Rossmann - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-14, 11:43   #871
aeronauta
Zakorzenienie

Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupiłam sobie jakiś czas temu krem Lilliputz dla księżniczek. Używam go na noc. Rano budzę się z GŁADZIUTKĄ twarzą, po prostu jestem w szoku, bo nigdy aż tak gładkiej cery nie miałam. Tylko jest jedno ale... tuż po nałożeniu tego kremu moja twarz jest bardzo sciągnięta Sadziłam, że to będzie raczej dobrze nawilżajacy krem. Nie wiecie skąd takie efekt? Miała tak któraś z Was?
Mnie też ściągają kremy dla dzieci rossmannowskie. Najmniej w sumie truskawkowy Lilliputza, ale też trochę. Za to prawdziwą masakrą pod tym względem jest krem do twarzy i ciała Babydream. Tego nie da się położyć na twarz . Na ciele też czuję ściąganie, ale tam mi to już tak bardzo nie przeszkadza.
Próbowałam jakoś analizować skład tych kremów - co w nich takiego jest, że ściągają, ale nie doszłam do żadnych konkretnych wniosków. Może ktoś jest mądrzejszy i podpowie?
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 12:03   #872
Kostka09
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Mnie też ściągają kremy dla dzieci rossmannowskie. Najmniej w sumie truskawkowy Lilliputza, ale też trochę. Za to prawdziwą masakrą pod tym względem jest krem do twarzy i ciała Babydream. Tego nie da się położyć na twarz . Na ciele też czuję ściąganie, ale tam mi to już tak bardzo nie przeszkadza.
Próbowałam jakoś analizować skład tych kremów - co w nich takiego jest, że ściągają, ale nie doszłam do żadnych konkretnych wniosków. Może ktoś jest mądrzejszy i podpowie?
mam to samo ten niebieski BD do twarzy i ciala jestem wstanie nakladac tylko na cialo...na twarzy mnie sciąga chociaz nie wysusza ani nic zlego nie robi, ale tego uczucia nie znosze...co to powoduje??? wie ktos???
Kostka09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 12:08   #873
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
mam to samo ten niebieski BD do twarzy i ciala jestem wstanie nakladac tylko na cialo...na twarzy mnie sciąga chociaz nie wysusza ani nic zlego nie robi, ale tego uczucia nie znosze...co to powoduje??? wie ktos???
Kurczę, jakie to dziwne Wczoraj zrobiłam tak, że nałożyłam najpierw krem dla księżniczek a potem żółty krem do suchej skóry Garniera (na noc). I było ok - uczucie sciągnięcia minęło. Chyba bedę jakoś tak kombinowała z nakładaniem obu kremów, bo aż zal mi z tej gładkości rezygnować

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...4#post26092774
Benek23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 15:25   #874
saks
Rozeznanie

GG do saks

A czy krem z księżniczką różni się składem od smoka? Boję się zapychania i w tym, i w tym, ale chyba się skuszę...
saks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 18:24   #875
Ineso
Matka Smoka

Chyba robimy zbyt wielką reklamę kosmetykom Rossmana, bo coraz trudniej je dostać Ja dopiero w trzecim z kolei R. kupiłam żel niebieski do mycia, który akurat jest w promocji.

R. był nieźle zaopatrzony, filtry wszystkie - również ze sprayem 30 dla dzieci - niestabilny niestety. Mitycznej już prawie Lirene znów nie było. Za to kupiłam ją w końcu obok w aptece!!! wow po prostu.

Zastanawiałam się dziś nad żelem Facelle intime - tylko nie wiem który lepszy - różowy czy niebieski?

A skoro miało być też o dobrych kosmetykach w R. to jak ktos nie zauważył to teraz w promocji jest zestaw Bielendy orzechowy - balsam do ciała plus jakiś krem za 12,99. Ja kupiłam z kremem z lekkim podkładem - może zastąpi mi zeszłoroczny Sunnyskin tonujący.

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2009-05-14 o 20:05 Powód: bielenda
Ineso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 19:13   #876
Limonatka
Zakorzenienie

któraś z was wspominała o płynie do płukania ust z Rossmanna? one nie mają alkoholu? bo nie lubię tego takiego ostrego uczucia przy płukankach z alkoholem :/

Limonatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 20:24   #877
Malinn
Zakorzenienie

wiecie co... zauwazylam, ze po tym BD szamponie kolor moich wlosow stal sie duzo glebszy i zywszy... i sa takie gladziutkie mimo, ze zrobily sie twarde....no i lepiej sa zdyscyplinowane... nie wiem na ile to zasluga BD a Liliputza ale i tak daja razem super efekt, chociaz "tęposc" tego szamponu doprowadza mnie pod czas mycia do nerwicy

A dzisiaj dorwalam nagietkowy i pierwszy test dzisiaj na noc bo troche mnie wysypalo jak to przed okresem..jeszcze na samym srodku! wygladam jak Indyjka... z kropka na srodku czola
Stary 2009-05-14, 21:13   #878
sylwiahh
Raczkowanie

Cytat:
Większość kremów o "ekologicznym" składzie daje uczucie ściągnięcia ponieważ nie zawierają parafin i silikonów. W zwykłych kremach jest ich dużo w składzie i dlatego po użyciu wydaje się że mamy "nawilżoną skórę"...ale to tylko pozory. Skóra po użyciu bardziej naturalnych kosmetyków tylko chwilowo sprawia wrażenie "spiętej". Po dłuższym stosowaniu zaczyna powracać do równowagi i nawet przed posmarowaniem jest w dobrej kondycji. Z naturalnych kosmetyków "nieściągają skóry" te zawierające masło kakaowe i oliwę z oliwek. Z Rossmana biały krem z serii bebydream extrasensitive też nie powinien ściągać, za to niestety się błyszczy. Ale likwiduje "suszki" i podrażnienia. (Trzeba uważać żeby go nie pomylić z drugim - też białym- który jest z cynkiem)
sylwiahh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 23:11   #879
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Większość kremów o "ekologicznym" składzie daje uczucie ściągnięcia ponieważ nie zawierają parafin i silikonów. W zwykłych kremach jest ich dużo w składzie i dlatego po użyciu wydaje się że mamy "nawilżoną skórę"...ale to tylko pozory. Skóra po użyciu bardziej naturalnych kosmetyków tylko chwilowo sprawia wrażenie "spiętej". Po dłuższym stosowaniu zaczyna powracać do równowagi i nawet przed posmarowaniem jest w dobrej kondycji. Z naturalnych kosmetyków "nieściągają skóry" te zawierające masło kakaowe i oliwę z oliwek. Z Rossmana biały krem z serii bebydream extrasensitive też nie powinien ściągać, za to niestety się błyszczy. Ale likwiduje "suszki" i podrażnienia. (Trzeba uważać żeby go nie pomylić z drugim - też białym- który jest z cynkiem)
Mogli pokusić się o bardziej wyraźne oznaczenia kremów, bo ciągle pojawia się ryzyko, że wrócimy nie z tym kremem, który chciałyśmy...

A jaki krem z takich typowo nawilżających byście poleciły? Próbowałam aptecznych, ale HOL Avene, czy Hydraphase w ogóle u mnie nic nie dają.
Stary 2009-05-14, 23:18   #880
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
Dobrze wiedzieć, czyli mogę spokojnie stosować krem dla księżniczek na twarz i nie przejmować się uczuciem sciągnięcia?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...4#post26092774
Benek23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 08:59   #881
braworka
Zakorzenienie

Olejek z isany taki pod prysznic pomarańczowy, jest super!!
wygląda na rzadki, ale w kontakcie ze skórą od razu robi się kremowa, gęsta piana. Polecam! Polecam
zapach ok.
braworka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 09:30   #882
Malinn
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
Olejek z isany taki pod prysznic pomarańczowy, jest super!!
wygląda na rzadki, ale w kontakcie ze skórą od razu robi się kremowa, gęsta piana. Polecam! Polecam
zapach ok.
bedac przy olejkach...
ja polecam olejek pod prysznic...czy oliwke ...z BD wiem, ze oliwke stosuje sie po kapieli...ale ja nie lubie tej bardzo tluste skory... i stosuje pod prysznicem razem z zelem BD nawilzenie rewelacyjne

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Swoja droga... ostatnio opowiadalam 2kolegom o moim odkryciu bez SLSowym... cudownych tanich kosmetykow dla dzieci... i ostatnio bylam z nimi na zakupach bo chcieli sie zaoopatrzyc nawet na moich kolezankach nie zrobilo to takiego wrazenia jak opowiadalam jak na nich...
Stary 2009-05-15, 14:59   #883
kasiarybka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A jaki krem z takich typowo nawilżających byście poleciły? Próbowałam aptecznych, ale HOL Avene, czy Hydraphase w ogóle u mnie nic nie dają.
Physiogel krem mój wybawiciel... Lou Lou niesamowicie go zachwalała i kiedy dostałam ususzenia twarzy, postanowiłam go wypróbować. Jest bardzo treściwy i dla cer mieszanych i tłustych na dzień raczej się nie będzie nadawał, ale na noc jak najbardziej (ja go tak stosuję). Poza tym bardzo wydajny, no i ma duże opakowanie. Polecam

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...

Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 16:03   #884
cat.
Rozeznanie

Kupiłam dziś w Rossmanie pędzel z naturalnego włosia. W celach spożywczych rzecz jasna , do omiatania twarzy skrobią ziemniaczaną. Jako że nie miałam wolnego pędzla, wzięłam jakiś pierwszy lepszy za 9 złotych, z syntetycznego włosia w osiedlowej drogerii. Szlag mnie przy nim trafiał, włosy wyłaziły w imponujących ilościach przy każdym użyciu (albo i bez użycia). Polazłam więc do Rossmana, kupiłam duży pędzel i jestem nim zachwycona. Strasznie śmierdzi ale potraktuję go za chwilę szamponem do włosów. Poczekam na promocję i kupię jeszcze parę sztuk.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.

...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 16:10   #885
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
Physiogel krem mój wybawiciel... Lou Lou niesamowicie go zachwalała i kiedy dostałam ususzenia twarzy, postanowiłam go wypróbować. Jest bardzo treściwy i dla cer mieszanych i tłustych na dzień raczej się nie będzie nadawał, ale na noc jak najbardziej (ja go tak stosuję). Poza tym bardzo wydajny, no i ma duże opakowanie. Polecam
kasiarybka dziękuję, właśnie się nad nim zastanawiałam. Myślałam też o emulsji Cetaphil i czytałam pozytywne opinie o kremie Sebamedu, więc jeszcze będę musiała poszperać i popróbować.

Dziś kupiłam wreszcie krem z cynkiem, wieczorem przetestuję. Musiałam przejść się do kilku Rossmanów, żeby go zdobyć. Wszędzie były tylko te z nagietkiem. Cieszę się, że leży sobie teraz na mojej półce.
Stary 2009-05-15, 17:07   #886
cat.
Rozeznanie

Lenka,
możesz jeszcze wypróbować krem emolium, używam zarówno tego jak i physoigelu. Emolium jest nieco lżejszy. No i polecam jeszcze emulsję physiogel do mycia.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.

Stary 2009-05-15, 18:30   #887
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Lenka,
możesz jeszcze wypróbować krem emolium, używam zarówno tego jak i physoigelu. Emolium jest nieco lżejszy. No i polecam jeszcze emulsję physiogel do mycia.
Dziękuję za rady. Do mycia wystarczy mi pianka RdL i płyn micelarny - z tego zestawu jestem bardzo zadowolona. Problem mam tylko z odpowiednim nawilżaczem na noc. Bo albo coś jest za lekkie, abo tłuste i pod nim skóra się dusi. Taki los skóry mieszanej maltretowanej przez kwasy i inne cuda.
Stary 2009-05-15, 19:12   #888
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Kupiłam dziś w Rossmanie pędzel z naturalnego włosia. W celach spożywczych rzecz jasna , do omiatania twarzy skrobią ziemniaczaną. Jako że nie miałam wolnego pędzla, wzięłam jakiś pierwszy lepszy za 9 złotych, z syntetycznego włosia w osiedlowej drogerii. Szlag mnie przy nim trafiał, włosy wyłaziły w imponujących ilościach przy każdym użyciu (albo i bez użycia). Polazłam więc do Rossmana, kupiłam duży pędzel i jestem nim zachwycona. Strasznie śmierdzi ale potraktuję go za chwilę szamponem do włosów. Poczekam na promocję i kupię jeszcze parę sztuk.
Nie widziałam tam nigdy żadnych naturalnych. Możesz go dokłądnie opisać? i koniecznie napisz jak sie sprawuje po dłuższym stosowaniu. Ja mam rossmanowy ten chowany i przez jakis czas był fajny a teraz wszystko z niego wyłazi:/
Stary 2009-05-15, 19:17   #889
Malinn
Zakorzenienie

Ja kiedys kupilam komplet pedzelkow...chyba5... i calkiem niezle sie sprawuja... nic niewylazi...ale i tak mnie wkurzaja bo nie sa twarde i sie są zrobione
Stary 2009-05-15, 19:37   #890
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie widziałam tam nigdy żadnych naturalnych. Możesz go dokłądnie opisać? i koniecznie napisz jak sie sprawuje po dłuższym stosowaniu. Ja mam rossmanowy ten chowany i przez jakis czas był fajny a teraz wszystko z niego wyłazi:/
Ja wprawdzie nie cat, ale że posiadam taki pędzel to mogę odpowiedzieć na pytanie. Rossman ma dwa rodzaje pędzli, jedne są z przezroczystymi rączkami i są z włosia sztucznego, te drugie są całe czarne (tzn. rączka i włosie są czarne) i one są z włosia naturalnego. Mam jedne i drugie, i stanowczo polecam te z włosia naturalnego. Komfort w używaniu jest naprawdę wyczuwalny, a w porównaniu do ceny pędzli z Sephory, czy Inglota to te są dużo bardziej przyjazne dla portfela. Z tej serii z naturalnego włosia jest duży pędzel do pudru, średni do różu i mały do cienie.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2009-05-15 o 19:39
lemka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:47   #891
cat.
Rozeznanie

Cytat:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21333 o taki.
Wyprałam go w szamponie, ale dalej czuję lekki smrodek.

lemka,
nie przeszkadza Ci ten zapach? Mam nadzieję, że pędzelek nie będzie ścierał filtra.

Stary 2009-05-15, 19:54   #892
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21333 o taki.
Wyprałam go w szamponie, ale dalej czuję lekki smrodek.

lemka,
nie przeszkadza Ci ten zapach? Mam nadzieję, że pędzelek nie będzie ścierał filtra.
Dopóki mi go nie uświadomiłaś, to nie zdawałam sobie sprawy, że pędzel może mieć jakiś zapach. Ale ja swój kupiłam już dawno temu, był wielokrotnie prany, więc mógł go po prostu stracić. Zapomniałam jeszcze napisać, że włosie nie wypada (za to przy tych ze sztucznym włosiem, włoski wypadają garściami). Z pędzli z naturalnego włosia jestem bardzo zadowolona i polecam.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2009-05-15 o 19:55 Powód: Dopisek
lemka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 22:24   #893
Ineso
Matka Smoka

A nie za mały on do pudru? myślicie, że do kulek brązujących się nada?
Stary 2009-05-15, 22:33   #894
cat.
Rozeznanie

Cytat:
A nie za mały on do pudru? myślicie, że do kulek brązujących się nada?
Jest dosyć duży, według mnie w sam raz do pudru i do kulek.

Stary 2009-05-17, 09:52   #895
201608040942
Konto usunięte

Ja wam tego pedzla nie polece, moja recenzja jest w KWC. Dla mnie porazka, ale jak sie nie ma duzych wymagan, to moze byc, sa gorsze.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 11:08   #896
Bezcielesna
Rozeznanie

Cytat:
Co do odczucia sciagnięcia po tych kremach to ja radze sobie tak, iż krem ksiazniczkowy traktuje jako baze do ktorej dolewam olej (aktualnie z orzechów laskowych) przekladam do malego sloiczka 10ml ksiazniczkowego, wkrapiam 15 kropel oleju i po wymerdaniu mam ideal do twarzy ja wykoncze moje 10ml mieszam kolejne, czasami tez dodaje aloes itp
Bezcielesna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 15:55   #897
saks
Rozeznanie

GG do saks

Byłam dzisiaj w Rossmanie i kupiłam masło oliwkowe, odżywkę do włosów i mleczko do twarzy. Wszystko rossmanowskie. Mleczko ma pojemność 50ml, pięknie pachnie (ginko i gurke) i kosztuje 2 zł. Szkoda, że nie sprzedają go w pełnowymiarowej wersji.
saks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 16:32   #898
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję ślicznie za wyjaśnienie

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Co do odczucia sciagnięcia po tych kremach to ja radze sobie tak, iż krem ksiazniczkowy traktuje jako baze do ktorej dolewam olej (aktualnie z orzechów laskowych) przekladam do malego sloiczka 10ml ksiazniczkowego, wkrapiam 15 kropel oleju i po wymerdaniu mam ideal do twarzy ja wykoncze moje 10ml mieszam kolejne, czasami tez dodaje aloes itp
Fajny patent . Chyba też tak zacznę robić. Dzięki
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 17:59   #899
Maqua
Zakorzenienie

Wizażanki ze Szczecina: w którym rossmannie jest porządna CND? bo w 'moim' na Rydla zwykle są tylko rzeczy uszkodzone lub wcale nie przecenione...
Maqua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 18:19   #900
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez saks Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w Rossmanie i kupiłam masło oliwkowe, odżywkę do włosów i mleczko do twarzy. Wszystko rossmanowskie. Mleczko ma pojemność 50ml, pięknie pachnie (ginko i gurke) i kosztuje 2 zł. Szkoda, że nie sprzedają go w pełnowymiarowej wersji.
Chodzi ci o mleczko do demakijazu Rival de Loop? Jesli tak to owszem jest w duzej pojemnosci, ty kupilas miniaturke
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości