Rossmann - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-02, 14:24   #691
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez renekmgb Pokaż wiadomość
- krem Babydream z filtrem SPF 50 - i tutaj mam pytanie, czy tego kremu używacie do twarzy na co dzień czy tylko do opalania?
Jak najbardziej do twarzy raczej nie powinien zapychać, trzeba go tylko trochę zmatowić, jeśli świecenie przeszkadza (nie jest to jednak takie "tłuste" świecenie, bardziej satynowe)
Stary 2009-05-02, 20:37   #692
goldika
Zakorzenienie

Dziewczyny jak często wychodzą gazetki rossmannowskie? Z nowymi promocjami?

Kupiłam dziś krem nagietkowy z cynkiem, mam nadzieję, że będę zadowolona

Panna Młoda'13

goldika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 21:36   #693
sylwiahh
Raczkowanie

Witam wszystkie Rossmaniaczki! Bardzo się cieszę że jest tu taki wątek ponieważ również jestem fanką kosmetyków Rossmana a szczególnie serii dla dzieciaczków
Zastanawiam się teraz nad oliwką pod prysznic bez sls z Isany, a szczególnie jak się sprawuje np: na dekoldzie czy plecach...nie zapycha?
sylwiahh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 22:45   #694
Martit85
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Jak najbardziej do twarzy raczej nie powinien zapychać, trzeba go tylko trochę zmatowić, jeśli świecenie przeszkadza (nie jest to jednak takie "tłuste" świecenie, bardziej satynowe)
Mnie niestety zapchał, ale możliwe, że jestem jakimś wyjątkiem. Mam cerę tłustą, problematyczną i ciężko jest znaleźć coś co nie zanieczyści mi cery jeszcze bardziej.
Martit85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 10:25   #695
Parsifal
Zadomowienie

goldika obecnie nowe gazetki wychodzą chyba co 3 tygodnie
Parsifal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 11:10   #696
blau
Rozeznanie

Wink Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Martit85 Pokaż wiadomość
Mnie niestety zapchał, ale możliwe, że jestem jakimś wyjątkiem. Mam cerę tłustą, problematyczną i ciężko jest znaleźć coś co nie zanieczyści mi cery jeszcze bardziej.
Nie ma co się dziwić, jest w składzie parę klasycznych zapychaczy, osobiście nie testuję go na twarzy, też mam problematyczną, ale raczej mieszaną w dużą skłonnością do zapychania. Próbowałaś ->Lirene 50+?

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 11:21   #697
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blau Pokaż wiadomość
Próbowałaś ->Lirene 50+?
Jeżeli mogę się wstrącic to gorąco polecam Lirenkę 50+ kupiłam ją ok 2tyg temu i jestem z niej bardzo zadowolona, nie zapycha mnie (a mam wymagającą cerę) ma genialną konsystencję, szybko się wchłania prawie do matu a do tego jest w przystępnej cenie.

Dziś na noc użyłam kremu nagietkowego z cynkiem i moje pierwsze wrażenie jest pozytywne. Zmniejszyły się moje zaczerwienienia/podrażnienia na policzkach i czole

Panna Młoda'13

goldika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 11:40   #698
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

Zapychanie trzeba jednak testować na sobie, bo każdego zapycha co innego ja bym z kolei tej Lirene 50+ na twarz nie zaryzykowała u siebie
Stary 2009-05-03, 13:23   #699
Martit85
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez blau Pokaż wiadomość
Nie ma co się dziwić, jest w składzie parę klasycznych zapychaczy, osobiście nie testuję go na twarzy, też mam problematyczną, ale raczej mieszaną w dużą skłonnością do zapychania. Próbowałaś ->Lirene 50+?
Jeszcze nie testowałam bo jak na razie w portfelu pustki Czytałam w którymś z wątków, że ma jakiś niezbyt fajny składnik (nie pamiętam jaki), więc trochę się boję co z tą moją facjatą.

Cytat:
Zapychanie trzeba jednak testować na sobie, bo każdego zapycha co innego ja bym z kolei tej Lirene 50+ na twarz nie zaryzykowała u siebie
marchewkowe pole mogłabyś napisać dlaczego?

Edytowane przez Martit85
Czas edycji: 2009-05-03 o 13:26
Stary 2009-05-03, 13:36   #700
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

Cytat:
marchewkowe pole mogłabyś napisać dlaczego?
Propylene Glycol,Dimethicone- tego moja buźka nie lubi
no i masło shea- zapycha mnie przy dłuższym stosowaniu
Stary 2009-05-03, 13:42   #701
Martit85
Raczkowanie

Cytat:
Kurcze, to ja już nie wiem... W najbliższym czasie postaram się wypróbować tę Lirenkę, może się sprawdzi. Najwyżej będę dalej szukać. Muszę znaleźć coś odpowiedniego bo nawet jak wyjdę na 30-min. spacer nieposmarowana filtrem, to po powrocie do domu wyglądam jak siostra bliźniaczka świnki Piggy.

marchewkowe pole dzięki za odp.
Stary 2009-05-03, 14:01   #702
Gosiurek
Wtajemniczenie

Czy puder Baby Dream można stosować na Lirene 50+?? Nie zdestabilizuję filtra? z góry dzięki za odpowiedź
Gosiurek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 16:40   #703
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Propylene glycol to rozpuszczalnik,ulatwia takze penetracje skladnikow aktywnych ale potrafi tez podrazniac.

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Czy puder Baby Dream można stosować na Lirene 50+?? Nie zdestabilizuję filtra? z góry dzięki za odpowiedź

Puder BD ma talk,ktory nie jest wskazany przy Parsolu-nawet stabilizowanym poniewaz moze dochodzic do oslabienia ochrony ale to juz wybor kazdej z Nas.
Stary 2009-05-03, 17:44   #704
Gosiurek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Puder BD ma talk,ktory nie jest wskazany przy Parsolu-nawet stabilizowanym poniewaz moze dochodzic do oslabienia ochrony ale to juz wybor kazdej z Nas.
Dziekuję za odpowiedź. W takim razie zostaje skrobia której notabene nie cierpię
Gosiurek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 18:54   #705
curry
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedź. W takim razie zostaje skrobia której notabene nie cierpię
Mozesz tez zamowic puder bambusowy z jedwiabiem z BU, bardzo polecam, swietny jest(i nie zawiera talku). Kosztuje 12zl

Jak juz jestem przy rossmanie to wprost kocham uniwersalny zel pod prysznic z serii Babydream Nareszcie mam gladka, nawilzona skore, a moje wlosy sa miekkie i lsniace! Tego nie zrobil nawet slynny WAX ( ;/ ) i jedwab CHI.

Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-05-03 o 19:23
curry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 19:14   #706
renekmgb
Raczkowanie

Jeśli do twarzy to super Ja raczej nie mam skłonności do zapychania więc wypróbuję We wtorek wybiorę się na zakupy do Rossmana, może jeszcze coś dorwę ciekawego Tak w ogóle to chciałam polecić chusteczki nawilżane babydream w białym opakowaniu, nadają się do zmywania makijażu, szczególnie z oczu Nie są tak mocno nawilżone ale są tanie i nie podrażniają
renekmgb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 19:22   #707
curry
Zadomowienie

Tak, zel uzywam rowniez wieczorem do mycia twarzy, oczywiscie nie zawiera SLS, nie mam uczucia sciagniecia po nim, po prostu KWC 500ml- 8zl Z wygodna pompka w dodatku.
curry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 20:13   #708
blau
Rozeznanie

Wink Dot.: rossmann

Cytat:
Mnie też masło zapycha, ale akurat w lirene jest go na tyle mało, że odkąd go kupiłam nie mam żadnego pryszcza! Sama jestem zdziwiona

Cytat:
Kurcze, to ja już nie wiem... W najbliższym czasie postaram się wypróbować tę Lirenkę, może się sprawdzi. Najwyżej będę dalej szukać. Muszę znaleźć coś odpowiedniego bo nawet jak wyjdę na 30-min. spacer nieposmarowana filtrem, to po powrocie do domu wyglądam jak siostra bliźniaczka świnki Piggy.
marchewkowe pole dzięki za odp.
O kurczę to nie za ciekawie, ja czasem nie smaruję się (dwa razy mi się do tej pory zdarzyło, raz bardzo żałowałam, bo słońce rano za chmurami a później po wyjściu ze szkoły ostro dawało ). W sumie to bez filtra nic mi się wizualnie nie dzieje, ale jak sobie pomyślę, że za kilka lat będzie dalej ładna to od razu wyciskam te 2 ml
Cytat:
Napisane przez renekmgb Pokaż wiadomość
Jeśli do twarzy to super Ja raczej nie mam skłonności do zapychania więc wypróbuję We wtorek wybiorę się na zakupy do Rossmana, może jeszcze coś dorwę ciekawego Tak w ogóle to chciałam polecić chusteczki nawilżane babydream w białym opakowaniu, nadają się do zmywania makijażu, szczególnie z oczu Nie są tak mocno nawilżone ale są tanie i nie podrażniają
A mi te chustki się średnio podobają, są za suche i mam jeden patent na nie: mocze je pod kranem odrobinę i daję kapkę płynu BD, wtedy są idealne do zmycia mejkapu i filtra później przecieram sucha chustką, bez zmaczania wodą i buzia jest czyściutka jakoś nie lubie zmywania samymi chustkami, musze czuc wilgoć, wodę, inaczej czuję się brudna na twarzy
Czy chustki zielone lub niebieskie są bardziej nawilżone? Te białe chce wykończyć i szukam czegoś wilgotniejszego, troche mi to zajmie, bo mam dużą pakę

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 20:43   #709
renekmgb
Raczkowanie

Miałam te niebieskie i są lepiej nawilżone ale bardziej twarde. Miałam też te chusteczki niebieskie takie malutkie za 2zł ale nie polecam bo one w ogóle nie wyglądają jak chusteczki tylko jak papier śniadaniowy nawilżony jakiemś płynem Ogólnie to dobre sa chusteczki z Bambino, są mocno nawilżone i mięciutkie. Jeśli chodzi o te białe to fakt, są słabo nawilżone ale mi to wystarczy bo nie maluje się mocno, tylko tusz a czasami podkład więc łatwo się zmywa Ja też nie mogłabym samymi chustkami sie umyć, zawsze zmywam makijaż najpierw chusteczkami a później wodą i pianką z oriflame, która już mi się kończy i planuję zakup tej z rossmana
Stary 2009-05-03, 20:53   #710
dziuba85
Zakorzenienie

A ten papier toaletowy nawilżany Liliputz, peeling pod prysznic Isana???

Edytowane przez dziuba85
Czas edycji: 2009-05-03 o 20:58
dziuba85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 20:58   #711
Spaza
Zakorzenienie

pomyliłam wątki.
Spaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 09:13   #712
renekmgb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
A ten papier toaletowy nawilżany Liliputz, peeling pod prysznic Isana???
Ten papier też miałam jest mocno nawilżony ale jest mniejszy od tych chusteczek. Ma taki słodki zapach Peelingu nie miałam...
Stary 2009-05-04, 09:23   #713
sylwiahh
Raczkowanie

Thumbs up Dot.: rossmann

Zupełnie przez przypadek odkryłam w Rossmanie fantastyczne płatki peelingujące. Nazywają się Lilibe cosmetics Rosman, 35 Peelingpads mit Peelingoberflache. Są wyłożone razem z innymi płatkami kosmetycznymi.
Po długich walkach o dekolt i czoło bez wyprysków w końcu się udało znaleźć coś co w bardzo szybki i praktyczny sposób oczyszcza skórę. Bez żadnego mazania się i spłukiwania peelingu z twarzy, który mi często do oczu wędrował .
Po prostu spryskuję płatek peelingujący wodą termalną, przecieram buźkę (w moim przypadku czoło i dekolt) i gotowe! A skóra jest bardzo gładka ...i bez podrażnień.

Edytowane przez sylwiahh
Czas edycji: 2009-05-04 o 09:24 Powód: literówka
sylwiahh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 17:40   #714
poison.iv
Wtajemniczenie

Właśnie wróciłam z Rossmana
Dziś skusiłam się na:
Babydream natural Gesichtscreme - krem do twarzy z nagietkiem
Babydream natural Waschbalsam - balsam do kąpieli z nagietkiem
Fuss Wohl Eisgel - chłodzący żel do stóp
Do tego jeszcze dobrze mi znany żel do golenia Isany z aloesem i zapas maseczki peel off RdL
Ostatnio wypróbowałam maseczkę oliwkową, nie jest najgorsza, ale też nie zachwyca. Taka zwyczajna.
poison.iv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:05   #715
Limonatka
Zakorzenienie

dziewczyny której używają rossmanowego żelu do higieny intymnej (o tego - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18...sensitive.html). macie porównanie do emulsji Lactacydu? który ma lepszy skład, jest delikatniejszy? zawsze używałam Lactacydu, bo jest bez SLS, ale widzialam tutaj na wątku że wiele osób kupuje ten rossmanowy żel do higieny intymnej i się zastanawiam, bo jutro akurat będę w Rossmannie.

Limonatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:33   #716
201608040942
Konto usunięte

Ja nie mam porownania z tym zalem co piszesz. mam porownanie z zelem Sagella. Jak sie skusilam na facelle po chyba 3-krotnym czytaniu skladu i odkladaniu za kazdym razem butelki na polke hehehe , to tak mnie zaskoczylo/trzasnelo itp... ze az sie wierzyc nie chce. Przez dobre 2 lata uzywalam tego zelu. odkrylam go bedac w ciazy i tak uzywalam do zdaje sie jak synek mial 1,5 roku.
Kupilam Facelle z mysla, ze tanizna nawet po normalnej cenie, jak zaczne znajome symptomy odczuwac , to wywale do kosza i polece do apteki po moja Sagelle. No i nie polecialam. zel uzywam do teraz. Ile butelek kupilam , nie wiem. W tej chwili uzywam zel Nivea( nowosc w DE), podkorcilo mnie zeby wyprobowac, ale zel jest drozszy i ma mniejsza pojemnosc. Ogolem ok, ma przyjemny zapach, tez mi krzywdy nie robi, ale mam wrazenie ze gorzej odswieza, tzn po kilku godzinach czuje sie nie swiezo, a doladnie czuje zapach, ktorego nie chce czuc. Rano po calej nocy czuje zapach intymny, ktory nie jest przyjemny dla mojego nosa. przy Facelle czulam sie dluzej swieza. Korzystajac z tolatety w np polowie dnia, nie dostawalam obrzydenia zdejmujac dolna czesc bielizny. Moze i zle sie wyrazam, to nie obrzydzenie, ale nie lubie czuc od siebie tego nieswiezego zapachu d**y. Sory, ze tak brzydko pisze. taka nasza budowa ciala, ze sluz intymny tez jest rozkladany przez bakterie jak i nasz pot i powstaje specyficzny zapaszek. raz jest intensywniejszy a raz delikatniejszy. Moze i nikt tego nie czuje, ale ja to czuje i nie lubie. przy Facelle dluzej jestem swieza. Wyprobuj, jesli ci nie podejdzie to zuzyjesz jako mydlo do rak, czy zel do calego ciala.

A ja dzis tez bylam w Rossmannie. Kupilam krem Baybdream calendulacreme.On cudnie lagodzi podraznienia i warto go miec w domu.
Kupilam tez krem sutowy, ale nowy. Zmianili opakowanie i sklad. Wzielam na probe. stary mi sie nie spodobal( uzywalam do ust i do rak i jak byla potrzeba to pod oczy)i 2/3 tubki wywalilam do kosza. Nowy tez jest tlusty, ale inaczej, jest jak by lzejszy. jako natluszczacz ust bardzo mi sie spodobal. teraz tutbka ma 30ml i jest metalowa, wiec nie zasysa powietrza. sam kolor opakowania i caly design tez mi bardzij odpowiada. Z nowej serii jest tez olejek dla ciezarnych i zapach dla mnie przyjemniejszy ma( wachalam specjalnie, a ze ma taka gumowa zaslepke w dziurce to musialam nacisnac zeby wyciskac troche powietrza i jak mi ten olejek nie zachlapie okularow heheh, kurcze ale kombinowalam zeby je wytrzec w sklepie).
Poza tym znow kupilam koncowke do mopa i dokupilam pasowny kolorem kij, taki teleskopowy, co sie wysuwa i ustawia sie indiwidualnie dlugosc. bardzo mi ten kij pasuje, jestem wysoka i nareszcie nie bede sie garbic przy zmywaniu podlogi.
A w zeszlym tygodniu jak byla promocja na kolorowke RdL kupilam ponownie ichni najjasniejszy brazer - moj cudny herbatnikowy kolorek...
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:36   #717
Parsifal
Zadomowienie

a czy ten krem calendula nawilża? bo szukam takiego własnie delikatnego nawilżającego kremiku...
Parsifal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:46   #718
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
dziewczyny której używają rossmanowego żelu do higieny intymnej (o tego - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18...sensitive.html). macie porównanie do emulsji Lactacydu? który ma lepszy skład, jest delikatniejszy? zawsze używałam Lactacydu, bo jest bez SLS, ale widzialam tutaj na wątku że wiele osób kupuje ten rossmanowy żel do higieny intymnej i się zastanawiam, bo jutro akurat będę w Rossmannie.
Ja go nie stosowałam, bo osobiście używam tego babydreama dużego z pompką do wszystkiego łącznie z higieną intymną (zawiera kwas mlekowy) ale dla mnie KAŻDY żel jest lepszy od lactacydu
Stary 2009-05-04, 18:49   #719
pani ćma
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
zawsze używałam Lactacydu, bo jest bez SLS, ale widzialam tutaj na wątku że wiele osób kupuje ten rossmanowy żel do higieny intymnej i się zastanawiam, bo jutro akurat będę w Rossmannie.
Lactacyd jest od 08.05. w promocji za 8zł. dla mnie tez lactacyd jest najlepszy i po kilku nieudanych probach z innymi zelami juz go nie zdradze.

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.

65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49

Edytowane przez pani ćma
Czas edycji: 2009-05-04 o 18:50 Powód: dopisek
pani ćma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 18:52   #720
Limonatka
Zakorzenienie

to mnie skusiłyście trochę tym Facelle zobaczę po ile on, ale chyba kupię.

Limonatka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości