Pędzle - zbiorczy - Strona 74 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Lancrome
bardzo dobre 9 20,00%
dobre 15 33,33%
średnie 7 15,56%
słabe 7 15,56%
fatalne 7 15,56%
Głosujący: 45. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-09, 18:47   #2191
chindarella
Zadomowienie

Dot.: Pędzle - zbiorczy

Dziewczyny, czy macie jakieś zniżki, kody rabatowe na zestaw 10 pedzli Hakuro ? W standardowej cenie kosztują około 195zl.
chindarella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:30   #2192
Kle_oo
Zadomowienie

Nie miałam wcześniej czasu napisać, dotarły moje pędzelki hakuro czyli h60,h76 i h79 ze wszystkich jestem zadowolona
Kle_oo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 21:35   #2193
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Mnie też długo kusił Teraz marzy mi się 168
Kocham 168 To chyba mój ulubiony pędzel, a na pewno warty tej wysokiej ceny.

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
Nie miałam wcześniej czasu napisać, dotarły moje pędzelki hakuro czyli h60,h76 i h79 ze wszystkich jestem zadowolona
To fajnie, grunt, że Ci pasuję, napisz potem jak się spisują

Konkursomaniactwo '15
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 18:52   #2194
Lenkapuma
Zakorzenienie

Hej, mam do Was pytanie dziewczyny. Jakie polecacie internetowe sklepy, gdzie dostanę zestaw pędzli Hakuro? Od razu dodam, że w Minti Shop panuje permanentny brak produktu, a ja potrzebuję kupić pędzle na prezent

Lenkapuma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 21:01   #2195
scrabble1
Zakorzenienie

kosmetykomania ale też chyba dużo braków...
ilovebeauty

i mój ulubiony: kosmetyki-mineralne.com Mają Hakuro, Bdellium Real TechniQues, Everyday Minerals, Eco Tools itp.

Konkursomaniactwo '15
Stary 2013-12-10, 21:31   #2196
Lenkapuma
Zakorzenienie

Bardzo dziękuję
A możesz jeszcze podpowiedzieć, który pędzelek wybrałabyś do:
a) nakładania cieni
b) rozcierania cieni?

Hakuro ma sporo opcji i nie wiem na co się zdecydować

Lenkapuma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 16:12   #2197
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję
a) nakładania cieni
b) rozcierania cieni?

Chyba jestem jakimś dzikusem w tej sprawie, bo nie lubię za bardzo Hakuro, no sorry, uwielbiam H51, inne mi nie pasowały dlatego nie kupowałam już ich pędzli.

Do nakładania cienia na całą powiekę używam Lancrone ten
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=45653

Mniejszy do nakładania u mnie to Real Techniques Shading Brush, bardziej precyzyjny

Do rozcierania mam kilka ale kuleczkowy uwielbiam ten :
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=54292
Ewentualnie rozcieram MAC217 lub Lancrone E231.Fajny jest też Everyday Minerals Kabuki Eye ale ten ma już spore rozmiary, uwielbiam nim definiować załamanie powieki (a po polski przyciemniać załamanie powieki )

Jeśli chcesz konkretnie Hakuro to poczekaj na opinie innych dziewczyn, Hakuro są popularne, to na pewno ktoś Ci coś doradzi

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję
a) nakładania cieni
b) rozcierania cieni?

Poszperałam trochę po Hakuro i ciekawi mnie H63 , ma ktoś może ?
H77, H70 są podobne do tych Lancrone, które wspominałam, H79 też jest ciekawy...
Ale może niech się wypowiedzą dziewczyny które je mają.

Konkursomaniactwo '15
Stary 2013-12-11, 18:01   #2198
bubek3
Przyczajenie

Witam,

Potrzebuję Waszej pomocy.
Chcę pod choinkę dziewczynie kupić pędzle do makijażu, jednak kompletnie się na tym nie znam :/ a nie sposób jest przeczytać ponad 50 stron tego tematu :/ przynajmniej nie dla faceta :P
Czy znajdę tutaj pomoc? co polecacie? Najlepiej gdyby były to zestawy pędzli.
Budżet to 200zł. Mógłbym również trochę naciągnąć ten limit.

Znajdzie się pomocna dłoń? bo już mało czasu zostało... :/

Na KWC wynalazłem:
Zestaw pędzli Core Collection, Real Techniques
które zbierają dobre opinie, ale to chyba tylko do twarzy? Czy tutaj również są osoby polecające ten produkt?
Gdybyście również polecały to pozostają mi jeszcze pędzle do malowania oczu...

Pozdrawiam.

Edytowane przez bubek3
Czas edycji: 2013-12-11 o 19:40
bubek3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 21:56   #2199
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bubek3 Pokaż wiadomość
Witam,

Chcę pod choinkę dziewczynie kupić pędzle do makijażu, jednak kompletnie się na tym nie znam :/ a nie sposób jest przeczytać ponad 50 stron tego tematu :/ przynajmniej nie dla faceta :P

Na KWC wynalazłem:
które zbierają dobre opinie, ale to chyba tylko do twarzy? Czy tutaj również są osoby polecające ten produkt?

Pozdrawiam.
Jaki miły Pan, szkoda, że jedyny taki domyślny, mój by chyba zawału dostał jak by miał ogarnąć zakup pędzli do makijażu dla mnie
Powiedz może, jeśli możesz jakich pędzli używa, jakie marki, może wtedy będzie nam łatwiej zgadywać co lubi, z czego by się ucieszyła
A za Twoje starania na pewno postaramy się pomóc !

Tak w skrócie Ci powiem tylko, że zawsze kiedy któraś z dziewczyn pyta o zestaw to od razu odradzamy jej ten pomysł. Jest bardzo dużo zestawów, w przeróżnych cenach ale najczęściej pędzle są powielane, w efekcie okazuje się,że kobieta nawet połowy z nich nie używa. Tylko z Tobą jest trudniej, nie ma za dużo czasu. Dziewczyny mogą kompletować zbiór przez długi czas, i tak właśnie radzimy, no ale cóż, zaraz czegoś poszukam.
Co do tych pędzli które pokazałeś, to mam chyba 3 sztuki innych modeli z tej firmy i są fajne, ten zestaw by mnie jednak nie zachwycił . Napisz koniecznie co ona lubi, czy w ogóle ma już kilka pędzli czy zaczyna itp?

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Witam,

Na KWC wynalazłem:

Pozdrawiam.
No dobra, nie łatwo wybierać dla nieznajomej więc gdybym miała wziąć coś dla siebiet to tak:

Za ten zestaw bym zabiła, ale pokazuję Ci go żebyś zobaczył przeróżne kształty i rozmiary pędzli:
http://kosmetyki-mineralne.com/bdell...tui-p2562.html

Ten zestaw jest już w lepszej cenie, to taka podstawa, na pewno z czasem coś by do niego dokupiła ale na początek super:
http://kosmetyki-mineralne.com/bdell...taw-p1750.html

A ten ma lepszy pędzel do podkładu, od tego z poprzedniego zestawu, ale brakuje w nim pędzelka do brwi i eyelinera.
http://kosmetyki-mineralne.com/bdell...taw-p1752.html

To firma zagraniczna, nie jest tak powszechna w Polsce ale ja ją uwielbiam. Mam z 6-7 ich pędzelków, są świetnej jakości, co jakiś czas dokupuję kolejne sztuki. Fajnie, że są takie nietypowe, na Mikołaja to chyba dobry wybór. Jeżeli Twoja ukochana dopiero zaczyna to ten tańszy zestaw ma wszystko czego potrzebuje. Co tam zaczyna, ja już mam niezły komplet a na pewno nie pogardziłabym tym prezentem

Konkursomaniactwo '15

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2013-12-11 o 21:15
Stary 2013-12-12, 17:27   #2200
bubek3
Przyczajenie

scrabble1, dziękuję za zainteresowanie
Niestety nie mogę udzielić informacji jakiej marki dziewczyna używa bo po "taniości" - pewnie jakaś niszowa, dlatego uważam że należy jej się nieco bardziej profesjonalny zestaw. Ma 20 lat i raczej zaczyna, chociaż wiem że bardzo ucieszyłaby się z takiego prezentu. Widać to kiedy ogląda te wszystkie pędzelki i podkłady, jednak życie studenta dziennego nie rozpieszcza... zwyczajnie nie stać jej na coś lepszego :|

Zestaw Pink Bambu Deluxe naprawdę obszerny, jednak póki co nie stać mnie na taki wydatek, tym bardziej że innym również trzeba coś kupić... może kiedyś...

Padło na Studio Line Mineral, jednak z oficjalnej strony bdelliumtools.pl, ponieważ po aktywacji kodu rabatowego znalezionego na funpage na facebook-u cena jest dużo niższa - 224zł. Pisała również Pani że w zestawie tym brakuje pędzelka do brwi i eyelinera. Czy mogłaby Pani wyszukać tej samej marki? może dałbym radę naskrobać coś więcej by kupić pełen komplet... Chyba, że ten zestaw na początek jest już bardzo wystarczający? i nie warto dodatkowo inwestować w pędzelek do brwi i eyeliner? a może lepiej zakupić tańszy zestaw bo ma pędzelek do brwi i eyeliner?
Dla mnie obojętne, zdaję się na Was i liczę na odpowiedź

Pozdrawiam.
bubek3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 19:56   #2201
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
scrabble1, dziękuję za zainteresowanie
Niestety nie mogę udzielić informacji jakiej marki dziewczyna używa bo po "taniości" - pewnie jakaś niszowa, dlatego uważam że należy jej się nieco bardziej profesjonalny zestaw. Ma 20 lat i raczej zaczyna, chociaż wiem że bardzo ucieszyłaby się z takiego prezentu. Widać to kiedy ogląda te wszystkie pędzelki i podkłady, jednak życie studenta dziennego nie rozpieszcza... zwyczajnie nie stać jej na coś lepszego :|

Zestaw Pink Bambu Deluxe naprawdę obszerny, jednak póki co nie stać mnie na taki wydatek, tym bardziej że innym również trzeba coś kupić... może kiedyś...

Padło na Studio Line Mineral, jednak z oficjalnej strony bdelliumtools.pl, ponieważ po aktywacji kodu rabatowego znalezionego na funpage na facebook-u cena jest dużo niższa - 224zł. Pisała również Pani że w zestawie tym brakuje pędzelka do brwi i eyelinera. Czy mogłaby Pani wyszukać tej samej marki? może dałbym radę naskrobać coś więcej by kupić pełen komplet... Chyba, że ten zestaw na początek jest już bardzo wystarczający? i nie warto dodatkowo inwestować w pędzelek do brwi i eyeliner? a może lepiej zakupić tańszy zestaw bo ma pędzelek do brwi i eyeliner?
Dla mnie obojętne, zdaję się na Was i liczę na odpowiedź

Pozdrawiam.
W tym zestawie 10 pędzli przekonuje mnie najbardziej ten do podkładu (czyli ten 2 od lewej) .
W zestawie 7, pędzlem do podkładu jest ten języczkowy nr 2, ja osobiście takich nie lubię ale wiele dziewczyn tak.
Jeżeli ona dopiero zaczyna to ten zestaw 7 pędzli jest świetny, w sumie wykona nim cały makijaż, konturowanie, brązer, róż, nakładanie i rozcieranie cieni, eyeliner i brwi. Ja bym wybrała ten, niby jest mniejszy ale bardziej funkcyjny, nie ma sensu przepłacać, a dziewczyna będzie miała tyle możliwości, że na następny prezent będziesz szukał kosmetyków
Na prawdę z czystym sumieniem lepiej wybrać ten mniejszy zestaw .
No i brawo za obrotność, kod rabatowy to świetny pomysł

ps: co do tego ogromnego zestawu to miał być tylko przykład, fakt, piękne są ale o to chodzi, że w tak dużych zestawach wiele pędzli się powtarza, z tego powodu najczęściej odradzamy kupowanie zestawów. Bardziej opłaca się dokupować potrzebne pędzle pojedynczo. Ale to tak na przyszłość.... Myślę,że dziewczyna się bardzo ucieszy.

Konkursomaniactwo '15

Czas edycji: 2013-12-12 o 20:02
Stary 2013-12-12, 20:17   #2202
Lukardis
Zaczytanie

Ja z perspektywy czasu po raz drugi bym nie kupiła zestawu, bo większości pędzli (z 12 elementowego zestawu) nie używam.

Na dobrą sprawę potrzebuję:
1) pędzel skośny do linera/brwi
2) pędzel do różu
3) pędzel do pudru
4) pędzel do rozcierania cieni
5) pędzel do nakładania

I tyle

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 21:24   #2203
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Ja z perspektywy czasu po raz drugi bym nie kupiła zestawu, bo większości pędzli (z 12 elementowego zestawu) nie używam.

Na dobrą sprawę potrzebuję:
1) pędzel skośny do linera/brwi
2) pędzel do różu
3) pędzel do pudru
4) pędzel do rozcierania cieni
5) pędzel do nakładania

I tyle
Ja nigdy nie kupiłam zestawu

1) ale raczej do brwi niż linera, bo kreska jest za gruba - Pędzel do eyelinera i brwi Angled Brow & Liner Brush, Everyday Minerals
1.1) do eyelinera- Bdellium Tools 708, Bdellium Tools 760, zestaw z eyelinerem żeliwym Maybelline (zależnie jaki kształt lubisz)
2) MAC 168 ale jest bardzo drobi, inny to Kozłowski R-CB 635
3) Eco Tools ten ogromny puchaty, fajny też do brązera na całą twarz
4) Pędzel do rozcierania cieni Small Tapered Blending E152, LancrOne, jest super, nie widzę sensu żeby przepłacać
5)Do nakładania na całą powiekę http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=45653
a bardziej precyzyjny Real Techniques Shader Brush czy może Maestro 360, rozmiar 6 lub 8, zobacz w recenzji dałam fotki to zobaczysz jake ma rozmiary
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...ecenzja=744007

To takie moje typy, ulubieńcy spośród tych które mam. Ogólnie to poszperaj w moich recenzjach, nie musisz się na nic decydować oczywiście, każdy może mieć inne potrzeby, ale wstawiam fotki różnych podobnych pędzli to porównasz sobie kształty czy rozmiary.

Konkursomaniactwo '15
Stary 2013-12-12, 21:27   #2204
zaczarowana_panna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
A jest nowa wersja? Widziałam H50 i H50s, mój to H50, kupowałam na pewno z rok temu.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Nie ma za co, pędzle to temat rzeka Sorki, nie wyrobiłam się w czasie z tym spisem ale w tygodniu postaram się zrobić.
A wiecie co? Może zrobimy coś takiego, że każda zrobi listę swoich must have pędzli, czy ulubieńców ? Nie ważne jak to nazwać, można by się tylko dogadać ile miało by ich być, nie wiem, 5 czy 10 jak z maluchami do makijażu oka? Pewnie pomagało by to innym osobom które dopiero zaczynają, zwłaszcza gdyby się okazało, że niektóre sztuki się powtarzają u różnych osób Fajnie by było zrobić jakiś odnośnik do takiego katalogu, można by tam tylko wstawiać listę, a plotki i porady nadal pisać tutaj, to by wszystko uprościło. Ja sama z radością zobaczę Waszych faworytów ! Co Wy na to?
Bardzo dobry pomysł!
Przydałoby sie takie coś na tym wątku. Jestem obecnie na etapie poszukiwania pędzli, więc dla mnie taka lista byłaby ogromnym ułatwieniem. Dla Was dziewczyny również, bo po raz setny odpiwadać na te pytania, to może znudzić, tak więc by się pokierowało zagubioną owieczkę (np. mnie) na taka listę i byłoby trochę spokoju
Z chęcią bym poczytała Wasze must-have. Takie podstawowe pędzle, dla przeciętnej Pani Kowalskiej Bo po przeczytaniu tego wątku może głowa rozboleć od nadmiaru informacji
Scrabble1, możesz na szybko stworzyć taką listę? Może bym ją skopiowała, bo jak zdążyłam sie zorientować Twoje pędzle to raczej półka średnia. Czyli odpowiednia na moją kieszeń - studentki Bylabym bardzo wdzięczna

Edit: Scrabble1, widzę że czytasz w moich myślach!

Edytowane przez zaczarowana_panna
Czas edycji: 2013-12-12 o 21:29
zaczarowana_panna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 23:15   #2205
Filozofka888
Zadomowienie

Fajny pomysł chętnie poczytam o Waszych ulubiencach
Ja jeszcze nie kupiłam tego 217

Chyba odłoże na po nowym roku

BLOG
Filozofka888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 23:56   #2206
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Bardzo dobry pomysł!
Przydałoby sie takie coś na tym wątku. Jestem obecnie na etapie poszukiwania pędzli, więc dla mnie taka lista byłaby ogromnym ułatwieniem. Dla Was dziewczyny również, bo po raz setny odpiwadać na te pytania, to może znudzić, tak więc by się pokierowało zagubioną owieczkę (np. mnie) na taka listę i byłoby trochę spokoju
Z chęcią bym poczytała Wasze must-have. Takie podstawowe pędzle, dla przeciętnej Pani Kowalskiej Bo po przeczytaniu tego wątku może głowa rozboleć od nadmiaru informacji
Scrabble1, możesz na szybko stworzyć taką listę? Może bym ją skopiowała, bo jak zdążyłam sie zorientować Twoje pędzle to raczej półka średnia. Czyli odpowiednia na moją kieszeń - studentki Bylabym bardzo wdzięczna

Edit: Scrabble1, widzę że czytasz w moich myślach!
Tylko kto to ogarnie? Jeszcze nie zakładałam wątków a trzeba by go jakoś podpiąć do tego....

Wiesz, nie sugeruj się tylko moimi opiniami, bo oceniam pędzle które mam. Inne osoby używają innych rzeczy... Wybór jest ogromny, ale taka lista Top 10 wystawiana przez wiele osób to by było coś ciekawego. Sama bym z niej korzystała
Jeżeli szukasz czegoś konkretnego to powiedz, ciężka sprawa z takim ogólnym pytaniem. Weźmy np. pędzelki do brwi, wszystko zależy czym je kształtujesz. Ja mam np. 3 ulubione, jeden do bardzo szybkiego, ogólnego ich akcentowania, drugi do bardzo precyzyjnego nadawania kształtu a trzeci do farbki Aqua Brow. Każdy jest świetny w konkretnym zadaniu. Podobnie jest np. z pędzlami do różu, dużo zależy jakich róży używasz, w musie, kremie, prasowanych, mineralnych... Jasne, że nie trzeba kupować innego pędzla do wszystkich róży, to by było wariactwo, ale jak ktoś mokrych nie używa i nie ma zamiaru to już inny pędzel uznałabym za lepszy.

Kurcze, fajnie by było mieć takie listy. Poszukam kogoś kto by nam założył taki wątek

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość

Ja go wyprosiłam jako prezent Samej szkoda było mi tyle zapłacić ale jako prezent...

Konkursomaniactwo '15
Stary 2013-12-13, 13:28   #2207
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość

Napisałam do Moderatorki tego forum i doszłyśmy do takich wniosków, wstawiam tu wiadomość od Niej, napiszcie co myślicie, może macie jakieś pomysły ?

Dobra, w wolnej chwili (w najbliższym czasie) założę taki wątek, o tytule jaki proponowałam, w pierwszym poście napiszę:

"Ten wątek służy wyłącznie zamieszczaniu listy najlepszych (wg autora wpisu) pędzli do makijażu.
Na liście należy umieszczać nie więcej niż 10 pędzli, z zaznaczeniem, do czego pędzel służy (do oczu, podkładu, różu itd.) oraz ze wskazaniem numeru lub innego oznaczenia pędzla i jego producenta.

W tym wątku nie zadajemy pytań, nie dyskutujemy, nie plotkujemy, nie komentujemy, nie prosimy o radę, jaki pędzel wybrać itp. Do tego służy ten wątek:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=263948.

Przed zadawaniem pytań w wątku zbiorczym o pędzlach (link wyżej) prosi się o zapoznanie się z treścią niniejszego wątku, w celu wyciągnięcia wniosków co do najlepszych pędzli ".

Proszę przedyskutuj z pozostałymi dziewczynami przedstawioną wyżej propozycję i jeśli bedzie Wam ona odpowiadać, to założę taki wątek, podepnę go jako wątek redakcyjny (będzie wówczas widniał u góry listy wątków na forum Pytania do wizażystki), a w pierwszym poście wątku zbiorczego o pędzlach zamieszczę link do nowoutworzonego wątku.
Czekam na akceptację lub Wasze propozycje dopisania czegoś w pierwszym poście planowanego do założenia wątku

Konkursomaniactwo '15
Stary 2013-12-25, 20:51   #2208
kolnelia
Przyczajenie

Pędzle - od czego zacząć

Hej dziewczyny !
Od jakiegoś czasu marzy mi się makijaż nie tylko na sobie, ale żeby przenieść też to na innych Chciałabym chociaż zacząć kompletować pędzle, ponieważ te które mam i używam na sobie nie są najwyższej jakości. Czy polecicie mi jakieś konkretne? Na początku oczywiście te podstawowe Myślałam o takich firmach jak Hakuro, Maestro, Inglot, elf.. No i pytanie czy naturalne są tak bardzo lepsze od tych syntetycznych, czy inwestować w to i to ?
kolnelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 23:56   #2209
Kle_oo
Zadomowienie

Dot.: Pędzle - od czego zacząć

Tu na forum jest kilka wątków poświęconym pędzlom z różnych firm -przeszukaj forum.

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Proszę tu wątek : http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=263948
Kle_oo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 16:42   #2210
scrabble1
Zakorzenienie

Dot.: Pędzle - od czego zacząć

Cytat:
Napisane przez kolnelia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
Od jakiegoś czasu marzy mi się makijaż nie tylko na sobie, ale żeby przenieść też to na innych Chciałabym chociaż zacząć kompletować pędzle, ponieważ te które mam i używam na sobie nie są najwyższej jakości. Czy polecicie mi jakieś konkretne? Na początku oczywiście te podstawowe Myślałam o takich firmach jak Hakuro, Maestro, Inglot, elf.. No i pytanie czy naturalne są tak bardzo lepsze od tych syntetycznych, czy inwestować w to i to ?
Co pędzel to zastosowanie, trudno tak jednoznacznie powiedzieć ale moim zdaniem najlepiej mieć takie i takie. Syntetyczne uwielbiam do produktów w mokrych jak podkłady, róże w musie czy brązery w kompakcie. Za to do róży prasowanych najlepiej spisują się pędzle z włosia naturalnego, np. MAC 168 jest z naturalnego włosia, jest bardziej "stanowczy" , nie taki elastyczny jak włosie syntetyczny, przez to dobrze rozciera róż i nie zostawia plam.
Nie wiem w ogóle czy są osoby, które posiadają pędzle tylko z jednym rodzajem włosia, czy to możliwe

Muszę pochwalić Mikołaja, przyniósł mi ten zestaw świąteczny 5 pędzelków MAC do oczu Szczęście niepojęte ! A Wy dostałyście pędzle ? Co myślicie o stworzeniu strony z ulubionymi, nie było żadnego odzewu? Jeśli nie widzicie takiej potrzeby to nie ma sprawy, bez sensu jest ją zakładać jeśli nikt nie będzie się tam udzielał.

Szczęśliwego Nowego Roku dziewczyny

Konkursomaniactwo '15

Czas edycji: 2013-12-31 o 21:59
Stary 2014-01-01, 23:02   #2211
jankowska_k
Przyczajenie

Błagam pomóżcie, ile dałam rady poczytać to poczytałam, ale głupieje...

zaczynam dopiero z wizażem dla samej siebie i chce kupić zestaw Lancrone, proszę pomóżcie

zestaw 9 sztuk
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=231

czy

zestaw 18 sztuk
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=109

różnica cenowa to tylko 20 zł.

Chyba że polecacie jakiś inny?
Serdecznie dziękuje za odpowiedź!
jankowska_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:57   #2212
lilia8843
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jankowska_k Pokaż wiadomość

zaczynam dopiero z wizażem dla samej siebie i chce kupić zestaw Lancrone, proszę pomóżcie

zestaw 9 sztuk

czy

zestaw 18 sztuk

A nie lepiej kopic pojedyncze które na pewno bardziej ci się przydadzą niż cały zestaw. I później dokupować stopniowo.

Ja właśnie kupiłam sobie do kresek taki załamany. I powiem że super się nim maluje
lilia8843 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:25   #2213
Noodle Soup
Zadomowienie

Cytat:

zestaw 9 sztuk

czy

zestaw 18 sztuk

Jak już chcesz brać te, to bierz te 9 Wydają się lepiej wykonane no i na pewno z nich skorzystasz, w zestawie 18 sztuk połowa to różnej wielkości języczki - po co to komu, zazwyczaj korzysta się z jednego, dwóch.

Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:24   #2214
jankowska_k
Przyczajenie

serdeczne dzięki za odpowiedź
Stary 2014-01-02, 23:48   #2215
hahihehy
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Opłaca się brać oba zestawy?
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=229
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=244
Do tej pory używałam 2 pędzli do twarzy (do pudru i różu), aplikatorów (pacynek) i szczoteczki do brwi. Po krótkiej analizie doszłam do wniosku, że gdybym chciała mieć wszystko tak na tip-top, to potrzebuję:
1. Pędzla do podkładu (tu fajnie by się spisał pędzel nr 2 z zestawu 7 pędzli, czyli Flat Top)
2. Pędzla do pudru (pędzel nr 1 z zestawu 9 pędzli - jest całkiem spory)
3. Pędzla do modelowania bronzerem (pędzel nr 2 z zestawu 9 pędzli)
4. Pędzla do różu (pędzel nr 1 z zestawu 7 pędzli, czyli Kabuki)
5. Pędzla do rozświetlacza (ten od bronzera się nada? dokupić dodatkowy?)
6. Pędzla do nakładania korektora pod oczy (pędzel nr 3 z zestawu 9 pędzli)
7. Pędzla do nakładania korektora punktowo (pędzelek do ust, czyli pędzel nr 7 z zestawu 9 pędzli)
8. Pędzla do nakładania cienia na całą powiekę (pędzel nr 3 z zestawu 7 pędzli lub/i pędzel nr 5 z zestawu 9 pędzli)
9. Pędzla do blendowania (pędzel nr 6 z zestawu 7 pędzli lub/i pędzel nr 4 z zestawu 9 pędzli)
10. Pędzla do podkreślania załamania powieki (pędzel nr 6 z zestawu 9 pędzli)
11. Pędzla do zaznaczania wewnętrznego kącika (pewnie dałabym radę czymkolwiek pracować)
12. Pędzelka do precyzyjnego nakładania cienia na dolną powiekę lub mocniejsze zaznaczenie zewnętrznego kącika (pędzel nr 4 z zestawu 9 pędzli)
13. Pędzla do brwi i kresek (oba zestawy mają taki pędzelek)

Myślicie, że faktycznie wszystkiego będę używać tak, jak sobie to wymyśliłam? Macie jakieś sugestie?

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 00:17   #2216
Rukmini
Raczkowanie

Mi na początku wystarczał:
- pędzel do pudru
- pędzel do różu/bronzera
- języczkowy średniej wielkości
- skośny do brwi/kresek (raczej brwi, kresek nie robię zazwyczaj)
- do blendowania

Na dolną powiekę nakładałam języczkowym z Joko (który nadal uwielbiam, mimo tego że w ciągu paru lat dorobiłam się masy innych).
Podkład nakładałam palcami (teraz też tak robię, choć mam ze 4 pędzle - b.dobre i jajko).
Rukmini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 09:04   #2217
jankowska_k
Przyczajenie

a co to są te mineralne? czym się różnią?
Stary 2014-01-03, 12:32   #2218
EbonyLuna
Zakorzenienie

Cytat:
a co to są te mineralne? czym się różnią?
Teorytycznie, jak nazwa wskazuje, do makijażu mineralnego. W praktyce takie eco - bambusowa rączka, syntetyczne włosie, aluminiowa skuwka. Oczywiście jak najbardziej się spisują przy drogeryjnej kolorówce.
Stary 2014-01-03, 21:04   #2219
201607111632
Konto usunięte

http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=243 te pędzle są super, tak samo z tej linii flat top i kabuki, szczerze polecam!
201607111632 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 23:04   #2220
scrabble1
Zakorzenienie

Dot.: Pędzle do oczu - ratunku

Przy okazji wrzucam mikołajowy zestaw pędzelków MAC
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zestaw Świąteczny MAC (1).jpg (101,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zestaw Świąteczny MAC (5).jpg (106,5 KB, 20 załadowań)

Konkursomaniactwo '15
Odpowiedz

Tagi
#brush, 35os, akcesoria do makijażu, blending brush, blendowanie, bronzer, every day minerals, flat top, hakuro, lancrone, makeup, makeupovelove, makijaz, makijaż, morphe, najlepsze, oczy, paleta cieni, pędzel, pędzle, pędzle do makijażu, pędzle do makijażu hakuro, początkujące, podkład, problem, puder, pytanie pedzelki pedzel, róż, sunshade, tommi white, włosie, wybór, zestaw pędzli

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości