"Naturalny" problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Notka

Galeria Makijażu - Moje Makijaże Forum prezentujące galerie makijażu Wizażanek. Zapraszamy do prezentowania tutaj swoich makijaży jak też wymiany doświadczeń i opinii na ich temat.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-07, 18:21   #1
xXHappyGirl948Xx
Przyczajenie

"Naturalny" problem

Witam wszystkie panie
Mam 14 lat i jak na mój gust i gust innych umiem zrobić dobry makijaż (jak poćwiczę na mojej siostrzyczce to wrzucę parę zdjęć ). Jednak nie mam na tyle doświadczenia i wychodzą mi tylko mocne makijaże. Jak zrobić naturalny make-up i jakich kosmetyków radzicie mi używać? Mój budżet też jest ograniczony, więc nie stać mnie na kosmetyki z Sephory, czy Astor'a. Na razie używam cieni za max 10 zł. jak nałoże róż na policzki to moja siostra wygląda śmiesznie. Jak mam ją umalować, żeby nie było takiego efektu? Czy też może używam złych kosmetyków? Proszę o pomoc.
xXHappyGirl948Xx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 18:44   #2
ryba82
Zakorzenienie

Dot.: "Naturalny" problem

Cytat:
Napisane przez xXHappyGirl948Xx Pokaż wiadomość
Witam wszystkie panie
Mam 14 lat i jak na mój gust i gust innych umiem zrobić dobry makijaż (jak poćwiczę na mojej siostrzyczce to wrzucę parę zdjęć ). Jednak nie mam na tyle doświadczenia i wychodzą mi tylko mocne makijaże. Jak zrobić naturalny make-up i jakich kosmetyków radzicie mi używać? Mój budżet też jest ograniczony, więc nie stać mnie na kosmetyki z Sephory, czy Astor'a. Na razie używam cieni za max 10 zł. jak nałoże róż na policzki to moja siostra wygląda śmiesznie. Jak mam ją umalować, żeby nie było takiego efektu? Czy też może używam złych kosmetyków? Proszę o pomoc.
trudno ocenić czy to kwestia kosmetyków czy jednak Twojej niewprawnej jeszcze ręki Zrób fotki swego dzieła i kosmetyków to coś podpowiemy
Jednak co do tanich kosmetyków: sama takich używam w dużej mierze. Z droższych mam tylko tusz do rzęs i podkład i róż. Zamiast pudru używam mąki ziemniaczanej z cynamonem - ze względów na świecenie się mojej buzioli, ale tanie to to jest swoją drogą Co do cieni mam np inglotów sporo (sprinty to koszt ok 11 zł, amc - ponad 20zł i sporo innych z inglotów z przedziału od 11 do 20 zł), zadowolona jestem też z cieni Sensique - polecam poczwórne paletki w cenie ok 7 zł - w drogerii Natura są dostępne. Błyszczyki kupuję różne - wibo, bell - ich cena też mieści się w 10 zł. Kolorów mnóstwo - można wybrać żywe i nasycone opraz delikatne "naturalne".

Jeśli chodzi o róże to rewelacyjne i dające efekt delikatny - można stopniować - są z bourjois - polecam z tymże cena różu to ok. 20 kilku zł - na allegro, w sklepie ok 35zł warto je wydać. Kosmetyk na lata, niesamowicie wydajny.
Co do cieni to najtańsze cienie będą się trzymały długo na bazie, ja mam art deco i jestem zadowolona.
ryba82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:09   #3
xXHappyGirl948Xx
Przyczajenie

na razie dodam tylko kosmetyki, bo reszty nmie wiem czemu nie chce mi dodac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kosmetyki.JPG (48,3 KB, 143 załadowań)
Stary 2008-07-07, 19:13   #4
eLWhy
Zadomowienie

najłatwiej w młodym wieku po prostu ograniczyć ilość kosmetyków -przede wszystkim kolorowych

jak oko, to tylko tusz do rzęs (+ew delikatna kreseczka kredką lub eyelinerem w kolorze tuszu), twarz - fluid (jak masz co ukryć, bo jak dla samego używania to bez sensu), ewentualnie sam korektor; usta - błyszczyk (cielisty lub przezroczysty)

mocne kreski, kolorowe powieki i pomadki/błyszczyki zostaw na czas jak będziesz już trochę starsza ;]

a cena? W dużej mierze skompletowac można rzeczy niedrogie raz na jakiś czas pozwolić sobie na coś droższego Ja z 'droższych' używam tylko podkładu i tuszu. A.. i jeszcze paletki cieni z oriflamu, bo dostałam w prezencie. [nie liczę rzeczy które 'podkradam' mamie, bo rzadko bywam w domu rodzinnym ;])
eLWhy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:17   #5
xXHappyGirl948Xx
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
najłatwiej w młodym wieku po prostu ograniczyć ilość kosmetyków -przede wszystkim kolorowych

jak oko, to tylko tusz do rzęs (+ew delikatna kreseczka kredką lub eyelinerem w kolorze tuszu), twarz - fluid (jak masz co ukryć, bo jak dla samego używania to bez sensu), ewentualnie sam korektor; usta - błyszczyk (cielisty lub przezroczysty)

mocne kreski, kolorowe powieki i pomadki/błyszczyki zostaw na czas jak będziesz już trochę starsza ;]

Hehehehehe, spokojnie, na razie to moja starsza siostra jest moim królikiem doświadczalnym. Siebie maluje bardzo delikatnie. Tylklo tusz i lekko kremowy cień do oczu nic więcej, chyba że na jakiś koncert
Stary 2008-07-07, 19:17   #6
KaasiaaK
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Co do cieni mam np inglotów sporo (sprinty to koszt ok 11 zł, amc - ponad 20zł i sporo innych z inglotów z przedziału od 11 do 20 zł), zadowolona jestem też z cieni Sensique - polecam poczwórne paletki w cenie ok 7 zł - w drogerii Natura są dostępne."
o tak. Ingloty są w sumie nie drogie a dobre i jest duży wybór kolorów. Sprinty na firmowym stoisku kosztują 11zł, a Vertigo 12 lub 13. Ale kupujac je w zwyklym sklepie kosmetycznym można kupi taniej. Przynajmniej ja mam u siebie w miescie takie fajne male stoisko z kosmetykami, gdzies sprinty kosztuja 9zł, a ostatnio za Vertigo jeszcze z tej starej gamy kolorow placilam 7,7zł
Sensique generalnie wszystkie sa dobre. pojedyncze -3,99zł, potrojne - 4,99zł, poczworne - 6,99zł. I tez fajnie dobrane kolory są.
Bell, Vipera, Joko, Pierre Rene - też niezle cienie i ceny w sam raz
moja kolezanka jest tez zadowolona z cieni Infinity - tez w drogeriach Natura. ceny zblizone do Sensique.

Jesli chodzi o cienie to chyba tyle )
Jesli chodzi o tusze do rzes to Rimmel sa dobre, a w promocji w Rossmanie mozna kupic za 12-13zł ;P
Z czystym sumieniem moge tez polecic z Avonu Color Trend tusz "Ekstremalna Grubosc" kosztuje 15,9 ale czesto pojawia sie w promocji za ok 9zł. na prawde warto kupic
Stary 2008-07-07, 19:19   #7
ryba82
Zakorzenienie

Cytat:
na razie dodam tylko kosmetyki, bo reszty nmie wiem czemu nie chce mi dodac
Kosmetyki raczej w naturalnych kolorkach, brązy, róże, biały jest ok - żadne tam krzykliwe i mocne. Zdjęcia może należny zmniejszyć, aby się załączyły
Stary 2008-07-07, 19:22   #8
xXHappyGirl948Xx
Przyczajenie

OOOO chyba udało mi się dodać moje makijaże. nie są perfekcyjne, ale dopiero się uczę i mam nadzieje, ze niedługo będą lepsze :p. ten makijaż robiłam akurat na sobie, bo mojej sis nie bylo w domu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0141.jpg (110,4 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0145.jpg (110,7 KB, 111 załadowań)
Stary 2008-07-07, 19:29   #9
xXHappyGirl948Xx
Przyczajenie

i jeszcze dwa zdjęcia. nmakijaż na lewej jest inny jak na prawej, bo nie chcialo mi się dwa razy zmywać make-upu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0150.jpg (132,9 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0151.jpg (122,3 KB, 100 załadowań)
Stary 2008-07-07, 19:32   #10
ryba82
Zakorzenienie

dla mnie ten makijaż wcale nie jest mocny , ale biorąc pod uwagę, że masz 14 lat to darowałabym sobie podkreślenie dolnej powieki czarną kreską, wystarczy rozjaśnić ją cieniem, po co obciążać niepotrzebnie młode i ładne a i tak już ciemne oczko
Stary 2008-07-07, 20:58   #11
xXHappyGirl948Xx
Przyczajenie

Dzięki za rady, na pewno mi się przydadzą tak jak już mówiłam jestem dopiero amatorką :P ^^ i doświadczenia nie mam w ogóle, tu nie ma co kryć, ale myśle ,że na tym forum na pewno zdobędę go troszkę więcej :P

Acha, i jeszcze jedno, zauważyłam, że dosyć dobrą firmą jest Essence. jak myślicie, opłaca się kupować kosmetyki z tej półki, bo ja mam na razie tylko tusz i jestem z niego zadowolona.
Stary 2008-07-07, 21:16   #12
ryba82
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki za rady, na pewno mi się przydadzą tak jak już mówiłam jestem dopiero amatorką :P ^^ i doświadczenia nie mam w ogóle, tu nie ma co kryć, ale myśle ,że na tym forum na pewno zdobędę go troszkę więcej :P

Acha, i jeszcze jedno, zauważyłam, że dosyć dobrą firmą jest Essence. jak myślicie, opłaca się kupować kosmetyki z tej półki, bo ja mam na razie tylko tusz i jestem z niego zadowolona.
nie znam...
Stary 2008-07-07, 21:29   #13
Monika1994
Wtajemniczenie

Ale masz cudny typ urody, taki południowy zgadzam się z Rybką, makijaże wcale nie są takie mocne tylko ten różowy troszkę rażący, ale to tylko troszkę ja też mam 14 lat, więc powiem Ci jak ja się maluję na buźkę korektor i puder transparentny, bo mam cerę z problemami na policzki bronzer, na kości policzkowe czasami róż. Oko traktuję tuszem do rzęs a usta albo pomadką ochronną albo błyszczykiem i taki oto delikatny makijażyk a co do kosmetyków to ja mam większość bazarkowych albo takich do 15 zł, mi wystarczają całkowicie ja też nie znam marki Essence

ps. Wbij na http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=8139477 i dołącz do dziewczątek z rocznika '94
"Wiesz, mam ochotę pokazać ci zdjęcia z poprzednich wakacji. (...) Wiesz co było najgorsze? Poranki. Za każdym razem, gdy się budziłam wyobrażałam sobie, że całujesz mnie w kark, a wtedy dreszcze przechodzą moje ciało. Ciebie tam nie było, nie całowałeś mnie, a jednak czułam dreszcze."
Monika1994 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 21:52   #14
melka90
Rozeznanie

GG do melka90

jeżeli chodzi o twoje makijaże podoba mi się ten po prawo...pasuje do Ciebie...różowy jakoś do mnie nie przemawia...

a co do Essence to bardzo Ci polecam...tanie, dobre kosmetyki...każdy znajdzie coś dla siebie...na pewno musisz kupić AOH czyli dla nie wtajemniczonych rozświetlacz w formie pudru prasowanego...zewnętrzną warstwę brokatu zetrzesz i będziesz miała piękny rozświetlacz na policzki, skronia itp. fajne są też błyszczyki, taki małe w tubce...mi odpowiadają ale są też ich przeciwniczki więc sama musisz wypróbować...nom i Essence ma bardzo ładne kredki do oczu takie kolorowe...śliczne kolorki i w ogóle...zapraszam Cię na nasz wątek zatytuowany poprostu "Essence" i dołącz do oczekiwaczek limitowanych serii Essence na które czekamy z niecierpliwością

to nie jest reklama, która zresztą jest na wizażu zabroniona:P
Stary 2008-07-07, 21:56   #15
Anja92
Wtajemniczenie

GG do Anja92

Essence ma bardzo fajne kosmetyki, ja polecam błyszczyki w tubkach . A tusze tanie i jednocześnie bardzo dobre są z Rimmela. W Naturze raz kupiłam za 10 zł. Mogę polecic też cienie Sensique.

Anja92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 23:19   #16
Jeanne90
Zakorzenienie

Prawe oko naprawdę ładne... i nie za mocne. Lewe zaś... no nie przemawia do mnie Też kiedyś uwielbiałam różowy kolor na powiece, ale z tego wyrosłam... bo wiem, że nieumiejętnie nałożony może sprawić wrażenie zaczerwienionych i zmęczonych oczu.
Co do różu na policzkach - musiałaś wybrać zbyt intensywny kolor. Poszukaj jakiegoś przygaszonego koloru.
Jeśli zależy Ci, by makijaż był naturalny, stawiaj na minimalizm (im mniej, tym lepiej) i na jasne kolory.
Życzę powodzenia w ćwiczeniach
Stary 2008-07-08, 12:39   #17
Tajemnicza667
Zadomowienie

Co za śliczna buźka. Make up nie jest mocny, no ale faktycznie jak dla takiej młodej kobietki, może wydawać się mocny. Jesli chcesz naturalnie wyglądać, postaw na początku na jeden cień w naturalnym kolorze. Z czasem nauczysz się jak używać, np 3 odcieni brązu żeby było delikatnie. Polecam beże, jasne brązy, delikatne złoto. Możesz też używać pasteli w delikatnych kolorach. Do tego delikatna kreseczka na górnej powiece (prawie nie widoczna) i tusz do rzęs. Firma cieni nie ma wielkiego znaczenia, jeśli dopiero uczysz się makijażu. Ja kupowałam najtańsze kosmetyki, malowałam się a potem to zmywałam, tak się uczyłam

Tajemnicza667 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 17:56   #18
xXHappyGirl948Xx
Przyczajenie

Dziękuje Wam za dobre rady, na pewno je zapamiętam i wypróbuje

Tajemnicza667:ja tak właśnie robie, potrafię godzinami siedzieć przy biurku i się malować
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości