Azjatka blondynka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-03, 00:32   #1
Teje
Rozeznanie

Azjatka blondynka?

mam naturalne, czarne i proste włosy, z których na codzień jestem bardzo zadowolona. Ale jako, że mam obecnie dwumiesięczny urlop chciałabym trochę zaszaleć z fryzurą - na pewno nie chcę np. ścinać włosów, fryzury też nosze na codzień bardzo różne, pomyślałam więc o przefarbowaniu włosów na blond. Z tym, że nie chciałabym się zminić w potworka i zastanawiam się po pierwsze: czy z takich czarnych włosów da się uzyskać naturalny odcień blondu, a po drugie: czy jest szansa, żebym ja z nim dobrze wyglądała - mam czarne oczy i miedzianą karnację. Z jednej strony widziałam zdjęcia z makabrycznym efektem takeigo farbowania u japońskich nastolatek, z drugie, jedna z prezenterek BBC bodajże jest czarna, a włosy ma w pięknym, naturalnym blondzie i bardzo łądnie wygląda. I tak się zastawnawiam: jak sądzicie, jakie są szanse, że ta frzyzurka bedzie zdobić, nie szpecić? Ja już wprawdzie kiedys poeeksperymontowaąłm i efekt był strasny, ale to chyba głównie wina tegoo, że zrobiłam to dwadzieścia lat temu, w domu, jakąs jedyną dostępną farbą. Więc może tym razem się uda?
Teje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 09:28   #2
zielonka02
BAN stały

Dot.: Azjatka blondynka?

Ja bym tego nie robiła. Po pierwsze - będzie bardzo trudno rozjaśnić te włosy, trzeba będzie użyć mocnego rozjaśniacza a efekt i tak nie będzie pewny. Bardzo ciężko otrzymać z ciemnych włosów naprawdę naturalny blond.
Jest jeszcze jedna kwestia - czy ładnie będziesz wyglądać. Naprawdę do rzadkości należą przypadki, kiedy brunetka, osoba o naturalnie bardzo ciemnych włosach i karnacji naprawdę ładnie wyglądała w blondzie. Nigdy na pewno nie wygląda to w 100% naturalnie. Potrzebny by był naprawdę dobry fryzjer/stylista.
Myślę że nie warto tak ryzykować. Tym bardziej tylko z powodu wakacji, bo co potem? Może lepiej inaczej upiąć lub wycieniować włosy, ewentualnie podkreślić ich kolor inną ciemną farbą/szamponem?
Pozdrawiam
zielonka02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 20:53   #3
Teje
Rozeznanie

Hmm, tylko, że właśnie cieniować nie chcę, bo później będę miała problem z upięciami...

A jakiś balejaż zawierający blond? Myślicie, że miałoby to szanse ładnie wyglądać?
Stary 2008-07-03, 21:59   #4
Hipnagogia
Zadomowienie

Nieee tylko nie balejaż!! TO jest najgorszy 'kolor' włosów z możliwych. Jak będziesz chciała wrócić później do jednolitego to bedzie to juz trudne gdyz z rozjaśnionych pasemek będzie szybciej wypłukiwał się kolor A może rozjaśniałbyś je do jakiegoś ładnego brązu??Są farby które naturalnie czarne włosy potrafią rozjaśniać do nawet jasnych brązów
Hipnagogia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 22:09   #5
Teje
Rozeznanie

Hmm, zobaczę, na razie poumawiałam sie z fryzjerką, że przyjdę, poprzymierzamy peruki i zobaczymy, jak ja w ogólę będę wyglądała w rozjaśnionych włosach a potem będziemy się zastanawiać, czy i jak farbować. Bo pewnym minusem jest to, że na początku sezonu muszę wrócić do naturalnego koloru...

naparwdę balejaże tak źle wychodzą? Mnie się wydawało, że to właśnie cecha jaśniejszych włosów, że nie są jednolitego koloru, tylko mają pasemka w róznych kolorach i to naturalniej wygląda niż jeden kolor na głowie? Ale jeżeli ciężko z tego wrócić do naturalnego koloru to chyba rzeczywiście nie dla mnie...
Stary 2008-07-03, 22:51   #6
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Teje - Czytałam że masz bardzo długie włosy.. Po rozjaśnianiu pewnie będziesz musiała je ściąć, do ramion zapewne. Na pewno chcesz to robić?

Prawdopodobnie nie doszłabyś do wymarzonego koloru za jednym razem - potrzebne byłyby ze 2 "podejścia" rozjaśniaczem.

Co do balejażu, również nie jestem za.. Na pewno nie na czerni.
Eyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 00:42   #7
Teje
Rozeznanie

Ojej, naprawdę po rozjaśnieniu trzeba ścinać włosy? Ja mam już prawie do kolan, bardzo nie chciałabym ich ścinać.

A nie ma jakiegoś mniej drastycznego sposobu zmiany koloru włosów na jakiś miesiąc?
Stary 2008-07-04, 08:40   #8
Miriam19
Raczkowanie

GG do Miriam19

z czarnych do blondu jest strasznie długa droga, więc nie da się tego zrobić niedrastycznie i tymczasowo...niestety a szczególnie przy tak długich [godnych podziwu] włosach. Na prawdę chcesz je tak strasznie niszczyć, żeby mieć przez 2 miesiące jasne włosy? Ja bym się nie odważyła i zwyczajnie szkoda by mi było włosów. Ale cóż...wiem ze swojego doświadczenia, że jak kobieta się uprze, to nie ma rady
Miriam19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:36   #9
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Ojej, naprawdę po rozjaśnieniu trzeba ścinać włosy? Ja mam już prawie do kolan, bardzo nie chciałabym ich ścinać.
Tak drastycznie rozjaśnione, długie włosy zwyczajnie się kruszą, więc lepiej ściąć.

Za to naturalne, czarne i dłuugie włosy to skarb, którego na pewno wiele osób zazdrości
Eyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 21:22   #10
Teje
Rozeznanie

W takim razie chyba nie będę ich ruszać....Chciałm się trochę pobawić kolorami,ale jak mam sobie w ten sposób zniszczyc włosy, to bez sensu. Dziekuję dziewczyny!
Stary 2008-07-05, 13:55   #11
flyhigh17
Raczkowanie

Nie farbuj na blond!!! Długie włosy i do tego naturalne to skarb
flyhigh17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 10:33   #12
rock girl
Raczkowanie

Azjatki też się farbują na blond, tu możesz zobaczyć efekty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mizrock.jpg (16,1 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15.jpg (18,0 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg anna.jpg (19,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0602AyumiHamasaki-2.jpg (40,2 KB, 104 załadowań)
rock girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 12:27   #13
Teje
Rozeznanie

Hmm, no te dziewczyny na zdjęciach nawet ładnie wyglądają, zwłaszcza pierwsza i druga.
Stary 2008-07-06, 15:06   #14
abcdefghijkl
Przyczajenie

Co do tych zdjęć - azjatkom dużo ładniej jest w ciemych włosach! Nie farbuj - a już szczególnie na blond...
abcdefghijkl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 16:03   #15
Aramintha
Wtajemniczenie

Może sztuczne, doczepiane pasemka? Trzymają się na włosach około 2-3 miesięcy, a później się je zwyczajnie obcina. Efekt jest naturalny, nie widać że są doczepiane (tzn. kolorystycznie można zaszaleć i pod tym względem się różnią, ale nie odznaczają się fakturą od naturalnych włosów).
Aramintha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 22:48   #16
Teje
Rozeznanie

Aramatha - a to jest dobry pomysł! Ciekawe, czy by nie lepiej wyszło, gdybym kazała te blond łosy założyć na taśmei doczepiła np, 10 cm, czy to nie lpiej niż klasyczne pasemka nie wyglądalo...
Stary 2008-07-06, 23:12   #17
dzustam
Zakorzenienie

Szkoda niszczyć włosów, szcególnie takich długich. Co innego gdybyś miała zwyczajne włosy do ramion... Może poszalej z doczepianymi pasmami, wplataniem czegoś we włosy (np. w stylu indiańskim ), odmiennymi fryzurami.

Zbyt wielki masz skarb na głowie

dzustam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 01:27   #18
Kira87
Wtajemniczenie

Jej...przepraszam, że odkopuję taki stary temat, ale strasznie mnie zainteresował.
Teje czy zdecydowałaś się na zmianę koloru? Pytam się w tym temacie, bo też mam bardzo ciemne (prawie czarne) włosy i korci mnie jasny kolor (do tej pory największym szaleństwem były rdzawe pasemka na grzywce).
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości