Rossmann - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-14, 11:12   #361
Malinn
Zakorzenienie

Dot.: rossmann

Yugoslavia, jesli chodzi o zel slyszalam wlasnie o nim od kolezanki, ze calkiem niezly.. ja narazie mam garniera 3w1 a teraz chcialabym jakis dobry tonik... jest taki z rivala rozowy, mialyscie go moze?

Tak mi narobilyscie ochoty na te kosmetyki, ze bieglabym juz teraz do rossmana...ale troche mi nie podrodze teraz

Edytowane przez Malinn
Czas edycji: 2009-04-14 o 11:14
Malinn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 11:50   #362
yugoslavia
Wtajemniczenie

GG do yugoslavia

Niestety nie miałam żadnego toniku z Rivala. Myślałam żeby jakiś kupić, ale teraz chcę ukręcić swój, tak więc narazie się wstrzymam.

Dodałam do KWC krem cynkiem i filtr SPF 50. Zapraszam do skrobania recenzji
Stary 2009-04-14, 14:16   #363
201604211131
Konto usunięte

Zainteresowałyście mnie rossmanowskimi kosmetykami. Ta seria z nagietkiem wydaje się być dla mnie. Mam krem nagietkowy z ziai i zero uczulenia. Więc wezmę płyn do kąpieli z nagietkiem, krem z cynkiem... ciekawe co jeszcze
201604211131 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 14:26   #364
blau
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
Mam zamiar zakupic
-filtr z BD cena jest bardzo zachecajaca jak i wasze opinie,
-kremik z cynkiem
-niebieskich chusteczek
-maseczki peel off

Widze, ze wiekszosc watku opiera sie o BD a co z seria Rival de Loop? Mozecie mi polecic jakis dobry tonik, ktory mnie niewysuszy i dobrze oczysci? Na rossnecie znalazlam kilka, niestety na KWC ich nie widze...
Z rivala mam tonik różowy, jest fajny, dobrze zmywa, po zmyciu twarz się lekko lepi, podejrzewam, że to gliceryna. Mnie to nie przeszkadza, bo nie czuję suchości i ściągnięcia jak po Ziajowych tonikach, ten po protu nawilża i napina.
Uwielbiam tez cienie rivala, sypkie ze szpatułką, kiedyś jakies 5-7 lat temu (wow...) kupiłam w R trzy cenie, złoty, fiolet i miedź, do dzis je mam i jak narazie nie narzekam Cienie iskrzą jak starte złoto, kocham je!! Niestety już ich u mnie nie ma ;(
Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
dziewczyny a ktory kremik serii rossmana mozecie polecic mi do suchej cery?? chodzi mi tu glownie o taki krem ktory bedzie tez natluszczal bo poszukuje kremu na noc......
tez z cynkiem sie nada??
Na pewno zniweluje podraznienia, ale nie iwem czy cynk nie wysuszy Ci i tak suchej skóry Hexxanna poleca mieszankę żelu hialuronowego i oliwki BD. Sama będe próbować, więc dam Ci znać
Cytat:
Napisane przez yugoslavia Pokaż wiadomość
Malinn, z Rivala miałam peeling w żelu - delikatny, żadnej masakry na twarzy nie robił. Teraz mam żel nawilżający z wyciagiem z figi kaktusowej, dobrze nawilża, napina skórę no i jest lekki tak więc pod filtr się nadaje.
W tym tygodniu wybieram sie do Rossmana z moja listą "must have' gdzie m.in. znajduje się pianka do twarzy Rivala.

czekoladka21, krem z cynkiem na pewno natłuści skóre i złagodzi podrażnienia.

blau, żel HA z oliwka lub też jakims olejem to świetny pomysł. Ja mieszam żel z olejem ze śliwki. Żaden krem jeszcze nie zrobił tak dobrze mojej twarzy zmasakrowanej atredermem jak ta mieszanka.
Tez miałam peeling i był napawdę dobry- elikatnie ścierał, nie podrażniał warty zaopatrzenia się

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zela hialuronowy moze byc z Mazidel lub Biochemii Urody albo Zrob Sobie Krem
wg mnie dodatk jego do oliwki/kremu/balsamu swietnie rozwiazalby Twoj problem dla mnie to bezapelacyjny niezbednik,polecam
Dziękuję Hexanno Muszę zamówić ten żel, najlepiej 1% tak? bo widziałam jakieś 2% lub z alantoiną, nie znam się dobrze na tym

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 14:40   #365
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Blau wez lepiej wersje podstawowa bo zauwazylam,ze duzo osob narzeka na 2% lub ta z dodatkiem alantoiny i pantenolu.
To swietny dodatek do oliwki,olejow,balsamow.kr emow itd.

Widzialam w watku skladowym,ze ktos wrzucil sklad czegos z Rivala i wyglada calkiem ciekawie ale nie mialam za bardzo kiedy zaglebic sie tam na dluzej i chyba Confused pisala o czyms,co uzywala z tej serii-tak mi sie wydaje,ze to Ona
Stary 2009-04-14, 14:43   #366
Malinn
Zakorzenienie

Bleu dziekuje za info Jutro sie zaopatrze w niego Widzialam, ze kosztuje 3,5 wiec to zadne pieniadze
Stary 2009-04-14, 14:56   #367
Narek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Dziewczyny, mam pytanie co do filtra Babydream: jak on sprawuje się w połączeniu ze skrobią? Dzisiaj testuje Avenkę i zaraz szlag mnie trafi- o ile dziwną warstwę po wchłonięciu udało mi się zniwelować, to teraz skrobia oddziela się od filtra i obsypuje się

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:06   #368
sunprince
Zakorzenienie

Jeśli chodzi o Liliputza:
Wróciłam z Rossmanna, dorwałam ostatnią sztukę starej wersji, nowej jeszcze nie było.
Stary 2009-04-14, 15:20   #369
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Jest w nim jeden z czolowych zapychaczy :/ isopropyl palmitate-sporo cer nie lubi sie z isopropylami
Hexxana, a jest gdzieś jakaś strona w internecie, gdzie są spisane w większości składniki kosmetyków w kremach i mniej więcej co robią? Bo to co jest na wizażu ten słownik składników kosmetycznych to taki niezbyt użyteczny/funkcjonalny. A każdy składnik wpisywać w google i patrzeć na 5 stronach co on robi sprawia, że zaanalizowanie składu jednego kremu zajmuje mi ponad pół godziny . Z czego Ty i inne dziewczyny - guru Biochemii korzystacie bądź korzystałyście na początku swojej biochemicznej kariery?

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie co do filtra Babydream: jak on sprawuje się w połączeniu ze skrobią? Dzisiaj testuje Avenkę i zaraz szlag mnie trafi- o ile dziwną warstwę po wchłonięciu udało mi się zniwelować, to teraz skrobia oddziela się od filtra i obsypuje się
Mi się dobrze nosi skrobię na tym filtrze z Babydreama . W ogóle coraz bardziej mi się podoba ten filtr, tylko ciągle trochę razi mnie jego tępość.
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:23   #370
Maqua
Zakorzenienie

czemu większość filtrów jest tak drogich a rossmann czy lirene mogą produkować je w przystępnych cenach? jest w tym jakiś haczyk? czy są to pełnowartościowe produkty, gdzie płacimy nie za firmę i opakowanie a za samą zawartość?
Maqua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:29   #371
Vegusia
Rozeznanie

GG do Vegusia

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Hexxana, a jest gdzieś jakaś strona w internecie, gdzie są spisane w większości składniki kosmetyków w kremach i mniej więcej co robią? Bo to co jest na wizażu ten słownik składników kosmetycznych to taki niezbyt użyteczny/funkcjonalny. A każdy składnik wpisywać w google i patrzeć na 5 stronach co on robi sprawia, że zaanalizowanie składu jednego kremu zajmuje mi ponad pół godziny . Z czego Ty i inne dziewczyny - guru Biochemii korzystacie bądź korzystałyście na początku swojej biochemicznej kariery?
Mnie też to bardzo ciekawi również mam podobne odczucia co do Wizażowego słownika...analiza składu też była dla mnie ciężką męczarnią i najwięcej czerpię w dalszym ciągu z biochemicznego forum...
Vegusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:38   #372
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
Ja też bym z chęcią na taką stronę weszła
Stary 2009-04-14, 16:01   #373
lemka
Zakorzenienie

[quote=aeronauta;11878679]Hexxana, a jest gdzieś jakaś strona w internecie, gdzie są spisane w większości składniki kosmetyków w kremach i mniej więcej co robią? Bo to co jest na wizażu ten słownik składników kosmetycznych to taki niezbyt użyteczny/funkcjonalny. A każdy składnik wpisywać w google i patrzeć na 5 stronach co on robi sprawia, że zaanalizowanie składu jednego kremu zajmuje mi ponad pół godziny . Z czego Ty i inne dziewczyny - guru Biochemii korzystacie bądź korzystałyście na początku swojej biochemicznej kariery?

Ja korzystam z dwóch stron: po pierwsze Zrób sobie krem - tam są dokładnie opisane składniki oraz http://www.kosmetyka.eu/sorbitol.html ( ale tu nie ma wszystkich). Ja dopiero zaczynam czytać składy, więc może ktoś poleci coś innego.

Hexxano - to ja wrzuciłam kremy z serii Hydra na wątku składowym (cierpliwie czekam na pomoc), bo sama próbowałam wyczytać składy, ale jeszcze nie mam zdolności łączenia wszystkich składników, żeby mieć jakąś wartościową opinię.
Stary 2009-04-14, 16:07   #374
Hexxana
Zakorzenienie

Moje drogie
jednej konkretnej strony nie ma,najczesciej bazuje na tym
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...6D0257:PL:HTML

http://www.biotechnologia.com.pl/

http://kosmetikon.pl/ustawa/inci.htm

Czasami zagladam tutaj
http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/inci.php

A to juz taka pigulka
http://mydlarnia-hebe.pl/sklep/defau...6c4ebb15ce2b1a

W kazdym razie na pewno pomoga Wam co nieco

W kazdym razie czytajac sklady zwracajcie uwage na baze,substancje nosne,aktywne,rozpuszczal niki itd
Stary 2009-04-14, 16:18   #375
201604211131
Konto usunięte

Hex dzięki serdeczne To dużo pomoże
Stary 2009-04-14, 16:23   #376
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Moje drogie
jednej konkretnej strony nie ma,najczesciej bazuje na tym
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...6D0257:PL:HTML

http://www.biotechnologia.com.pl/

http://kosmetikon.pl/ustawa/inci.htm

Czasami zagladam tutaj
http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/inci.php

A to juz taka pigulka
http://mydlarnia-hebe.pl/sklep/defau...6c4ebb15ce2b1a

W kazdym razie na pewno pomoga Wam co nieco

W kazdym razie czytajac sklady zwracajcie uwage na baze,substancje nosne,aktywne,rozpuszczal niki itd
Dziękuję .
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 16:30   #377
Narek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Mi się dobrze nosi skrobię na tym filtrze z Babydreama . W ogóle coraz bardziej mi się podoba ten filtr, tylko ciągle trochę razi mnie jego tępość.
Dziękuję, Aeronauto Niech już tam będzie tępy, niech bieli, byleby tylko nie gryzł się ze skrobią

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 16:50   #378
beoneself
Zakorzenienie

Ależ cudny wątek...

Jutro lecę do Rossmanna po krem truskawkowy dla dzieci i rozejrzeć się za filtrem spf 50 z Babydream.

Jeśli chodzi o serię dla dzieci - stale jest ze mną żel uniwersalny BD (ten w wielkiej butli z pompką, zużyłam w ciągu paru lat wiele opakowań), oliwka Hipp i puder BD (którego używam codziennie do twarzy, zbankrutowałabym na normalnych pudrach matując filtry...).

Mam jeszcze prośbę do Was. Czy Rossmann ma w ofercie coś ultradelikatnego do mycia twarzy? Mam bardzo wrażliwą, suchą, alergiczną i naczynkową cerę. Potrzebuję czegoś do mycia z wodą (pięciominutowe pocieranie skóry wacikiem również mi nie służy...).
beoneself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 17:19   #379
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Ależ cudny wątek...

Jutro lecę do Rossmanna po krem truskawkowy dla dzieci i rozejrzeć się za filtrem spf 50 z Babydream.

Jeśli chodzi o serię dla dzieci - stale jest ze mną żel uniwersalny BD (ten w wielkiej butli z pompką, zużyłam w ciągu paru lat wiele opakowań), oliwka Hipp i puder BD (którego używam codziennie do twarzy, zbankrutowałabym na normalnych pudrach matując filtry...).

Mam jeszcze prośbę do Was. Czy Rossmann ma w ofercie coś ultradelikatnego do mycia twarzy? Mam bardzo wrażliwą, suchą, alergiczną i naczynkową cerę. Potrzebuję czegoś do mycia z wodą (pięciominutowe pocieranie skóry wacikiem również mi nie służy...).
Polecam piankę do mycia z Rival de Loop z ginko i ogórkiem - tyle razy na nią polowałam po przeczytaniu recenzji na KWC, aż wreszcie udało mi się ją zdobyć. Mojej skóry, przesuszonej kwasami i innymi cudami, nie wysusza, ta pianka ma trochę wodnistą konsystencję i jest przyjemna w użyciu.
Stary 2009-04-14, 17:37   #380
Behemoth666
Rozeznanie

Udało mi się kupić filtr Babydream 50 Ma on jednak ten składnik który się destabilizuje po użyciu pudru z talkiem. Mam pytanie: używa ktoś do matowienia skrobi z cynamonem w roli naturalnego barwnika? Jestem ciekawa czy cynamon daje rzeczywiście jakiś kolor i czy zastosowanie jego z skrobią dobrze się sprawuje. Sama skrobia bieli niesamowicie przy ciemnej karnacji.
Behemoth666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 17:48   #381
Ineso
Matka Smoka

Niestety ten Babydream nie jest aż tak fajny i na codzień odpada. Ja go chyba zużyję do opalania plażowego, z częstą reaplikacją.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 19:17   #382
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Niestety ten Babydream nie jest aż tak fajny i na codzień odpada. Ja go chyba zużyję do opalania plażowego, z częstą reaplikacją.
dlaczego niefajny? co mu dolega?
Maqua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 19:47   #383
Ineso
Matka Smoka

Na UVA ma tylko Tinosorb S i to za mało trochę - dziewczyny oceniały w innym wątku.
Stary 2009-04-14, 19:55   #384
Modraszka
Zadomowienie

Cytat:
Na UVA ma tylko Tinosorb S i to za mało trochę - dziewczyny oceniały w innym wątku.
Szkoda
Mogłabyś podać link do tego wątku?
Modraszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 20:01   #385
Annaluka
Zakorzenienie

Cytat:

Ja tak samo. Wykorzystam go do ciała. U mnie zbyt mocno się po nim świecę.
Stary 2009-04-14, 20:11   #386
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Szkoda
Mogłabyś podać link do tego wątku?
Proszę:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1147
Stary 2009-04-14, 21:22   #387
Modraszka
Zadomowienie

Dziękuję Ineso
Modraszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 21:32   #388
yugoslavia
Wtajemniczenie

GG do yugoslavia

Kurczę, to nie dobrze. Mi bardzo odpowiada. Świetnie się wchłania.
Stary 2009-04-14, 21:45   #389
Ineso
Matka Smoka

Ja myślę, że jak ktoś się nie kwasi, nie musi zbytnio uważać na przebarwienia a najlepiej jak się nie maluje to jest OK.

Czy któraś z Was używała kremów tonujących Rossmana? Ja latem lubię zamienić podkład na taki krem udający opaleniznę - w zeszłym roku używałam Bielendy i Ziaji Anno d'oro, no ale wtedy nie wiedziałam, że Rossmanowe kosmetyki mają dobre składy. Pytanie-czy te kremy też? i jak się zachowują, są tłuste? na KWC już czytałam, ale opinii niewiele.
Stary 2009-04-14, 22:13   #390
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Ja myślę, że jak ktoś się nie kwasi, nie musi zbytnio uważać na przebarwienia a najlepiej jak się nie maluje to jest OK.

Czy któraś z Was używała kremów tonujących Rossmana? Ja latem lubię zamienić podkład na taki krem udający opaleniznę - w zeszłym roku używałam Bielendy i Ziaji Anno d'oro, no ale wtedy nie wiedziałam, że Rossmanowe kosmetyki mają dobre składy. Pytanie-czy te kremy też? i jak się zachowują, są tłuste? na KWC już czytałam, ale opinii niewiele.
Rossmann ma wogole kremy tonujace?bo poki co moim nr 1 jest Bielenda Sunny Skin krem tonujacy teraz jeszcze mysle nad seria Piekna Skora Orzechowy krem z lekkim podkladem.

Jezeli chodzi o filtr to jak juz bierzemy sie za filtrowanie to lepiej robic to raz a porzadnie bez wzgledu czy prowadzimy kuracje kwasowa itd.czy nie.Nie ma czegos takiego jak polsrodki bo jaki jest wtedy sens takiej pielegnacji?

Edit

Faktycznie,poszlam na KWC i widze za ma

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-04-14 o 22:16
Hexxana jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości