maść cynkova - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-03, 12:35   #1
gagathka
Przyczajenie

maść cynkova

hellov. na co konkretnie stosuje sie masc cynkowa?? czy na jakies ropne pryszcze? czy tez na zaskorniki albo drobne chrostki?? i czy naprawde dziala po 1 dniu już?z gory dzieki za odp. buzka;*
gagathka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 12:50   #2
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: maść cynkova

Masc cynkowa stosuje sie miejscowo,ma dzialanie sciagajace,wysuszajace,od kazajace-w wiekszych stezeniach zluszcza.
Czy dziala po jednym dniu?to zalezy od problemu,na pewno drobne niespodzianki lagodzi i szybciej sie goja.
Stary 2008-07-04, 02:45   #3
Adora Belle
Raczkowanie

Doskonała na zajady, a w wersji łagodniejszej na podrażnienia nosa przy katarze (avenowa Cicalfate nie szczypie nawet bardzo zdartej skóry). Na trądzik czy stany zapalne trochę pomaga, warto szukać maści cynkowej z kwasem salicylowym (tzw pasta Lassara) - ale niestety preparaty cynkowe są z reguły na tłustym, często zapychającym podłożu. Trądziku nie zlikwidują, ale przyśpieszą gojenie ropnych otwartych krost - tak jak napisała Hexxana.
Więcej o składzie i zastosowaniu past i maści cynkowych tu: http://www.pharma-cosmetic.com.pl/in...,1342,ant.html
Adora Belle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 13:01   #4
martus9
Raczkowanie

różne są maść i cynkowe i ich składy. Ja zawsze maiłam taką na receptę robioną pastę ichtiolowo-cynkową i coś tam jeszcze...troszkę wysusza ale zawsze byłam zadowolona z efektów po paru dniach stosowana z innym preparatem skutecznie wszystko goi zwłaszcza ropne krostki...ale dla mnie to był tylko stan przejściowy.koniec papki=nawrót krostek
martus9 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości