cudowny. W sumie to żel peelingujący i najlepiej używać go z szorstką rękawicą lub gąbką. Pachnie cudownie, jak dopiero co rozgniecione owoce. Są w nim nasionka i drobinki. Wygładza, skóra jest miękka i aksamitna.

Dezodorant jest taki sobie. Na pewno nie nada się dla osób, które się pocą. Ja miałam nadzieję, że nada się dla odświeżenia i nawilżenia, ale niestety, wydaje mi się, że wysusza pachy i to konkretnie.

Czas edycji: 2011-03-04 o 16:01
Stary 2011-03-04, 15:47   #3867
johambina
Zakorzenienie

GG do johambina

a ja się tak cieszyłam, że mydło alterry z aloesem jest fajne....
no i fajnie nas uczuliło niestety stawiam na mydło bo tylko mydlo zmieniliśmy w domu i wszyscy mamy drobne krostki....
szkoda bo ładnie pachnie... no i mam jeszcze dwa w domu... pewnie do mycia rąk zużyjemy.....

oglądałam dzisiaj tonik z orchideą..... i nawet byłam chętna kupic krem orchideowy ale nie było.... buuu

Stary 2011-03-04, 18:07   #3868
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
A to cała seria nie pachnie tak samo? Miałam tylko oliwkę i mleko do kąpieli i wydawało mi się, że to to samo. Lubię to mleko.

A z Alterry czekam z utęsknieniem na krem tonujący, myślicie że dadzą?

Miałam kiedyś szampon aloes/granat i odzywkę bez spłukiwania - niestety nie byłam zadowolona a zapach potworny a tak uwielbiam zapach granatu.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 18:11   #3869
johambina
Zakorzenienie

GG do johambina

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A z Alterry czekam z utęsknieniem na krem tonujący, myślicie że dadzą?
a to jest w ogóle taki???
to ja chyba też będe czekać z utęsknieniem......

Stary 2011-03-04, 18:28   #3870
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez johambina Pokaż wiadomość
a to jest w ogóle taki???
to ja chyba też będe czekać z utęsknieniem......
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości